بزرگترین ناکامان لیگ برتر انگلیس؛ تو محکوم به نایب قهرمانی هستی!

بزرگترین ناکامان لیگ برتر انگلیس؛ تو محکوم به نایب قهرمانی هستی!

7679
20:21
05 فروردین 1398
گاهی وقت ها کسب حدود 90 امتیاز هم برای قهرمانی کفایت نمی‌کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از وان‌فوتبال، لیگ برتر انگلیس در فصل 19-2018 از هفته سی‌ام عبور کرده و با کنار کشیدن تاتنهام، اکنون جنگ قهرمانی رسما به یک کورس دو اسبه تبدیل شده است.

لیورپول بعد از 31 بازی با 76 امتیاز در صدر جدول حضور دارد و منچسترسیتی با انجام یک بازی کمتر، با 74 امتیاز در تعقیب قرمزهای مرسی ساید است. جام تنها به یک تیم خواهد رسید و در صورت ادامه روند موجود، ممکن است تیمی با کسب 95 امتیاز هم نتواند قهرمانی را جشن گیرد.

تکلیف قهرمانی لیگ برتر انگلیس در بسیاری از فصول با امتیازاتی بین 83 تا 90 مشخص شده و در این بین بوده اند تیم هایی که در برخی فصول با امتیازاتی عجیب و غریب قهرمان شده اند. منچستریونایتد در فصل 97-1996 با کسب تنها 75 امتیاز از 38 بازی (1.97 امتیاز به ازای هر بازی) ضعیف ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را جشن گرفت و حتی با همین امتیاز کم نیز، 7 امتیاز با نیوکاسل در رده دوم جدول اختلاف داشت. 

مثالی دیگر فصل تاریخی 16-2015 است؛ جایی که در فصل ضعف تمامی مدعیان، لسترسیتی با کسب 81 امتیاز (2.13 امتیاز به ازای هر بازی) با اختلافی 10 امتیازی نسبت به آرسنال، یک قهرمانی مقتدرانه را جشن گرفت و شگفتی سال 2016 را رقم زد. 

اما داستان همواره این طور نبوده است. در برخی فصل ها نیز جنگ قهرمانی منجر به افزایش امتیازات و در نهایت قهرمان نشدن یک تیم حتی با کسب بیش از 80 امتیاز شده است. در ادامه قصد داریم به 5 تیم نایب قهرمانی  بپردازیم که با کسب بیشترین امتیازات ممکن، دست خود را از جام کوتاه شده دیدند. نام لیورپول یا منچسترسیتی نیز در پایان این فصل قطعا در این بین قرار خواهد گرفت:

5-منچستریونایتد (10-2009): 85 امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (چلسی): 86

بعد از کسب سه قهرمانی متوالی، منچستریونایتد جام فصل 10-2009 را به شکلی عجیب از دست داد. چلسی با یک امتیاز برتری نسبت به یونایتد گام به هفته پایانی فصل گذاشت. در هفته آخر یونایتد در اولدترافورد میزبان استوک بود و چلسی نیز در استمفوردبریج باید از ویگان پذیرایی می‌کرد. یونایتد با برتری 4-0 کار خود را انجام داد اما چلسی نیز در لندن 8-0 ویگان را خرد کرد تا با همان یک امتیاز برتری، اولین قهرمانی خود از سال 2006 را با کارلو آنچلوتی جشن گیرد.

اتفاق تلخ دیگر برای هواداران یونایتد در جنگ دو نفره وین رونی-دیدیه دروگبا رخ داد. این دو بازیکن با 26 گل به هفته پایانی رسیدند. دیدیه دروگبا از مصدومیت و افت رونی در هفته های پایانی این فصل استفاده کرد و با هت‌تریک در مقابل ویگان، جنگ آقای گلی را نیز 29-26 به سود خود به پایان رساند.

4-تاتنهام (17-2016): 86 امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (چلسی): 93

بهترین فصل تاریخ تاتنهام در لیگ برتر از نظر امتیازی نیز این تیم را به جام نرساند. بهترین فصل اسپرز با بهترین روزهای چلسی آنتونیو کونته همزمان شد تا آبی ها پنجمین قهرمانی لیگ برتری خود را در فاصله دو هفته تا پایان فصل جشن گیرند. تنها اتفاق دلگرم کننده برای هواداران لیلی وایتس، تثبیت کفش طلای هری کین در این فصل با هت‌تریک در جریان پیروزی 7-1 مقابل هال سیتی سقوط کرده در روز پایانی فصل بود.

