به بهانه‌ی بازی صنعت نفت آبادان و پرسپولیس/ از ناکامی در جام حذفی تا نتایج خوب "برانکو"

به بهانه‌ی بازی صنعت نفت آبادان و پرسپولیس/ از ناکامی در جام حذفی تا نتایج خوب "برانکو"

5042
23:13
31 مرداد 1397
پرسپولیسی‌ها بعد از دو تساوی پیاپی این هفته در آبادان به میدان می‌روند.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیسی‌ها بعد از دو تساوی پیاپی این هفته در آبادان به میدان می‌روند.

به گزارش وب‌سایت نود، پرسپولیس بعد از دو تساوی بدون گل در لیگ برتر پنجشنبه در هوای گرم آبادان به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود. صنعت نفتی‌ها که لیگ هجدهم "پائولو سرجیو" پرتغالی را روی نیمکت خود می‌بینند، هنوز در رقابت‌ها این فصل نتوانسته‌اند بردی را بدست آورند و با سرجیو 3 تساوی و یک باخت در هفته‌های گذشته داشته‌اند. پرسپولیسی‌ها هم که هفته‌ی گذشته با تساوی مقابل دیگر تیم خوزستانی، نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه آزادی صدرجدول رده بندی را از دست داده‌ و به رده‌ی سوم جدول سقوط کرده‌اند، در بازی پنجشنبه به دنبال این هستند که به روند ناکامی خود در بدست آوردن برد و گل زدن در دو هفته‌ی گذشته پایان دهند تا بتوانند در کورس قهرمانی بمانند و حتی خود را به صدر جدول رده بندی برسانند.

دومین بازیکن مقابل پرسپولیس

پرسپولیسی‌ها در لیگ یازدهم اصلا حال و روزی خوبی نداشتند. آن‌ها لیگ را با "حمید استیلی" شروع کردند و با "مصطفی دنیزلی" ترک به پایان رساندند. در هفته‌ی بیست و دوم آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر صنعت نفتی‌ها پذیرای پرسپولیس تهران بودند. آن بازی را آبادانی‌ها با نتیجه‌ی 4 بر 2 از پرسپولیسی‌ها بردند. ستاره‌آن بازی "فونیکه سی" مهاجم اهل مالی صنعت نفت بود. او در آن بازی موفق شد مقابل پرسپولیس در 32 دقیقه هت‌تریک کند و پاس گل چهارم صنعت نفت آبادان را هم بدهد تا در روزی که "میثاق معمارزاده" دروازه‌بان پرسپولیسی‌ها مثل اکثر بازی‌های فصل کم فروغ بود، شاگردان "دنیزلی" با باختی سنگین رو به رو شوند. "فونیکه سی" با هت‌تریکی که مقابل پرسپولیس کرد تبدیل به دومین بازیکنی شد که مقابل پرسپولیس در لیگ برتر هت‌تریک می‌کند. قبل از او "عرفان اولروم" مهاجم نیجریه‌ای ابومسلم مقابل پرسپولیس هت‌تریک کرده بود و در همان فصل و بعد از هت‌تریک "فونیکه سی"، "بهادر عبدی" با لباس راه‌آهن موفق شد مقابل پرسپولیس هت‌تریک کند.

حریف خوب برای شروع

پرسپولیسی‌ها دو بار در لیگ برتر اولین بازی فصل خود را در آبادان مقابل صنعت نفت برگزار کرده‌اند. سرخپوشان پایتخت در هر دوبازی موفق شده‌اند میزبان خود را از پیش روی بردارند و لیگ را با برد خارج از خانه شروع کنند. اولین برد پرسپولیس مقابل صنعت نفت در هفته‌ی اول به لیگ هفتم برمی‌گردد که در آن بازی شاگردان "افشین قطبی" موفق شدند 3 بر 2 از سد شاگردان "ابراهیم قاسمپور" در تیم صنعت نفت آبادان بگذرند. در لیگ دوازدهم هم پرسپولیسی‌ها با هدایت "مانوئل ژوزه" هفته‌ی اول رقابت‌ها در آبادان با صنعت نفت بازی کردند. آن بازی را هم پرسپولیسی‌ها با گل دقیقه 89 "جواد کاظمیان" از میزبان خود بردند تا خاطره‌ای خوش از تقابل با صنعت نفت آبادان در شروع لیگ برتر داشته باشند. در لیگ برتر هیچ تیمی به اندازه‌ی پرسپولیس موفق نشده صنعت نفت آبادان را شکست دهد. زرد پوشان آبادانی، 10 بار مقابل پرسپولیس در لیگ برتر شکست خورده‌اند.

