برزیل 3-2 ایران / بلندقامتان ایران درعین شایستگی حریف برزیل نشدند

برزیل 3-2 ایران / بلندقامتان ایران درعین شایستگی حریف برزیل نشدند

910
17:47
16 خرداد 1393
تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال برابر برزیل قرار گرفته است.

پرتال جامع ورزش ایران(مدال) - تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال در سالن جیناسیو شهر سائوپائولو برابر برزیل قرار گرفت و با نتیجه سه بر دو نتیجه را واگذار کرد.

ست اول را برزیل 25 بر 23 برد. ست دوم را ایران 30-28 به سود خود پایان داد. ست سوم را هم ایران 28 بر 26 برد. برزیل ست چهارم را 25 بر 23 برد و در نهایت ست پنجم با برتری 15 بر 13 برزیل به پایان رسید.

گزارش بازی :

کواچ برای شروع این بازی ترکیب موسوی، معروف، محمودی، عبادی‌پور، علیزاده(لیبرو)، قائمی و فائزی را به میدان فرستاد.

در ست اول تیم برزیل موفق شد با نتیجه 25 بر 23 برابر تیم ایران به برتری دست یابد.

ضعف در دریافت و از دست دادن پیاپی سرویس ها توسط بازیکنان ایران باعث شد برزیلی ها در اکثر مقاطع این ست 3 تا 4  امتیاز از تیم ایران پیش بیفتند اما رفته رفته و با نزدیک شدن به اواخر این ست ایرانی ها خود را در زمین پیدا کرده و در امتیاز 24 در فاصله یک امتیازی تیم برزیل قرار گرفتند که همین امر باعث شد رزنده سرمربی برزیل دو وقت استراحت پیاپی برای تیمش درخواست کند.

در نهایت ست اول با برتری زردپوشان برزیل در مقابل دیدگان نزدیک به 8 هزار تماشاگر خودی به پایان رسید.

ست دوم این بازی تا دقایقی دیگر آغاز خواهد شد.

آغاز ست دوم:

 ست دوم را تیم ایران با امتیازگیری شروع کرد ولی مثل ست نخست این تیم برزیل بود که روی توپ‌های برگشتی 3 امتیاز متوالی گرفت تا شرایط تکرار شود. برزیل  8 بر 4 پیش است و اولین وقت استراحت فنی اعلام شد.

عبادی پور در برزیل غوغا به پا کرده و با سرویس های او ایران 4 امتیاز پیاپی کسب کرد تا نتیجه بازی 8 بر 8 برابر شود.

ست دوم همچنان با برتری نزدیک برزیل پیگیری می شود. رالی های متوالی دوم تیم مسابقه را به زیباترین شکل ممکن در آورده. برزیل 18 ایران 15.

بازگشت فوق العاده ایران و تساوی دو تیم در امتیاز 21 .

سرویس استثنایی موسوی برای اولین بار در بازی ایران را جلو انداخت. 25 بر 24 به نفع ایران.

30-28 به نفع ایران! اولین ست در لیگ جهانی والیبال پس از یک ماراتن سخت و نفسگیر به دست آمد.

آغاز ست سوم:

با دفاع عالی بهترین مدافع روی تور جهان موسوی ایران 5 بر 3 پیش افتاد.

با چند دفاع پیاپی برزیلی ها به بازی برگشتند و با نتیجه 8 بر 7 به سود برزیل اولین وقت استراحت فنی به دو تیم داده شد.

16 بر 15 به نفع برزیل و دومین وقت امتیاز فنی در این دیدار نزدیک و میلیمتری هم با برتری برزیل داده شد.

قدرت نمایی مهاجمان جوان ایران در خط حمله ملی پوشان کشورمان را دوباره پیش انداخت. 20 به 18 به سود ایران.

پایان ست سوم با برتری 28 بر 26 ملی پوشان ایران در یک بازی نفسگیر و میلیمتری و حالا ایران برای اولین بار در گیم شماری دو بر یک از برزیل جلو افتاد. مجتبی میرزاجانپور بدون شک تک ستاره این ست بود.

 

آغاز ست چهارم:
ایران ست چهارم را هم طوفانی آغاز کرده و نوید یک برد شیرین در خاک برزیل می دهد. 6 بر 3 به نفع ایران و برزیل وقت استراحت درخواست کرد.

8- 4 به سود ایران و اولین وقت استراحت فنی با امتیاز شهرام محمودی به دو تیم داده شد. سرویس های بی نقص آرمین تشکری خط دفاع عقب برزیل را کلافه کرده.

 ایران یک امتیاز دیگر گرفت اما به ناگاه اشتباهات زیادی از سوی بازیکنان تیم ایران سر زد تا برزیل در عدد 9 به ایران برسد و در امتیاز 13 یک امتیاز از تیم کشورمان پیش بیفتد. برزیل در وقت دوم استراحت فنی این ست 16 بر 15 از به برتری دست یافت.

ستی که در آن ایران 5 امتیاز جلو بود از دست داد و 4 امتیاز از برزیل عقب افتاد. 23 - 19 به سود برزیل.

ست چهارم با نتیجه 25 بر 23 به سود برزیل به پایان رسید تا کار به ست پنجم کشیده شود. تک امتیاز ایران در این بازی قطعی است و در صورت برد در ست پنجم دو امتیاز به حساب ایران واریز خواهد شد.

 

آغاز ست پنجم:
ست سرنوشت ساز پنجم با امتیاز گیری میلیمتری دو تیم آغاز شده. سرویس عالی قائمی از روی تور برزیل گذشت تا امتیاز 8 برای ایران برابر امتیاز هفتم برزیل ثبت شده و دو تیم زمین بازی را تعویض کنند.

پایان بازی با نتیجه 15 بر 13  به سود برزیل . برزیل با این نتیجه دو امتیاز گرفت و تیم ایران نیز برابر پرافتخارترین تیم لیگ جهانی والیبال یک امتیاز کسب کرد تا دو تیم روز آینده دوباره به مصاف هم بروند.

نظرات کاربران