بررسی عملکرد 6 بمب نقل‌وانتقالات؛ شکست‌ قلعه، لبخند کنعانی و یزدانی!

بررسی عملکرد 6 بمب نقل‌وانتقالات؛ شکست‌ قلعه، لبخند کنعانی و یزدانی!

28636
12:36
26 آبان 1398
ستاره‌هایی که در فصل نقل‌وانتقالات با سر و صدای زیادی تیم‌شان را عوض کردند، چه عملکردی داشتند؟

به گزارش وبسایت نود، فصل داغ نقل‌وانتقالات زمانی برای جولانِ ستاره‌هاست. بازار حسابی به هم می‌ریزد و هر روز خبر نقل‌وانتقالات آن‌ها همه اخبار فوتبالی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این فصل هم چند نقل‌وانتقال بزرگ صورت گرفت که همه نگاه‌‌ها را جلب کرد. حالا با گذشت ده هفته از لیگ، بهتر مشخص می‌شود که کدام تیم‌ها روی ستاره درستی دست گذاشتند و کدام‌ها شکست خوردند. به عنوان نمونه با عملکرد فعلی، شاید استقلال در خرید دشتی و بلبلی و پرسپولیس هم در بازگشت فرشاد احمدزاده تجدید نظر می‌کردند.

مهدی رحمتی در همه این سال‌ها کم‌نواسان بود، اما جدایی از استقلال آن هم در 38 سالگی به نظر می‌رسید پایان انگیزه او باشد. اتفاقی که احتمالا یحیی گل‌محمدی را هم نگران کرده بود که دروازه‌بان درجه یک دیگری به نام اکبرمنادی را هم خرید. اما رحمتی در یکی از آماده‌ترین فصل‌های فوتبالی‌اش قدم برمی‌دارد. در سپاهان هم هر چند که خریدهای جدید این تیم مانند محمد محبی، مرتضی منصوری، امید نورافکن و گولسیانی جواب دادند اما محمدرضا حسینی هنوز انتظارات را برآورده نکرده است.

همه آمارهای زیر بر اساس داده‌های متریکاست

مهدی رحمتی فراتر از انتظار

مهدی رحمتی در این ده هفته فقط سه گل خورده و بعد از پیام نیازمند بیشترین کلین‌شیت را دارد. رحمتی بیش از 87درصد شوت‌های در چارچوبش را مهار کرده و طبق آمار متریکا، به طور میانگین در هر مسابقه بیش از 2 مهار داشته است. همچنین در دقیقه پنجم بازی با شاهین پاسی برای یونس شاکری فرستاد که او را با دروازه‌بان تک به تک کرد و منجر به اخراج ماکسیم شد. 

کنعانی واقعا کمپانی

کمپانی لقبی بود که برای تشویق مدافع پرحاشیه پرسپولیس انتخاب شده بود. لقبی که با نمایش‌های دور از انتظار این بازیکن، کری‌خوانی‌های هواداری را راه انداخته بود. اما در این فصل کنعانی‌زادگان نمایشی داشت که حتی حضور فیکسش در ترکیب تیم ملی هم صدای منتقدی را درنیاورد. محمدحسین کنعانی‌زادگان علاوه بر تک گل سه امتیازی که به نفت آبادان زد، به طور میانگین 5.9 نبرد در هر نود دقیقه پیروز شد.

سیاوش یزدانی مثل همیشه خوب

فوتبال سیاوش یزدانی دو بعد دارد. یکی حواشی و مصاحبه‌هایی که به خصوص اواخر فصل قبل حسابی تمرکز را از او گرفته بود و بعد دوم هم نمایش فنی معمولا کم‌نقصِ اوست. یزدانی در این فصل هم نمایش نسبتا خوبش را تکرار کرده و ویلموتس را مجاب کرده که همیشه به اردوهای تیم تیم ملی دعوت شود. سیاوش یزدانی در نمرات فنی متریکا، بیستمین بازیکن برتر فصل است؛ بازیکنی که به طور میانگین بیش از 5 عملکرد دفاعی در هر مسابقه دارد و 6.8 نبرد پیروز می‌شود.

دو روی سکه برای رشید مظاهری

فصل برای رشید مظاهری به دو بخش تا هفته هشتم و بعد از هفته هشتم تقسیم می‌شود. رشید در هفت هفته ابتدایی همه شوت‌ها را مهار کرد و لبخند رضایت را روی لب تراکتوری‌ها نشاند. در سه هفته اخیر مظاهری با اینکه چند مهار خیلی خوب هم داشت، اما هشت گل خورد تا کمی تراکتوری‌ها را نگران کند. هر چند که در این گل‌های خورده شده، رشید کمترین تقصیر را داشت.

سوشا مکانی کم‌نوسان

سوشا در نیمی از مسابقات فصل برای مسجدسلیمانی‌ها بازی کرد که 2 کلین شیت ثبت کرد و 3 گل خورد. سوشا به طور میانگین 1.6 مهار در هر مسابقه داشت و 30درصد شوت‌های در چارچوبش را  گل خورد. همچنین یک اشتباه تاثیرگذار داشت و 59درصد پاس‌هایش سالم به مقصد رسید.

محمدرضا حسینی بدونِ ستاره

ستاره ذوب‌‌آهن هنوز در ترکیب سپاهان جا نیفتاده است. حسینی در این فصل در هیچ مسابقه‌ای کامل بازی نکرد و قلعه‌نویی یا او را تعویض کرد و یا به عنوان تعویضی به زمین فرستاد. حسینی در آخرین بازی مقابل تراکتور، اولین تاثیرگذاری‌اش روی گل‌ها را ثبت کرد و یک پاس‌گل داد. حسینی هر چند که با 3 شوت در چارچوب و سه پاس کلیدی عملکرد خیلی بدی نداشت، اما هنوز در قامت ستاره ظاهر نشده است. 

