بررسی نتایج مدعیان در بازی‌های رو در رو؛ پروفسور برنده

بررسی نتایج مدعیان در بازی‌های رو در رو؛ پروفسور برنده

17298
10:40
09 اردیبهشت 1398
قهرمان این فصل لیگ برتر را، احتمالا میزان موفقیت تیم‌ها مقابل دیگر مدعیان قهرمانی مشخص می‌کند.

به گزارش وبسایت نود، پیروزی پدیده مقابل استقلال، دوباره شانس قهرمانی تیم شفر را کمرنگ کرد و به جای آن‌ها پرسپولیس، بیش از گذشته به قهرمانی امیدوار شد. این برای دومین بار طی یک ماه بود که استقلال، بخاطر شکست مقابل یک تیم مدعی قهرمانی، شانس رسیدن به جام را از دست داد. آن‌ها اوایل فروردین به پرسپولیس باختند و دیشب، از پدیده شکست خوردند. دو بازی که بردن یکی از آن‌ها، می‌توانست سرنوشت‌شان را تغییر دهد.

راه قهرمانی در مسابقات لیگ برتر بیشتر از پیروزی در بازی‌های بزرگ، بردن تیم‌های پایین جدولی و گرفتن همه امتیازات ساده است. امسال با زیاد شدن تعداد مدعیان و پرتعداد بودن رویارویی‌های‌شان، این قاعده عوض شده و قهرمان لیگ را، بیش از هر چیز نتایج مستقیم مدعیان در بازی‌های رو در رو تعیین می‌کند. موضوعی که شاید، دلیل دور شدن استقلال از جام و نزدیک‌تر شدن آن به پرسپولیس باشد. مرور عملکرد 5 تیم مدعی این فصل یعنی پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده در دیدار با سایر مدعیان، اهمیت این مسابقات در تعیین قهرمان این فصل را به خوبی، نشان می‌دهد.

همه چیز به کام برانکو

موفق‌ترین تیم لیگ در بازی‌های مستقیم مدعیان، پرسپولیس بوده است. آن‌ها از 7 بازی با استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده مجموعا 13 امتیاز گرفته‌اند. کارنامه فوق العاده‌ای که فقط کمی، از میانگین 2 امتیاز از هر بازی کمتر است. پرسپولیس در بازی‌های مستقیم با مدعیان شکستی هم نداشته و در این زمینه هم رکورددار محسوب می‌شود. تیم برانکو رفت و برگشت پدیده را برد، استقلال را در دربی برگشت شکست داد و با سپاهان هم هر دو بازی را مساوی کرد. البته یک مسابقه سخت با تراکتورسازی، می‌تواند اوضاع را عوض کند. اگر پرسپولیس در تبریز ببازد، هم رکورد شکست ناپذیری مقابل مدعیان را از دست خواهد داد و هم، بهترین کارنامه در بازی با رقبای مستقیم قهرمانی را به تراکتور می‌دهد.

جهنم یادگار

قبل از باختن به پیکان، یادگار امام برای ماه‌های زیادی کابوس حریفان تراکتورسازی بود. آن‌ها با وجود داشتن سه مربی در طول یک فصل و حاشیه‌های مختلف، همین حالا هم دومین عملکرد را مقابل تیم‌های مدعی دارند. موضوعی که به لطف کیفیت بالای‌شان در بازی‌های خانگی بدست آمده است. استقلال، سپاهان و پدیده، هر سه در تبریز به تراکتورسازی باختند و پرسپولیس هم هفته آینده باید به این شهر سفر کند. اگر تراکتورسازی پرسپولیس را هم در تبریز ببرد، موفق‌ترین تیم در بازی‌های رو در رو با مدعیان می‌شود. آن‌ها از 7 بازی با دیگر تیم‌های بزرگ، 12 امتیاز گرفته‌اند و فقط، یک بار به استقلال در تهران باختند. اگر کابوس سه هفته اخیر نبود، تراکتورسازی با این کارنامه مدعی اصلی قهرمانی محسوب می‌شد.

لغزش امیر

برانکو نیم فصل اول، مقابل مدعیان عملکرد خوبی داشت و نیمه اول لیگ را هم به عنوان صدرنشین تمام کرد. آن‌ها استقلال و پدیده را بردند و مقابل پرسپولیس و تراکتورسازی هم در دقایق پایانی بردشان از دست رفت. نیم فصل دوم اما، سپاهان لغزید و هزینه سنگینی بابت آن داد. تراکتورسازی در نیم فصل دوم، اولین شکست سپاهان مقابل مدعیان را به این تیم تحمیل کرد و دو هفته قبل هم، آن‌ها در خانه شکستی غافلگیر کننده مقابل استقلال داشتند. دو لغزش بی‌موقع، که باعث شد از صدر دور شوند و به عنوان نزدیک‌ترین تعقیب کننده پرسپولیس، 5 امتیاز از تیم برانکو عقب باشند.

