بعد از دعوای پرسپولیس و استقلال سر ورزشگاه شهید کاظمی /شهردار امروز تصمیم آخـر را می‌گیـرد

بعد از دعوای پرسپولیس و استقلال سر ورزشگاه شهید کاظمی /شهردار امروز تصمیم آخـر را می‌گیـرد

16330
13:12
26 دی 1394
جالب اینکه در سایت‌های هواداری برخی هواداران پرسپولیس از دوستداران این تیم خواسته بودند تا مثل استقلالی‌ها به صفحه اینستاگرام قالیباف و دبیر بروند و از آنها بخواهند ورزشگاه کاظمی به پرسپولیس داده شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس و استقلال صاحب ورزشگاه اختصاصی شدند؛ این خبر خوشحال‌کننده آخرین روزهای هفته گذشته بود که اتفاق خوبی برای این دو باشگاه پر از مشکل به حساب می‌آمد اما از دل این اتفاق خوب هم کلی حاشیه بیرون آمد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود و به نقل از ایران ورزشی چندی قبل در جلسه مسوولان شورای شهر تهران و به پیشنهاد علیرضا دبیر دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی در مناطق 18 و 19 تهران - که به لحاظ هزینه نگهداری برای شهرداری مشکلاتی را به وجود آورده‌اند - به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شدند تا این دو باشگاه ضمن استفاده از امکانات این دو ورزشگاه، از آنها نگهداری هم بکنند.

استقلال: ورزشگاه به نام حجازی کلنگ خورد

در لحظات ابتدایی انتشار این خبر اعلام شد که ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا (ع) به ترتیب به تیم‌های استقلال و پرسپولیس اختصاص خواهد یافت اما پس از دقایقی خبری دیگر در این ارتباط منتشر شد که در آن نام ورزشگاه‌ها تغییر یافته بود. خبری که سایت باشگاه پرسپولیس روی خروجی‌اش قرار داد، از این موضوع حکایت می‌کرد که شهید کاظمی به پرسپولیس و امام رضا(ع) به استقلال واگذار می‌شود.

آن روز به خاطر اصل ماجرا و اتفاقی که رخ داده بود هیچ کس به این جابه‌جایی و جزییاتش توجه نکرد تا اینکه مسوولان باشگاه استقلال در تماس با مسوولان ورزش شهرداری مدعی شدند که ورزشگاه کاظمی باید به آنها تعلق بگیرد و دلیل محکمی هم برای این ادعای خود داشتند.

مقداد نجف‌نژاد، رییس هیات‌مدیره استقلال گفت: «روزی که بنا شد تا کلنگ اول احداث ورزشگاه شهید کاظمی را بزنند آن را به نام زنده‌یاد مرحوم ناصر حجازی بر زمین زدند و در این مدت هم ورزشگاه به این منظور در حال احداث بود که در نهایت مورد استفاده استقلال قرار بگیرد. در خبر اول هم به همین شکل اعلام شد اما به یکباره صحبت‌های تازه‌ای شنیدیم.»

وی مشخصا اعلام کرد نه تنها او بلکه تقریبا همه مسوولان باشگاه استقلال که از سال‌های گذشته در جریان این موضوع بودند در این چند روز درباره این جابه‌جایی سوالاتی را مطرح کردند و به همین منظور قرار است برای روشن شدن تکلیف این ماجرا به دیدار شهردار تهران بروند.

البته جالب اینجاست که سپند توفیقی دبیر هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس در مصاحبه روز چهارشنبه خود با خبرگزاری‌ها صراحتا اعلام کرده بود باشگاه استقلال از ابتدا دنبال ورزشگاه شهید کاظمی نبوده و این باشگاه از چندی قبل برای اختصاص ورزشگاه امام رضا (ع) به تیم‌های پایه استقلال با مسوولان ورزش شهرداری نامه نگاری کرده است.

