برزیل 3-0 ایران / افتتاح لیگ جهانی به کام میزبان

برزیل 3-0 ایران / افتتاح لیگ جهانی به کام میزبان

38714
23:20
27 خرداد 1395
وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی برابر برزیل قرار گرفت و تن به شکست داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی برابر برزیل قرار گرفت و تن به شکست داد.
 
به گزارش وبسایت نود، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در بیست‌وهفتمین دوره لیگ جهانی والیبال به مصاف برزیل، میزبان هفته اول رفت و با نتیجه سه بر صفر برابر میزبان خود تن به شکست داد.

لوزانو برای شروع این مسابقه سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، حمزه زرینی، سید محمد موسوی، عادل غلامی و  مهدی مرندی را روانه میدان کرد.

ست اول؛ 25 بر 19 به سود برزیل

بازی را برزیلی ها بهتر آغاز کردند. خطای سرویس سعید معروف و اشتباه در حمله توسط عادل غلامی نتیجه بازی را 3 بر یک به سود برزیل کرد. طلایی پوشان برزیل از حمایت هواداران پرشور خود بهره می برند و به خوبی از شرایط استفاده می کنند. در امتیاز 5 بر یک به سود برزیل لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند.

خولیو ولاسکو، سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران و سرمربی کنونی آرژانتین در سالن مسابقه حاضر بود. برزیلی ها زودتر به امتیاز 8 رسیدند تا نتیجه بازی 8 بر 5 به سود شاگردان رزنده شود و تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. دریافت عقب زمین برزیلی ها در امتیازات ابتدایی بی نقص عمل می کرد و در ادامه هم حملات آنها به امتیاز تبدیل شد. تا اینکه در امتیاز 12 بر 5 به سود برزیل بازهم لوزانو مجبور شد درخواست وقت استراحت فنی کند. 

در امتیاز 12 بر 6 علیرضا مباشری جایگزین میلاد عبادی پور شد تا در دریافت اول به ایران کمک کند. برزیلی ها کاملاً بی نقص بازی می کردند، اما گاهی در زدن سرویس کم دقت بودند. امتیاز 16 بر 10 به سود برزیل موجب شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. اکثر پاس های سعید معروف به شهرام محمودی می رسید و این موضوع به خوبی توسط برزیلی ها آنالیز شده بود.

در امتیاز 19 بر 14 به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت میرزاجانپور و مهدوی را جایگزین معروف و محمودی کرد.

در امتیاز 23 بر 18 رزنده در خواست بازبینی مجدد کرد اما درخواست وی اشتباه بود و امتیاز به ایران رسید. این ست با نتیجه 25 بر 19 به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 16 به سود برزیل

ست دوم را ایران و برزیل پایاپای آغاز کردند و در امتیاز سوم بازی به تساوی کشیده شد، اما در امتیاز 5 بر 4 برزیلی ها از شاگردان لوزانو پیشی گرفتند. سرویس رزنده موجب شد تا اختلاف امتیاز تیم ها به 2 برسد و نتیجه بازی 8 بر 6 به سود برزیل شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
اکثر امتیازات ایران از اشتباهات سرویس برزیلی ها کسب شد. در امتیاز 10 بر 8 به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت تا معنوی نژاد را روانه میدان کند؛ وی جایگزین زرینی شد تا در دریافت اول به تیم ملی ایران کمک کند.
معنوی نژاد جوان توانست امتیاز دهم را برای ایران به ارمغان بیاورد. در ست دوم ملی پوشان ایران شرایط بهتری نسبت به ست اول داشتند؛ گویا با شرایط سالن هماهنگ تر شده بودند، اما همچنان دریافت اول ایران مشکل داشت و توپ ها به خوبی به دست سعید معروف نمی رسید. در امتیاز 16 بر 12 به سود شاگردان رزنده تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
سعید معروف در این مسابقه عملکرد خوبی در سرویس نداشت و بارها توپ را به تور زد. در امتیاز 19 بر 13 به سود برزیل بازهم لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید بازیکنانش به جریان بازی بازگردند. وقفه های لوزانو بی تاثیر بود؛ وی در امتیاز 21 بر 14 به سود برزیل بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد.

