بررسی شرایط صعود 5 تیم به لیگ برتر؛ جنگ در مازندران

بررسی شرایط صعود 5 تیم به لیگ برتر؛ جنگ در مازندران

10562
18:24
05 اردیبهشت 1397
مسجدسلیمان، بابل، قائمشهر، تهران یا شیراز؛ کدام دو تا از این پنج شهر روز یکشنبه جشن صعود به لیگ برتر را خواهند گرفت؟

وبسایت رسمی برنامه نود - مسجدسلیمان، بابل، قائمشهر، تهران یا شیراز؛ کدام دو تا از این پنج شهر روز یکشنبه جشن صعود به لیگ برتر را خواهند گرفت؟

به گزارش وبسایت نود، پنج تیم در آخرین هفته لیگ یک شانس صعود به لیگ برتر دارد. هفته‌ای که در نهایت دو تیم رستگار می‌شوند و سه تیم برای فصل بعد هم مهمان این لیگ باقی خواهند ماند. در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ، نفت مسجدسلیمان تا حدود زیادی صعودش را قطعی کرده است. این تیم هم مانند خونه‌به‌خونه بابل در این هفته میزبان است و فرصت خوبی را برای جشن و پایکوبی هواداران‌اش پیش‌روی دارد. شاگردان محمود فکری فقط کافی است که یک تساوی خانگی مقابل تیم دهم جدول کسب کنند تا راهی لیگ برتر شوند. از سوی دیگر، بادران و فجر هم فقط روی کاغذ شانس دارند و بعید به نظر می‌رسد که هم خونه‌به‌خونه مقابل تیم دوازدهم جدول متوقف شود و هم نساجی آخرین تیم لیگ را شکست ندهد تا نوبت به صعود این دو تیم برسد. در واقع جنگ اصلی برای دوم شدن و بین نساجی مازندران و خونه‌به‌خونه بابل است. نساجی در تهران مهمان راه‌آهن سقوط کرده است و خونه‌به‌خونه هم در بابل میزبانِ برق جدید شیرازی است که نه برای صعود می‌جنگد و نه سقوط می‌کند.

بررسی بازی 5 تیم مدعی

شرایط صعود 5 تیم مدعی به لیگ برتر

نفت مسجدسلیمان

شاگردان محمود فکری با یک تساوی خانگی هم صعودشان به لیگ برتر را قطعی می‌کنند. نفت مسجدسلیمان که سه امتیاز بیشتر از تیم‌های دوم و سوم لیگ دارد، کافی است که به مس رفسنجان رده دهمی نبازد تا هواداران این تیم، جشن صعود بگیرند. ضمن اینکه تفاضل گل مسجدسلیمان هم بهتر از نساجیِ رده سومی است و در صورت هم امتیاز شدن هم شانس بیشتری از نساجی برای صعود به لیگ برتر دارد.

خونه به خونه

در صورت شکست نفت مسجدسلیمان، خونه‌به‌خونه با برد مقابل برق‌جدید شیراز لیگ برتری خواهد شد. اگر نفت بازی‌اش را ببرد، نساجی رقیب خونه‌به‌خونه برای صعود خواهد شد. تفاضل خونه‌به‌خونه چهارتا بهتر از نساجی است و در صورت کسب نتیجه یکسان تفاضل گل، تیم دوم صعودکننده را مشخص خواهد کرد.

نساجی مازندران

نساجی هم‌امتیاز با خونه به خونه، سه امتیاز کمتر از نفت مسجدسلیمان دارد. شاگردان نکونام باید در این هفته در صورت برابر شدن امتیازها، چهار تفاضل گلی که کمتر از دو رقیب‌شان دارند را هم جبران کنند. تعداد گل‌های زده نساجی بیشتر از خونه‌به‌خونه است و همین که تفاضل گل‌شان با خونه‌به‌خونه یکی شود، برای صعود کافی است. مگر اینکه شاگردان اسکوچیچ در بابل پیروز نشوند که در آن صورت نساجی با برد مقابل راه‌آهن، قطعا لیگ برتری خواهد شد.

بادران

تیم محمد ربیعی فقط در یک صورت لیگ برتری می‌شود. اینکه نه نساجی موفق به شکست راه‌آهن شود و نه خونه به خونه از سد برق شیراز بگذرد. در آن صورت با برد بادران، این تیم به لیگ برتر صعود خواهد کرد.

فجرسپاسی

فجر هم فقط روی کاغذ شانس دارد. فجر باید بعد از برد مقابل صبای قم، منتظر شکست نساجی و خونه‌به‌خونه و بادران باشد تا لیگ برتری شود.

 جدول لیگ پیش از بازی‌های هفته آخر

بازی‌های هفته پایانی لیگ یک به طور همزمان از ساعت 17 روز یکشنبه 9 اردیبهشت برگزار خواهد شد. 

 

14001

نظرات کاربران
sepidrood
من به عنوان یه سپیدرودی میگم هوادارای نساجی خیلی با فرهنگن پارسال که هوادارامون رفتن قائم شهر پیششون نشستن و از ما استقبال کردن البته ما تو رشت جبران کردیم ولی خیلی هواداراشون خوب بودن
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۷:۲۸
پاسخ
2
11
محمدپارسا
یه تیم مازندرانی صد درصد میاد به همراه نفت بالا
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۶:۱۰
پاسخ
5
50
علیرضا
امیدوارم پرشور های قائمشهری صعود کنن از همین جا بهتون قول میدم ورزشگاه خونگی راه اهن پر از تماشاگرای نساجی میشه. تماشاگرایی که از نقاط مختلف مازندان میان تاتیم محبوبشون رو تشویق کنن . نساجی فقط مال قائمشهر نیست مال کل مازندرانه .ساری نکا نوشهر کردکوی امل رامسر و ...
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۴:۳۵
پاسخ
6
66
امین سپاهانی
امیدوارم نساجی بیاد تو لیگ
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۸:۳۵
پاسخ
15
112
٠١١١ پرچم بالا
ايشاالله شيرهاي مازندران صعود ميكنه ليگ برتر و دل همه ي مازندراني ها شاد ميشه . . خونه به خونه مازندران محبوب دل همه ي مازندراني هاست . . خدا رو شكر پشت پرده تيم نساجي هم مشخص شد و همگان فهميدند تو اين تيم چه خبره
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۲:۰۹
پاسخ
116
18
یه مازندران و یه بابل
شیرهای مازندران ، بچه های با غیرت بابلی ایشالا همت میکنند و برق شیراز رو میزنیم و میریم بالا یه مازرون و یه بابل
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۹:۱۲
53
10
نساجی با ریشه
تیم نساجی مثل شما با پول نمی خواد به هر قیمتی شده بیاد لیگ برتر از اتفاقاتی که پشت پرده بابل افتاد چی؟ چرا اون ها رو نمیگی؟؟!!!!با پول نمیشه افتخارخرید . بابلی عزیز......
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۱:۰۴
8
60
امین
خطاب به red این حرفتا با این که مازنی نیستم ولی قبول دارم به شدت
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۲:۵۹
9
64
Red
از دهن مازندرانیا حرف نزن‌تیم بی ریشه خونه به خونه یک‌ذره هم محبوب‌دل مازندرانیا نیست!
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶:۲۴
19
106
لیورپول
ب امید صعود نفت مسجد سلیمون
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۷:۴۱
پاسخ
62
41
امین
چند تا تیم میخواید مگه شما یه سال سه تا تیم از خوزستان اومد بالا باعث شد سه تاش نابود بشه
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹:۱۶
20
49