شکست پرسپولیس در فصل قهرمانی

پرسپولیسی‌ها در لیگ شانزدهم اولین قهرمانی خود با "برانکو ایوانکوویچ" در لیگ برتر را بدست آوردند. در آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر صنعت نفت آبادان موفق شد پرسپولیس را در آبادان شکست دهد. شاگردان "برانکو ایوانکوویچ" در تیم پرسپولیس که اختلاف امتیازی خوبی با سایر تیم‌ها داشتند در هفته‌ی بیست و پنجم لیگ شانزدهم با تک گلی که "علی عبدالله‌زاده" به آن‌ها زد با یک گل مغلوب شاگردان "فیروز کریمی" در تیم صنعت نفت آبادان شدند. پرسپولیسی‌ها بعد از شکست در آبادان، با پیروزی مقابل پیکان و ماشین سازی تبریز سه هفته زودتر از پایان بازی‌های لیگ، اولین قهرمانی خود با "برانکو" را بدست آوردند.

آخرین حذف

فصل گذشته صنعت نفت آبادان، مانع از رسیدن پرسپولیس به مرحله‌ی نیمه نهایی جام حذفی شد. آبادانی‌ها موفق شدند در بازی یک چهارم نهایی جام حذفی پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی شکست دهند. در آن بازی شاگردان فراز کمالوند" در تیم صنعت نفت آبادان بعد از تساوی یک بر یک مقابل پرسپولیس، این تیم را در ضربات پنالتی شکست دادند و به بازی نیمه نهایی و تقابل با دیگر تیم تهرانی استقلال رسیدند. البته نفتی‌ها مقابل استقلال در آبادان شکست خوردند و از رسیدن به فینال جام حذفی باز ماندند و استقلال که نفت را در نیمه نهایی برده بود، در نهایت قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد.

آمار خوب "برانکو"

"برانکو ایوانکوویچ" سرمربی کروات پرسپولیسی‌ها آمار خوبی در تقابل با سرمربیان خارجی در لیگ برتر دارد. او در 9 بازی که مقابل سرمربیان خارجی در لیگ برتر قرار گرفته است، 6 برد بدست آورده، 2 بار با آن‌ها به تساوی رسیده و فقط یکبار مقابل آن‌ها تن به شکست داده است. تنها شکست "برانکو" در لیگ برتر مقابل سرمربیان خارجی به بازی فصل گذشته مقابل رقیب سنتی آن‌ها استقلال تهران برمی‌گردد که پرسپولیسی‌ها با تک گل "وریا غفوری" مقابل شاگردان "وینفرد شفر" آلمانی تن به شکست دادند.

پرسپولیس و صنعت نفت 14 بار در لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته‌اند که در این 14 بازی 10 برد سهم پرسپولیس بوده است، 2 بازی دو تیم به تساوی رسیده و 2 بار هم صنعت نفت آبادان موفق شده از سد پرسپولیس بگذرد. پرسپولیسی‌ها در این 14 بازی 22 گل زده‌اند که به طور میانگین 1.57 گل زده در هر بازی می‌شود. صنعت نفتی‌ها هم 10 گل زده‌اند که به طور میانگین 0.75 گل زده در هر بازی می‌شود.

"برانکو ایوانکوویچ" سرمربی سرخپوشان پایتخت 4 بار در لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان قرار گرفته که در این 4 بازی، 3 برد سهم پرسپولیسی‌ها بوده و یک بازی دو تیم هم، صنعت نفت در آبادان برده است.

1870

نظرات کاربران
تیم مــــــــــــــــلی 99
درود بر مردم خوب وخونگرم و با فرهنگ آبادان
۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۰:۲۳
پاسخ
6
27
￵ارش
￵شک نکنین برد فردا با پرسپولیس هست
۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۷:۰۹
پاسخ
12
32
عادل
خدا بگم چیکار کنه نفتو... چرا این تیمو حذف کردید تو آزادی؟ چرا نذاشتید بیان بالا ما لهشون کنیم؟؟
۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۶:۴۵
پاسخ
38
10
سونامی قرمز
جام حذفی ، جام شگفتیهاست.پارسال یه تیم که سابقه لیگ ۳ را داشت تو فینال تیم لیگ ۱ رو برد.قشنگیها فوتبال دیگه.
۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۸:۳۸
پاسخ
7
44
آقای زمانی
پسرم فکنم منظورت قشقایی باشه که اون سال تیم پیروزی را شکست داد که سابقه ای ۵ساله در دسته سه دارد
۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۰:۵۵
30
9
بابک
این هفته ها تیمای خوزستانی جلوی سرخابی ها فقط ضد فوتبال بازی کردن!! فکر کنم فردا هم دقیقا همین داستان تکرار بشه بنابراین منتظر بازی جذاب نباشید! تاسف واسه استانی که یه زمانی به داشتن بازیکنای تکنیکی و فوتبال هجومی مشهور بود! ادمین...
۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۴:۱۵
پاسخ
8
45