بر جای مانده از مرگ اسطوره دنیای ورزش؛ 1، 2، 3، 4، 5 همیشه عاشقت هستم

بر جای مانده از مرگ اسطوره دنیای ورزش؛ 1، 2، 3، 4، 5 همیشه عاشقت هستم

4704
11:16
07 بهمن 1398
مرگ کوبی برایانت یکی از غم‌انگیزترین لحظات تاریخ ورزش را رقم زد.

به گزارش سایت نود، مرگ ستاره‌ای که روزی تمام تعاریف مدرن دنیای بسکتبال را به سخره گرفت و به اندازه یک تیم در یک بازی امتیاز گرفت، برای دنیای ورزش شوک بزرگی بود.

 کوبی برایانت اما حتی پیش از کسب 81 امتیاز در یک بازی هم ستاره بود؛ چه درون میدان و چه بیرون از زمین، وقتی این نامه عاشقانه را در روز خداحافظی، تقدیم محبوبش کرد؛ 

بسکتبال عزیزم!

از زمانی که جوراب های پدرم را در هم پیچیده و با آن شوت های لحظه آخر خیالی می زدم

در کنفرانس بی نظیر غرب،‌ می دانستم یک چیز واقعی است:

این که عاشق تو شده بودم.

عشقی چنان عمیق که به خاطرش هر چه داشتم،‌ به تو دادم-

از ذهن و بدنم تا روح و جانم.

به عنوان یک پسر شش ساله که به شدت عاشقت بودم،‌ هیچ وقت پایان راه را تصور نمی کردم.

تنها خودم را در حال دویدن می دیدم.

بنابراین دویدم. من در هر سالنی به دنبال هر توپ سرگردانی برای تو دویدم.

تو از من جنگندگی خواستی و من قلبم را به تو دادم، چون چیزهای زیادی همراه آن بود.

من با وجود عرق ها و آسیب ها بازی کردم،‌ نه تنها برای اینکه چالش ها مرا فرا می خواندند، بلکه به این دلیل که تو من را فرا می خواندی.

من هر کاری را به خاطر تو انجام دادم،‌ چون وقتی کسی تا این حد باعث احساس زنده بودن در تو می شود،‌ باید در مقابلش اینطور رفتار کنی.

تو به یک پسر شش ساله رویای لیکرز را دادی و من همیشه به این خاطر دوستت دارم.

ولی نمی توانم بیشتر از این وسواس گونه دوستت داشته باشم.

این آخرین قطره های توانم است که در این فصل ارائه می دهم.

قلبم تحمل ضربات را دارد،‌ ذهنم تحمل اذیت ها را دارد؛ اما بدنم می داند که دیگر وقت خداحافظی است.

و ایرادی ندارد.

من آماده رها کردنت هستم.

می خواهم بدانی که هر دو می توانیم آخرین لحظات باقیمانده را مزه مزه کنیم.

خوبی ها و بدی ها را.

ما به هم هر چه داشتیم را داده ایم.

و هر دو می دانیم،‌ مهم نیست که من بعد از این چه می کنم

من همیشه همان کودکی خواهم ماند که جوراب های پدرش را به هم می پیچاند، سطل آشغال در گوشه اتاق، 5 دهم ثانیه باقی مانده، توپ در دستان من : 5...4...3...2...1

همیشه عاشقت هستم.

بر اساس این متن یک انیمیشن هم ساخته و اتفاقا موفق به کسب جایزه اسکار بهترین انیمیشن کوتاه شد. 

مرگ فرزند 13 ساله، تکذیب خبر کشته شدن یک بسکتبالیست دیگر

 سقوط هلی‌کوپتر، مرگ جیانا دختر 13 ساله و یکی از 4 فرزند او را به همراه داشت و این موضوع بر درد فاجعه افزود. در این بین به جهت ابراز علاقه برایانت به فوتبال و تیم‌های میلان و بارسلونا، فوتبالیست‌ها بیش از بقیه ورزشکاران شاغل در بقیه رشته‌ها ابراز همدردی کردند. 

از شادی گل خاص نیمار تا تحیر کاسیاس

نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن پس از به ثمر رساندن هر 2 گل تیمش در بازی در خانه لیل در هفته بیست و یکم رقابت‌های لوشامپیونه عدد 24 (شماره برایانت) را رو به دوربین نشان داد و به این ترتیب با بازماندگان این اسطوره ابراز همدردی کرد. واکنش توییتری کاسیاس از بقیه جالب‌تر بود؛ شوخی نکنید، رنگم پریده! همدردی و تسلیت من نثار خانواده، دوستان، جهان بسکتبال و ورزش. روحت در آرامش، کوبی.

جیمز میلنر، بازیکن لیورپول در صفحه شخصی خودش نوشته است: خبر شوکه‌کننده‌ راجع به کوبی برایانت. یک اسطوره‌ جهانی ورزش. روحت در آرامش.

اکانت رسمی باشگاه پاری‌سن‌‌ژرمن نوشته است: باشگاه عمیق‌ترین همدردی و تسلیت خود را  پس از درگذشت کوبی برایانت تقدیم خانواده و دوستان او، تیم لیکرز و خانواده‌ NBA می‌کند.