3-لیورپول (09-2008): 86 امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (منچستریونایتد): 90

تا به امروز، لیورپول رافا بنیتس در فصل 09-2008 بهترین تیم تاریخ قرمزها در لیگ برتر از نظر امتیازی بوده اما همین تیم نیز نتوانست این باشگاه را قهرمان لیگ برتر کند. لیورپول در آن فصل یونایتد را در آنفیلد 2-1 و در اولدترافورد 4-1 شکست داد و در پایان فصل نیز تفاضل گل بهتری نسبت به منچستریونایتد داشت. (50 در مقابل 44) اما تساوی های پرتعداد این تیم باعث شد تا یونایتد با تساوی خانگی مقابل آرسنال، یک هفته زودتر یازدهمین قهرمانی لیگ برتری اش را هم جشن گیرد.

2-منچستریونایتد (95-1994): 88 امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (بلکبرن راورز): 89

ششمین تیم موفق منچستریونایتد در تاریخ لیگ برتر از نظر امتیازی، نتوانست این تیم را قهرمان لیگ برتر کند. جنگ قهرمانی در آن فصل به هفته پایانی کشیده شد. بلکبرن در آنفیلد مهمان لیورپول بود و یونایتد نیز در آپتون پارک باید به مصاف وستهم می‌رفت. پیروزی یونایتد اگر با شکست بلکبرن همراه می‌شد، این تیم را به قهرمانی می‌رساند. در صورت پیروزی یونایتد و تساوی بلکبرن نیز، این یونایتد بود که با برتری در تفاضل گل قهرمانی را جشن می‌گرفت.

لیورپول خواسته طرفداران یونایتد را اجابت کرد و بلکبرن را با گل های جان بارنز و جیمی ردنپ 2-1 شکست داد، اما یونایتد نتوانست ماموریت خود در لندن را انجام دهد و مقابل وستهم 1-1 متوقف شد تا بلکبرن با هدایت کنی دالگیش، اولین و تا به امروز آخرین قهرمانی لیگ برتری خود را جشن گیرد.

1-منچستریونایتد (12-2011): 89 امتیاز

امتیاز تیم قهرمان (منچسترسیتی): 89 

هواداران منچستریونایتد با شنیدن این نکته که تیمشان مقتدرترین نایب قهرمان تاریخ لیگ برتر است، خوشحال نخواهند شد. دو تیم هفته آخر را با امتیاز برابر 86 آغاز کردند. یونایتد به ورزشگاه لایت رفت تا به مصاف ساندرلند برود و منچسترسیتی در اتحاد میزبان کویینز پارک رنجرز بود. کسب نتایج مشابه، حکم به قهرمانی سیتی با توجه به تفاضل گل بهتر این تیم می‌داد.

منچستریونایتد با گل دقیقه 20 رونی پیش افتاد و این نتیجه را تا پایان حفظ کرد. اما بازی ورزشگاه اتحاد در شرایطی به پایان وقت های قانونی رسید که سیتی 2-1 عقب بود. سیتی با گل دقیقه 92 ژکو بازی را به تساوی کشاند اما پایان بازی ورزشگاه لایت با نتیجه 1-0، به معنای قهرمانی یونایتد بود. سرخیو آگوئرو در دقیقه 94 گل سوم را هم زد تا مردان روبرتو مانچینی دراماتیک ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را جشن گیرند. این تنها فصلی است که تفاضل گل، قهرمان لیگ برتر را مشخص کرده است.

7712

نظرات کاربران
محمود
این نشون میده تیم الان سیتی و لیورپول ۱۰۰درصد از تیم یونایتد فرگی قوی تر هستن چرا چون یونایتد فرگی هیچوقت اینقدر امتیاز نمیگرفت برا قهرمانی اونم در حالیکه در حال حاضر تیمهای لیگ برتر خیلی قویترن تا تیمهای زمان فرگی در واقع بهترین تیم فرگی رو هم اگه الان میبود به زور سوم میشد الان تاتنهام از تیم تاتنهام زمان فرگوسن قویتر شده سیتی قویتر شده لیورپول قویتر شده چلسی هم همون تیم ارسنال شاید کمی ضعیفتر شده باشه ولی بقیه تیمها قویتر شدن
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸:۵۶
پاسخ
58
108
م م
نخیر برادر، چلسی مورینیو قویتر از چلسی الان بود، آرسنال ونگر قویتر از آرسنال الان بود و در حضور اونا، فرگوسن اول میشد
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰:۵۷
0
19
مرتضی
اشتباه نکن. این نشون میده فاصله تیمها الان زیاد شده و مثل قبل همه تیمها دردسرساز نیستن
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۵:۳۱
0
18
Cityzen
خدایی یکی از زیباترین قهرمانی هایی بود که تو عمرم دیده بودم یونایتد و در واقع هیچکس فکرش هم نمی کرد سیتی اونجوری بازی رو برگدونه یادش بخیر
۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱:۴۶
پاسخ
16
133