بررسی عملکرد تعقیب‌کنندگان پرسپولیس/ وقتی همه کم می‌آوردند

بررسی عملکرد تعقیب‌کنندگان پرسپولیس/ وقتی همه کم می‌آوردند

14502
15:47
22 اردیبهشت 1398
پرسپولیسی‌ها با اندوخته‌ی خوبی که داشتند در آستانه قهرمانی در لیگ برتر قرار دارند.

به گزارش وبسایت نود، یک هفته تا پایان لیگ هجدهم باقی مانده و دو تیم پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی در این رقابت‌ها را دارند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم پرسپولیس که در 4 بازی گذشته‌ی خود در لیگ برتر بردی بدست نیاورده‌اند و 4 تساوی کسب کرده‌اند، همچنان با 58 امتیاز صدرنشین لیگ هستند. سپاهانی‌ها هم با 55 امتیاز این شانس را دارند در صورت اینکه پرسپولیس در بازی آخر خود مقابل پارس جنوبی جم متحمل شکست شود، با پیروزی مقابل استقلال خوزستان سقوط کرده، قهرمان لیگ هجدهم شوند. در این گزارش بررسی کرده‌ایم که در روزهایی که پرسپولیس برانکو در پایان فصل نتوانست بردی بدست آورد، سایر مدعیان چه عملکردی داشتند. 

 

فرصت سوزی تبریزی‌ها

با وجود اینکه پرسپولیس در 4 بازی گذشته خود 4 امتیاز کسب کرده اما هیچکدام از تیم‌های مدعی نتوانستند در این هفته‌ها خود را به پرسپولیس برسانند. در پایان هفته‌ی بیست و پنجم لیگ برتر، پرسپولیس با 54 امتیاز و میانگین امتیازی 2.16 امتیاز از هر بازی صدرنشین لیگ بود. بعد از پرسپولیس، تراکتورسازی تبریز در پایان هفته بیست و پنجم با کسب 49 امتیاز و میانگین امتیازی 1.96 امتیاز در هر بازی در رده‌ی دوم قرار داشت. تبریزی‌ها در 4 بازی گذشته خود که 3 بازی آن هم در خانه برگزار شد، فقط 2 امتیاز کسب کردند. آن‌ها مقابل پیکان و ذوب‌آهن شکست خوردند و مقابل پرسپولیس و پارس جنوبی جم هم متوقف شدند.  در پایان هفته بیست و پنجم با توجه به بازی تراکتورسازی-پرسپولیس و چهار بازی ظاهرا آسان تراکتورسازی تصور می‌رفت که تبریزی‌ها به آسانی قهرمانی را به پرسپولیس واگذار نخواهند کرد، شکست مقابل سپیدرود  انتهای جدولی اما تمامی معادلات را بهم ریخت. سرخپوشان تبریزی اگر می‌توانستند در دو بازی از 3 بازی خانگی خود مقابل پیکان و پارس جنوبی جم که هر دو تیم را در بازی رفت در خارج از تبریز برده بودند به پیروزی برسند، الان با کسب 56 امتیاز همچنان در رده‌ی دوم جدول رده بندی قرار داشتند و بعد از پرسپولیس بیشترین شانس را برای قهرمانی در لیگ برتر هم داشتند که با فرصت سوزی این موقعیت خوب برای آن‌ها از دست رفت. آنها اگر سپیدورد، پیکان و پارس جنوبی را می بردند هم اکنون صدرنشین بودند.