توییتر باشگاه رم نیز به نقل از جیم پالوتا، مدیر و یکی از مالکان باشگاه از چنین جملاتی استفاده کرد: از طرف خودم، بازیکنان و کارکنان باشگاه رم، همراه بقیه‌ جهان ورزش در مرگ غم‌انگیز کوبی برایانت ناراحتیم. کوبی یک اسطوره‌ حقیقی بود و اکنون افکار همه‌ ما همراه خانواده‌ او و خانواده‌ تمام جانباختگان این پرواز است.

 واکنش مسی و رونالدو

 کریس رونالدو هم گفت:  پس از شنیدن خبر ناراحت کننده درگذشت کوبی برایانت و دخترش جیانا بسیار ناراحت شدم، کوبی یک افسانه واقعی و الهام بخش بسیاری از افراد بود. تسلیت به خانواده و دوستان و خانوادههای همه کسانی که در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند.  

مسی هم خیلی کوتاه نوشت: چیزی برای گفتن ندارم. لحظاتی که با هم ملاقات داشتیم لذتبخش بود.  ما نابغه‌های کمی مانند او داشتیم.

اتفاقات جالب در بازی لیکرز 

در این شرایط بازی لس‌آنجلس لیکرز و کلیولند کاوالیرز کاملا تحت تاثیر این اتفاق بود. ماجرا از لحظه نشان داده شدن چهره گریان لبران جیمز در لحظه ورود به زمین شروع شد. در جریان رقابت، بازیکنان لیکرز به نشانه احترام به برایانت در 24 ثانیه اول به احترام شماره 24 تازه درگذشته خودشان کاری انجام ندادند و در مقابل حریف هم به عمد خطای 8 ثانیه را مرتکب شد تا طرفین بی‌حساب شوند! این اتفاق در بازی تیم تورنتو راپرتورز هم رخ داد. 

علت سقوط

هنوز علت سقوط هلی‌کوپتر برایانت مشخص نشده اما «CNN» ادعا کرده منطقه هوایی محل پرواز، هشدار لازم به خاطر شرایط نامساعد را داده بود اما گفته شده دلیل اصلی سقوط هلی‌کوپتر این موضوع نبود و ماجرا در دست بررسی است.

برایانت یکی از 9 مسافر این پرواز اختصاصی با هلیکوپتر Sikorsky S-76B بود که یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین هلیکوپترهای با رکوردی قوی در امنیت پروازی برای جابجایی اشخاص مهم به حساب می‌آید.کوبی برایانت برای استفاده از این هلیکوپتر جهت فرار ار ترافیک لس‌آنجلس مشهور بود. او از بالگرد شخصی خود برای جابجایی هم تیمی‌های مصدوم خودش هم استفاده می‌کرد. او به خاطر مصدومیت‌های زانو، انگشت و کمر بیش از 2 ساعت نمی‌توانست روی صندلی ماشین بنشیند و برای بازی‌های خانگی تیمش، فاصله خانه اش در اورنج کانتی تا سالن استیپلز سنتر شهر لس‌آنجلس را با هلیکوپتر طی می‌کرد تا از نظر بدنی افت نکند.هلیکوپتر Sikorsky S-76 یکی از امن‌ترین وسایل پروازی موجود در جهان است که از زمان تولیدش در سال 1977، موردی از تصادف یا سانحه در آمریکا برای آن ثبت نشده است. اداره هوانوردی فدرال، تحقیقات خود را در مورد سقوط این هلیکوپتر آغاز کرده است. این هلیکوپتر،‌ توسط  الیزابت دوم، ملکه انگلیس هم استفاده می‌شود.

توییت عجیب 

 در این بین توییتی عجیب در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که نشان می‌دهد شخصی در سال 2012 پیش‌بینی کرده بود برایانت بر اثر سقوط هلی‌کوپتر جان خودش را از دست می‌دهد! این اتفاق یک شوخی بوده یا فتوشاپ، اصل ماجرا چیز دیگری است؛ اینکه به قول نیمار، دنیای ورزش از یک اسطوره دیگر هم تهی شد.

 

1977 

 

نظرات کاربران
سامان
یه تراژدی ورزشی به معنی واقعی!
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۸:۲۲
پاسخ
0
10
محسن خوشحال
با این همه ثروت شهرت و محبوبیت باز هم انسان ناتوان در برابر مرگ ، واقعا زندگی همین لحظه است این لحظه رو قدر بدونیم و هم دیگرو بیشتر دوس داشته باشیم
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲:۲۲
پاسخ
2
66
شیاطین سرخ
روحش شاد کوبی برلیان از بزرگترین بازیکنان تاریخ بسکتبال هستش در کنار لبرون جیمز، شکیل اونیل، تیم دانکن و مایکل جردن و کریم عبدالجبار .......
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲:۳۷
پاسخ
5
82
Moah
کوبی برایانت یه ورزشکار واقعی بود و یک مرد بزرگ، قطعا همیشه به یاد ماهایی که بسکتبال ورزش مورد علاقمون نیست هم میمونه چه برسه به خانواده و طرفدارها و مردم کشورش. نکته دیگه هم اینکه بازم یه 24 دیگه ابدی شد.
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹:۰۱
پاسخ
4
98