بررسی دلیل عصبانیت شدید برانکو از داور؛ سه پنالتی و یک اخراج

بررسی دلیل عصبانیت شدید برانکو از داور؛ سه پنالتی و یک اخراج

63312
15:12
16 دی 1396
سه خطا که داور هر سه را می‌توانست پنالتی تشخیص دهد به علاوه یک خطا پشت محوطه جریمه نقش بسیار زیادی در جریان بازی داشتند

وبسایت رسمی برنامه نود - در بازی پرسپولیس و نفت چندین و چند عامل دست به دست هم داد تا این تیم نتواند فاصله‌اش در صدر جدول را بیشتر از این کند. یکی از این عوامل داور بازی بود که در چندین صحنه تصمیمات مشکوکی گرفت تا در نهایت برانکوی آرام و بی‌حاشیه هم واکنش نشان دهد و در پایان بازی با داور چهارم برخورد کند.

به گزارش وب‌سایت نود، مروری بر بازی پرسپولیس نشان می‌دهد که چرا برانکو پس از پایان بازی تا این حد از داوری عصبانی بود و شاید تیم او با قضاوتی منصفانه‌تر، می‌توانست سه امتیاز را مثل دفعات قبل از نفت بگیرد. اما این اشتباهات چه بوده است؟ اشتباهاتی که محمد نصرتی، کاپیتان نفت تهران نقش اول تمام آنها بود و خوش‌شانس بود که داور نگذاشت تا او چهره اول باخت تیمش لقب بگیرد:

اولین صحنه در همان ابتدای بازی اتفاق افتاد. دردقیقه 9 اولین برخورد محمد نصرتی با وحید امیری بوجود آمد. صحنه‌ای که در آن داور دستور ادامه بازی داد. در این صحنه مدافع نفت تهران با زدن پای امیری او را در محوطه جریمه نقش برزمین کرد.

صحنه دوم برخورد توپ با دست محمد نصرتی بود. صحنه‌ای که در دقیقه پایانی نیمه اول اتفاق افتاد و باز هم جدال وحید امیری و محمد نصرتی بود که داور بازی این برخورد را نادیده گرفت و از آن گذشت. در این صحنه دست محمد نصرتی باز بود و کاملا از بدنش فاصله داشت و دست او مسیر توپ را منحرف کرد.

صحنه سوم هم یک دقیقه به پایان بازی بود. جایی که باز هم محمد نصرتی پای علیپور را زد و باز هم داور در حالی که بسیار نزدیک به صحنه بود تشخیص پنالتی نداد و دستور ادامه بازی را داد.

این سه خطا که داور هر سه را می‌توانست پنالتی تشخیص دهد به علاوه یک خطا پشت محوطه جریمه نقش بسیار زیادی در جریان بازی داشتند. نکته مشابه این خطا هم محمد نصرتی بود که این‌بار علیپور را پشت محوطه جریمه با خطایی خشن جریمه کرد اما داور در کمال تعجب خطا را اعلام نکرد تا باعث اعتراض شدید بازیکنان پرسپولیس همراه شود.

در دقایق پایانی بازی هم بازیکنان پرسپولیس و نفت با هم درگیر شدند. محمد نصرتی با سر به سینه شجاع‌خلیل‌زاده کوبید و شجاع هم حرکت مشابهی انجام داد اما فقط این مدافع پرسپولیسی‌ها بود که کارت زرد گرفت و بازی بعدی را هم از دست داد تا ضررهای رضا مهدوی برای پرسپولیس، فقط به این بازی ختم نشود.

 البته عصبانیت برانکو، ریشه در بازی‌های قبلی هم داشت. در بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در جام حذفی، اشکان خورشیدی نیمه دوم یک پنالتی به نفع شاگردان برانکو نگرفت و اشتباهات دیگری هم داشت که ظاهرا منجر به محرومیت او شده است. اشکان خورشیدی سه هفته است که دیداری را قضاوت نکرده و بازی پرسپولیس در جام‌حذفی آخرین دیدار این داور در سطح اول فوتبال ایران بود. 

