بررسی پیامد تساوی عراق و بحرین؛ ایران به عنوان صدرنشین صعود می‌کند؟

بررسی پیامد تساوی عراق و بحرین؛ ایران به عنوان صدرنشین صعود می‌کند؟

30423
20:26
28 آبان 1398
تساوی بحرین و عراق دوباره شانس صدرنشینی را به ایران داد و حالا شاگردان 6 امتیازی ویلموتس برای صدرنشینی کافی است هر چهار مسابقه‌شان را برنده شوند.

به گزارش وبسایت نود، دقایقی قبل در دیداری سرنوشت‌ساز عراق و بحرین بدون رد و بدل کردن گلی، به تساوی رضایت دادند. نتیجه‌ای که عراق را ۱۱ و بحرین را 9 امتیازی کرد. این نتیجه بیشتر از همه به سود ایران شش امتیازی شد. حالا صدرنشینی در گروه هم در دست ایران است.

در حال حاضر همه تیم‌های گروه به جز ایران 5 بازی کردند. در هفته ششم و جایی که به عراق قرعه استراحت خورده، ایران می‌تواند در روز میزبانی از هنگ‌کنگ اختلاف امتیازش با عراق صدرنشین را به دو امتیاز برساند. در هفته پایانی هم ایران میزبان عراق است و با پیروزی در آن مسابقه، می‌تواند با یک امتیاز بیشتر نسبت به این تیم، به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شود. 

در این بین یک میزبانی هم از بحرین داریم که با پیروزی در آن مسابقه می‌توانیم بالاتر از بحرین قرار بگیریم. ایران همچنین یک بازی هم با کامبوج دارد که شانس افزایش تفاضل گل را به شاگردان ویلموتس می‌دهد. پیش از دیدار امروز بحرین و عراق، سرنوشت صدرنشینی ایران در دست خودش نبود ولی حالا با بردهای خانگی مقابل بحرین و عراق اول شدن ایران قطعی خواهد شد. دوم شدن هم کاملا در دسترس است.

اگر ایران تمامی بازیهایش را ببرد ۱۸ امتیازی خواهد شد و عراق در بهترین حالت به امتیاز ۱۷ می رسد.