 

باخت بد موقع

استقلالی‌ها در پایان هفته‌ی بیست و پنجم با کسب 47 امتیاز در رده‌ی سوم جدول رده بندی قرار داشتند. آن‌ها بعد از پیروزی خانگی مقابل ماشین سازی، در هفته‌ی بیست و هفتم باید به مصاف پدیده می‌رفتند. شکست یک بر صفر مقابل پدیده در مشهد باعث برکناری وینفرد شفر از این باشگاه و جایگزینی فرهاد مجیدی تا پایان فصل به جای او شد. آبی‌های تهرانی که در 25 هفته‌ی ابتدایی لیگ به طور میانگین 1.88 امتیاز در هر بازی گرفته بودند، در 4 بازی آخر خود در لیگ، دو بازی خانگی را از ماشین سازی و استقلال خوزستان بردند و از دو بازی خارج از خانه خود هم یک تساوی و یک باخت کسب کردند. میانگین امتیازی استقلالی‌ها در این 4 هفته نزدیک به میانگین امتیازی آن‌ها در 25 هفته‌ی ابتدایی فصل است، آنها برای قهرمانی به عملکرد بهتری نیاز داشتند. فقط اگر آبی‌های تهرانی می‌توانستند از دو بازی خارج از خانه‌ی خود مقابل پدیده و صنعت نفت آبادان که هر دو در روزهای خوب خود به سر می‌بردند بیشتر امتیاز کسب کنند، هنوز مانند سپاهان در کنار پرسپولیس شانس قهرمانی داشتند. 

 

بهتر از سایر مدعیان

سپاهان اصفهان بعد از چند فصلی که در لیگ برتر نتوانسته بود مدعی باشد، این فصل با حضور امیر قلعه‌نویی در این تیم توانسته در جمع مدعیان قرار بگیرد. سپاهانی‌ها که در پایان هفته‌ی بیست و پنجم با کسب 47 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال تهران در رده‌ی چهارم جدول رده بندی قرار داشتند، از غفلت مدعیان استفاده کردند و حالا در رده‌ی دوم جدول رده بندی قرار دارند. شاگردان امیر قلعه‌نویی که در 25 بازی اول خود به طور میانگین 1.88 امتیاز در هر بازی کسب کرده بودند، در 4 بازی گذشته خود میانگین امتیازی خود را بهتر کردند و با کسب 8 امتیاز، خود را با 55 امتیاز به رده‌ی دوم جدول رده بندی رسانده‌اند. با توجه به اینکه سپاهانی‌ها در دو بازی مقابل پرسپولیس و پدیده به تساوی رسیدند و در هر دو بازی برتری محسوسی هم نسبت به حریفان خود نداشتند، می‌توان گفت که این تیم توانایی کسب بیش از 8 امتیاز از این 4 بازی را نداشت و ازتمام ظرفیت‌های خود برای کسب 8 امتیاز در این 4 بازی استفاده کرده است. سپاهان اگر می‌‌خواست مدعی اول قهرمانی در هفته‌ی پایانی لیگ باشد، می‌بایست در تهران پرسپولیس را می‌برد. سپاهانی‌ها که به نیمه نهایی جام حذفی هم رسیده‌اند، شانس برای قهرمانی در هر دو جام را دارند.

 

هت‌تریک پرسپولیس

شاگردان یحیی گل‌محمدی در تیم پدیده شگفتی‌ساز لیگ هجدهم بودند. در شروع فصل با توجه به مشکلاتی که این باشگاه داشت، کمتر کسی فکر می‌کرد یک هفته مانده به پایان لیگ، پدیده شانس خوبی برای کسب سهمیه داشته باشد. شاگردان گل‌محمدی که در پایان هفته‌ی بیست و پنجم 46 امتیاز داشتند و با میانگین امتیازی 1.84 امتیاز در هر بازی در رده‌ی پنجم جدول رده بندی قرار داشتند از 4 بازی آخر خود 7 امتیاز کسب کردند و حالا با 53 امتیاز در رده‌ی چهارم جدول رده بندی قرار دارند. پدیده در 4 بازی گذشته خود نزدیک به میانگین امتیازی 25 بازی اول فصل امتیاز کسب کرده و شکست مقابل نساجی در هفته‌ی بیست و پنجم لیگ برتر شاگردان گل‌محمدی را از قهرمانی در لیگ و حتی کسب سهمیه آسیایی دور کرده است. پدیده در این هفته‌های پایانی خوب کار کرد و اگر دیشب کمی خوش شانس بود الان این تیم به جای سپاهان در کورس قهرمانی حضور داشت.

