به بهانه انتقال رونالدو به یووه؛ 10 ستاره مشترک رئال مادرید و یوونتوس

به بهانه انتقال رونالدو به یووه؛ 10 ستاره مشترک رئال مادرید و یوونتوس

6185
20:03
21 تیر 1397
کریس رونالدو یازدهمین بازیکنی است که هم برای رئال مادرید و هم برای یوونتوس بازی می‌کتد

وبسایت رسمی برنامه نود - کریس رونالدو یازدهمین بازیکنی است که هم برای رئال مادرید و هم برای یوونتوس بازی می‌کند.

به گزارش وبسایت نود، انتقال کریستیانو رونالدو به یوونتوس در روز سه شنبه نهایی شد تا دوران 9 ساله او در مادرید به پایان برسد. او حالا یازدهمین بازیکنی است که پیراهن هر دو باشگاه معتبر فوتبال اروپا را به تن می‌کند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به 10 بازیکن دیگری که هم برای رئال و هم برای یوونتوس بازی کرده اند:

گونزالو هیگواین

بعد از جشن تولد 19 سالگی اش در دسامبر 2006 با 12 میلیون یورو از ریورپلاته به رئال مادرید پیوست و تا تابستان 2013 در برنابئو ماند. یکی از میان بنزما و هیگواین مجبور به ترک رئال بود و قرعه به نام هیگواین افتاد. بعد از گذراندن 3 فصل درخشان در ناپولی در تابستان 2016 با 90 میلیون یورو به یوونتوس پیوست و به گرانترین ترانسفر تاریخ سری آ تبدیل شد. او در دو فصل گذشته در 105 بازی برای یووه 55 گل به ثمر رسانده است.

امرسون

رم قرار بود در سال 2004 امرسون را به رئال مادرید بفروشد اما به جای رئال، امرسون به یوونتوس پیوست. او دو فصل در تورین حضور داشت و با این تیم به دو قهرمانی سری آ رسید. قهرمانی هایی که هرچند از یوونتوس پس گرفته شد. به دنبال سقوط یووه به سری بی، امرسون در سال 2006 راهی رئال شد و در تنها فصل حضورش در این باشگاه به قهرمانی لالیگا دست یافت.

لوئیس دل‌سول

این هافبک که بارها نامزد توپ طلا شد در سال 1960 از رئال بتیس به مادرید رفت و در هر دو فصل حضورش در رئال به قهرمانی لالیگا دست یافت. دل‌سول در سال 1962 و با انتقال به یوونتوس به نخستین بازیکن اسپانیایی تاریخ یووه تبدیل شد. او در طول 8 سال در 292 بازی به میدان رفت و بعد از رفتن عمر سیووری، شماره 10 بیانکونری را نیز به تن کرد.

مایکل لادروپ

لادروپ در سال 1985 از لاتزیو به یوونتوس پیوست و در 4 فصل حضور در تورین یک بار قهرمان سری آ شد. او سپس 5 فصل در بارسلونا بازی کرد و در تابستان 1994 در انتقالی جنجالی راهی رئال مادرید شد. لادروپ دو فصل در مادرید بازی کرد و در اولین فصل به قهرمانی لالیگا رسید.

نیکولاس آنلکا

در تابستان 1999 با 22.3 میلیون پوند از آرسنال راهی رئال مادرید شد و یک فصل ناموفق را در این باشگاه گذراند. البته او در همین یک فصل به همراه رئال قهرمان لیگ قهرمانان شد. بعد از چندین و چند باشگاه، آنلکا در شرایطی که بازیکن شانگهای شنهوا بود، در ژانویه 2013 در انتقالی قرضی به یوونتوس پیوست و 3 بار هم پیراهن این تیم را پوشید. حضور او در همین تعداد بازی ها باعث شد نام آنلکا نیز در بین برندگان سری آ فصل 13-2012 قرار گیرد.