واکنش دبیر به هجوم سرخابی‌ها به اینستاگرامش

از طرفی پرسپولیسی‌ها هم نسبت به این قضیه حساسیت زیادی نشان دادند تا ورزشگاه کاظمی را از آن خود کنند. جالب اینکه در سایت‌های هواداری برخی هواداران پرسپولیس از دوستداران این تیم خواسته بودند تا مثل استقلالی‌ها به صفحه اینستاگرام قالیباف و دبیر بروند و از آنها بخواهند ورزشگاه کاظمی به پرسپولیس داده شود.

این اتفاق البته با پاسخ علیرضا دبیر در اینستاگرامش مواجه شد: «دوستان سلام و ادب، ممنون برای حساسیتی که نسبت به تیم مورد علاقه تون دارید و خدا رو شکر که فوتبال هنوز علیرغم ورزشگاه‌های خالی، هوادارهایی داره که برای زنده نگه داشتنش اینقدر پای کار و حساس هستند. به هرحال بعد از سال‌ها پیگیری، با حمایت اعضای محترم شورای شهر، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صاحب ورزشگاه اختصاصی می‌شوند. این مهم‌ترین اتفاق ممکن برای شما به عنوان مالکین واقعی این دو تیم هست. از این به بعد دیگه فقط جزییاتی مثل اینکه کدوم ورزشگاه به کدوم تیم واگذار بشه باقی می‌مونه که تصمیم گیری درباره اون، طبق قانون جزو مسوولیت‌ها و اختیارات شهردار تهران هست. امیدوارم تصمیمی عاقلانه و منصفانه با حضور مدیران عامل هر دو باشگاه توسط شهرداری اتخاذ بشه. به امید روزی که هر دو ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی جای سوزن انداختن نداشته باشند.»

از کنایه طاهری تا موضع منفعلانه کاشانی

در این میان واکنش مدیران پرسپولیس هم جالب بود. طاهری سرپرست باشگاه که معتقد است حتی اگر ورزشگاه شهید کاظمی به پرسپولیس تعلق بگیرد به خاطر مسائل امنیتی و گنجایش ورزشگاه امکان انجام بازی‌های این تیم در این ورزشگاه وجود ندارد، در این خصوص موضع سیاستمدارانه‌ای گرفت و بدون اینکه مقابل استقلالی‌ها قرار بگیرد به آنها کنایه زد: «باید بگویم موضوع استادیوم برای استقلال را هم خود ما استارت زدیم چرا که پیش از این صحبت‌هایی شده بود اما به دلیل تغییرات مسکوت بود. وقتی که فضا را مناسب دیدم این مساله پیگیری شد و در حال انجام شدن است.»

اما عجیب آنجا بود که جعفر کاشانی رییس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس که خودش تلاش زیادی برای تحقق این اتفاق کرده بود موضع منفعلانه‌ای در خصوص بحث اخیر داشت: «من اطلاعی از اینکه این ورزشگاه به نام چه کسی بوده، ندارم اما هنوز اینکه 2 ورزشگاه اهدایی از سوی شهرداری چگونه میان 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس تقسیم می‌شود، قطعی نشده است. با این حال معتقدم که فرقی نمی‌کند کدام ورزشگاه برای استقلال باشد و کدام برای پرسپولیس. یکسری قهرمانان بزرگ کشور در شورای شهر هستند و این کار ارزشمند را انجام دادند، پس نباید با این صحبت‌ها ارزش کار آنها پایین بیاید.»

تعیین تکلیف در جلسه امروز با قالیباف

بعد از بالا گرفتن ماجرا محمد رضایی مسوول ورزش شهرداری نسبت به ماجرا واکنش نشان داد و با تاکید بر اینکه حرفی مبنی بر اینکه کدام زمین به کدام تیم واگذار شود مطرح نشده، گفت: «این موضوع باید مورد کارشناسی قرار بگیرد تا ببینیم که کدام زمین به کدام باشگاه واگذار شود. برای ما تفاوتی ندارد که کدام زمین به کدام تیم تعلق پیدا کند. کارگروهی برای حل مشکلات تشکیل شده است که برای واگذاری زمین‌ها به دو باشگاه همه جوانب امر را در نظر می‌گیرد.»

