به انتخاب مردم؛ «نود» پرمخاطب‌ترین برنامه تلویزیون شد

به انتخاب مردم؛ «نود» پرمخاطب‌ترین برنامه تلویزیون شد

13071
20:05
30 آبان 1397
بر اساس آخرین نظرسنجی صدا وسیما، برنامه‌ «نود» عنوان پرمخاطب‌ترین برنامه تلویزیونی را به خود اختصاص داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - بر اساس آخرین نظرسنجی صدا وسیما، برنامه‌ «نود» عنوان پرمخاطبان‌ترین برنامه تلویزیونی را به خود اختصاص داد.

به گزارش وبسایت نود، به نقل از روابط عمومی صداوسیما، در نظرسنجی فراگیری که مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما اجرا کرده است، ۷۸/۳ درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند که حداقل یکی از برنامه‌های شاخص شبکه‌ها را پیگیری و دنبال می‌کنند.

بر اساس این نظر سنجی که اواسط آبان صورت گرفته؛ «نود» و «حالا خورشید» از شبکه ۳ و «به خانه برمی‌گردیم» از شبکه ۵ بیشترین مخاطبان را داشته‌اند. مخاطبان پیگیر برنامه «نود» ۴۵/۶درصد، میزان مخاطبان دنبال کننده «حالا خورشید» ۴۴/۴ درصد و مخاطبان پیگیر «به خانه برمی‌گردیم» ۳۷/۴ درصد بوده‌اند.

بر اساس این نظر سنجی از نظر جنسیت مخاطبان، در مقابل ۷۹/۴ درصدی مردانی که در تهران  بیننده برنامه‌های تلویزیونی هستند، ۲۰/۶ درصد از مردان کلان شهر تهران هیچ برنامه‌ای را تماشا نمی‌کنند. همچنین در مقابل ۷۷/۵ درصد از زنان تهرانی  که حداقل یکی از برنامه‌های شاخص تلویزیون را دنبال می‌کنند، ۲۲/۵ درصد از زنان تهرانی  گفته‌اند که هیچ برنامه‌ای از سیما را دنبال نمی‌کنند.

در میان برنامه‌های شاخص سیما، برنامه با سابقه «مسابقه محله» شبکه ۲ تنها برنامه‌ای است که رضایت ۱۰۰ درصدی مخاطبان را جلب کرده است. بعد از این برنامه «دکتر سلام» شبکه آموزش با رضایت ۹۸/۴درصدی و «مستند حیات وحش» شبکه مستند با ۹۷ درصد، بیشترین رضایت مخاطبان را داشته‌اند.

طبق این نظر سنجی که در آن جامعه آماری متنوعی از مردان، زنان، کودکان و نوجوانان با میزان تحصیلات مختلف شرکت داشتند، به تفکیک شبکه‌ها مشخص شد که برنامه‌های  «دستپخت»، «سیمای خانواده» و « آفتاب شرقی» از شبکه یک سیما بیشترین مخاطب را داشته‌اند. همچنین در شبکه دو هم برنامه‌های «مسابقه محله»، «محله گل و بلبل» و «زنده باد زندگی»، در شبکه سه هم «نود»،«حالا خورشید» و مسابقه «برنده باش» بیشترین مخاطب را به خود جلب کرده‌اند.

همچنین برنامه‌های «شوکران» و «معرفت» در شبکه چهار سیما و «به خانه برمی‌گردیم»، «در شهر» و «تهران ۲۰» در شبکه ۵ و «شبی با عبدی»، «هزار داستان» و «کتاب باز» در شبکه نسیم بیشتر از دیگر برنامه‌های این شبکه‌ها توانسته‌اند رضایت مخاطبان را به دست آورند.

 در شبکه آموزش هم برنامه «دکتر سلام»، در شبکه افق «برنامه عصرانه» و برنامه‌های «چوب خط»  و «ایرانیش»، در شبکه قرآن، «تلاوت‌های درخواستی»، «پرسمان و بشارت ۱۴۵۲»، در شبکه سلامت، برنامه «ضربان» و «مادر کودک و تندرستی»، در شبکه ورزش هم برنامه‌های «فوتبال ۱۲۰»، «شب‌های فوتبالی» و «ویدئو چک» و در شبکه مستند هم مستند «حیات وحش»  و برنامه ۳۶۰ درجه بیشترین درصد رضایت مخاطبان تهرانی را داشته‌اند.