با توجه به وضعیت تیم‌ها در 4 هفته‌ی گذشته می‌توان اندوخته‌ی خوب پرسپولیسی‌ها در 25 هفته‌ی اول لیگ برتر مخصوصا هت‌تریک آن‌ها در پیروزی مقابل همشهری‌های خود در سال جدید که با شکست دادن رقیب سنتی آن‌ها استقلال آغاز و بعد از آن هم با پیروزی مقابل پیکان و سایپا ادامه داشت را علت صدرنشینی فعلی تیم برانکو دانست. به جز تیم تراکتورسازی، سایر تیم‌ها در 4 هفته‌ی گذشته خیلی بد نتیجه نگرفتند، اما آنچنان هم خوب نبودند که از توقف‌های پرسپولیس استفاده کنند.

توقف‌‌های متوالی پرسپولیس هر هفته با ناکامی نزدیک‌ترین تعیقب کننده‌اش همراه شد. در هفته بیست و پنجم ، تراکتورسازی به سپیدرود باخت تا فاصله رسیدن به دو امتیازی پرسپولیس را از دست بدهد.

تراکتورسازی در هفته بیست و ششم دوباره باخت تا پرسپولیس با وجود توقف مقابل ذوب آهن همچنان با تیم دوم جدول فاصله‌ای پنج امتیازی داشته باشد.

در هفته بیست و هفتم پرسپولیس دوباره برنده نشد اما تساوی این تیم با سپاهان، باخت استقلال به پدیده و شکست مجدد تراکتورسازی موجب شد، حاشیه امنیت پنج امتیازی پرسپولیس حفظ شود.

در هفته بیست و هشتم پرسپولیس بازهم مساوی کرد و این بار مقابل تراکتورسازی. این بار فاصله‌اش با سپاهان به سه امتیاز کاهش پیدا کرد. آخرین فرصت‌سوزی تعقیب‌کنندگان دیشب بود که باعث شد چهارمین تساوی متوالی پرسپولیس خیلی هم برای این تیم گران تمام نشود.

نکته جالب در مورد 4 بازی آخر 5 تیم مدعی این فصل لیگ برتر این است که با وجود اینکه بعضی از تیم‌ها در این هفته‌ها بازی رو در رو داشته‌اند اما فقط 6 بازی آن‌ها در این 4 هفته برنده داشته است. پرسپولیس و تراکتورسازی در این 4 هفته بردی بدست نیاورده‌اند. تیم‌های سپاهان، استقلال و پدیده هم هر کدام 2 بر بدست آورده‌اند که البته یک برد استقلال مقابل سپاهان و یک برد پدیده هم مقابل استقلال بوده است. 
  

