به بهانه حضور کورتوا در رئال؛ مروری بر مهم‌ترین بازیکنان مشترک رئال و اتلتیکو مادرید

به بهانه حضور کورتوا در رئال؛ مروری بر مهم‌ترین بازیکنان مشترک رئال و اتلتیکو مادرید

4618
16:05
18 مرداد 1397
تیبو کورتوا چهل و پنجمین بازیکن مشترک تاریخ دو باشگاه است.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیبو کورتوا چهل و پنجمین بازیکن مشترک تاریخ دو باشگاه است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از یوفا، حضور تیبو کورتوا در باشگاه رئال مادرید موجب شد او به چهل و پنجمین بازیکن مشترک تاریخ دو باشگاه تبدیل شود. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به 5 تن از مهم ترین بازیکنانی که پیراهن هر دو تیم بزرگ مادریدی را به تن کرده اند:

هوگو سانچز

سانچز در سال 1981 از یونام پوماس مکزیک به اتلتیکو مادرید پیوست و در 111 بازی لالیگایی برای این تیم 54 گل به ثمر رساند؛ از جمله 19 گلی که او را به آقای گلی فصل 85-1984 لالیگا رساند. در سال 1985 مستقیما به رئال مادرید رقت و در هر 5 فصل بعدی با این تیم قهرمان لالیگا شد. او در 4 فصل از این 5 فصل آقای گل لالیگا شد و در هر دو بازی رفت و برگشت فینال جام یوفای 1986 برای رئال گلزنی کرد. در فصل 90-1989 با زدن 38 گل، با رکورد آن زمان گلزنی لالیگا که در اختیار تلمو زارا بود برابری کرد و موفق به کسب کفش طلای اروپا شد.

برند شوستر

یک بار با انتقال از بارسلونا به رئال مادرید در سال 1988 نگاه ها را به خود معطوف کرد و بار دیگر در سال 1990 با انتقال از زئال به اتلتیکو دنیا را شگفت زده کرد. شوستر به همراه رئال مادرید دو قهرمانی لالیگا و یک قهرمانی کوپا دل ری را تجربه کرد و در فصل 92-1991 به اتلتی کمک کرد بالاتر از رئال (و البته پایین تر از بارسا) به مقام دومی لالیگا برسد. او به همراه اتلتیکو در سال های 91 و 92 جام قهرمانی کوپا دل ری را بالای سر برد و نام خود را در تاریخ اتلتی با گلزنی در فینال کوپا دل ری 92 مقابل رئال جاودانه کرد؛ تیمی که بعدها هدایت آن را به عهده گرفت.

سانتیاگو سولاری

در ژانویه 1999 از ریورپلاته به اتلتی آمد و در اولین فصل کامل حضور در ویسنته کالدرون علیرغم سقوط تیم، درخشش زیادی داشت. همین نمایش ها موجب شد ویسنته دل بوسکه در سال 2000 او را به سمت دیگر شهر بکشاند. سولاری در 3 فصل اول حضور در برنابئو دو بار قهرمان لالیگا شد و در جریان پیروزی 2-1 رئال مقابل لورکوزن در فینال لیگ قهرمانان 2002، نود دقیقه کامل بازی کرد. او در سال 2005 رئال را به مقصد اینتر ترک کرد اما در سال 2013 مجددا به مادرید بازگشت تا با تیم های پایه رئال همکاری کند.

رائول

اتلتیکو یک بار در سال 1974 با کنار گذاشتن خوانیتو موجب شد یک اسطوره برای رئال ساخته شود و این اتفاق دو دهه بعد نیز تکرار شد. به دنبال تصمیم خسوس خیل، رئیس وقت باشگاه اتلتی مبنی بر بستن آکادمی باشگاه به دلیل داشتن هزینه های فراوان در سال 1992، رائول گونزالس یکی از اعضای این آکادمی به سرعت به رئال مادرید پیوست. این پرورش یافته آکادمی اتلتیکو با 17 سال و 124 روز سن به جوان ترین بازیکن تاریخ رئال تبدیل شد و در تنها دومین بازی اش برای سفیدها، اولین گل خود را مقابل اتلتیکو به ثمر رساند. رائول بعد از این گل 322 بار دیگر هم دروازه رقبای لوس بلانکوس را گشود و به همراه رئال 6 بار قهرمان لالیگا و 3 بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. او هم اکنون به عنوان مشاور در کنار تیم سابقش حضور دارد.

خوانفران

بعد از رشد در آکادمی و دو سال حضور در تیم دوم، خوانفران در سال های 2003 تا 2005 عضو تیم اصلی رئال بود و مجموعا 6 بار پیراهن این تیم را به تن کرد. او در دو بازی لیگ قهرمانان هم برای رئال روی نیمکت نشست. در سال 2011 و بعد از گذراندن سال هایی درخشان با اوساسونا به اتلتیکو مادرید پیوست و از آن زمان تاکنون با روخی بلانکوس قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری را تجربه کرده، دو بار قهرمان لیگ اروپا شده و دو بار هم به فینال لیگ قهرمانان رسیده است. خوانفران در کنار سائول، دو تن از اعضای کنونی تیم دیگو سیمئونه هستند که ریشه ای رئالی دارند.

همان طور که اشاره شد، در تاریخ این دو باشگاه 45 بازیکن مشترک وجود دارند که از آن جمله می‌توان به خوانیتو، لوئیس آراگونس، خوزه آنتونیو ریس، خوزه مانوئل خورادو و تئو هرناندز اشاره کرد.

7712

نظرات کاربران
Red⭐Boy
با احترام به هواداران رئال تیم اتلتیکو مادرید تیم سازنده تری در فوتبال اسپانیا از گذشته تا به حال بوده حتی از بارسا هم بهتر
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱:۲۶
پاسخ
10
18