بررسی معادلات قهرمانی و کسب سهمیه؛ جشن قهرمانی در جم یا اصفهان؟

بررسی معادلات قهرمانی و کسب سهمیه؛ جشن قهرمانی در جم یا اصفهان؟

14825
11:17
25 اردیبهشت 1398
در هفته پایانی لیگ، 5 تیم بالای جدول برای قهرمانی و کسب سهمیه شانس دارند. به همین بهانه احتمال هر کدام از این تیمها برای کسب رتبه 1 تا 5 بررسی شده است.

به گزارش وب سایت نود، هجدمین دوره لیگ برتر با تمام حساسیت‌ها و جذابیت‌های خود به ایستگاه آخر رسید. رقابت در بالای جدول برای قهرمانی و کسب سهمیه در جریان است و هر کدام از 5 تیم نخست شانس متفاوتی برای قرار گرفتن در جایگاه‌های 5 گانه دارند. به همین بهانه از نظر ریاضی احتمال قرار گرفتن هر کدام از تیم‌ها در رتبه‌های مختلف بررسی شده است.
پرسپولیس: شانس اول فتح جام
سرخپوشان پایتخت که در 2 دوره قبلی به قهرمانی رسیده‌اند علی‌رغم ناکامی در کسب پیروزی در 4 دیدار گذشته، همچنان شانس اصلی قهرمانی محسوب می‌شوند. این تیم 3 امتیاز از نزدیکترین رقیب خود یعنی سپاهان پیش است و در مجموع 9 حالتی که در دیدار پرسپولیس با پارس جنوبی و سپاهان مقابل استقلال خوزستان ممکن است اتفاق بیفتد تنها در یک حالت قهرمان نخواهد بود و آن در حالتی است که پرسپولیس در هفته آخر بازنده و سپاهان پیروز از مین خارج شود.


 
سپاهان: خوش‌بین به سهمیه، امیدوار به قهرمانی
براساس احتمالات ریاضی، سپاهان در 93 درصد حالات جزو 3 تیم بالای جدول قرار خواهد گرفت و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب خواهد کرد. این تیم در بدترین حالت در رتبه چهارم قرار خواهد گرفت و چشم انتظار اتفاقات جام حذفی که در آن در مرحله نیمه نهایی حضور دارد خواهد بود. البته این تیم در روز پنجشنبه به امید قهرمانی پا به میدان خواهد گذاشت و این تیم در کنار پرسپولیس تنها تیمی است که شانس قهرمانی دارد.

 
استقلال: پیروزی و قطعی کردن سهیمه
استقلال شانسی برای قهرمانی ندارد و منتظر لغزش سپاهان در روز پایانی است تا بتواند نایب قهرمان لیگ شود. استقلال با پیروزی برابر سپیدرود سهمیه‌اش در لیگ قهرمانان آسیا را قطعی خواهد کرد ولی در صورت توقف مقابل این تیم ممکن است به رتبه چهارم سقوط کند و کسب سهمیه برای این تیم به اما و اگر بکشد.


 
پدیده: در جستجوی اولین تجربه آسیایی
پدیده در مقایسه با سایر تیمهای بالای جدول از تفاضل گل کمتری برخوردار است. این تیم در بهترین حالت حتی می‌تواند نایب قهرمان لیگ شود. توقف پدیده مقابل ماشین‌سازی و پیروزی تراکتورسازی مقابل فولاد باعث می‌شود که این تیم شروع فوق‌العاده‌ای در لیگ این فصل داشت امیدی به کسب سهمیه نداشته باشد.


 
تراکتورسازی: در جستجوی آخرین روزنه‌ها
تراکتورسازی که تا 5 هفته مانده به پایان رقابتها جزو مدعیان اصلی قهرمانی بود اکنون هیچ شانسی برای حضور در 3 رتبه نخست ندارد.این تیم تنها در 22 درصد حالات شانس قرار گرفتن در رتبه چهارم را دارد تا در این صورت امیدوار به فعل و انفعالات جام حذفی باشد.در غیر این صورت این تیم پرهزینه این فصل از لیگ را دست خالی ترک خواهد کرد.