فابیو کاناوارو

در تابستان 2004 از اینتر راهی یوونتوس شد. او نیز مانند امرسون تا سال 2006 و تا افتضاح کالچوپولی در یووه ماند و به دنبال سقوط این تیم راه دیگری در پیش گرفت. رئال در تابستان 2006 این کاپیتان قهرمان جهان را با 7 میلیون یورو خرید. کاناوارو در روزهای حضور در مادرید بود که فاتح توپ طلای جهان شد. کاناوارو سه فصل برای رئال بازی کرد و به همراه این تیم دو بار قهرمان لالیگا شد.

زین الدین زیدان

زیزو در سال 96 از بوردو به یوونتوس پیوست و 5 فصل را در تورین سپری کرد. او در سال 2001 به رئال مادرید رفت تا گران قیمت ترین بازیکن تاریخ لقب گیرد. زیدان تا پیش از بازنشستگی غیرمنتظره اش 5 فصل هم در رئال بازی کرد و گل قهرمانی رئال به لورکوزن در فینال لیگ قهرمانان 2002 را به ثمر رساند.

 آلوارو موراتا

موراتا محصول آکادمی رئال بود اما برای یافتن فرصت بازی بیشتر در سال 2014 این تیم را با 20 میلیون یورو به مقصد یوونتوس ترک کرد. او دو فصل در تورین حضور داشت و به همراه این تیم در هر دو فصل به دوگانه داخلی دست یافت. موراتا در فینال لیگ قهرمانان 2015 دروازه بارسا را باز کرد اما نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند. عملکرد موراتا در پیراهن یووه آن قدر خوب بود که رئال در تابستان 2016 برای بازگرداندن او 30 میلیون یورو هزینه کرد. البته دوره دوم حضور موراتا در مادرید دوام نداشت و او بعد از یک فصل با حدود 60 میلیون پوند به چلسی پیوست.

 سامی خدیرا

به دنبال نمایش های درخشان او به همراه آلمان در جام جهانی 2010، رئال مادرید دست به کار شد و خدیرا را با مبلغی نامعلوم به خدمت گرفت. خدیرا در 5 فصل حضور در پایتخت اسپانیا یک بار لالیگا را برد و یک بار نیز قهرمان لیگ قهرمانان شد. به دنبال پایان یافتن قرارداد پنج ساله اش در سال 2015، خدیرا با انتقالی آزاد به یوونتوس پیوست. خدیرا در هر سه فصل گذشته به همراه یووه دوگانه داخلی ایتالیا را بالای سر برده است.

روبرت یارنی

 در سال 1994 و در انتقالی درون شهری، یارنی از تورینو به یوونتوس پیوست و در تنها فصل حضورش در یووه قهرمان سری آ شد. یارنی سپس به اسپانیا رفت و تا پیش از جام جهانی 98، سه فصل پیراهن بتیس را پوشید. نقش موثر یارنی در جام جهانی 98 در تیم ملی کرواسی از چشمان رئالی ها دور نماند اما بتیس حاضر به فروش او به رئال نبود. در یک تاکتیک غیرمنتظره ابتدا کاونتری سیتی انگلیس با 2.6 میلیون پوند یارنی را جذب کرد و سپس رئال مادرید با پرداخت 800 هزار پوند دیگر به کاونتری، یارنی را به اسپانیا بازگرداند. یارنی یک فصل پیراهن رئال را پوشید و بعد از آن به لاس پالماس پیوست.

7712

نظرات کاربران
عماد
بعضی از ستاره ها رو رئال مفت و مجانی از دست داد مثل هیگواین اوزیل رو که هنوزم درک نمیکنم چرا فروختنش دیماریا و این آخری رونالدو
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۳:۳۴
پاسخ
1
31
مسی اسطوره پنالدو
اینا فرقشون با پنالدو اینه که پرتشون نکردن بیرون خودشون رفتن
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۳:۳۳
پاسخ
36
10