به بهانه حضور انریکه روی نیمکت تیم ملی اسپانیا/ بند بازی روی لبه عشق و نفرت

به بهانه حضور انریکه روی نیمکت تیم ملی اسپانیا/ بند بازی روی لبه عشق و نفرت

7224
21:58
18 تیر 1397
مردی که با پوشیدن لباس هر 2 تیم رئال مادرید و بارسلونا نفرت گروهی و عشق دسته‌ای دیگر را به جان خرید، برای یک ماموریت جدید آماده می‌شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - لوئیز انریکه 48 ساله سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا است.

به گزارش وبسایت نود، روز دوشنبه عصر بود که فدراسیون فوتبال اسپانیا در سومین تغییر روی نیمکت تیم ملی خود در کمتر از یک ماه گذشته، لوئیز انریکه 48 ساله را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کرد. انریکه در حالی روی نیمکت تیم ملی کشورش می نشیند که از اواخر می 2017 هدایت تیمی را به دست نداشته و در طی ماه های اخیر بارها به حضور در تیم های انگلیسی لینک شده بود.

انریکه را اگرچه همه به عنوان یک بارسایی می شناسند ولی او کارش را در رئال مادرید آغاز کرد و از این لحاظ جزو گزینه های متعادل در تیم ملی اسپانیا است که شاید شامل جبهه گیری های بین بارسا و رئال مادرید نشود.

انریکه اولین بار سال 1991 به تیم ملی اسپانیا دعوت شد او 11 سال در تیم ملی حضور داشت و 62 بار پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرد و در این تعداد بازی، 12 گل به ثمر رساند. اولین گل ملی او در جام جهانی 1994، در پیروزی 3-0 مقابل سوئیس رقم خورد و آخرین گل در مقدماتی یورو 2000 در برد مقابل اتریش وارد دروازه حریف شد.

انریکه سابقه بازی در تیم امیدهای اسپانیا را هم دارد، او یک سال بعد از اولین بازی ملی، در المپیک 1992 بارسلون، به میدان رفت و در شش مسابقه تیم ملی اسپانیا حاضر شد و یک گل زد. در نهایت آن تیم اسپانیا به مدال طلای المپیک رسید.

 انریکه 48 ساله سابقه بازی در سه جام جهانی و یک یورو را دارد. خاطره تلخ او از اولین حضور در جام جهانی، به جام جهانی 1994 باز می گردد که بینی او در برخورد با مائورو تاسوتی شکست. بعدها پیکه عنوان کرد، تصاویر شکسته شدن بینی انریکه، اولین خاطرات او از جام جهانی هستند. مدت ها بعد، تاسوتی گفت از بحث ها درباره گناهکار بودنش خسته شده، چون هیچ عمدی در این حرکت نداشته است.

به تعبیر بهتر باید گفت انریکه خاطرات خوبی با تیم ملی اسپانیا در تورنمنت های مهم ندارد. تیم ملی اسپانیا در جام های 94، 98 و 2002 به ترتیب در مراحل یک چهارم، دور گروهی و یک چهارم نهایی از دور مسابقات کنار رفت. در یورو 96 نیز حذف در یک چهارم تکرار شد.  23 ژوئن 2002 بعد از حذف تلخ از جام جهانی، دوران حضور انریکه در تیم ملی اسپانیا پایان یافت.

بعد از پایان دوران بازیگری، انریکه کارش را در سال 2008 به عنوان مربی آغاز کرد، پیش از حضور در تیم اصلی بارسلونا در سال 2014، کارنامه مربیگری انریکه چشمگیر نبود ولی دوران سه ساله او در بارسلونا، او را به یک مربی با رزومه بدل کرد. دوران سه ساله انریکه در بارسا، 9 جام را برای وی به همراه داشت.

حالا انریکه وظیفه سنگین هدایت تیم ملی کشورش را برعهده دارد و یورو 2020 در پیش است.

1878

 

نظرات کاربران
....
فرانسوی ها آماده باشید که پاریس کش معروف اومد.
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۴:۱۵
پاسخ
11
63
داورسلونا
انریکه است داداش نه آیتکن... داور اون بازی پاریس کش بود...خخخ
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷:۲۹
4
2