بررسی یک فرضیه؛ راموس به 200 بازی ملی می‌رسد؟

بررسی یک فرضیه؛ راموس به 200 بازی ملی می‌رسد؟

4989
22:14
19 شهریور 1398
سرخیو راموس فاصله چندانی تا رسیدن به یک رکورد حیرت انگیز در دنیای فوتبال ندارد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، در ادامه رقابت های مقدماتی یورو 2020 و در گروه F روز یکشنبه اسپانیا در خیخون میزبان جزایر فارو بود و در روز دبل رودریگو مورنو و پاکو آلکاسر، به پیروزی 4-0 دست یافت.

نکته مهم این مسابقه برای اسپانیا و هواداران لاروخا، صد و شصت و هفتمین بازی ملی سرخیو راموس، کاپیتان 33 ساله اسپانیا بود که او را مشترکا در کنار ایکر کاسیاس، به باسابقه ترین بازیکن تاریخ تیم ملی اسپانیا بدل کرد. به این ترتیب سرخیو راموس در 12 اکتبر 2019 و در اویوال اسلو برابر نروژ، فرصت آن را دارد تا با 168 بازی ملی، به تنهایی رکورددار بازی برای تیم ملی اسپانیا شود.

سرخیو راموس بعد از این مسابقه در سخنانی به مناسبت برابری با رکورد کاسیاس گفت که رکوردها برای شکسته شدن هستند و او امیدوار است تا با حفظ همین روند، به اصلی ترین هدف خود که رسیدن به رکورد 200 بازی ملی است، دست یابد.

در جدول بیشترین بازی های ملی (مردان) احمد حسن ستاره سابق تیم ملی مصر با انجام 184 بازی ملی در رده اول حضور دارد و محمد الدعایه (عربستان) و کلودیو سوارز (مکزیک) به ترتیب با 178 و 177 بازی ملی در رده های بعدی حضور دارند. راموس نیز با 167 بازی ملی هم اینک در رده نهم است و بازی ملی بعدی او را به ایوان هورتادو، کاپیتان سابق تیم ملی اکوادور خواهد رساند.

رسیدن به رکورد حسن (انجام 17 بازی دیگر) برای راموس 33 ساله کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد اما شاید رسیدن به 200 بازی ملی و ثبت یک رکورد جاودانه، اندکی دور از دسترس باشد. راموس در چه شرایطی و در چه زمانی قادر به ثبت این رکورد خواهد بود؟

اسپانیا تا پایان سال 2019 میلادی 4 بازی دیگر در رقابت های مقدماتی یورو 2020 مقابل نروژ، سوئد، مالت و رومانی انجام خواهد داد و راموس در پایان این سال، به رکورد 171 بازی ملی خواهد رسید. در ادامه و تا پیش از آغاز یورو 2020، 4 بازی ملی دوستانه برای اسپانیا پیش بینی شده و راموس قادر خواهد بود با آمار 175 بازی ملی پای به یورو بگذارد. اگر اسپانیا را در بهترین حالت فینالیست یورو محسوب کنیم، 7 مسابقه برای راموس در این رقابت ها آمار ملی او را به عدد 182 بازی ملی ارتقا خواهد داد.

بعد از پایان رقابت های یورو، تیم های اروپایی درگیر رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 خواهد شد و 10 بازی در این رقابت ها، بازی های ملی راموس را به عدد 192 خواهد رساند. در کنار این مسابقات، لیگ ملت های اروپا 21-2020 نیز انجام خواهد گرفت و اسپانیا در صورت فینالیست شدن، 8 بازی ملی را نیز در این رقابت ها پیش رو خواهد داشت. اگر تقویم های خالی برای بازی های دوستانه را هم در نظر بگیریم، راموس قبل از شروع جام جهانی 2022 در قطر، 200 بازی ملی را هم پشت سر گذاشته و به 202 بازی ملی می‌رسد.

تمامی محاسبات با درنظر گرفتن آرمانی ترن شرایط ممکن انجام گرفته است؛ یعنی راموس در تمامی رقابت ها به میدان رفته و اسپانیا نیز در دو رقابتی که پیش رو دارد (یورو و لیگ ملت ها) تا فینال پیش روی کند. در صورتی که یکی از این دو اتفاق رخ ندهد، راموس برای رسیدن به این رکورد، باید در 36 سالگی در جام جهانی 2022 نیز حضور یابد.

از زمان انجام نخستین بازی ملی برای اسپانیا تحت نظر لوئیس آراگونس فقید (دیداری دوستانه برابر چین، 26 مارچ 2005) هرگز سابقه نداشته که راموس در یک سال میلادی کمتر از 6 بازی انجام دهد و او در سال های 2012 و 2013 به تنهایی توانسته در 16 و 17 دیدار ملی حضور یابد. با در نظر گرفتن همین میانگین هم راموس کار سختی برای ثبت یک دستاورد جاودانه نخواهد داشت. 

در یک محاسبه منطقی، راموس در 36 سالگی به 200 بازی ملی می‌رسد و او به عنوان یک مدافع میانی، هنوز هم فرصت انجام مسابقات بیشتری برای اسپانیا در سال های بعد از آن را نیز خواهد داشت.

7712

نظرات کاربران
طرفدار
من بارسایی هستم ولی با اینکه راموس اخلاق خوبی نداره ولی به عنوان یه وفادار به تیمش و غروری و تعصبی که نسبت به تیمش داره دوستش دارم چون به خاطر پول تیمش رو دربدترین شرایط ترک نکرد و فرار نکرد با اینکه با پرز هم دعوا گرفته بود ولی بازم موند و از تیمش دفاع کرد مگه میشه بازیکنان وفاداری مثل راموس و توتی و پویول و ... رو دوست نداشت؟؟
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲:۵۶
پاسخ
0
18
رئال مادرید❤
ال کاپتانو.فقط گل دقیقه پایانیش به اتلتیکو فینال لیسبون..وای وای چقدر لذت بخش بود اون گل...
۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶:۰۳
پاسخ
21
46
تاجی رئالی قدیمی(سلطان فقط CR7)
دقیقا،از اون گل به بعد لقب راموس تایم دادن بهش،یادش بخیر هنوزم فیلم گلشو نگاه میکنم لذت میبرم
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۱:۴۰
9
19