بن عطیه: رویای مراکشی‌ها به حقیقت پیوست/ می‌خواهیم لذت ببریم

بن عطیه: رویای مراکشی‌ها به حقیقت پیوست/ می‌خواهیم لذت ببریم

6529
18:54
24 خرداد 1397
کاپیتان تیم ملی فوتبال مراکش گفت: اینکه بعد از ۲۰ سال به جام جهانی راه پیدا کرده ایم بسیار خارق العاده و رویایی است.

وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان تیم ملی فوتبال مراکش گفت: اینکه بعد از ۲۰ سال به جام جهانی راه پیدا کرده ایم بسیار خارق العاده و رویایی است.

به گزارش وبسایت نود، مهدی بن عطیه در نشست خبری پیش از دیدار مراکش برابر تیم ملی ایران در نخستین بازی گروه B جام جهانی گفت: این یک واقعه فوق العاده و یک رویاست که به واقعیت پیوسته است. کار زیادی برده تا به اینجا برسیم و بعد از 20 سال دوباره در جام جهانی هستیم و این فوق العاده است. ما آماده هستیم برای مراکشی‌هایی که به اینجا آمده‌اند و در خانه هستند، روز خوبی را رقم بزنیم. آماده هستیم تا لحظه فوق العاده‌ای را رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: حضور ما در روسیه ساده نبود. ما به چیزی رسیدیم که شایسته آن بودیم. من مربی و بازیکنان تلاش کردیم تا امروز اینجا باشیم و شایسته بودیم. تلاش کردیم تا به اینجا برسیم و ما کشوری هستیم که شایسته احترام باشیم.

بن‌عطیه در پاسخ به سؤالی که آیا برنامه‌ای برای مهار آزمون دارید، گفت: ما باید بازی کنیم، به نحوی که بازیمان را تا الان انجام می‌دادیم و باید تلاش کنیم و حداکثر توان‌مان را خرج کنیم. سال‌های گذشته سخت بوده و ما نباید از طرف مقابل گل بخوریم و اگر این اتفاق رخ ندهد می‌توانیم گل بزنیم. آزمون بازیکن خوبی است که گل‌های زیادی هم برای ایران زده است، اما ما برنامه خاصی برای او نداریم بلکه برای همه تیم ایران برنامه داریم.

 

1004

 

نظرات کاربران
✔✰✰سجاد✰✰✔
حالیتون میکنیم غیرت و استعداد مردان پارسی و ایرانی یعنی چی...
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱:۵۷
پاسخ
71
91
ali
دوست عزیز گفته سجاد گفته مردان پارسی و ایرانی.یک و گذاشته.(وقتی گفته ایرانی یعنی همه اقوام) .پس نژاد پرستی نکرده
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۵۲
3
27
خبر درست
در جواب امیر حس می کنم باید در این بخش بنویسم که سجاد نوشت پارسی و ایرانی.نکته بعد اینکه هر منطقه ای در ایران که اکثر مردمی که ساکن اون منطقه هستند به زبان فارسی امروزه صحبت میکنند الزاما به معنای این نیست که در قدیم هم سکونتگاه قوم پارس در ۲۵۰۰ سال پیش بوده.نکته بعد اینکه اگر منظورت از فارس یک قوم بر اساس تقسیم بندی زبانی بر اساس زبان فارسی باشه باید در این قسمت بهت بگم زبان فارسی که زبان رسمی در کشور ایران هست فقط دستاورد یک قوم و فقط متعلق به یک قوم در ایران نیست .هر شاعری هم که به فارسی در ایران شعر سروده به این معنی نیست که الزاما فقط از یک قوم(از نظر دسته بندی زبانی) بوده و زبان فارسی هم در ایران یک زبان فراقومیتیه.نکته بعد اینکه در قرن های بسیاری افراد بسیاری در خارج از ایران این سرزمین رو پارس نامیدند و این واژه پارس در این مورد خودش هم میتونه یادآور یک تاریخ و تمدن کهن هم در این سرزمین باشه.و من نمیدونم در نوشتت در این بخش منظورت از "نژاد پرست"دقیقا چیه و من هم گاهی مشاهده می کنم بعضی از افراد با کلمات به ظاهر زیبا برای عده ای سعی میکنندجایگاه زبان فارسی که یکی از ارکان وحدت ملی در قرون مختلف در ایران بوده رو با نوع خاصی از تفکرات قومگرایانه در ایران تضعیف کنند‌.خواهش می کنم این نظر منو هم در این قسمت چاپ کنید.
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۰:۲۴
4
26
امیر
تو کشور به جز فارس قوم دیگه ای نیست؟ نژاد پرست نباشیم
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۴:۴۳
45
95
لیورپول
همراه با پرتغال خذف خواهید شد
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲:۴۶
پاسخ
15
104
ایدا سادات 25بهمن 1380
پرتغال اسپانیا صعود می کنند
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۰:۳۰
31
15
حسن سرخدل
کیروش عزیز هم برای برنامه شما هم برنامه داره.... امیدوارم عاشقان ایران را پایان بازی خندان ببینم..
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۴:۴۳
پاسخ
15
118
محمدرضا
انشاالله
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶:۰۴
5
74