نظرات کاربران
کوهمره.جروق
پرسپولیس قهرمانه اگه بزارن.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷:۴۹
پاسخ
13
72
مکتب شاهین اهواز
پرسپولیس نامی به وسعت تاریخ وتمدن کهن ایرانی زنده باد محبوبترین تیم آسیا
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵:۳۰
پاسخ
15
72
عشقممم نیمار
انسان ب امید زندن و ب قول نیمارم ..99% ایمان دارم ک سپاهان قهرمانه :-)
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۱۰
پاسخ
90
17
مصطفی
مطمئنا سپاهان قهرمان خواهد شد. خدای جای حق نشسته....
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷:۲۹
پاسخ
255
64
kh
شایسته ترین تیم برای قهرمانی تیم پرسپولیسه تماممممممممم
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰:۴۲
پاسخ
59
236
فقط سپاهان
نه خط حمله خوب دارین نه خط دفاع خوب من نمی دونم اگه شما شایسته قهرمانی هسین پس چیزی که لایق بازی خوب بچه های سپاهان باشه هنوز نیومده یا ابداع نشده
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹:۱۹
76
15
حبیب
قهرمانی که با داوری باشه ارزش نداره....با خفت از آسیا حذف شدید
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳:۰۷
71
17
سعید سعیدی
خیلی مهمه که بازیکنان پرسپولیس هجومی بازی کنن و برای برد به بازی برن و اگه بخوان دفاعی بازی کنن تا مساوی بگیرن محکوم به شکست میشن.برانکو باید تیم رو طوری بچینه تا در دفاع و حمله پرتعداد باشن و با نیت برد حداقل مساوی رو بگیرن.ترس برادر مرگ است.به نظر من اگه ترسو بازی نکنن.1-پرسپولیس 2-سپاهان3-استقلال4-پدیده5-تراکتور
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴:۰۸
پاسخ
22
150
داریوش
شایسه ترین و لایق ترین تیم برای قهرمانی بی شک پرسپولیس است
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵:۲۰
پاسخ
71
283
عشقممم نیمار
برعکس ..اصا شیش_پولیس .. یه‌ درصدم‌حقش نیس قهرمانی ..چرا ؟؟ ..چون کسای دیگ شیش_پولیس دارن ب زور قهرمان میکنن و‌ ن رو تلاش خود تیمش :-P
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳:۵۰
198
44
محمد
به همراه داورها البته
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱:۱۵
153
37
طوفان زرد آســیا
همیشه امید هست..
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵:۳۴
پاسخ
214
57
فقط سپاهان
کدوم امید ، هنوز یه هفته نشده که فغانی حق سپاهان رو خورد ( یه پنالتی به ضرر سپاهان که گرفته شد،یه پنالتی به نفع سپاهان که گرفته نشد) اگ میدونسیم قراره اینطوری بشه که قهرمان از همون اول پیدا بود هه چه برسه به حالاا...میگم سید جلال تو مصاحبه های اول فصل میگف قهرمان طی یه برنامه هایی مشخص شده هااا کلک خُب میگفتی تیم مشخص شده خودتونید..ادمین چاپ کن دیگهه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷:۴۹
43
11
فیفا
امید موقعی هست که اب های الوده هم باشه.....
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶:۰۷
29
139
رامین همدانی
دو فصل قبل پرسپولیس حقش قهرمانی بود ولی امسال خود طرفدارای قرمز هم وژدانی میدونن حقش نیست و فقط بخاطر وارد هاشیه شدن تیم های رقیب بود که الان مدعی اول هستن.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷:۱۱
پاسخ
257
60
دسته سه
از طرف پرسپولیسی ها چرت نگو اوکی؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸:۲۵
7
57
نیما
من طرفدار پرسپولیس .وجدانی حق پرسپولیس هستش.نیم فصل اول با پنجره بسته نیم فصل دوم هم با چنگ و دندون.پرسپولیس لایق ترین تیم برای قهرمانیه.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸:۱۱
41
156
عالیجناب سرخ
یعنی چون تیم های حریف وارد حاشیه شدن ما حقمون قهرمانی نیست؟ تراکتور واسه خودش حاشیه درست کرد تقصیر پرسپولیس، بود فرشید چیپ زد تقصیر پرسپولیس بود سپاهان ب استقلال باخت تقصیر پرسپولیس بود ۵تا بازی مساوی کردیم وقتی نمیتونین استفاده کنین تقصیر ماس؟ اینه چیزا این قهرمانی رو بیشتر ب آدم میچسبونه دوست گرامی #هتریک قهرمانی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷:۲۳
36
240
علیرضا خسروپناه
خوبه قبل از بازی سپیدرود ۵ امتیاز عقب بودید و ادعا قهرمانی داشتید از اون طرف هم مدیر سپاهان دوسال بود تیمش داشت سقوط میکرد حالا میگه دو ساله جام را از دستمون گرفتن ادم خنده اش میگیره استقلالیها هم خودشون حرف نزنند بهتره
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶:۵۸
پاسخ
36
191
banoo talaee
حرف از سقوط ما نزنین که اگه ما درحال سقوط بودیم شما خخخخخخخخ اینم مدرکش:سال 1376پرسپولیس از لیگ برتر کنار کشید از ترس سقوط:)
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷:۳۵
43
6
تراختور
انشاالله سپاهان قهرمان میشه تا اون جمعه سیاهی که سر ما اوردن رو درک کنین
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵:۳۵
پاسخ
209
61
کوهمره.جروق
انشاالله در بوشهر.منم میرم بوشهر تا قهرمانی را جشن بگیرم.خوب شد نزدیکه میتونم برم (:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸:۵۶
پاسخ
33
184
قرمز برنگ خونم
فقط حال میکنم که هوچی گرهای تراکتور سهمیه هم نمیگیرن
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶:۳۵
پاسخ
27
166
Reza
انشالله که پدیده سهمیه آسیایی رو میگیره..حیف پدیده اس با این بازیهاش و این استادیومش که تو آسیا نباشه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵:۵۳
پاسخ
24
181
شازده آبی
به نظر می‎رسه برخی مسوولین لیگ، دانشگاه نرفته درس "احتمالات مهندسی"و پاس کردن . . . . خصوصا اونجا که احتمال کسب رتبه ســـــــوم، 101درصــــــــــــده . . . . تامام
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵:۲۵
پاسخ
126
16
پرسپولیسیم
خیلی بی سوادی... متشکرم
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸:۵۶
2
37
حمید
من باورم نمیشه سن شما به دانشگاه برسه و اصلا بدونی احتمال مهندسی چی هست،البته این محاسبات احتمال مهندسی لازم نداشت،کسی که سوم دلیرستان باشه هم میتونه اینارو در بیاره.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲:۲۸
10
70
kamran
خوشم میاد در مورد اکسل و رند کردنش چیزی نمیدونی و نظر میدی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵:۰۱
5
67