بررسی دنیزلی مدل جدید؛ جذاب بدون جام

بررسی دنیزلی مدل جدید؛ جذاب بدون جام

19548
16:46
26 دی 1396
دنیزلی آخرین تجربه مربی‌گری‌اش را در همین سال اخیر و در تیم اسکی شهیر ترکیه تجربه کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - به گفته مسئولان تراکتورسازی حضور دنیزلی در این تیم تقریبا نهایی شده است. انتقالی که اگر انجام شود جذابیت‌های زیادی خواهد داشت.

به گزارش وب‌سایت نود، مطرح شدن مجدد نام دنیزلی خاطرات زیادی را برای هواداران ایرانی زنده می‌کند. خاطراتی از یک پرسپولیس هیجان‌انگیز و یک پاس رویایی که حالا دیگر وجود خارجی ندارد. بازگشت دنیزلی به ایران و این‌بار نشستن روی نیمکت تراکتورسازی می‌تواند از جذابیت‌های لیگ باشد اما مهم این است که این جذابیت فقط به حضور نام دنیزلی برمی‌گردد یا او مانند همان زمانی که می‌شناختیمش جذابیت‌های فنی و تاکتیکی هم دارد. تب مربیان خارجی این روزها بدجور لیگ برتر را فراگرفته است و هر تیمی که بحران دارد به دنبال یک منجی خارجی است. حالا دیگر حضور شفر باعث نمی‌شود حتی کسی به سن و سال دنیزلی واکنشی داشته باشد. نگاهی به نتایج اخیر تیم‌های دنیزلی در سه فصل گذشته نشان می‌دهد که او با وجود بالا رفتن سنش همچنان به بازی جذاب و هجومی و پر از ریسک علاقه دارد.

او بعد از جدایی از پرسپولیس به تیم ریزه‌اسپور در لیگ دسته اول رفت. تیمی که حالا دیگر برای ایرانی‌ها اسم شناخته‌شده‌ای است. او در 17 بازی، 10 برد به همراه این تیم بدست آورد و 5 باخت را هم تجربه کرد و فقط در دو بازی به مساوی رضایت داد. میانگین بیش از یک و نیم‌ گل زده در هر بازی همان فوتبال همیشگی دنیزلی است و البته میانگین بیش از یک گل خورده در هر بازی.

مقصد بعدی دنیزلی خزرلنکران آذربایجان بود. تیمی که در رده هشتم لیگ این کشور قرار داشت. او در این تیم عملکرد خوبی نداشت. در 18 بازی فقط 7 برد بدست آورد و در 5 بازی بازنده شد. میانگین گل‌های زده تیم او مثل ریزه اسپور بیش از یک و نیم گل زده در هر بازی بود البته با آمار فاجعه دفاعی. حدود یک و نیم گل خورده در هر بازی.

گالاتاسرای هم از تیم‌هایی است که در هر شرایطی خاطرات خوبی از دنیزلی دارد اما آخرین تجربه آنها خیلی تجربه شیرینی نبود. دنیزلی بعد از دو تجربه تقریبا ناموفق به گالا رفت. 22 بازی روی نیمکت این تیم نشست و 11 برد و 5 باخت و 6تساوی را ثبت کرد. گل‌های زده تیم او به نزدیک 1.9 گل در هر بازی رسید و البته همچنان دریافت بیش از یک گل در هر بازی را داشت.

دنیزلی آخرین تجربه مربی‌گری‌اش را در همین سال اخیر و در تیم اسکی شهیر ترکیه تجربه کرد. باز هم مربی‌گری در لیگ یک. او با 16 بازی، 6 برد،4 باخت و 6 تساوی به کارش در این تیم پایان داد تا حالا به دنبال تیم جدیدی برای فصل آینده باشد. تیمی که شاید بتواند او را به افتخارات گذشته برگرداند. دنیزلی برخلاف بسیاری از گزینه‌هایی که نامشان برای حضور در ایران مطرح می‌شود با وجود سن بالا همچنان در فوتبال حضور فعال دارد و مربی بیکاری نیست. کارنامه او اما نشان می‌دهد که شاید او بتواند برای جذاب‌کردن و مهیج کردن لیگ ایران گزینه جذابی باشد، اما برای رسیدن به موفقیت در لیگ ایران که این روزها حسابی برکلین‌شیت و گل‌نخوردن و فاز دفاعی استوار است کار سختی خواهد داشت.

 