 

30388

 

نظرات کاربران
Afshin104
پرسپولیس که بهترین تیمه قهرمان میشه ولی با اینکارا تا جای که میتونن لطمه میزنن و نمیخوان از پیش لیگ تموم شده باشه تا سودی ببرن از حاشیه ها محروم کردن های الکی و ...
۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۸:۰۱
پاسخ
0
11
مهدی
دربازی با بادران پنالتی نبود که برا پرسپولیس گرفتند گل دومشونم خطا بود یه گل سالم حالا زدند بازی با نفت تهرانم توحذفی گل اولی که زدند افساید بود درجواب کسایی که میگند کجا داوری به نفعشون بوده استقلالم امسال بیشتر ضرر کرده ادمین اگه بی طرفی بچاپ
۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۶:۴۹
پاسخ
11
0
محمد رضا
معمولا داوری ها به ضرر استقلال و به نفع پرسپولیس بوده ولی تو این بازی به ضرر پرسپولیس
۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۶:۰۷
پاسخ
10
2
شیشعلی
با این یه امتیازی که نفت گرفت اومد بالا سر مشهد و خوزستان فقط نمیدونم چرا اونا اعتراض نمیکنن
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹:۰۱
پاسخ
0
20
Mohammad.b
تابلو میخواستن پرسپولیس نفت رو نبره" اون از حکم ناعادلانه محرومیت پرسپولیس از حضور هواداراش.اینم از نوع قضاوت تیم داوری.
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۹:۲۰
پاسخ
1
22
ابی تر از همیشه
حالا آقای فرانکو حال ما رو تو هفته های ابتدایی درک کنه
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۲:۱۰
پاسخ
30
1
خطاب به بالایی
حالتون؟ خودتون نمیتونستین استارت هیرورابزنین داچعلی فوتبال مالکانه ارائه میدادخخخ.ادمین جان لطفابچاپ
۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۶:۱۹
0
11
مهدی
محمد نصرتی تمام تلاششو برا دادن پنالتی کرد داور نگرفت
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸:۱۴
پاسخ
23
3
مهدی
اون موقع که علی دایی سر مربی تیم بود فک میکردیم فدارسیون با دایی لج بازی میکنه .واسه همین داوری ها بر ضد پرسپولیس و بعد رفتن دایی هم فرقی نکرده ..همیشه داوریها بر ضد پرسپولیس‌بوده..
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳:۴۲
پاسخ
2
24
محمدپارسا
بخاطر عصبانیت برانکو جباروف دوماه دیگم محروم شد:))) منتظرن یه مدافع دیگشونم از تیم ما حرف بزنه تا رحمتی هم 4 جلسه محروم شه مث بازی دربی:)))) خداروشکر از ایران زیاد تو آسیا کسی مدیریت و پست و مقامی تو فدراسیون نداره :) هرچند شاید یه ایرانی بره و بخاطر یه قرن جام نگرفتن پس پس تو آسیا یه حرکاتی بزنه خخخخ
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۸:۱۰
پاسخ
26
2
Ehsan
ف راسیون کار خوبی میکنه:) هیچ جور دیگه ای نمیشه اینهمه اختلاف امتیاز رو کم کرد
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۴:۲۶
پاسخ
1
20
۶۶۶۶
دقت کردین نصرتی چقدر باانگیزه و پرتلاش بود مقایسه کنید با حتیف فصل پیش که جلو استقلال اسپک زد یا عنایتی کارت قرمز گرفت خلاصه اینکه همه جلو ما شیر میشن
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹:۳۱
پاسخ
0
19
Mehdi
آقای ایوانکوویچ حالا امشب راحت بخواب جباروف رو تا اطلاع ثانوی محروم کردند ...بخاطر هیچ
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۶:۱۵
پاسخ
23
3
ارتش سرخ
الان یه عده شیش تایی میان میگن داوری به نفع پرسپولیس بوده و میخوان پرسپولیس رو قهرمان کنن ...در جواب اونا میگم اگه همین داوری نبود الان از کل امتیازات حداکثر 3 تاشو نداشت ادمین بچاپ حقیقت رو گفتم
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۶:۲۰
پاسخ
1
18
Pooya0085
یعنی واقعا افرین باید گفت به این داورایی که انتخاب میکنن... نمیدونم واقعا چه سریه هر دفعه باید پرسپولیس قربانی این ماجراها بشه و تمومی هم نداره متاسفانه... ادمین چاپ.
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳:۲۹
پاسخ
1
20
سیدامین
سلام همه صحنه ها آقا محمد نصرتی هم توش تاثیر داشته که نشون میده هم سنش برای بازیهای لیگ بالا رفته هم کند شده و هم قدرت و تمرکز قبلش نداره بهتره اخر فصل خداحافظی کنه بره از فوتبال جای چندتا جون آینده دار الکی پرکرده
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۲:۴۱
پاسخ
1
57