بررسی مناطق گلزنی پرسپولیس؛ شوت‌نزن‌ها

بررسی مناطق گلزنی پرسپولیس؛ شوت‌نزن‌ها

7992
16:32
09 اردیبهشت 1397
48 گل که 47 تای آن‌ها در فاصله کمتر از 20 متری دروازه بوده‌اند، نشان می‌دهد چرا پرسپولیس مقابل تیم‌های اتوبوسی به مشکل خورده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - 48 گل که 47 تای آن‌ها در فاصله کمتر از 20 متری دروازه بوده‌اند، نشان می‌دهد چرا پرسپولیس مقابل تیم‌های اتوبوسی به مشکل خورده است.

به گزارش وبسایت نود، گل اول پرسپولیس به سپیدرود علاوه بر زیبایی نقشه امیری و انصاری، یک نکته دیگر هم داشت. فاصله توپ انصاری با دروازه، خیلی زیاد نبود اما همین گل، رکورددار دورترین گل پرسپولیس در این فصل شد. پرسپولیسی‌ها در هفته پایانی لیگ برتر، برای اولین بار از فاصله بیشتر از 20 متری دروازه حریف را باز کردند و رکورد منحصر به فردشان را شکستند.

قبل از این گل، همه گل‌های پرسپولیس در این فصل، حداکثر در فاصله 20 متری خط دروازه بودند. بیشتر گل‌های پرسپولیس، در محوطه جریمه بودند و منشا، طارمی و علیپور، معدود گل‌هایی از فاصله نهایتا سه متری محوطه زدند. شوت انصاری به سمت دروازه سپیدرود، کمی بیشتر از سه متری محوطه جریمه بود.

توانایی پرسپولیس در انتقال توپ به محوطه جریمه و گلزنی در این زمینه، فوق العاده است و زدن 47 گل در فاصله نسبتا نزدیک به دروازه این موضوع را ثابت می‌کند. اما آن‌ها در جدول بازی‌های خانگی، چهارمین تیم لیگ برتر بودند. موضوعی که نشان می‌دهد مقابل تیم‌های بسته و دفاعی در ورزشگاه خانگی به مشکل می‌خورند و نداشتن بازیکن شوتزن، راه آن‌ها برای باز کردن دفاع حریف را بسته است. مشکلی که این فصل با خرید نعمتی هم برطرف نشد و آن‌ها برای گلزنی،‌ باید حتما راهی برای نفوذ به داخل محوطه پیدا کنند.

 

22330

نظرات کاربران
M75A
نمی دونم چرا این بازیکن هایی مثل نعمتی که شوت زن هستن یا برعضی های دیگه که ویژگی های خاصی دارن وقتی میان پرسپولیس همه چه یاد شون میره در حالی که تو پرسپولیس هم بهشون بیشتر موقعیت میرسه هم توپ هم توپه بازیه هم چمن ورزشگاه ازادی بهتر از از چمن ورزشگاه های دیگه پس چرا این جوری مثلا تو گل از راه دور ناموفق عمل میکنن من در تعجبم
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۵۸
پاسخ
6
88
پرسپولیسی تیفوسی
دلیلش استرس زیاد و اعتماد به نفس پایینه..که باید کاربشه روش
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۹:۰۷
9
81
محمدعلی
شیره بر و بچ پرسپولیسی.هیچ وقت وجود شوتزن تضمین کننده برد نیست. مهم اینه که قهرمانیم نه سوم خخخخخخخ
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰:۵۳
پاسخ
8
137
تاج ايران
اقاي برانكو هيچ خدمتي نكردي ب كشور ما و فوتبال ما اينم از سبك منسوخ شده گلزني هات- خواهشا ديگه برو فصل بعدم ك محرومي و خداروشكر كاري ازت بر نمياد خودت با ي خداحافظي خوشحالمون كن عزت زياد
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹:۴۶
پاسخ
225
11
ارتش سرخ آسیا
سریعا به نزدیک ترین داروخانه محل زندگی مراجعه و یک عدد پماد سوختگی تهیه کن :)
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۶:۳۷
5
79
taj
معلومه قرمزی هستی! دیگه این کارا خز شده:)
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱:۵۰
41
107