بزرگترین خریداران و فروشندگان لیگ های معتبر اروپایی در تابستان 2019

بزرگترین خریداران و فروشندگان لیگ های معتبر اروپایی در تابستان 2019

3493
22:52
13 مرداد 1398
دو تیم مادریدی بزرگترین خریداران و فروشندگان تابستان بوده اند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، ماه آگوست چند روزی است که فرارسیده و کم کم باید خود را برای آغاز مسابقات باشگاهی آماده کنیم؛ مسابقاتی که زنگ آغاز آن ها با برگزاری سوپرجام در فرانسه، آلمان و انگلیس به صدا درآمده است.

به بهانه آغاز قریب الوقوع لیگ های اروپایی و زمان کم باقی مانده تا پایان پنجره نقل و انتقالاتی، مارکا نگاهی داشته به فعالیت تیم های حاضر در لیگ های معتبر اروپایی و پرخرج ترین تیم ها در کنار پردرآمدترین تیم های این بازار را به تفکیک لیگ ها معرفی کرده است.

لالیگا اسپانیا

مطابق انتظار، بیشترین پول هزینه شده در فصل نقل و انتقالات در اختیار تیم های لالیگایی بود. رئال مادرید برای فراموش کردن فصل کابوس وار 19-2018 بازیکنانی نظیر ادن هازارد، لوکا یوویچ و فرلاند مندی را جذب کرد و با 303 میلیون یورو، پرخرج ترین تیم 5 لیگ معتبر اروپا لقب گرفت.

در سمت دیگر شهر مادرید، اتلتیکومادرید که به همراه سیمئونه یک بازسازی کلی را در دستور کار قرار داده، در دخل و خرج خود متعادل تر عمل کرد و عنوان پردرآمدترین تیم لیگ را به خود اختصاص داد. برای مثال اتلتی برای جذب ژائو فلیکس 126 میلیون یورو هزینه کرد و چند هفته بعد، آنتوان گریزمن را با 120 میلیون یورو به بارسلونا فروخت.

نکته جالب درباره لالیگا آن است که سه تیم رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید همزمان پرخرج ترین تیم ها و پردرآمدترین تیم های لالیگا (درآمد ناشی از فروش بازیکنان) در بازار تابستانی بوده اند.

پرخرج ترین ها:

رئال مادرید: 303 میلیون یورو

بارسلونا: 255 میلیون یورو

اتلتیکومادرید: 243 میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

اتلتیکومادرید: 311 میلیون یورو

رئال مادرید: 115 میلیون یورو

بارسلونا: 106 میلیون یورو

لیگ برتر انگلیس

در انگلیس هم مشابه لالیگا پول های هنگفتی رد و بدل شد، اما این پول ها را نه غول های منچستری و نه باشگاه های بزرگ لندنی خرح کردند. عنوان پرهزینه ترین تیم این تابستان لیگ برتر به آستون ویلا تعلق گرفته که با 151 میلیون یورویی، در تلاش است تا در بازگشت به لیگ برتر نتایجی قابل اعتنا بگیرد. در بین باشگاه های بزرگ، همه به جز لیورپول حداقل یک خرید گران قیمت داشته اند و چلسی هم با فروش هازارد به رئال، پردرآمدترین تیم لیگ برتری لقب گرفته است.

پرخرج ترین ها:

آستون ویلا: 151 میلیون یورو

آرسنال: 116 میلیون یورو

منچسترسیتی: 90 میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

چلسی: 119 میلیون یورو

کریستال پالاس: 55 میلیون یورو

وستهم یونایتد: 43 میلیون یورو

بوندسلیگا آلمان

در آلمان، دورتموند که در فصل گذشته تا آخرین هفته شانس خود برای قهرمانی را حفظ کرده بود، در این تابستان با جذب 8 بازیکن نشان داده که قصد عقب نشینی ندارد. در سمت مقابل هوفن‌هایم و آینتراخت فرانکفورت شاهد جدایی بهترین بازیکنان خود بودند و هر یک از این طریق، بیش از 100 میلیون یورو به دست آوردند.

پرخرج ترین ها:

بوروسیا دورتموند: 127 میلیون یورو

بایرن مونیخ: 118 میلیون یورو

بایرلورکوزن: 52 میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

هوفن‌هایم: 102 میلیون یورو

آینتراخت فرانکفورت: 100 میلیون یورو

اشتوتگارت: 65 میلیون یورو

سری آ ایتالیا

یوونتوس، قهرمان 8 دوره اخیر سری آ در کانون توجهات بوده است. آن ها هم بزرگترین هزینه کنندگان لیگ بوده اند و هم توانسته اند بیشترین درآمدها را از نظر فروش بازیکن داشته باشند. بزرگترین معامله یوونتوس، جذب ماتیاس ده‌لیخت کاپیتان آژاکس با 75 میلیون یورو بوده است. در زمینه خرید، ناپولی نزدیک ترین تعقیب کننده یووه است و در زمینه فروش، رم در نزدیکی های یوونتوس قرار دارد.

پرخرج ترین ها:

یوونتوس: 147 میلیون یورو

ناپولی: 90 میلیون یورو

اینترمیلان: 85 میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

یوونتوس: 109 میلیون یورو

رم: 94 میلیون یورو

ناپولی: 48 میلیون یورو

لیگ یک فرانسه

پاریسن‌ژرمن در سال های گذشته عادت داشت تا سرتیترهای نقل و انتقالات را به خود اختصاص دهد. با چنین معیاری، پاریسی ها در تابستان 2019 کم کار ظاهر شده اند اما آن ها در همین تابستان هم با جذب بازیکنانی چون پابلو سارابیا، ادریسا گیه و عبدو دیالو پرهزینه ترین تیم لیگ یک بوده اند. در طرف مقابل، لیل نایب قهرمان فصل گذشته 150 میلیون یورو از طریق فروش بازیکنانش درآمد کسب کرده، درآمدی که بخش بزرگی از آن به انتقال 80 میلیون یورویی نیکولاس په‌په به آرسنال مربوط می‌شود.

پرخرج ترین ها:

پاریسن‌ژرمن: 83 میلیون یورو

لیون: 66 میلیون یورو

موناکو: 43 میلیون یورو

پردرآمدترین ها:

لیل: 150 میلیون یورو

لیون: 132 میلیون یورو

پاریسن‌ژرمن: 72 میلیون یورو

7712

نظرات کاربران
عشقممم آگوئرو
و همچنان بعضیا معتقدند سیتی پر خرج ترین تیم جهانه.سیتی فقط اون زمان که میخواست تیمشو از یک تیم درجه دو به بهترین تیم جهان تبدیل کنه خرج کرد که این کار رو بیشتر باشگاه های بزرگ جهان یه روزی انجام دادند تا به این سطح برسند
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵:۴۲
پاسخ
4
1
فقط یوونتوس
کی بازیها ک ن من بلکه طرفدارن رئال بارسلون من سیتی بایرن لیورپول آرسنال چلسی ب تماشای سری A میخکوب بشیم
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴:۴۳
پاسخ
30
3