به بهانه توقف دوباره مدعیان؛ پرسپولیس کالدرون چقدر شانس قهرمانی دارد؟

به بهانه توقف دوباره مدعیان؛ پرسپولیس کالدرون چقدر شانس قهرمانی دارد؟

19111
21:42
09 آذر 1398
گرفتن 19 امتیاز از یازده بازی، عملکردی پایین‌تر از سطح قهرمانی در لیگ برتر است.

به گزارش وبسایت نود، شکست مقابل نفت مسجد سلیمان، اوضاع پرسپولیس برتر را سخت‌تر کرده است. آن‌ها حالا علاوه بر سپاهان و شهرخودرو، استقلال را هم بالای سرشان می‌بینند. طرفداران پرسپولیس از نتایج تیم‌شان راضی نیستند و جایگاه کالدرون روی نیمکت لرزان شده است. با این شرایط، تکرار قهرمانی برای سرخپوشان کاری سخت‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. سوال اینجاست با توجه به لغزش دوباره سایر مدعیان، پرسپولیسی‌ها چقدر شبیه یک تیم قهرمان هستند؟

پرسپولیس این فصل از 11 بازی، 19 امتیاز گرفته و آن‌ها هیچوقت با این امتیاز تا هفته یازدهم قهرمان نشده‌اند. پرسپولیس برانکو از لیگ شانزدهم تا هجدهم که سه قهرمانی پیاپی بدست آورد در یازده بازی ابتدایی به ترتیب 26، 23 و 26 امتیاز گرفته بود. آن‌ها با افشین قطبی در لیگ هفتم، 25 امتیاز کسب کردند و لیگ اول، با علی پروین به 22 امتیاز از 11 هفته اول رسیدند. علاوه بر پرسپولیس، در 7 دوره گذشته لیگ برتر سابقه نداشته تیمی با این میزان امتیاز در شروع لیگ، بتواند آخر فصل به قهرمانی برسد.

با این حال، نکته امیدوار کننده اینجاست در تاریخ لیگ، تیم‌هایی هم بوده‌اند که بتوانند با همین عملکرد یا حتی ضعیف‌تر، جام قهرمانی را بدست آورند. آخرین تیمی که با این شرایط قهرمان شد، سپاهان لیگ یازدهم بود که اول فصل، با بوناچیچ نتایج ضعیفی گرفت و از 11 هفته ابتدایی فقط 18 امتیاز بدست آورد اما با تغییر مربی و ورود کرانچار، توانست اوج بگیرد و قهرمان شود. امیر قلعه‌نویی هم یکی از متخصصین شروع ضعیف و قهرمانی، در پایان فصل است. سپاهان لیگ نهم و دهم و استقلال لیگ هشتم، همگی با قلعه‌نویی در یازده بازی اول عملکردی شبیه تیم کالدرون داشتند و در نهایت قهرمان شدند. پرسپولیس برانکو در لیگ پانزدهم هم با وجود اینکه در پایان فصل به قهرمانی نرسید، توانست نسبت به هفته‌های ابتدایی عملکردی متفاوت داشته باشد و بعد از شروع لیگ با 15 امتیاز از 11 بازی، فصل را هم امتیاز تیم قهرمان تمام کند.

در این شرایط، به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها برای کسب چهارمین قهرمانی پیاپی باید مثل پرسپولیس فصل اول برانکو یا سپاهان کرانچار، کاملا متحول شوند. نقاط روشنی که فعلا در تیم کالدرون، دیده نمی‌شود و او فرصت زیادی، برای اثبات توانایی‌هایش برای ساختن پرسپولیس اوج گرفته ندارد.   