1870

نظرات کاربران
حامد تبریزلی
پرسپولیس نه شانسپولیس
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳:۲۱
پاسخ
160
36
اس اس
کم نیاوردند ، کم کردند !!!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۵:۴۵
پاسخ
157
50
فقط سپاهان
اقا ما کم نیاوردیمااا ما رو با ناداوری زدن همششش یه طرف همین پنالتی دیشبی رو نمی گرف قهرمان بودیم
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸:۱۸
پاسخ
142
35
زلزله 6 ریشتری سرخ
همین سوزش داداشای ژاپنیه که هتریک قهرمانی رو دلچسب تر کرده آی بسوز آی بسوز
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۲:۰۴
پاسخ
26
163
۶...زیباترین عدد...
از ۱۲ امتیاز .پرسپولیس فقط ۴ امتیاز گرفت ..که ارزوی هواداران رقیب بود که پرسپولیس امتیاز از دست بده ....ولی باز هم نتونستین از این فرصت بهره ببرین .و تیمتون را مدعی ببینین ...حالا دست اویز شدن به حواشی .فقط پمادی هست برای سوزش ......انشاالله هتریک قهرمانی تو جم بوشهر...
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۶:۴۳
پاسخ
21
135
کوهمره.جروق
وقتی که ماشین سازی برای سپاهان و تراکتور بازی میکنه و با این وجود صدر نیستن پرسپولیس قهرمانه
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۰۸
پاسخ
18
113
فقط سپاهان
وقتی از سپاهان که اصلی ترین هسش ۱۰ امتیاز که ۲تاش تو بازی دیشب بود میگیرن چه توقع داری
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۳۴
پاسخ
215
43
زانیار
بازی دیشبو ندیدی پس چون اگه پدیده یکم شانس داشت 4 تا رو بهتون میزد
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۰۹
17
107
علی
خیلی رو داری به خدا،مطمئنی بازی رو دیدی؟خود قلعه نویی گفته باید سه چهارتا گل میخوردیم،نیازمند نمره 1 گرفته،حتی ترشتگن هم نمی تونست این همه توپ بگیره
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶:۱۹
11
99
امیر رحیمی
اصلا کسی بخاطر اینکه پنالتی اشتباه به ضرر سپاهان گرفتند تا پرسپولیس قهرمان بشه حرفی نمیزنه. فقط از گل استقلال حرف میزنند.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۵۱
پاسخ
191
34
مستر
نه والا.برو ببین اکثر استقلالی ها میگن.با اینکه رقیب هستیم با سپاهان برای گرفتن سهمیه ولی چیزی که واضح هستش و حق هم هستش رو میگیم.پنالتی پدیده نادرست بود
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳:۰۴
56
24
سعید حقیقت
پرسپولیس و برانکو باید ترس رو کنار بذارند و فقط برای برد به جم بروند و ترکیب کاملا هجومی بچینه وگرنه اگه بخواد دفاعی بزی کنه و ترسو شک نکنید بازی رو میبازه و سپاهان قهرمان میشه.آقای برانکو شجاع باش نه برای این بازی بلکه تو همه بازیها شجاعت نتیجه بهتری میده و ترس همیشه برادر مرگه.برانکو ترسو نباش و با شجاعت به جلو برو و اگه هم ببازی ما هواداران حمایتت میکنیم ولی اگه بخوای با ترس جلو بری حمایت هوادارن رو از دست میدی و اگه لیگ رو بخاطر ترس از دست بدی شک نکن که بازخورد بدی از سمت هوادارها میگیری.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹:۵۳
پاسخ
41
97
امیر رحیمی
عزیزم هرجوری بازی کنه پرسپولیس قهرمانه. چون داوران و آقایون میخوان قهرمان بشه. سید جلال باز بگه آقایون نمیخوان ما قهرمان بشیم. دیگه آقایون باید براتون چی کار کنند که شما قهرمان بشید؟ سپاهان و استقلال رو که براتون با کمک داور حذف کردند. حالا برید قهرمان بشید و برید آسیا. بعد بگید چرا داورهای آسیایی هوامون رو ندارند
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۶:۴۷
73
17
سید محمود
همشون هم مدعی هستن پرسپولیس با حمایت اینجا رسیده.خودتون عرضه ندارید بهونه نیارید
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰:۳۹
پاسخ
48
222
amin
اونی که عرضه نداره پرسپولیسه وگرنه بقیه تیما را که حقشونا ضایع کردن