14001

نظرات کاربران
تاج رو سرمه دوتا ستاره رو قلبم
از حق نگذریم بهترین نقل و انتقال فصل با اختلاف استراماچونیه
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳:۴۲
پاسخ
141
291
جانم پرسپولیس
عالیجناب هم بهترین مربی جهان بود تا آخرهای فصل پیش بگذارید زمستون رو ببینه بعد بهترین خرید کل دوران کنیدش!!!
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۵۹
59
70
محمد
و مقرون به صرفه ترینش محمد محبی!
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۶:۴۲
10
69
پاشا
خدا رو شکر ... بالاخره وزیر آبی هستش یا قرمز ...
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۴۵
42
25
مهدی تیراختور
کنعانی پارسال تو ماشین بود همه منتقد دعوتش به تیم ملی بودند اینکه الان منتقدی نداره چون پرسپولیسی هستش کاملا مبرهنه که منتقدینش پارسال همین پرسپولیسی ها بودند این نشون میده که اکثرا به تیم ملی رنگی نگا میکنن پرسپولیسی ها
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴:۵۹
پاسخ
161
238
یتاجی خسته
خدایش یکم انصاف داشته باشیم متوجه میشیم فعلا استقلال تمام بازیکنانش خوب و هستن عالی اگه مسولان وزارت ورزش بذارن با مربی مثل استرا و بازم کلاهتون قاضی کنید استقلال زیبا دلچسب بازی نمیکنه خداییششش
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷:۰۹
پاسخ
174
221
آرش آذرپور
لطفا تکلیف وزیر رو روشن کنید که با کیه ؟ نمیشه که وقتی تیمتون ( هر تیمی ، تیم خاصی منظورم نیست ) می بازه وزیر دستور باختتون رو داده و وقتی میبره با همت و تاکتیک مربی و تکنیک بازیکنانتون بردید . لطفا بچه بازی رو بذارید کنار
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳:۴۷
62
203
تاجی تاجی تاجی
بازیکنان استقلال به جز دو سه نفر از لحاظ فردی همه معمولی هستند که شانس اوردند مربی با دانشی بالا سرشون هست. ولی حالا که به هماهنگی نسبی رسیدن امیدوارم مثل 3 فصل اخیر تیم رو شخم نزنن و با جذب 2_3 بازیکن که بتونن در مواقع حساس به تنهایی بازی رو دربیارن میتونیم به موفقیت اسیایی هم امیدوار باشیم. حقیقتا بازی فوق العاده استقلال تنها بخاطر استرا هست که فوتبال روز دنیا رو وارد ایران کرد.
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱:۴۸
82
127
پرسپولیسی گرگان
وای ابن سیاوش یزدانی چقد فیلم بود پارسال اول پرسپولیسی ها رو تهدید کرد بعد با گل به خودیش شرایط خنده و شادی شون رو رقم زد
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸:۰۸
پاسخ
169
241
حسام
همشون خوبن.عارف غلامی هم درست بمب نقل و انتقالات محسوب نمیشه ولی خیلی خوبه.خارجیهای تراکتور هم خوب از کار در اومدن.برای نفت ابادان هم اسکوچیچ انتقال و انتخاب خیلی خوبی بود.استراماچونی هم برای استقلال
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱:۳۱
پاسخ
21
194
عشق پولیس
سیاوش یزدانی مثل همیشه خوب ما که خاطرات خوبی ازش داریم
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶:۳۹
پاسخ
153
263
شادوماد
کلا از استقلالیا هراسی دارید امسال که هرجا اسمشونو میبینید باید خودتونو تخلیه کنید.. ولی خوبه امسال بجای دیدن فوتبال اروپایی،میشینید بازیای استقلال رو تماشا میکنید تا یکم از فوتبال لذت ببرید..دیگه سانتر و اوت دستی و پنالتی خودتون رو هم خسته کرده، حق دارید
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹:۵۰
143
177
حسن آبی دل
خوبش دربی آینده س
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۴۵
67
107
زرد قناری
خرید 5 میلیاردی حسینی برای سپاهان شکست محض بود آقای تابش پاسخگو باش چرا باید برای ایشان این همه هزینه کنی
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶:۳۵
پاسخ
48
251
محمد
5؟؟؟؟ لااقل بازیکن خوبی بود که مصدومیت دورش کرد از اوج! ضمنا از جونیور 550 هزرا دلاری (دلاری 12 تومن میشه 7میلیارد و 600 میلیون واقعی) بهتره!! همچنین از شکایت 500 هزار تایی بودیمیر... راستی از قرارداد برانکو و دستیاراش که 20 میلیارد مونده، با کالدرون چقدر بستین؟
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲:۳۴
31
42
امین سپاهان
خیلی معلومه سپاهانی هستی...خوبه ادم وجود داشته باشه با هویت تیم خودش وارد بشه. ادمین جان لطفا چاپ کن
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۵۸
19
22
یک قدم جلو
کنعانی زادگان، یزدانی. واسه بازهای باشگاه یشون هی، بدک نیستن. ولی نباید به تیم ملی دعوت شن.
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸:۵۴
پاسخ
141
129
حسام
جفتشون خوبن.نسبتا هم جوان هستند برای پستی که بازی می کنند
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲:۱۹
17
75
راضیه
موافقم یکی یه حرف درست زد
۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷:۰۳
23
64