بررسی یک ادعا درباره مرتضی تبریزی؛  پایانِ طلسم غول‌کشی؟

بررسی یک ادعا درباره مرتضی تبریزی؛ پایانِ طلسم غول‌کشی؟

41577
11:56
20 مرداد 1397
تبریزی در استقلال توانست برچسب گل نزدن در بازی‌های بزرگ را از روی نام خودش بردارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تبریزی در استقلال توانست برچسب گل نزدن در بازی‌های بزرگ را از روی نام خودش بردارد. 

به گزاش وبسایت نود، همیشه این ادعا برای مرتضی تبریزی مطرح می‌شد که او گلزن بازی‌های بزرگ نیست. برخی از منتقدان تبریزی معتقد بودند که شماره یازده ذوبی‌ها فقط به تیم‌های ضعیف‌تر گل می‌زند و در مسابقات کوچک‌تر هنرنمایی می‌کند. و در پخش زنده‌ها هم کاری از پیش نمی‌برد. ادعایی که برای تبریزی با لباسِ ذوب‌آهن خیلی هم بی‌راه نبود.

لیگ سیزدهم

هر دو گل تبریزی در لیگ سیزدهم به تیمی قعرجدولی زده شد و هیچ امتیازی هم برای ذوب‌آهن به همراه نداشت. تبریزی در شکست 5-1 ذوب‌آهن مقابل داماش تنها گل تیمش را زده بود و در شکست سه بر دو مقابل راه‌آهن هم زننده یکی از دو گل تیمش بود.

لیگ چهاردهم

گل‌های مرتضی تبریزی در لیگ چهاردهم هم سوژه خوبی برای رسانه‌ها بود. در برد 3-0 ذوب‌آهن مقابل راه‌آهن، 4-1 برابر سایپا، 2-0 مقابل فولاد و باز هم 2-0 مقابل ملوان،  تبریزی در همه این بردها، گل دقیقه 90 و آخر تیمش را زده بود. گل‌هایی که زیر بار هیچ فشاری نبود و فقط تفاضل گل را افزایش می‌داد. دیگر گل‌های تبریزی در آن فصل هم وارد دروازه صبای قم، استقلال‌خوزستان و پدیده شده بود.

لیگ پانزدهم

دو فصل گذشته بود و تبریزی هنوز نه گل مهمی زده بود و نه به تیم مهمی گل زد. تا اینکه در لیگ پانزدهم بالاخره اولین گلش را به استقلال زد. در آن فصل هم بعد از استقلال، بیشتر گل‌های تبریزی به تیم‌های نیمه پایینی جدول بود. پدیده، راه‌آهن، ملوان، تراکتور، پرسپولیس و صبای‌قم دیگر قربانیان مرتضی تبریزی بودند.

لیگ شانزدهم

در لیگ شانزدهم، تبریزی 4 گل به پیکان زد، در شکست ذوب‌آهن مقابل استقلال تنها گل تیمش را زد و به صبای‌قم، سپاهان و نفت تهران هم گل زده بود.

لیگ هفدهم

فصل گذشته یکی از فصولی بود که انتقاد گل نزدن تبریزی در بازی‌های بزرگ، برجسته‌تر هم شده بود. 5 تا 13 گل تبریزی به استقلال‌خوزستانی زده شد که برای بقا می‌جنگید. تبریزی به سایپا، نفت تهران، پیکان، سپاهان، نفت آبادان، تراکتور و پدیده هم گل زده بود. یعنی از بین 7 تیم بالای جدولی، 4 تیم پرسپولیس، استقلال، پارس‌جنوبی و فولاد سهمی در 13 گلِ دومین گلزن فصل قبل لیگ نداشتند.

تبریزی با لباس ذوب‌آهن بیشتر از هر تیمی به پیکان گل زد. صبای قم، استقلال‌خوزستان، پدیده و راه‌آهن در جایگاه بعدی تیم‌هایی حضور دارند که بیشترین گل را از تبریزی خوردند.

لیگ هجدهم

اولین گلِ تبریزی با لباس استقلال به تراکتورسازی زده شد. گلی که سهم زیادی در فرار استقلال از بحران داشت و با حضور پرشور تماشاگران دو تیم، لقب بازی بزرگ هفته را هم یدک می‌کشید. مرتضی تبریزی در شروع فصل جدید، طلسم گل نزدن در بازی‌های بزرگ را شکست. البته در صورتی که ادامه هم پیدا کند.

