بررسی یک تصمیم مهم شفر؛ گلزنِ ناشناخته!

بررسی یک تصمیم مهم شفر؛ گلزنِ ناشناخته!

11166
16:56
22 اسفند 1397
تغییر آرایش ترکیب استقلال، فرصت گلزنی را به بازیکنانی داده که کسی از تیم حریف روی گلزنی آن‌ها حساب باز نمی‌کند.

به گزارش وبسایت نود، شفر در آخرین هفته نیم‌فصل اول برای بازگشت تیمش به جمع مدعیان، تصمیم مهمی اتخاذ کرد. تا آن روز استقلالِ شفر در همه بازی‌ها از آرایش 1-3-2-4 یا 2-4-4 استفاده کرده بود، ولی از بازی مقابل سپیدرود، سرمربی آبی‌ها تغییری اساسی در آرایش تیمش ایجاد  کرد. استقلال 3-3-4 را جایگزین آرایش‌های قبلی کرد؛ یک هافبک دفاعی در راس عقب مثلث قرار می‌گیرد و در عمق دفاع باقی می‌ماند تا دو هافبک دیگر آزادانه به خط حمله کمک کنند. تغییری که علاوه بر بازگشت استقلال به اوج و بردهای پرگل، کمک زیادی به هافبک‌های این تیم هم کرده است.

در همان مسابقه اول، فرشید باقری که تا قبل از آن در پست هافبک دفاعی بازی می‌کرد، حسابی اوج گرفت و اولین گلش در پیراهن استقلال را به ثمر رساند. باقری در آن روز به یک گل رضایت نداد و دو مرتبه شادی گلش را جشن گرفت تا نقش پررنگی در برد 5 گله استقلال داشته باشد. فرشید با حضور در یک خط جلوتر، آزادی عمل بیشتری پیدا کرد و پاس‌گل استادانه‌ای را در بازی مقابل فولاد هم برای منشا ارسال کرد. بعد از باقری نوبت به دیگر هافبک دفاعی استقلال رسید که در حملات شرکت کند و اولین گلش با پیراهن استقلال را با این تغییر بزرگ شفر به ثمر برساند. علی کریمی زننده گل سه امتیازی استقلال به نفت مسجدسلیمان بود. در بازی روز قبل مقابل العین باز هم نوبتِ گلزنی به فرشید باقری رسید. هافبک استقلال در بازی آسیایی این تیم هم زننده تک گل استقلال بود. 

البته این مختص دو هافبک دفاعی آبی‌ها نیست و راه برای بقیه هافبک‌های استقلال هم باز شد. علاوه بر پاتوسی خرید با کیفیت شفر که به عنوان بازیگردان استقلال روی 5 گل این تیم تاثیرگذار بود، طارق همام هم تنها گل فصلش را زمانی به ثمر رساند که شفر تصمیم گرفت 3-3-4 بازی کند و دو هافبک تیمش را آزاد کند. تصمیمی که فعلا خیلی به سود استقلال شده و علاوه بر بازگشت به اوج، کمک زیادی به هافبک‌های این تیم کرده است.

14001

نظرات کاربران
arya
حیف که دیشب کلی فرصت داشتیم و نزدیم و دفعه دوم که فرشید گل زد رو داور بیخود افساید گرفت.
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۱۳
پاسخ
2
75
فدراسیون پیروزی تهران
آقای شفر با گذاشتن مهدی رحمتی تو ترکیب اصلی نشون داد مربی شجاعی نیست واسیر لابی گری رحمتی و دوستانش شده است
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴:۴۰
پاسخ
125
7
استقلال
فرشید باقری زمان منصوریان یه ایستگاهی به سپاهان زد اخرین بازی لیگ هم بود کی یادشه؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۲۸
پاسخ
12
85
مهدی
ایستگاهی نبود.در جریان بازی بود
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵:۳۹
11
21
ابی جان
ایستگاهی نبود شوت پشت هجده بود.و دیگر اینکه بهترین تصمیم سفر زمانی است که رحمتی را نیمکت نشین کند رحمتی علاوه براینکه خیلی کم خروج می کند و به خط دروازه چسبیده در بیشتر بازیهای مهم هم عامل اصلی دفاعی بازی کردن تیم است و بازیکنان را توصیه به عقب ایستادن و دفاع می کند
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۱:۲۶
38
4
عشقممم نیمار
اینه پروفسور واقعی ..کینگ‌شفر جون :-)
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶:۲۳
پاسخ
24
134
Manam
پروفسورم ازمون دزیدی ؟ خخخخ کلا تو کف پرسپولیسی
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۳:۲۰
54
11
mehdi sh
دیشب قطعا اگه بدشانسی نیاورده بودیم راحت میتونستیم بازی رو ببریم.....متاسفانه بدموقعی فدارسیون و سازمان لیگ به فکر حرفه ای شدن از نظر خودشون افتادن فعلا که دیشب ما دوتا مصدوم دادیم امیدوارم بدتر از این نشه از همین الان باید به فکر بازی الهلال بود اگه مثل نیمه دوم بازی دیشب بازی کنیم میشه به صعود امید وار بود
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹:۴۴
پاسخ
17
95