22330

نظرات کاربران
سرخ
واقعیت اینه که فعلا تا به اینجا تیم های بالاتر از پرسپولیس، از نظر کیفی هم بهتر از پرسپولیس بازی کردن و شانسی بالاتر نبودن. فقط کافیه بدون تعصب بازی های شهرخودرو، سپاهان، این چند هفته استقلال و حتی تراکتور رو ببینیم.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱:۰۴
پاسخ
2
44
کوهمره.جروق
پرسپولیس هیچ شانسی نداره خودتون خسته نکنید.با این دسته گل هایی که عرب درست کرده حالا حالاها باید تاوانش بدیم
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵:۲۸
پاسخ
4
44
آرین روبن
فقط ادعان
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۳:۲۳
پاسخ
15
14
Sam
اون همدلی که هر سال بین بازیکنان پرسپولیس بود امسال نیست. علیپور معترضه که چرا بقیه بیشتر من گرفتن و بقیه هم تحت فشاری و اون رفتقت و دوستیه کم شده. از طرفی پرسپولیس تو دوران عرب مشکلات زیادی پیدا کرد. همین موضوع که پرسپولیس زلزله تضعیف شده باعث روحیه گرفتن استقلال شده و همدلی امسال بین بازیکنان استقلال بیشتر شده. من فکر میکنم پرسپولیس تو آسیا و دربی موفق عمل میکنه. البته اگه اقای انصاری فرد راه چاره پیدا کنه
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۷:۱۳
پاسخ
4
28
و زند کریمی
بااین مربی محاله من فکر میکنم 5یا6 بشیم چون بعداز یازده هفته هنوز نمیداند کی باید بازی کنه واز همه مهمتر اصلآ تیم از لحاظ قوای جسمانی قوی نیست و بازیکنان خیلی راحت مقابل حریفان بازی میکنند آن جسارت و قلدری را در تیم نمی بینم آرزو موند به دلمان یک بازی پرسپولیس تیم حریف را در اختیار بگیری امان حریفش را ببرد مثل بازی امروز استقلال و سپاهان هر گز تا دقیفه نود تسلیم نشدند
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۰:۰۲
پاسخ
3
22
مهدی سرخ جامه
دوستان درسته که پرسپولیس کالدرون خیلی با پرسپولیس برانکو فاصله داره اما انتقاد هم راه و رسمی داره. الان باید دید آیا همه چی سر جاش بوده که تیم نتیجه بگیره؟ مربی که دیر به تیم اضافه شد. فورواردش که اصلن بازیکن نبود تازه دیرم اومد و اردوی پیش فصل نبود چه بسا همونجا ردش می کردن. اردوشونم که مفت نمی ارزید. هر دفعه هم که یه حاشیه دارن واسه تیم درست می کنن مالی و انضباطی...اینا رو بذارین کنار فلسفه متفاوت کالدرون و عدم شناخت دقیق بازیکنان. من فکر می کنم مشکل مترجم هم داشته باشه تیم همینطور روان شناس. شاید اگه اینها اصلاح بشن و بازیکن خوب هم جذب شه روند تغییر کنه. رقبا هم همیشه سرحال نمی مونن بالاخره ممکنه به حاشیه برن. الان استقلال و سپاهان عالی هستند. وایسادن پای استراماچونی نتیجشم دیدن. من نمی دونم پرسپولیسیا چشون شده که انقدر زود جا زدن و دارن پشت تیمو خالی می کنن...نا امیدی یعنی مرگ
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۸:۲۰
پاسخ
3
28
عشقممم نیمار
شیش_پولیس بره از شکستش مقابل تیم اماتور نفت مسجدسلیمان جلوگیری کنه..قهرمانی جعلی پیشکش:-)راستی شیش_پولیسیا از بودن در جدول ..پایین تر از سرورشون تاج کبیر ..چ حسی دارن؟؟:-)
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۸:۴۷
پاسخ
37
14
۶
باکالدرون تا وقتی تکلیف بازیکنا تو زمین مشخص نشه همین اشو همین کاسس، نادری خوبه بذا تو چپ بمونه همون سمت بشه نقطه قوت تیمو ازهمون ور حمله کنیم(مث زمان رضاییان و محرمی ک راست بود یا استقلال ک همیشه راسش قوی بودو حملهاش ازهمون سمته) مهاجمم نداریم متاسفانه ک مزیدبرعلته هرچند ک نذاشن امید کلی ابهام داره!! کمال بیاد شاید بتونه کمک کنه ب تاکتیک تیم، احمدزادم میتونه کمک کنه، فقط باید ب ی اجماع واس ترکیب برسه کالدرون ک هنوز خیلیییی مونده
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۸:۲۳
پاسخ
1
13
سرخ تر از قرمز
بعید میدونم قهرمان بشیم ولی خدا بزرگه. تیم خوب بازی نمیکنه.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸:۱۵
پاسخ
20
130
شهاب
ماکوچیک هاخدامون بزرگه
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۸:۴۲
3
10
TT فراتر از باشگاه ✔
به نظرم اسدقلال امثال قهرمان میشه بازیکنا و مربیشون خوب کار میکنن
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷:۰۰
پاسخ
114
75
سرخ
خدا نگذره ازشون پرسپولیس رو نابود کردن
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲:۴۶
پاسخ
57
218
kamran
هر اوجی یک فرودی داره... حالا یا طی روال طبیعی یا با دشمنی هایی که هست... مهم اینه که پشت تیم باشیم و دوباره بسازیمش
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰:۲۰
19
150
RED MRE
پرسپولیس قطعا توانائی پوکر قهرمانی رو داره... ولی نه با کالدورن...
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰:۴۷
پاسخ
58
176
Amir
ان شا الله قهرمان میشیم
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷:۰۴
پاسخ
53
158
سید محمود
مگه در حد قهرمان بازی می‌کنیم که انتظار قهرمانی داریم؟
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵:۴۱
پاسخ
28
189
سید رضا
با این مربی به هیچ جا نمیرسیم چون خوب بازی نمیکنیم. بازیهای تیم زمان برانکو به مراتب سطح بالاتر از الان بودش و ما رو امیدوار می کرد.
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵:۳۴
پاسخ
28
152