سینوس شفر

استقلال شفر در دو فصل اخیر، نکات مثبت و منفی زیادی داشته و نتایجش هم در همین حد سینوسی بوده‌اند. هر وقت آن‌ها از قهرمانی ناامیدشده‌اند، با چند برد به کورس برگشتند و هر وقت نزدیک به صدر بودند، با یک باخت همه چیز را از دست دادند. نتایج آن‌ها مقابل مدعیان هم از همین قاعده پیروی می‌کند. استقلال با باخت در دربی نتوانست به صدر جدول برسد. وقتی هوادارانش ناامید شدند، با یک برد دوباره به کورس قهرمانی برگشت و این هفته که بیش از همیشه رویای قهرمانی را می‌دید، با باخت به پدیده دوباره از دور خارج شد. در مجموع آمار 8 امتیاز از 8 بازی با تیم‌های مدعی، کارنامه ضعیفی برای تیم شفر است. آن‌ها به همه مدعیان، حداقل یک بار باختند و همین باعث شده سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمانی برای‌شان دور از دسترس باشد. سپاهان، تراکتورسازی، پدیده و پرسپولیس، به ترتیب تجربه شکست استقلال را داشتند.

اعاده حیثیت یحیی

تنها تیم بدون برد مقابل مدعیان تا این هفته، پدیده گل محمدی بود. پدیده به پرسپولیس رفت و برگشت باخت، بازی رفت از سپاهان شکست خورد و تنها امتیازش مقابل مدعیان، با دو مساوی مقابل استقلال و تراکتورسازی بدست آمد. آن‌ها این هفته و مقابل استقلال، سرانجام توانستند یک تیم مدعی را شکست دهند. هر چند پدیده هنوز با 5 امتیاز از 7 بازی با رقبای قهرمانی هنوز بدترین آمار را دارد، اما به گرفتن سهمیه امیدوار شده و شاید، با تکرار این برد در بازی با سپاهان بتواند فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود.

نتایج مدعیان قهرمانی در بازی‌های مستقیم لیگ هجدهم

پرسپولیس / 7 بازی / 13 امتیاز
سپاهان 1-1 پرسپولیس
پرسپولیس 0-0 سپاهان
استقلال 0-0 پرسپولیس
پرسپولیس 1-0 استقلال
پرسپولیس 0-0 تراکتورسازی
پدیده 0-1 پرسپولیس
پرسپولیس 2-0 پدیده

تراکتورسازی / 7 بازی / 12 امتیاز
پرسپولیس 0-0 تراکتورسازی
سپاهان 2-2 تراکتورسازی
تراکتورسازی 2-0 سپاهان
استقلال 3-0 تراکتورسازی
تراکتورسازی 1-0 استقلال
پدیده 0-0 تراکتورسازی
تراکتورسازی 1-0 پدیده

سپاهان / 7 بازی / 9 امتیاز
سپاهان 1-1 پرسپولیس
پرسپولیس 0-0 سپاهان
استقلال 0-1 سپاهان
سپاهان 0-1 استقلال
سپاهان 2-2 تراکتورسازی
تراکتورسازی 2-0 سپاهان
سپاهان 1-0 پدیده

استقلال / 8 بازی / 8 امتیاز
استقلال 0-0 پرسپولیس
پرسپولیس 1-0 استقلال
استقلال 0-1 سپاهان
سپاهان 0-1 استقلال
استقلال 3-0 تراکتورسازی
تراکتورسازی 1-0 استقلال
استقلال 0-0 پدیده
پدیده 1-0 استقلال

پدیده / 7 بازی / 5 امتیاز
پدیده 0-1 پرسپولیس
پرسپولیس 2-0 پدیده
سپاهان 1-0 پدیده
استقلال 0-0 پدیده
پدیده 1-0 استقلال
پدیده 0-0 تراکتورسازی
تراکتورسازی 1-0 پدیده

