بررسی شدیدترین مصدومیت‌های تاریخ لیگ‌برتر/ فوتبالِ بی‌رحم!

بررسی شدیدترین مصدومیت‌های تاریخ لیگ‌برتر/ فوتبالِ بی‌رحم!

49352
12:55
13 مرداد 1397
مصدومیت های عجیب در فوتبال ایران کم نبوده اند؛ مصدومیت هایی که در جریان بازی، اتفاق افتادند و دلخراش ترین صحنه ها را رقم زدند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مصدومیت های عجیب در فوتبال ایران کم نبوده اند؛ مصدومیت هایی که در جریان بازی، اتفاق افتادند و دلخراش ترین صحنه ها را رقم زدند.

به گزارش وب سایت نود، مصدومیت های تلخ در فوتبال ایران شاید فراتر از تعداد انگشتان دست باشند، بازیکنانی که در صحنه هایی عجیب با چنان مصدومیتی مواجه شدند که آنها را از فوتبال دور می‌کرد.

از جمله این بازیکنان می توان به فریدون زندی اشاره کرد که در تیم الاهلی قطر، مصدومیتی وحشتناک را در جریان بازی تجربه کرد. در آن صحنه بازیکن تیم المیعذر به جای زدن توپ، پای زندی را به اشتباه نشانه رفت تا او دچار مصدومیتی شدید و شکستی استخوان مچ پا شود. این مصدومیت زندی را از فوتبال دور و در نهایت به خداحافظی او انجامید.

اما جدا از مصدومیت هایی نظیر پارگی رباط صلیبی و ...، لیگ برتر ایران صحنه های دلخراش این چینی کم نداشته است و مصدومیت شدید حبیب زاده در دیدار مقابل استقلال، بهانه ای شد تا مروری بر این مصدومیت های تلخ داشته باشیم.

 

گل، به بهای شکسته شدن فک صورت

داغ ترین مصدومیت تلخ لیگ برتر ایران، به نام رضا حبیب‌زاده ثبت شده است. مهاجم ذوب آهن در دیدار این هفته تیمش مقابل استقلال، در دقیقه 24 موفق شد دروازه حریف را باز کند اما یک اتفاق و یک برخورد غیرعمدی در این صحنه باعث شد تا حبیب زاده، راهی بیمارستان شود. برخورد محکم وریا غفوری در این صحنه، که قصد زدن توپ را داشت، با فک حبیب زاده منجر به شکسته شدن فک این بازیکن از دو طرف شد. در این صحنه تلخ، زبان حبیب زاده راه تنفس او را بسته بود و به دلیل شکستگی فک، دهان او پر از خون شده بود تا کمتر کسی جرات نگاه کردن به این صحنه را داشته باشد اما حرکت سریع رحمتی در کمک به باز نگه داشتن فک او و حضور سریع پزشکان استقلال و ذوب آهن در زمین، باعث شد تا عملیات پزشکی زودتر صورت بگیرد. این بازیکن بلافاصله توسط آمبولانس حاضر در ورزشگاه به بیمارستان منتقل شد و در آنجا اعلام شد طبق گفته پزشکان، فک این بازیکن از هر دو طرف شکسته شده و او برای مدتی از میادین دور خواهد بود.

 

شدیدترین، به نام پادوانی

اما بدون شک شدیدترین مصدومیتی که در جریان یک بازی، در لیگ ایران اتفاق افتاده به نام پادوانی است. بازیکن استقلال که هنوز هم بعد از سپری کردن مدت طولانی از آن مصدومیت، قادر به راه رفتن به طور عادی نیست.

مدافع میانی استقلال در لیگ گذشته در دیدار تیمش مقابل فولاد، در یکی از لحظات بازی، در لحظه ای که همراه سهرابیان برای زدن توپ از زمین بلند شد با هم سر زدند که برخورد سر دو بازیکن و در ادامه زمین خوردن او باعث بدترین اتفاق برای پادوانی شد.

مصدومیت پادوانی از ناحیه سر و گردن رقم خورد و گفته شد که ستون فقرات او هم درگیر این ضربه ناگهانی شده تا این بازیکن بلافاصله و بعد از چند دقیقه توقف بازی که در راستای فیکس کردن مهره گردن او توسط پزشکان در زمین صورت گرفت، راهی بیمارستان شود. 

او این روزها، با درمان های جدی تازه تلاش برای راه رفتن را آغاز کرده است.

 

کتف طالبلو شکست

دیگر مصدومیت تلخ فوتبال ایران، مربوط به وحید طالبلو است. گلر تیم شاهین بوشهر در دیدار مقابل سپاهان به طرز فجیعی دچار شکستگی از ناحیه کتف شد. اون پس از پرش برای سیو یک توپ، با برخورد به نوری مدافع تیمش با کتف روی زمین افتاد که همین مهم شکستگی کتف او را در پی داشت. طالبلو پس از این مصدومیت کتفش را به تیغ جراحان سپرد و تا مدتها از فوتبال دور ماند.

 

پیشانی شکسته و گاردی که معروف شد

فرناندو گابریل بازیکن سابق پرسپولیس هم مصدومیت متفاوتی را در لیگ ایران تجربه کرد. او در دیدار تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان در خوزستان، روی صحنه ای که با بازیکن نفت سر به سر شد دچار شکستگی شدید از ناحیه پیشانی شد و سر شد تا او هم تحت جراحی قرار بگیرد.

گابریل پس از طی کردن دوران نقاهت، با گاردی ویژه در مسابقات حاضر می شد که از این حیث، متفاوت و معروف شده بود.

