برزیل 1-2 بلژیک؛ پیروزی تاریخی در یک نبرد تماشایی در کازان

برزیل 1-2 بلژیک؛ پیروزی تاریخی در یک نبرد تماشایی در کازان

11665
00:23
16 تیر 1397
بلژیک با ارائه یک نمایش فوق العاده توانست برزیل مدعی را از پیش رو بردارد و در عین شایستگی به نیمه نهایی راه یابد تا رقیب فرانسه شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - بلژیک با ارائه یک نمایش فوق العاده توانست برزیل مدعی را از پیش رو بردارد و در عین شایستگی به نیمه نهایی راه یابد تا رقیب فرانسه شود.

به گزارش وبسایت نود، تیم های ملی برزیل و بلژیک در دومین مسابقه دور یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 روسیه، از ساعت 22 و 30 دقیقه جمعه شب به مصاف هم رفتند. این مسابقه در کازان آره نا برگزار شد.

برزیل با شکست دادن مکزیک در این مرحله حاضر شده است، بلژیک هم موفق شد ژاپن را از پیش رو بردارد. هر دو تیم به نسبت بازی قبلی دو تغییر داشته اند. مارسلو به ترکیب بازگشته و جای لوئیز را گرفته، فرناندینیو هم جایگزین کاسیمیرو شده است. در آن سمت، کاراسکو و مرتنز از ترکیب بیرون رفته اند تا جا برای چادلی و فلینی باز شود که در بازی قبلی گل زدند.

ترکیب دو تیم این گونه است:

برزیل: آلیسون بکر، سیلوا، میراندا، ژسوس، نیمار، کوتینیو، مارسلو، پائولینیو، فرناندینیو، ویلیان، فاگنر

بلژیک: کورتوا، آلدرویرلد، کمپانی، فرتونخن، ویتسل، فلینی، دی بروین، لوکاکو، هازارد، چادلی، مونیه

بازی طبق انتظار بسیار پرهیجان آغاز شد، شروع توفانی برزیل در ده دقیقه ابتدایی دو موقعیت خوب برای این تیم فراهم آورد. اولین و جدی ترین موقعیت نصیب تیاگو سیلوا شد، ضربه سر میراندا در چند قدمی دروازه به سیلوا رسید، توپ به او برخورد کرد و به تیر خورد و برگشت داده شده، دقایقی بعد فرصت نصیب پائولینیو شد که او هم قدر فرصت بدست آمده را ندانست.

اما بر خلاف روند مسابقه، در دقیقه 13 بلژیک به گل رسید. سانتر ارسالی از جناح چپ با برخورد به شانه فرناندینیو راهی گل شد تا بلژیک خیلی زود از رقیب پرآوازه خود پیش بیفتد.

بعد از این گل، برزیل جلو کشید تا گل خورده را هرچه سریعتر جبران کند، اما بلژیک هم در ضدحملات تیمی خطرناک و زهرآلود نشان می داد، بعد از رد و بدل شدن چند موقعیت نصف و نیمه روی دروازه ها، این بلژیک بود که باز هم به گل رسید.

دقیقه 31 مسابقه در عین شگفتی و البته شایستگی، بلژیک به گل دوم رسید. حرکت دیدنی لوکاکو در میانه زمین، با پاس خوب او برای دی بروین همراه شد، شوت عالی این بازیکن از فاصله 20 یاردی درون دروازه آلیسون جای گرفت.

بعد از این گل، باز هم فشار برزیل بیشتر شد، دقیقه 37 بود که شوت زیبای کوتینیو با واکنش عالی کورتوا راهی کرنر شد. به این ترتیب نیمه نخست با نتیجه 2-0 به سود بلژیک پایان یافت.

اما با شروع نیمه دوم، برزیل که چیزی برای از دست دادن نداشت، سراپا حمله شد، در همان 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، دو صحنه مشکوک در محوطه جریمه بلژیک رقم خورد که داور و کمک های ویدیویی او اعتقادی به پنالتی نداشتند.

تیته هم که به دنبال راهی برای بازگرداندن تیمش به بازی و جام بود، هر سه تعویض خود را تا دقیقه 75 انجام داد. با حضور کاستا حملات برزیل دامنه جدیدی پیدا کرد. فرمینو، کاستا و آگوستو در نیمه دوم راهی زمین شدند.

اما باز هم این کوتینیو بود که برای برزیل در نقش ناجی ظاهر شد. در دقیقه 76 پاس عالی کوتینیو در عمق دفاع حریف با ضربه سر دیدنی و دقیق آگوستو همراه شد تا بازی 2-1 شود و برزیل نسبت به باقی مسابقه امیدوار بماند.

دقایقی بعد آگوستو می توانست گل بعدی را بزند که در زدن ضربه نهایی، دقیق عمل نکرد. دقیقه 84 بود که روی حرکت نیمار، کوتینیو به فرصت خوبی رسید ولی ضربه بغل پای او با اختلاف زیادی راهی اوت شد.