22330

نظرات کاربران
Mohammad.b
اون هوادارای استقلال-سپاهان و تراکتورسازی،که دلیل قهرمانی هایی پرسپولیس رو نبود رقبای قوی میدونستن.و اول فصل میگفتن: "اگه میتونین امسال قهرمان بشید." الان کجان؟ دقیقا کجان؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴:۰۷
پاسخ
6
64
کرال
البته تراکتور توی خود تهرانم پیروزی رو برده بود ولی با کمک داورا مساوی شد ادمین مشکلی داری با من
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷:۱۰
پاسخ
54
9
سعید پرسپولیسی دوآتیشه
نمیدونم چرا این طرفداری سپاهان اینقدر هوچی گرند بابا نقش جهان واسه پرسپولیس بهشته 3 خرداد پرسپولیسیا میرند واسه حمایت از جمله خودم که اصفهانی ام ودر ضمن مردم اصفهان مهمون نوازند پرسپولیس تنها نیست تو اصفهان در صمن سپاهانی ها اگه حرفی واسه گفت داشتید تو زمین میزدید نکه 90 دقیقه دفاع کنید واستنلی از نیمه ام جلوتر نیاد والا
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳:۵۳
پاسخ
8
46
...
ما برا کمک به پدیده تراکتور رو تو تبریز میبریم
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷:۴۲
پاسخ
7
41
عشقممم نیمار
من هنوز موندم ک چرا تراکتوری ک‌ بیشتر فصل رو‌حاشیه نداشت ..در هفته های خساس ..با حاشیه ..فلج بشه و‌ از جمع مدعیا ..عین اب خوردن خارج بشه :-P من خیلی نتایج هفته های پایانی انالیز کردم ...خیلی عجیبیه ک‌ همه چی واقعا ب کام برانکو‌و شیش_پولیس شد ..از اتفاقات تیمای مدعی ..تا حاشیه های عجیبی ک در حساس ترین لخظات فصل ..براشون‌ اتفاق افتاد :-P اینجور قهرمانی ..ب دل من نمیچسبه :-P مث اون‌ ۱۱سال پیش ک‌ بخاطر کور شدن سرباز احمدی ..خودجوش ..۴ امتیاز از سپاهان کم مردن تا شیش_پولیسی ک از طرف فیفا ..۶ امتیاز ازش کم شده بود ..از قهرمانی جا نمونه ک‌همونم سد و‌قهرمان شد :-P
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷:۴۹
پاسخ
65
4
عشق شازده
مرسی برانکو همین
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲:۵۹
پاسخ
14
244
سعید قدرت
من کار به نتایج ندارم و حق رو میبینم.تو بازی رفت دربی پرسپولیس بهتر بود و تو بازی برگشت مساوی یعنی 4 امتیاز از استقلال حقش بود.تو بازی با سپاهان بازی رفت حقش برد بود و عالی بازی کرد و در برگشت مساوی و تو بازی با پدیده بازی رفت باید مساوی میشد و برگشت پرسپولیس بهتر بود تو بازی با تراکتور بازی رفت مساوی عدلانه بود و اگه کلی بخوای در نظر بگیری پرسپولیس باید از هر تیم مدعی 4 امتیاز نصیبش میشد که اونم به خاطر بهتر بودنش بود.بازی با تراکتور باید اول بهتر باشیم و دوم ببریم تا 4 امتیازمون برابر تراکتور کامل بشه و البته این نشون میده که لایق ترین تیم واسه قهرمانی پرسپولیسه و مبارکش باشه چون انصافا خوب بازی میکنه و حقشه.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵:۵۲
پاسخ
7
235
۶...زیباترین عدد...
ولی ..تراکتور ضعیف..سپاهان ضعیف .شیشتقلال ضعیف ..پدیده هم ضعیف .....اینجوری پرسپولیس با برانکو این نتایج را گرفته .....
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹:۱۴
پاسخ
11
188
شهربابک
شفر تیم های ته جدول می بره
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳:۳۰
پاسخ
6
179
پرسپولیس سرورتون
ای کسانی که مدعی دستهای پشت پرده برای قهرمانیهای پر تعداد سرورتون هستید،چرا در بازیهای رو در رو از خودتون دفاع نکردید؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵:۵۵
پاسخ
8
221
ققنوس سرخ
این نشون میده که پرسپولیس لایق ترین تیم باشگاهی ایرانه،که البته اگه اون قانونه مسخره تفاضل گل نبود الان باید واسه ی پوکر قهرمانی آماده می شدیم!
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰:۵۲
پاسخ
15
358
سیمرغ
جام سوم مال ماست به امید خدا
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰:۵۰
3
158
برانکو