به هر حال امروز جلسه‌ای در دفتر محمد قالیباف با حضور نمایندگان باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس انجام می‌شود تا در نهایت مشکل پیش آمده یک بار برای همیشه حل شود. از باشگاه استقلال مقداد نجف‌نژاد و از پرسپولیس جعفر کاشانی در آن حضور پیدا می‌کنند.

قرار است در این جلسه معرفی از ورزشگاه‌ها به اطلاع نمایندگان دو باشگاه برسد و طرح‌های مدنظر شهرداری برای اداره این دو مجموعه هم به سمع و نظر نمایندگان دو تیم خواهد رسید.

در این نشست مسوولان شهرداری درباره حفظ و نگهداری این دو مجموعه با مسوولان سرخابی صحبت خواهند کرد.

57189

 

نظرات کاربران
حامد
یکی نیست بگه بنده های خدا اخه استقلال پرسپولیس مگه از فولاد و پدیده کمترن ورزشگاه اختصاصی فولاد و امام رضای مشهد کجا این ورزشگاه ها کجا ادم خندش میگیره این ورزشگاها که دادن به استقلال و پرسپولیس بیشتر برا تمرین خوبه تا بازی لیگ یا اسیا اینام مسئولین ما .خخخخخخخ
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۶:۳۴
پاسخ
0
0
امیر حسین صادقی اقای گل به خودی
شهید کاظمی مال پرسپولیه
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۹:۱۹
پاسخ
4
1
6*6*6*6-->24
خوبه که مال مرحوم حجازی نبوده. قرار بوده اسمشو بذارن حجازی ولی نذاشتن حالا استقلال ادعای مالکیتش میشه. یعنی ورزشگاه علی دایی اردبیل هم الان مال ماست با این تفاسیر خخخخخخخخخخخخخ حرفا میزنن مردم. حالا ایقد لجبازی کنید تا بخاطر حسودیتون به هیچ کدوم ورزشگاه ندن به آرزوهاتون برسید. مسئولین ما که دنبال این بهونه ها هستن شمام بهونه بدین دستشون. حاضرید ورزشگاه امام رضا رو نداشته باشید ولی پرسپولیسم به این ورزشگاه نرسه!!!! یه خورده فکر کنید اگه منطقی هستید.
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۴:۳۲
پاسخ
4
1
آبی
همه میدونن استقلال پر افتخار ترین تیم ایرانه پس حق استقلاله که ورزشگاه شهید کاظمی رو بهش بدن این که دعوا نداره انصاف کجا رفته؟؟
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۲:۱۶
پاسخ
3
3
قرمزته
خخخخ. بعضیا حرفایی میزنن ک انگار هنوز ب اینترنت دسترسی ندارن. پر افتخار ترین پرهوادار ترین محبوب ترین تو هر کدوم ازینا رو بزنی میگه پرسپولیس.....
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۵:۳۷
پاسخ
4
2
ماهان
ورزشگاه شهید کاظمی مال استقلاله چون روزی که اولین کلنگ رو زدن به اسم ناصرحجازی میخواستند بسازند در ضمنا ورزشگاهی که بهتره مال تیمیه که بهتره اینو همه میدونن که استقلال بهتره هم افتخارات استقلال از پرسپولیس بیشتره پس دلیلی نمیمونه برای این که این ورزشگاه رو بدن به پرسپولیس در ضمن قدمت استقلال از پرسپولیس هم بیشتره یعنی قدیمی تره در ضمنا دوستانی که در مورد سه بازی اسیایی پرسپولیس گفتند که ورزشگاه پر شد به دلیل مجانی بودن بازی ها بود اگه مجانی نمیکردن عمرا پر می شد بازی استقلال با اف سی سئول یادتون رفت بازی وسط هفته بود روز سه شنبه بازی به هیچ عنوان مجانی نبود همون بازی که عده زیادی از پرسپولیسایی خائن طرف دار اف سی سئول بودن یه تاجی واقعی برای تیمش پول میده
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۱:۵۰
پاسخ
2
3
ali7
اون ورزشگاه برای حجازی بوده اگه بدن به پرسپولیس خیانت کردن و باید اون دنیا جواب بدن حق والناس بخشیدنی نیست لطفا حلال و حروم حالیتون بش حالا پرسپولیسیا بیان دیسلایک بدن