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۱۷
158
31
جعلپولیس نسیم آسیا
وقتی همه رقبا در مقابل وزارت و فدراسیون کم می آورند درستش اینه
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷:۲۰
پاسخ
224
50
توهم ژاپنی
پرسپولیس با پنجره بسته، فشرده ترین بازی ها، کمترین خرید بازیکن و اینهمه ضرر از داوری( سپاهان رفت پنالتی عالیشاه، دربی رفت، نفت آبادان رفت، نساجی برگشت، فولاد برگشت، همین بازی ماشین سازی 1 پنالتی)، بازی تو فیفا دی، بیشترین حاشیه ها از طرف کیروش و مثلث ژاپنی پاکترین و شایسته ترین قهرمانه لیگه.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳:۱۵
پاسخ
44
247
احمد
پنجره ی بسته پرسپولیس آرزوی خیلی از تیم هاست. خجالت نکش. تو همون پنجره بسته مخارج پرسپولیس خیلی زیاد بود.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱:۰۲
60
17
عشقممم نیمار
ب نظرم ک محترمه سایر مدعیا ..کم نیوردن ..بلک ب اشکال مختلف از کورس خارج شدن :-P هنوز نمیدونم ک چرا تراکتور در حساس ترین لحظات لیگ و اونم با اینک دوم بود در جدول ..اونطور براش حاشیه درست شه و در نتیجه ازکورس خارج شد...:-P عشق_تقلال و سپاهان هم ک دیشب دیدید چجوری از کورس خارجشون کردن تا شیش_پولس بدون دغدغه ..قهرمان شه:-P اخه کی باور میکنه ک تیمی مث شیش_پولیس ک در گروه ابکی در اسیا ..در قعر جدول ..حذف شد ..بیاد قهرمان لیگ ایران شه؟؟؟:-P ببینید شیش_پولیس چقد عملکرد فنیش ضعیفه ک با این ک همه رقباشه از کورس خارج شدن یا کردن ..قهرمانیش ب هفته اخر کشیده :-) شیش_پولیس قهرمان شه..مبارکشون ..ولی هواداری فوتبال و حتی هوادارای غیر فوتبالی ..میدونن ک شیش_پولیس با چ شرایطی ..قهرمانی داره کسب میکنه :-P
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰:۱۳
پاسخ
213
48
ارتش سرخ
بدوبدو حراجش کردم پماد بدم خدمتون
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶:۰۸
21
107
مجید
آخ که حرص خوردنت چقدر لذت بخشه شیش تقلالی خخخخخخ
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲:۵۶
18
110
Ali
تو بسوز
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶:۰۶
16
92
استقلال تاج آسیا
وقتی همه کم می آورند؟شما به داوریها که نگاه کنید متوجه میشید که تمامی اشتباهات داوری به نفع تیم مورد حمایت وزارت صورت گرفته!!!پنالتی پدیده و مردود شدن گل استقلال !!!!تازه نمیخوام به عقب برگردم و امتیازهایی که به خاطر داورها و فدراسیون از استقلال گرفته شده رو محاسبه کنم.بالاخره خدا جای حق نشسته یه روزی تمام این پشت پرده ها لو میره .ولی کاش قانون داشتیم و مثل ایتالیا که یونتوس فرستادن دسته دو اینجا هم این قانون اجرا میشد که البته نمیشه.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵:۴۹
پاسخ
167
44
سعید
به نفع یه تیم خاص؟نکنه منظورت پرسپولیسه؟بعد یه سوال دارم ازت.ما که داوری به نفعمونه چرا دیروز دوتا پنالتی مسلم برامون نگرفتن؟؟احتمالا یه لحظه یادشون رفته باید به نفع ما بگیرن. اشتباهات به ضرر شما شده به سودتونم شده.همونطور که به ضرر پرسپولیس شده به سودشم شده.منتها چیزی که اینجا مطرح میشه اینه که دربی رفت اشتباه به ضرر پرسپولیس شد و باعث شد نبازید،که برد دربی رفت و برگشت خودش ارزش یه قهرمانیو داره.داور نزاشت این اتفاق بیفته. موضوع دیگم اینکه هفته 15 تا 21 مدام هر هفته بر علیه پرسپولیس اشتباهات تاثیر گذار انجام شده.تنها باخت پرسپولیس با اشتباهات داوری بود. شما یا به همین جدول لیگ نیگا کن،یا اگه میخوای اشتباهات داوری رو هم لحاظ کنی فقط بازیایی که به ضررتون گرفته شده رو لحاظ نکن.سود و ضرر خودتون و بقیه تیما رو حساب کن بعد بیا ببین کت تن کیه.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸:۵۰
17
95
باران
الماسخاله حیا کن فوتبال گیلان رها کن
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰:۵۶
پاسخ
13
68