در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 16 به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 28 بر 26 به سود برزیل
در این ست لوزانو تغییراتی در ترکیب تیم ملی ایجاد کرد. شریفات جایگزین غلامی شد. مباشری و معنوی نژاد هم به جای عبادی پور و زرینی وارد زمین شدند. این تغییرات بازی را به سود ایران رقم زد تا اینکه در امتیاز 6 بر 3 به سود ایران این بار رزنده مجبور شد درخواست وقت استراحت کند. شاگردان لوزانو تا امتیاز 8 بر 7 توانستند برتری خود را حفظ کنند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
برزیلی ها توانستند در امتیاز 9 بازی را به تساوی بکشانند، اما لوزانو در خواست بازبینی مجدد کرد که البته درخواست وی هم اشتباه بود. امتیاز 12 برای برزیل توسط جای خالی تماشایی رزنده برای طلایی پوشان کسب شد. هر دو تیم در ست سوم اشتباهات زیادی در سرویس داشتند.
میرزاجانپور و مهدوی در امتیاز 13 بر 12 به سود ایران جایگزین معروف و محمودی شدند. ساتکمپ که از سرویس زن های خوب برزیل بود توانست بازی را در امتیاز 14 مساوی کند، اما شاگردان رزنده بلافاصله امتیاز 15 را به دست آوردند تا همچنان برتر از حریف باشند.
شاگردان رزنده زودتر از ایران به امتیاز 16 رسیدند تا در امتیاز 16 بر 15 به سود برزیل تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. طلایی پوشان برزیل خیلی زود توپ و میدان را بازهم در اختیار گرفتند تا نتیجه بازی 18 بر 15 شود و لوزانو بازهم درخواست وقت استراحت فنی کند. لوزانو بارها به شاگردانش تذکر داد که بیشتر با دست دفاع بازی کنند. این ست با نتیجه 28 بر 26 به سود برزیل خاتمه پیدا کرد.
برزیلی ها به خوبی از خستگی بازیکنان ایران و شرایط میزبانی استفاده کردند و توانستند در سه ست متوالی ایران را شکست دهند.

 