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۰:۱۹
پاسخ
2
5
محمد
هر چی فک میکنم نمیفهمم این ورزشگاه ها چطور گنجایش هوادارای پرسپولیس رو داره؟؟ حالا استقلال هوادار نداره ولی تیم ما که عادیش 30 هزار نفر میرن ورزشگاه. بیشتر فک کنم به عنوان زمین تمرین میخوان
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۹:۳۰
پاسخ
8
5
ارش
اقایون پرسپولیسی پرتماشاگرترین بازی تاریخ باشگاهی اسیا بازی استقلال وجوبیلو با120 هزارتماشاچی درثانی خداروشکربازیهای تیم شما مجانی اعلام میکنن تاشایدپربشه درموردافتخارات هم فقط سکوت هیسسسسسس
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲:۱۹
پاسخ
6
8
حسن
عمران زاده : تیم صدر جدوله چرا هوادار نمیاد ؟بریم شهرستان بازی کنیم بهتره! دین محمدی: مگه استقلال هم هوادار داره؟ با ۲۰۰ ۳۰۰ نفر تماشاچی ورزشگاه بزرگتر هم میخوان.
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۰:۲۸
پاسخ
8
5
مهران
چون بهتره باید برای پرسپولیس باشه؟کلا خوب هوای پرسپولیسا دارن
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۴:۳۶
پاسخ
2
8
mohammad6
استقلال مگه طرفدار هم داره ک ورزشگاه بزرگ میخواد؟ما ک تا الان بازی های استقلال آزادیو خالی دیدیم
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۴:۲۴
پاسخ
8
6
ali niroomand
اقا یه سوال در جواب دوستمون مهدی م.ر طرفدار دارین درست اما میشه بگین افتخارات باشگاه پرسپولیس چی بوده؟؟؟
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۳:۲۳
پاسخ
22
24
بهرام
جواب دوست عزیزمون مهدی :مهدی جان مگه نمیگی اون موقع که استقلال قهرمان آسیا شد لیگ آسیا اسمش بود و شیش تیمه بود؟خوب شما کجا بودین اون موقع؟چرا شما نتونستین توی همین لیگ به قول خودتو قهرمان شین؟ ورزشگاه از اول به نام اسطوره فوتبال ایران ناصر خان حجازی کلنگ اش زده شد و خدایش لایق تیم پر افتخاره استقلاله .
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۶:۴۰
6
7
صصص
دقیقا الان همه کامنتارو خوندم دل درد گرفتم.واقعا کری هاشون جکه.مخصوصا کامنت بالا و بالاییش ههخخخ
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۱:۵۵
6
3
سارا
به پرسپولیس توهین نکن علی آقا پرسپولیس قهرمان بلامنازع جام های ولایت و شهدا میباشد. نقطه سر خط
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۵:۱۲
6
8
محمد
جام ولایت
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۰:۰۹
6
7
محمد حسین4444
قهرمانی در جام ولایت و قهرمانی در مسابقات معتبر محله ی تجریش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۱:۳۷
2
7
مانی
پرافتخارترین افتخارات عبارتند از جام ولایت ، جام یونس شکوری و جام 4 جانبه ال جی بدترین خرید بوندس لیگا رو هم بهش اضافه کنید. * ذوستانی که می گن استقلال تو آسیا با حضور 4 تیم اول شده پس چرا پیروزی نتونسته قهرمانی آسیا بدست بیاره؟؟؟ تشکر از سایت 90
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۹:۰۸
3
7
ارتش سرخ
من نمیدونم مسئولین چه فکری میکنن میخوان ورزشگاهی که ۱۰هزار گنجایش داره رو به پرطرفدار ترین تیم آسیا بدن.واقعا اگه همچین اتفاقی بیوفته برا مسئولین متاسفم.
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۵:۴۴
پاسخ
14
26
محمد
متاسفانه باید این تیم های پر طرفدار ورزشگاه خوب و امکانات خوب برایشان فراهم شود؟؟؟؟؟
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۳:۲۶
پاسخ
0
2