پرسپولیس علاوه بر اینکه خودش سرنوشت خودش رو تا حدود زیادی رفم میزنه اما باید خوشحال باشیم که استقلال سپاهان رو برد یا پدیده استقلال رو برد اینا هم به قهرمانی ما کمک میکنه و یادمون هم نره بازیهای بزرگ رو پرسپولیس بهتر از بقیه نتیجه گرفته تراکتور هم سپاهان رو برد که اینم باز به نفع ما بود (:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷:۳۲
پاسخ
7
287
غــرش طــوفــان زرد
امیدوارم این هفته تراکتوری هــای با غیرت ترمز ســرخ هــای پایتخت رو بکشن.. مــا هم برای نیمه نهایی جام حذفی، در جهنم نقش جهان منتظرشون هستیم..
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱:۳۴
پاسخ
437
20
Mohammad.b
جام حذفی ام مال پرسپولیس کبیره"
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶:۴۴
1
27
پرسپولیس
مطمئن باش همون جهنم نقش جهان روبرای خودتون جهنم میکنیم یادتون باشه
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶:۰۴
1
28
ایوب عشقپولیسی از خنج
آرزو بر جوانان عیب نیس ارتش سرخ برانکو و سربازای باغیرتش هم فقط میان ک شما ببریشون... واسه خودتون رویا نسازین چون آخر سر سوزشتون بیش از پیش میشه از ما گفتن بود دیگه خوددانی
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲:۴۲
0
22
غرش طلایی هااا
وااااای من نمی دونم اینا که به سپاهان میگن ژاپنی چه اعتماد به سقفی دارن اخه بیچاره هااا شما تازه با کمک زمین و اسمون دارین به افتخارات سپاهان میرسید...در مورد جهنم یادگار و نقش جهان هم باید بگمممم باید بیاین تا بفهمین کجاا جهنمه هه
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰:۳۳
27
2
سپــاهان
در پاسخ به دانیال؛ " جهنم آزادی " رو مــا سپــاهانی هــا باب کردیم، اون فصلی که شما سرخ آبی ها رو توی همون آزادی بردیم.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶:۰۹
22
3
صفا تموم تیم های شهرستانی
دانیال جهنم آزادی فقط از لحاظ فحاشی و بی تربیتی وگرنه هیچی دیگه نداره
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰:۴۵
23
2
mohammad
در ادوار لیگ " 6 " قهرمانی ما از شما جلوتریم در حذفی جلوتریم در صعود به مراحل حذفی acl هم جلوتریم سکوت طولانی لطفا
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶:۳۵
0
25
پرسپولیس
مگه غیر از آزادی جهنم دیگه ای هم تو ایران داریم؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵:۵۴
8
186
دانیال
ما گفتیم جهنم آزادی و اینو به همه ثابت کردیم، حالا همه هی میگن جهنم. جهنم یادگار، جهنم نقش جهان. اینا برای شما جهنمه، برای ما بهشته.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴:۱۰
7
182
عشق سرخ
طوفان جان به همین خیال باش هم تراکتور رو می بریم هم نسیم زرد رو برین تمرین کنید شاید سالهای دورتر . . .
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱:۲۷
5
167
قهرمانی تو خونمونه
نقش جهان واسه شما جهنمه واسه ما بهشته :)) ضمنا تراکتور از پرسپولیس امتیازم بگیره در قهرمان نشدن شما فرق نداره و البته اگر تراکتور و پدیده پیروز بشند دستتون به سهمیه هم نخواهد رسید....که لیاقت تراکتور و پپدیده و استقلال بیش از شما بوده
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲:۴۲
6
149
زیزوg
شما باید پرچم ژاپن بیارید
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲:۲۱
13
259
طاهرخانی
باید بدونید پرسپولیس نیاز به برد داشته باشه طور دیگه بازی میکنه ولی سپاهان با وجود استراحت و تمرین بیشتر جلو پرسپولیس با احتیاط و دفاعی بازی کرد با توجه به آمار بازی با اینکه سپاهان برای قهرمانی نیاز به برد داشت ریسک نکرد پس نباید انتظار قهرمانی هم داشته باشه
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸:۱۹
5
253
من
دره گرگهاشون که خراب شد حالا نوبت شماست نیم فصل اول از تیم بدون بازیکن نتونستین ببرین
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷:۵۴
11
230
روبرتو باجو
اتحاد ژاپنی محکوم به شکسته خخخ
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵:۰۳
12
267