آخرین و یکی از بهترین فرصت های برزیل در نیمه دوم، نصیب نیمار شد، او دقیقه دوم وقت های اضافه در پشت محوطه جریمه با یک ضربه کات دار دروازه حریف را هدف گرفت ولی واکنش استثنایی کورتوا، نیمار را ناکام گذاشت.

در نهایت این مسابقه که یکی از تماشایی ترین بازی های جام 21 بود و احتمالاً سال ها از آن صحبت خواهد شد، با برتری 2-1 بلژیک پایان یافت تا تیم مارتینز در ادامه شگفتی ها و شایستگی های خود، با کسب پنجمین برد متوالی، به جمع 4 تیم برتر راه یابد و روز سه شنبه خود را آماده مصاف با فرانسه کند.

در سمت مقابل برزیل که با هزار امید و آرزو به جام آمده بود، خداحافظی زودهنگامی با جام جهانی داشت، تیم تیته هیچوقت دو گل نخورده بود ولی در این مسابقه رسمی برای اولین بار در طول 90 دقیقه، 2 گل خورد و تاوانش را هم داد.


 

 

1878

نظرات کاربران
در ج غارسلول فراتر از تاریخ
این کهکشانی هستن کا با هتریک اروپا فراتر از تاریخ شدن
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۵:۰۰
پاسخ
5
3
@T@
دو تیم برزیل و بلژیک هر دو از تیمهای خوب و مستحق و نزدیک به هم این جام بودن ولی به نظرم نقطه عطف و عامل تعیین کننده نتیجه این مسابقه چیزی نبود جز غیبت کاسیمیرو در ترکیب برزیل. شما اگر به بازیها و قهرمانی های برزیل در جام های جهانی گذشته یه نگاه بندازین می بینید که اونا با داشتن هافبک دفاعی با صلابت و مقتدر یعنی همون شماره 5 سنتی در تیم ملی برزیل که وظیفه متعادل کردن تیم در فاز حمله و هم فاز دفاعی دارد به قهرمانی رسیدن! امشب پاشنه آشیل برزیل همون شماره 5 بود که متاسفانه فرناندینیو نتونست جای کاسیمرو رو پر کنه. (کاسیمیرو همون بازیکنی بود که در تیم آنجلوتی در رئال نیمکت نشین محض شده بود ولی با اومدن زیدان و استفاده از کاسیمیرو پشت مودریچ و ... به تیم متعادل در فازهای حمله و دفاعی تبدیل شد!) و البته عامل دیگه باخت برزیل استفاده دوباره از مارسلو به جای فیلیپه لوئیز بود که مصداق شمشیر دو لبه داشت و باید از فیلیپه لوئیز که در فاز دفاعی خیلی بهتر از مارسلو عمل میکنه استفاده میکرد حتما چاپ کن!
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۴:۲۲
پاسخ
1
8
خطاب به تی
بهترین کامنت ای که خواندم مال شما بود... احسنت.....
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۱:۳۷
0
2
S.Nazarian
برزیل ی گلزن نداشت همین پنالتی هم ک نگرفتن مثلاvarاوردن حق تیما ضایع نشه
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۹:۵۸
پاسخ
6
6
سهیل روشنگر
بلخره فوتبال دیمی برزیل شکست خورد. نمیفهمیدم چرا برزیل باید قهرمان شه وقتی حتا از ۴ سال پیش هم پیرتر شده بود و یکی از تیم های مسن جام بود، جز کوتینیو و یه دروازه بان چه گلی به سر تیم زده شده بود؟ نیمار هم دلقکی بیش نیست و تو عصر کم ستاره برزیل توسط رسانه ها بزرگ شد. فوتبال اروپا از آمریکای جنوبی پیشی گرفته چون آکادمی دارن و دیمی و سرسری بازی نمی کنن. تو یک هشتم هم تیمی از اون سمت ها رو شکست داد. برزیل حتا نصف این بازیکن ها رو برای ۴ سال بعد نداره. ببینید بلژیک چه نسلی ساخته.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۹:۴۶
پاسخ
4
7
خطاب به بالایی
حالا جوگیر نشو بلژیک برای اولین بار تو فوتبالش به همچین تیم و مرحله ای رسیده ولی تیمهایی مثل برزیل و ارژانتین اروگوئه مهد فوتبال هستند...
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹:۵۸
1
3
برزیل
4 سال دیگه برزیل قهرمان نشه قسم می خورم دیگه فوتبال نبینم.... این برزیل برزیل جام قبل نبود جاش تو قلبمه
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۵:۳۲
پاسخ
30
12
morteza
لازم نیس دل خوش کنی به برزیل مطمعن باش چهار سال دیگه هم هیچی نمیشن دیگه باید با اون برزیل افسانه ای بای بای کرد ....
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۹:۲۹
4
6
IBRA _ CADABRA
این نیمار هیچ خاصیتی تو این جام نداشت !!! فقط توپ لو داد
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۷:۲۵
پاسخ
6
48
اس اس
برزيل بعد از٢٠٠٢ با هر تيم گردن كلفتى افتاده باخته
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۹:۳۵
پاسخ
