بر جای مانده از قرعه‌کشی یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ بازگشت «اوله» به سرزمین رویاهایش

بر جای مانده از قرعه‌کشی یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ بازگشت «اوله» به سرزمین رویاهایش

3470
09:37
25 اسفند 1397
اوله‌گونار سولسشائر در لیگ قهرمانان به نیوکمپ برمی‌گردد؛ جایی که جام را با گل پیروزی به شیاطین سرخ هدیه داد

 به گزارش سایت نود، زمانی می‌رسد که در بزرگسالی، سرنوشت ما را به حیاطی قدیمی برمی‌گرداند که در آن سابقه شیطنت و کودکی داریم، برایمان پر از خاطره‌های دلچسب است و همه چیز در آن حیاط قدیمی تداعی کننده‌ بهترین روزهای بچگی است. با این تفاوت که دیگر فرصت کودکی و شیطنت نداریم و مجبور به مرور کردن خاطرات هستیم و گاهی به کودکان جدید آن حیاط می‌گوییم که قدر این لحظات را بدانند و نهایت کودکی و لذت را در آن تجربه کنند و هر چه شیطنت و بازی‌گوشی دارند در همان سن و سال ثبت کنند و فرصت خاطره‌سازی را غنیمت بشمرند.

قرعه کشی مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا به سرمربی جوان منچستر این شانس را می‌دهد که سری به حیاطی بسیار خاطرهانگیز با دلچسب‌ترین خاطرات قدیمی بزند ‌و آوردگاه حماسه‌ای را دوباره از نزدیک ببیند که یکی از ابیات مهمش را خودش سروده بود. هر چقدر هم رویارویی با لیونل مسی فرازمینی، سوارز قهار در گلزنی، مالکوم جاه‌طلب و تکنیکی، راکیتیچ تاثیر گذار و آماده، هواداران یک‌دست و پرشور آبی و اناری و در مجموع بارسلونای فوق‌العاده نگران‌کننده باشد باز هم چیزی از لذت مرور بهترین خاطرات ممکن برای مرد نروژی نیمکت یونایتد کم نخواهد کرد. اوله حالا بعد از حدود ۲۰ سال به نیوکمپ خواهد رفت و خاطرات خوبش را از سر خواهد گذراند. شاید فوتبال بهترین هدیه‌اش را برای او در اولین فصل حضورش روی نیمکت تیم محبوبش به پاس شاهکار عبور از سد محکم پاریسی فرستاد. هدیه‌ای که هر چند تداعی کننده شیرین‌ترین خاطره‌هاست اما تلخی بزرگ شدن و از دست دادن ماجراجویی و کودکی و شینطت را هم به همراه دارد. او‌ مجبور است فقط بوی شیرین یادها را استشمام کند، در و دیدار استادیومی را بنگرد که آن شب رویایی با گل پیروزی‌بخش خودش رقم خورد و البته به کوچکترها و آن‌ها که هنوز فرصت خاطره‌سازی و‌ بازی در این حیاط را دارند توصیه کند این فرصت را از دست ندهند و بخاطر تیمش هم که شده به لوکاکو و راشفورد و مارتیال تذکر بدهد  در پی شیطنت و کودکی ثبت شیرین‌ترین خاطره‌ها باشند. باید منتظر بود و دید جدال سخت یونایتد در نیوکمپ مقابل بارسلونای بسیار آماده و مدعی چه به روز خاطره‌های آقای مربی خواهد آورد. آن‌ها را با موفقیتی دوباره شیرین‌تر می‌کند یا با شکستی حماسی و شایسته زنده نگهشان می‌دارد و یا با نتیجه‌ای تلخ حداقل برای مدتی محو و کم‌سویشان خواهد کرد. بدون تردید اوله‌گونار سولسشائر بیشتر از هر مربی و بازیکن و خبرنگار و هوادار منتظر رقم خوردن اتفاق جدید در نیوکمپ خواهد بود.
 

      

نظرات کاربران
حسین
یونایتد دوست داشتنی بود با اومدن اوله دوست داشتنی تر شد ب امید قهرمانی ارتش سرخ بریتانیا
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳:۰۸
پاسخ
1
3
بارسلونا❤
سلاطین کامبک روبروی هم ... نمیشه گفته کدوم تیم صعود میکنه ... فقط بارسا یه بازیکن داره که میتونه تفاوتهارو رغم بزنه ... بازیکنی که نسبت به بقیه‌ی بازیکنها متفاوته و همه میشناسیدش .... بازیکنی که سه گل توی فینال به منچستر زد ... و اون کسی نیست جز مسی❤
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰:۰۵
پاسخ
8
15