 

1004

 
نظرات کاربران
مهدی
برنامه نود با مجری پرتوان ودوست داشتنی عادل فردوسی پور فوق العاده است تبریک به همه زحمت کشان این برنامه عادل خان زنده باد
۰۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰:۴۵
پاسخ
8
20
Reza
#عادل_عادل_است یه چهره مردمی همیشه تو قلب مردم جا داره
۰۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۱:۵۶
پاسخ
11
22
arash
ماشالاه بایدم اینطور باشه قابل توجه یک نفر..هه
۰۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۷:۴۱
پاسخ
14
55
عارف
لطفا این انتقاد رو چاپ کنین نود هنوز پربینندس اما کم کم داره محبوبیت خودس رو از دست میده چون شجاعت و جسارت و بی طرفی سابق خودش رو نداره و با ترس کار میکنه ... عادل خان مردم پشتتن چه آبی چه قرمز چه هر تیم دیگه ای ولی وقتی که همه چیز رو با عدالت بگی مثل قبل
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴:۴۷
پاسخ
13
75
بابک صالحی از خوزستان
تبریک ویزه به عادل خان و همکارن توانمندش. تنوع در این دو دهه پخش کاملاً مشصه از ایجاد سایت قوی تا پیش بینی مسابقات ، فوتبال فانتزی ، آیتم های جدید و بسیار متفاوت ( مشکلات اجتماعی و ورزشی ، لیگ یک ، لزیونرها و..) در مجموع به تمام معنا پویاست و اصلا تکراری نشده.
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۴:۱۶
پاسخ
19
107
سردار ترکمن
دمت گرم آقا عادل دمت گرم ویژه از دست اندر کاران نود که تو یک هفته یه شب خاص داریم
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳:۲۷
پاسخ
17
122
kazi
بدون هیچ شک و تردیدی بگن ساعت 4 صبح پخش میشه،بینندگان یا بیدار میمونن برنامه رو ببینن،یا ساعت کوک میکنن واسه اون ساعت
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰:۱۲
پاسخ
42
144
م
همه مثل تو بیکار نیستن
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹:۱۷
71
64
N
مگه قرار بود چیزی غیر از این باشه؟ پر واضح بود حتی بدون آمارگیری...
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰:۱۵
پاسخ
23
153
سارا
زنده باد عادل فردوسی پور و برنامه نود .
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷:۱۱
پاسخ
25
159
Ali93
تبریک به همه عوامل زحمت کش نود
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۵۲
پاسخ
26
168
جبارسینک
تا ابد بمونین با فوتبالمون نود و عادل
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۵:۳۹
پاسخ
14
104
علی
نود سزاوار و شایسته هر تمجیدیه نود شده جز برنامه های ثابت دوشنبه های اکثر فوتبال دوستا مرسی عادل با قدرت ادامه بده
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴:۰۵
پاسخ
47
260
سعید مادریدیستا
تبریک ویژه و با تمام وجود برنامه نود با وجود نوآوری و حقیقت طلبی بیست سال در کانون توجه بوده و با این متد بدون تردید حداقل بیست سال دیگه هم همین جایگاه رو حفظ خواهد کرد، نود و آقای فردوسی پور کاری کرده حتی موضوعاتی رو که باب میل من نبوده رو هم قبول کنم و حتی دنبال کنم، سپاس فراوان
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۱:۴۵
15
92
شازده آبی
سایت نود هم: محیطی عاری از توهین برای اظهارنظر فوتبال دوست ها بوجود آورده، با «تبریک» و «تشکر»، فقط یه پیشنهاد: لطفا نظرات مبهم و غیرکارشناسی، چاپ نشه. من همه نظراتو میخونم و بارها پیش اومده که نظر بعضی کاربرها رو میخونم اما آخرش نمی دونم باید لایک کنم یا دیسلایک. مچکرم
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲:۰۱
113
31