30388

نظرات کاربران
پرسپولی۶ه
۱۰ دقیقه ۱۰ نفره ۳ گل باز اس دق لال باید فرار کنه
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۸:۱۱
پاسخ
1
5
Football is beauty
دنیزلی علاقه زادی به فرهنگ سازی تیم‌ دارد، مثل زمانی‌ که طرفدارهای ریزه سپر اشیأ پرت کرده بودند به سمت درواز‌بان تیم‌ رقیب خیلی‌ عصبانی‌ شده بود و رفته بود به سمتشون و کلی‌ بد و بی‌ راه گفت بود بهشون. تو مصاحبش گفت من اجازه نمیدم عده‌ای از طرفدارهای نفهم با آسیب رساندن به جان و مال مردم زحمتهای تیم‌ و آرزوهای یک شهر را به هدر بدهند. و همچنین تشویق بازیکنان به کتاب خونی و تأتر رفتن از کارهای این مربی‌ می‌باشد
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۴:۱۸
پاسخ
0
6
seid
دنیزلی بی جام
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱:۲۵
پاسخ
14
0
mahdi 6+4
گمان نکنم بزارن نتیجه بگیره ولی درکل مربی نسبتا خوبیه
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴:۰۱
پاسخ
0
8
Mohammad.b
خوش به حال تیمی که مصطفی دنیزلی سرمربیشه"
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰:۴۵
پاسخ
1
17
فرشاد
انشاالله که قرارداد با دنیزلی را تمام کنن.هواداران تراکتور منتظر دنیزلی هستن.منتظر یه مربی خوب خارجی اقای اجرلو.سردار اجرلو جلوی هوادارانش تحت یه ازمون سخت هستش که انشاالله رو سفید برگرده.صحبت هایی هست که همه چیز حل شده و شبکه تی ار تی ترکیه چون با دنیزلی قرارداد داره که در تحلیل برنامش شرکت کنه این باعث مشکل قرارداد شده.خوب مگه شبکه تی ار تی ایشون نره چی میشه یکی دیگه میره.انقدر سخت گرفتن نداره.هوادار تراکتور منتظره یه مربی خوب خارجیه اقای اجرلو.نرین اخرش سراغ مربی ایرانی بی کیفیت مثل نکونام.ادمین جان بچاپ.تشکر در سری پیش همه نوشته هام را گذاشتی.
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۹:۲۸
پاسخ
3
6
نبی استقلالی،تراکتوری
برخلاف نظرشما، بنظرمن دنیزلی کار سختی تولیگ ایران نداره، شماسطح وکیفیت تیمای ترکیه مثل بشیکتاش، فنرباغچه، گالاتاسرای و..... روباتیمهای ایرانی یکی ندون،تیمای ترکیه ای به مراتب قویترازتیمای ایرانی هستن اونجا لیگشون قویه وکارکردن مربی هاهم سخته، هرچند که من معتقدم دنیزلی باز توترکیه هم بد کارنکرده، ولی مطمئنم تولیگ ایران موفق تر ازترکیه عمل میکنه
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰:۵۵
پاسخ
2
13
M.naeimi
این مربی های به ظاهر مشهور و کاربلد چرا همیشه بدون تیمن:/ دنیزلیو هر وقت ک تیمی خواسته حاضر بوده مربی های مسن و درجه چندم خاجی رو میاریم ایران پولای میلیاردی میبندن باهاشون هیچ نتیجه ای هم حاصل نمیشه دوباره اخراج مربی ایرانی میاریم پول اون خارجی هم بعد چند سال با جریمه میدیم!! همه اینا فقط واس اینه ب مربی جوان ایرانی فرصت ندیم مطمئنم ک گل محمدی نتیجه میگرفت اگه بهش فرصت میدادن
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۶:۱۲
پاسخ
10
6
cnm
تیمهای بزرگ لیگ مثل استقلال تراکتور و پرسپولیس همیشه یاید مربی بزرگ خارجی داشته باشند تا هم زیبا و تاکتیکی بازی کنند و هم درنهایت سطح تیم ملیمون بالابره باتمرینات مربیان خوب به بازیکنان ایرانی در باشگاهها
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲:۴۲
پاسخ
0
17
دنیزلی
یادش بخیر بازی بازی ایمون زاید اقای دنیزلی سرمربی بود به احترامش باید برخاست
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۳:۳۲
پاسخ
4
30
امیرحسین
آقای مستاجر خدا مثل این که یادت رفته این مربی،مربی پرسپولیس بوده وبااین تیم نتایج فاجعه‌ای گرفته مثل حضور دررتبه 12جدول
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۱:۱۸
پاسخ
21
5
sina
خدایی اگه همه تیما بیان مربی های بادانش بگیرن هم سطح لیگمون بالاتر مبره هم سطح فنی تیم ملی الان شفر استقلالو متحول کرد برانکو که سلطانه اصن حرفی توش نیست ایشالله بازیکنای جوون هم بتونن استفاده کنن و پیشرفت کنن
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴:۰۷
پاسخ
11
137
فرشاد
موافقم.حتی مربیان داخلی هم ازشون یاد میگیرن
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲:۱۹
0
17
ایرانی
با نظرتون کاملا موافقم. به نظرم اگه بقیه تیمهای با ریشه مثل فولاد اهواز و سپاهان و... هم بتونن مربیهای درجه یک خارجی بگیرن خیلی به جذابیت لیگ کمک میکنه.
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰:۲۸
1
18
امین
شما هم حالا چندتا بازی بردید باز جوگیر شدید استقلال خیلی بازیکنای خوب زیادی داره وگرنه شفر مربی خوبی نیست.
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۱:۰۷
14
14
فقط زلزله
دقیقا مثل کیروش خخخخ
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰:۴۶
پاسخ
85
76
مستاجر خدا
اااا اینم بی جامه؟؟ پس آقای بی جام تنها نیستی
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵:۵۷
پاسخ
106
60
ایران
این بنده خدا اگر بی جامه حداقل باشخصیته، فوتبال جذاب ارایه می ده.
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۸:۴۸
1
37
Ttha
دو بار قهرمانی در سوپر لیگ ترکیه،کی گفته بی جام هست؟
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴:۴۲
1
27