6
44
morteza
کلا دیگه از همون جام جهانی 2002برزیل واقعی از بین رفت معلوم نیس کی دوباره اون نسل طلایی شکل بگیره این تیم و بازیکنان واقعا در حد اون تیم نبودن هازارد امشب ستاره بودن رو به تمام ستاره هایی که ادعای ستاره بودنشون میشد رو نشون داد وفهموند که ستاره بودن تنها به تکروی کردن نیس جاهایی از بازی باید واسه تیم از جون مایع گذاشت چیزی که اصلا تو نیمار و مسی و رونالدو دیده نمیشد.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۸:۲۹
13
29
سرخ
داور ضعیف بود پنالتی واضح برای برزیل تو نیمه دوم نگرفتند... واقعا فیفا دوست داره فینال بین اروپایی ها باشه شرم بر فیفا باد .....
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۰:۱۲
61
16
R
شگفتی های این جام پایانی نداره حذف اسپانیا ،خداحافظی آرژانتین ، خداحافظی دو ابر ستاره مسی و رونالدو از جام ،حذف آلمان مدعی قهرمانی و حالا هم نوبت برزیل پرستاره.. خلق بزرگترین شگفتی جام بدست بلژیک و حذف ستارگان پر فروغ برزیل شاید اول جام خیلی از کارشناسان فوتبال به قهرمانی برزیل معتقد بودند ولی بلژیک با این بازی شجاعانه همه پیش بینی هارو به هم ریخت و نشون داد که با تلاش میتوان به مدعی قهرمانی هم پیروز شد با این بازی که بلژیک انجام داد به نوعی خط و نشانی برای قهرمانی برای سایر تیمها کشید میشه گفت از حالا به بعد شاهد جام ملتهای اروپا هستیم نه جام جهانی ..
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۵:۳۳
پاسخ
6
50
طلبه
بنظرتون اگه بخاین یکیو انتخاب کنین نیمارو انتخاب میکنین یا هازاردو منتظره دوستمون عشقم نیمار هستم تا نظرشو بدونم
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۳:۳۹
پاسخ
10
44
Magic Messi
هیچکدوم نمیان زغال ههههه با همون پنالدو و بنزما خوش باشید ههههههههه ادمین جان شب بخیر ههههههههههه
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۴:۵۲
31
29
بابک
الن تو بلژیک بعضیا میگن شکست دادن برزیل با گل به خودی خوشحالی نداره و اینکه پلژیک یه زمانی به پاناما ۳ تا گل زده بود و مارتینز باید اخراج بشه
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۲:۵۱
پاسخ
47
38
ایمون زاید
مساوی نتیجه عادلانه تو 90 دقیقه بود انگلیس جان قهرمان
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۰۲
پاسخ
55
29
Asad
یه بازی و نصفی از برزیل رو تونستم تو این جام ببینم ، اینه نیمار ؟ تو بارسلونا که اصلا در حد شهرتش نبود پاریس ژرمنم فکر نکنم خیری ازش دیده باشه ، چطور رئال میخوادش؟
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۷:۳۷
پاسخ
8
59
mahdi
خداییش فاز برزیلو با مربیش نمی دونم چیه می تونست از ابتدای بازی فرمینورو به جای گابریل بازی بده از اونورم که ویلیان خیلی بد بوده نه تنها تو این مسابقه بلکه کلا بد بوده.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۸:۴۷
پاسخ
5
43
Majid تاجی
بلژیک چه خوبه.. میبره
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۸:۰۸
پاسخ
9
36
عـلـی ...
آقا مگه نگفتن اکر تیمهایی از دو قاره مختلف مقابل هم قرار بگیرن داور از اون قاره ها انتخاب نمیشن ..؟ چرا مازیچ برا این بازی و پیتانا هم برا بازی قبلی قضاوت کرد ..؟
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۸:۲۰
پاسخ
13
77
وحید
کی گفته؟ اینجوری باشه که بیشتربازیارو باید داورای آسیایی و آفریقایی قضاوت کنن و دورای اروپایی و آمریکا برن خونشون
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۸:۰۷
7
34
بارسلونا فراتر از تاریخ ( تاسیس۱۸۹۹ )
من فقط فاز زغالی هارو درک نمیکنم چون تا حالا آرزشون نیمار بازیکن دور انداخته شده بارسلونا بود حالا طرفدار آزارد شدن احتمالن بازی بعدی اگه آزارد خوب نباشه و فرانسه بره فینال میگن کاش نبیر فکیر بیار زغال . من دوست دارم یه تیمی که تا حالا قهرمان نشده جام رو به دست بیاره و انگلیس و روسیه و فرانسه رو با ناداوری بالا نیارن . بلژیک مستحق جام اگرم اونا قهرمان نشدن کرواسی لیاقتش رو داره ولی خودم احتمال فینال فرانسه و انگلیس رو بیشتر میدونم
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۳:۲۰
39
34