 

 

فجیع، تلخ و دردناک برای میلاد میداوودی

یکی دیگر از تلخ ترین مصدومیت های لیگ ایران برای میلاد میداوودی رقم خورد. این بازیکن در دیدار استقلال مقابل ملوان و با تکلی که سالارزاده روی پای او زد دچار پارگی رباط داخلی و خارجی مچ پا شد. مصدومیت شدیدی که به جراحی پای این بازیکن و از دست دادن جام ملت ها برای او انجامید. میداودی که در آن مقطع ستاره تیمش محسوب می شد با این مصدومیت مدت طولانی از فوتبال دور ماند.

 

فرار از مرگ بازیکن سیاه جامگان

در اواخر بازی سیاه جامگان و سایپا بود که وحید عسگری، بازیکن تیم سیاه جامگان در برخورد با محمد ناصری دروازه بان این تیم از ناحیه سر به شدت مصدوم شد. برگشتن زبان این بازیکن در حلق اش، راه تنفس او را بسته بود تا بلافاصله کادرپزشکی دو تیم وارد زمین مسابقه شوند. او که بیهوش شده بود تحت مداوای فوری قرار گرفت. خوشبختانه این مصدومیت شدید با عوارض بعدی برای او همراه نبود.

 

 

زهرا علیئی

2051

نظرات کاربران
احمد
انشا الله خدا به همگیشون سلامتی بده. پ.ن: قشنگ دوباره یه موضوع بی ربط به موضوع کل کل ملت تبدیل شد!!
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۴:۵۰
پاسخ
0
4
hn
تلخ ترینش واسه من رباط پاره کردن محسن خلیلی و میثاق معمارزاده بود که هیچ کدوم دیگ اون آمادگی قبل از مصدومیت رو بدست نیاوردن.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۶:۵۸
پاسخ
1
3
مجتبي
يادي کنيم از محمد پارسا که چند سال پيش با بازيکن حريف برخورد سر به سر داشت و دچار ضايعه نخاعي شد و حدود بيست سالي هست که روي تخت افتاده.خدا شفا عنايت بفرمايد.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۳:۱۳
پاسخ
0
11
Mohsen
جالبه وریا غفوری به خاطر شوت کردن فک بازیکن حریف حتی کارت زرد هم نگرفت... مگه داریم؟! مگه میشه؟!
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۴۹
پاسخ
8
9
Forza juve
هروقت یاد مصدومیت میداوودی میافتم مو به تنم سیخ میشه... خداوکیلی سعید سالارزاده از عمد نزد ولی یادم نمیره تو دوران اوجش چجوری رو زمین غلت میزد و یه جورایی فوتبالش اونجا تموم شد
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۳:۲۲
پاسخ
1
29
سرباز سرخ
امیدوارم هوای پادوانی رو داشته باشن واقعا شرایط جسمی و روحی سختی داره
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷:۴۱
پاسخ
0
32
علی رضا
ضربه ای که توسط توپ به چشم محمود کریمی سپاهان خورد و ابتدا یک فصل و در نهایت باعث خداحافظی او از فوتبال شد..
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶:۱۷
پاسخ
1
22
y.m
آقا محسن عزیز : اول اینکه سر بازیکن از کمر بازیکن حریف پایین تر بیاد میشه بازیه خطرناک که بازیکن ذوب‌آهن ضربه سرش بالاتر از این حد بود و گل کاملا درسته دوم اینکه پای وریا بیش از حد بالا اومد بالاتر از کمر بازیکن حریف که خطا محسوب میشه اما چون پشت به بازیکن حریف بود و واقعا هم غیر عمد بود اخراج نداشت پس گل کاملا درست بود خواهشا اگه اطلاعات کافی از قوانین ندارین زحمات بازیکن وداوری رو زیر سوال نبرین
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳:۴۲
پاسخ
7
22
mehdi
تو رو خدا تکل سالارزاده روی پای میداوودی نگاه کنید انگار پدر کشتگی باهاش داشته میداوودی با این تکل دیگه بازیکن سابق نشد
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲:۳۹
پاسخ
4
27
Arya
به امید بهبودی پادو؛بازیکن دوست داشتنی برزیلی اس اس
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸:۲۴
پاسخ
0
25
توپچیهای قرمز تبریز ایلناز و ایناز البته اگه بازم جناب سولدوز تراختور نگه دروغ میگی
همه میدونن پرسپولیسی هستم از سن ۵ سالگی همراه دایی کوچیکم بازی های پرسپولیسو نگاه میکردیم.اما واقعا از ته قلبم برا پادوانی ارزوی موفقیت و سلامتی میکنم همچنین برای حبیب زاده. از ته دلم امیدوارم هردو هرچ زودتر سلامتیشونو ب دست بیارن
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۲۴
پاسخ
0
28
امیر
"دهان او پر از خون شده بود تا کمتر کسی جرات نگاه کردن به این صحنه را داشته باشد!!" و ایضا" کسی جرئت نکنه به استقلال گل بزنه!!
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۶:۳۴
پاسخ
14
22
Reza666666
البته قشنگی فوتبال به همین اتفاقاست، ولی امیدوارم مشکل جدی برای هیچ بازیکنی پیش نیاد و همشون بتونن در سلامت کامل باشن و باعث قشنگ تر شدن لیگ کشورمون بشن
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷:۵۴
پاسخ
36
26
mehdi
وریا غفوری باید محروم شود باید...
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷:۲۴
پاسخ
33
75
Asad
هر جا سخن از خشونته نام استقلالیا میدرخشد
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲:۵۴
پاسخ
27
75
خطاب به خطاب به اسد
بازم استقلال
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹:۱۰
6
13
خطاب به اسد
و هر جا سخن از جعل و لابی هست نام کی می‌درخشه؟
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۵۲
33
27