 

14001

نظرات کاربران
تاج کبیر
ایشالا جلو تیم پیروزی هم یه هت ریک میکنه و از خجالت قرمزها هم در میاد.تا متوجه بشن که باید استقلال رو تو زمین باهاش بازی کنن نه تو دفتر کمیته انضباطی و سازمان لیگ!
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۰۱
پاسخ
6
60
اصلان زمانی
بازی کردن تو تیم بزرگی مثل استقلال خیلی فرق داره انگیزه بازیکن را چند برابر میکنه وجود این همه هوادار دیگه بازیکن هیچوقت نمیتونه کم تلاش کنه چون میدونه این تماشاگرا ازش انتظار دارن و اگه خوب نباشه به مشکل میخوره
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸:۰۵
پاسخ
5
55
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
لیگ پانزدهم دو فصل گذشته بود و تبریزی هنوز نه گل مهمی زده بود و نه به تیم مهمی گل زد. تا اینکه در لیگ پانزدهم بالاخره اولین گلش را به استقلال زد. در آن فصل هم بعد از استقلال، بیشتر گل‌های تبریزی به تیم‌های نیمه پایینی جدول بود. پدیده، راه‌آهن، ملوان، تراکتور، پرسپولیس و صبای‌قم دیگر قربانیان مرتضی تبریزی بودند. خخخخ جعلپولیس یکی دو سال بنابر دلایلی که همه میدونن قهرمان شده و امده بالا. و الا خیلی مواقع واسه بقاء جنگیده:)) یجده شکر بقاء معروف:)) تبریزی واقعا بازیکن خوبی نشان داد. و انگیزه اش باعث میشه بهتر از بازی که در ذوب آهن داشته بازی بکنه.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸:۰۳
پاسخ
8
71
بلواستار
پارسال اگه یه تیام بود که به پرسپولیس گل زد، این فصل با تبریزی و روح الله باقری و گرو چه آتیش‌بازی راه بندازیم.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰:۵۱
پاسخ
8
65
Solo
انشالله افای گلیت با پبراهن ابی پرافتخارترین تیم ایران یاعلی داش مرتضی
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷:۵۵
پاسخ
9
63
★علی تاجـــــے★
من راستیتش اول از خرید تبریزی خوشحال نبودم اما بازیه دیشبش رو که دیدم واقعا تو دلم جا شد .. همه دیروز عالی بودن از مرتضی گرفته تا فرشید و رأس همشون شفر من دیشب تقریبا بازی رو درست پیشبینی کرده بودم . تو یکی از خبر های استقلال تو سایت نود کامنت گذاشتم استقلال0.2تراکتور و گلهاش رو هم تبریزی و اسماعیلی میزنن ولی حیف گل به خودی رو حساب نکرده بودم آدمین جان ببخشید طولانی شد ممنون
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷:۳۲
پاسخ
5
66
شماره ۱۰
تبریزی به درد نمیخورد حالا خوبه .۴ هفته دیگه ببین چطور میشد .
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶:۱۶
پاسخ
77
8
عموسعیـــد
مرتضی تبریزی همون بازیکنیه که در زمان مذاکره با پرسپولیس ، گفت: من از بچگی عاشق پرسپولیس و هوادارای پرشورش بودم افتخارم بازی تو این تیمه و.... (فیلم مصاحبه اش موجوده ، گوگل کنید) بعد که باشگاه استقلال طبق عادت همیشگیش (مثال: کنعانی زادگان) با پیشنهاد چندبرابری اونو هوایی کرد گفت من عاشق استقلال بودم و... کلا هوچی گری قبل از ورود به باشگاه شیش تایی ها وجود داره و شومن بازی در باشگاه شیشتقلال به اوج میرسه
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵:۲۱
پاسخ
215
55
راشا
تراکتور دیروز هم که اصلا غول نبود!
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴:۴۵
پاسخ
31
99
۶تقلال
یه گل زده اقای گل نمی شه
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲:۴۵
پاسخ
123
28
pesare.taji.0513
استقلال شفر رو داره و واسه بازیکنی ک تحت دستور شفره فرقی نداره ک تیم حریفش الهلال باشه یا تراکتور یا... زنده باد استقلال بزرگ زنده باد عالیجناب شفر**
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷:۵۰
پاسخ
26
151
علیرضا
کاوه هم تو ذوب همین بود ولی وقتی اومد استقلال بزرگ پیشرفت کرد ... اینجا استقلاله بازیکن اگه قبلا تمرینش 100 بود الان باید 200 باشه
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۳:۲۵
پاسخ
29
173
پسرابی
بازیکن خوبیه و موقعیت شناس میتونه برای استقلال مهاجم خوبی باشه اگه خودشو تو حاشیه نبره به امید درخشش در استقلال
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۳۱
پاسخ
18
171
اس اس
مرتضی تبریزی فوق العاده است
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸:۰۴
پاسخ
19
193
استقلال
از این به بعد به جای پرویز خان سوبله چوبله باید بگیم شفر خان سوبله چوبله . البته من میگم پوبله شوبله هم می شه
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵:۱۲
پاسخ
51
194