نظرات کاربران
زرینی وارد میشود
هر موقع زرینی تو زمین باشه انگیزه بقیه بازیکنا کم میشه.هر موقع زرینی یک امتیاز میگیره باید منتظر باشیم چندتا سوتیه خیلی فجیح بده تا کی مربیان میخوان به این اعتماد کنن
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۹:۵۶
پاسخ
1
2
علی اکبر اصغریان
اشکال نداره
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۳:۱۴
پاسخ
0
1
پژمان
اصلا خوب بازی نکردیم حقمون باخت بود برزیل امسال قهرمان لیگ جهانیه با این بازی که امشب کردیم فکر کنم اصلا شرکت نمی کردیم بهتر بود ادمین جون لطفا بچاپ
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۸:۱۲
پاسخ
26
54
بهروز
هم مصدوم داریم و هم نیمکتمون ضعیفه و هم بچه ها خیلی احساسین اگر به احساساتشون لتمه بخوره دیگه بازیرو دادن اما بعد از هفته اول برد های ایران شروع میشه
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۷:۱۰
پاسخ
13
96
بهار
دقیقا همین طوری که شما می گید هست
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۷:۱۶
0
6
Mehrdad
متاسفانه شهرام محمودی فقط بلده که اسپک بزنه. دریغ از یک توپ گیری ویا یک دفاع ( نه تنها در این بازی بلکه در همه بازی ها)
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۳:۴۲
پاسخ
71
85
طرفدار
منم موافقم بچه ها اصلن از هم حمایت نمیکنن و فقط نگاه میکنن توپ کجا میفته و یه چیز دیگه اینکه اینایی که تو ترکیب بودند شاید چون هماهنگ نیستن اینجوری شد وگرنه ست سوم خوب شده بودن
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۰:۴۷
0
2
بهار
ببخشید اگه یک ورزشگاه فقط در یک پست قوی باشه اصلا به درد ورزش حرفه ای نمی خوره و نمیتونه موفق باشه
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳:۵۸
7
16
ضاضا تراختوری
خیلی بد کار کردیم. به امید بازی های بهتر
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۳:۲۲
پاسخ
15
117
اث میلان.پرسپولیس
خیلی بد بازی کردن
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۱:۳۲
پاسخ
16
115
REZA
باز هم مثل همیشه شروع با باخت محمودی اصلا در سطح تیم ملی نیست ... زاویه دوربین هم خیلی بد بود من هی فکر میکردم معروف کوتاه پاس میده ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۰:۲۶
پاسخ
101
54
بهار
پل پوگبا یک بازیکنیه که الان همه تیم های قوی اروپایی خواهان به خدمت گرفتن اون هستند ولی در یک بازی برای فرانسه در یورو بد بازی می کنه این به این معناست که اگر یک بازی بد بازی کرد به درد فرانسه نمی خوره
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷:۵۸
18
12
آبی
من نمیدونم ما اگه تیممون مدت زیادی بازی نکنه میگیم تیم در کوران مسابقات قرار نداره و آماده نیست و اگه مثل الان که بلافاصله بعد از یه تورنمنت سنگین در لیگ جهانی بازی کنیم، میگیم تیممون خسته اس.
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۰:۰۶
پاسخ
15
163
بهار
کی گفته اگه تیم یه مدت بازی نکنه در کوران مسابقات قرار نداره بعدشم این قانون ورزشه
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱:۴۱
21
10
نیما
چقدر ضعیف شدییم
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۲:۰۴
پاسخ
38
141
F4
این تیم المپیکیه مارا.حتما خسته هستند.قبول کنید درسته المپیکی شدیم ولی این تیم نسبت به زمان ولاسکو کلی افت کرده، زمان ولاسکو درمقابل برزیل وصربستان واینتالیا وامریکا و...فوق العاده بازی میکردیم وبه راحتی نمیباختیم. الان فقط زورمون به امثالی مثل کانادا، مصر،ژاپن وچین ميرسه،همبن برزیلوتوهمین لیگ جهانی دوسال پیش تو خاک خودش سه هیچ بردیم. لطفا نمایش دهید
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۱:۲۱
پاسخ
33
157
بهار
بابا برزیل بهترین تیم دنیا هست بعدشم تیم تازه کلی بازی فشرده تو انتخابی المپیک داشته الان خسته هست باید یکم بهشون حق بدید و لطفا منطقی باشید
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰:۳۲
14
53
meysam
دیگه زیاد بزرگش نکنید این تیمو.توان اخرش بود
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۰:۴۲
پاسخ
109
101
amir24
افتضاح....
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۹:۴۷
پاسخ
30
174
6
زرینی خیلی بد بود
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲:۰۰
4
48
meysam
اولا تیم بی انگیزس-دوما دیدید ک معنوی نژاد-مباشری-زرینی بازی کردن-در ضمن اینم بگم ک تیم ما فک کنم ی چیزی بیشتر از 24 ساعت تو پرواز بودن-از ایران رفتن قطر-بعد رفتن اروپا-بعد آفریقا و در آخر رفتن قاره ی آمریکا و کشور برزیل-وکلا 2 روز هم نتونستن تمرین کنن و 1 روز فک کنم تمرین کردن-این بی انصافیه ک الکی نظر بدین-قدرت تیم ملی رو تو المپیک با انگیزه ی بچه ها خواهی دید-فقط صبر کن و ببین-درضمن من این میثمی ک گفته(دیگه زیاد زرگش نکنید این تیمو.توان آخرش بود) نیستم. ب امید موفقیت در لیگ جهانی و خیلی مهمتر از اون المپیک
۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹:۴۴
14
51