هفته ششم

ایران - هنگ کنگ

بحرین - کامبوج

هفته هفتم

کامبوج -ایران   
هنگ کنگ - عراق

هفته هشتم

عراق - کامبوج
ایران - بحرین

هفته نهم

بحرین - هنگ کنگ
ایران - عراق

14001

نظرات کاربران
جاوید تاج
به نظر من الان که پوچینیو از تاتنهام اخراج شده به آقای مازیار ناظمی بگیم بیارتش جای ویلموتس ،البته آقا مازیار پایینتر از مورینیو رو حساب نمیکنه ولی ایندفعه راضیش کنیم پوچینیو رو بیاره ولی زیدان و ونگر و مورینیو رو بذاره تو آب نمک تا اگه نتیجه نگرفتیم جایگزین کنه ، چقدر خوبه که ما مازیار ناظمی رو داریم ، اگر هم بیاد جای تاج فدراسیونمون از پنج ستاره به شیش هفت ستاره ارتقاء پیدا می‌کنه.
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۲:۴۲
پاسخ
10
463
امیر
به عنوان تیم دوم صعود میکنیم و دور بعد اوت میشیم.
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۲:۱۰
پاسخ
96
237
فرشاد
کجاان آقایانی که از کیروش انتقاد میکردند......
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳:۴۷
پاسخ
143
347
محسن خوشحال
برانکو باید بشه مربی تیم ملی
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۵:۴۷
پاسخ
373
184
امیر
از همون روزی که رویای ویلموتس فقط صعود به جام جهانی بود،فاتحه تیم ملی خونده شد.یه مربی کارنابلد با رویای کوچک
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۸:۲۶
پاسخ
27
304
علی علیزاده آقای اوت جهان
با ویلتموس به هیچ جا نمیریسیم عین روز روشن هست این اصلا مربی گری بلد نیست آخرش که تیم حذف شد میخواد بذاره بره و ما بمونیمو افسوسی که مدیران نالایق میدونستند و اصلا توجهی نکردن
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۷:۳۱
پاسخ
23
271
مصطفی
کیروش کلا حاشیه بود
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵:۳۶
پاسخ
274
161
محمدرضا
ایشالا با دعای خیر مردم می بریم وگرنه به ویلموتس امیدی نیست
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸:۲۹
پاسخ
29
241
مهدی
من قبلاً همین جا گفتم مساوی بهترین نتیجست ولی بحرین ضد فوتبال هستن وحتما میان اینجا برا مساوی با دفاع و فشرده و زدن زمینهای بی‌جای خودشون باعث جنگ روانی میشن فقط بازیکنانباید احساسی کارکنن عراق هم همینطوره فوتبال محکمی دارن ولی تو ایران حتما برا مساوی میان باید فقط یه فکر عاجل کرد دومی هم بعید می‌دونم بریم مرحله دوم جام جهانی تو گروهای بعدی تیم‌های امتیاز بالا زیاده
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶:۰۱
پاسخ
9
142
علی
بخاطر یه تیم کسی مثل کیروش فراری دادن که به روزی بیفتیم که تو همچین گروهی سوم باشیم گیریم که از این گروه سعود کردیم با تیمهای مثل پرتقال اسپانیا چکار میکنیم باز میتونیم همچین بازیهای جلو اونا انجام بدیم
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳:۱۸
پاسخ
252
207
معلم املای نود
صعود ،نه سعود :/
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۱:۵۳
28
163
ارتش سرخ دبل ۶×۴
هنوز تو توهم به سر میبرید خودتونم نمیدونید چند چند هستید فعلا که تمام حمایتها از تیم سوگولی وزارته نمونش فراری دادن مربی موفق پرسپولیس و قرارداد با چونی پرداخت قرارداد استقلالیا و محروم کردن پشت سر هم پرسپولیسیا یا پرداختی برای مهاجم استقلال و .....
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲:۱۰
133
165
حسام
اینکه فکر کنیم حالا که این دو تیم مساوی کردند دیگه کار ما راحت شد اشتباه خیلی بزرگیه،فراموش نکنیم با یکی از بهترین تیمهای تاریخ فوتبالمون با بلازویچ و برانکو رو نیمکت و کلی لژیونر که سطح اول اروپا بازی میکردند تو ازادی با بحرین مساوی کردیم و کارمون بدجور گره خورد،اینکه بگیم حالا تو ازادی حتما عراق و بحرین را می زنیم اشتباه خیلی بزرگی ست.از الان فدراسیون باید برنانه ریزی کنه که نمی کنه و مطمئنم با تیمهای حاضر در لیگ قهرمانان اسیا هم مشکل درست میشه اگر از الان برنامه ریزی مناسبی انجام نشه!
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰:۳۹
پاسخ
3
269
گنجی
تو جام جهانی که تورنومنت خیلی بزرگ و سنگینیه کلا 2 گل خوردیم.حتی شانس گل زدن به اسپانیا و پرتقال هم داشنیم.اونوقت از عراق هم دو گل میخوریم و موقعیت خوب هم نداشتیم.این عملکرد کیروش و ویلموتسه.مقایسه کنید!
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۳:۱۷
پاسخ
83
252
زنده باد ایران
بعد از هشت سال تجربه مریبگری روی نیمکت ایران اون نتایج رقم خورد حالا بعد از چند ماه انتظار دارید یه مربی که یک چندم اختیارات کیروش روهم نداره تو اسیا طوفان بپا کنه.فکر کنم یادتون رفته تومقدماتی جام جهانی 2014 کار صعودمون به اما واگر کشید.
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱:۵۸
141
61
ساسان
باشه هشت سال به ویلموتس وقت بدیم بعد با کی روش مقایسش میکنیم :) لبنان 3-1 ایران. سرمربی:کیروش.
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۱:۴۹
73
97
آریا
فسخ قرارداد ویلموتس و اووردن یک مربی خوب نهایت نهایتش ، ده میلیون دلار آب میخوره. درسته ما تحریم هستیم ولی با توجه ب درآمد و بنیۂ مالی کشورمون این پول رقم ناچیزیه. ضمن اینکه قرار نیس همۂ این پول یکجا پرداخت بشه . پس باید همۂ دلسوزان وطنمون برای نجات تیم ملی، فدراسیون و وزارت ورزش رو تحت فشار بذارن. نباید فرصت از دست بره.
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰:۰۷
پاسخ
61
128
علیخانی،شیراز
با حرفات موافقم چونکه ی مربی خوب میتونه با بردن ایران ب جام جهانی، و کسب نتایج خوب تو جام جهانی، کلی درآمد زایی کنه و پول قرارداد خودش را دربیاره و ضرر ناشی از اخراج ویلموتس را هم جبران کنه،جوریکه فدراسیون از جیب خودش هیچی خرج نکنه، کاش تاج ی ذره ب فکر مردم باشه مردمی ک همه جوره حامی فوتبال هستن و تنها دلخوشیشون فوتباله
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱:۱۰
12
93
عشق فولاد خوزستان و آژاکس
ما دیگه از الان وقت باید بحرین و عراق و ... ببریم اون وقت صعود میکنیم البته فکر نمیکنم ببریم چون با این مربی تیم ایران ضعیفه
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۴:۵۴
پاسخ
21
117
محمدرضا
مدیران فدراسیون یه خورده لطفن کلاتونو بالاتر بذارین. ممنون از این همه درایت و زکاوت ...
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۴:۰۷
پاسخ
3
121