به بهانه سالگرد خداحافظی ونگر از آرسنال؛ مقایسه آمار امری با پروفسور

به بهانه سالگرد خداحافظی ونگر از آرسنال؛ مقایسه آمار امری با پروفسور

3066
19:29
31 فروردین 1398
اونای امری به 50 بازی روی نیمکت آرسنال رسید.

به گزارش وبسایت نود، 20 آپریل 2018 بود که آرسن ونگر، اعلام کرد بعد از 22 سال در پایان فصل از هدایت آرسنال کناره گیری خواهد کرد. 

اونای امری، مردی بود که مسئولیت سنگین دوران پسا-ونگر را پذیرفت و به عنوان سرمربی آرسنال منصوب شد. سرمربی سابق سویا و پاریسن‌ژرمن پنجشنبه شب پنجاهمین بازی خود روی نیمکت آرسنال را به بهترین شکل ممکن پشت سر گذاشت. 

آرسنال که با پشتوانه برتری 2-0 در بازی رفت مقابل ناپولی پای به سن پائولو گذاشته بود، در این بازی نیز موفق ظاهر شد و در نهایت با گل زیبای آلکساندر لاکازت در دقیقه 36، به پیروزی 1-0 رسید تا با پیروزی 3-0 مقابل یکی از مدعیان این مسابقات، به جمع 4 تیم پایانی راه یابد. 

این پیروزی، سی و دومین پیروزی امری روی نیمکت آرسنال بود. پیش از امری هیچ مربی در تاریخ باشگاه آرسنال نتوانسته بود در 50 مسابقه نخست خود 32 پیروزی کسب کند. به بهانه پنجاهمین حضور امری در آرسنال و همزمانی آن با سالگرد خداحافظی ونگر، با کمک آمار اوپتا عملکرد او را با عملکرد ونگر در 50 بازی پایانی خود در آرسنال مقایسه کرده ایم که در ادامه خواهید خواند.

امری در 50 مسابقه خود 32 بار برده، 7 تساوی داشته و 11 بار نیز شکست خورده است تا آرسنال در 64 درصد از بازی های خود تحت نظر مرد اسپانیایی به پیروزی رسیده باشد. در سمت مقابل، آرسنال در 50 بازی آخر ونگر 25 بار برد، 9 دیدار را مساوی کرد و 16 دیدار را هم باخت تا توپچی ها فقط 50 درصد از بازی های خود را برده باشند. 

در حقیقت آرسنال در بخش های زیادی تحت نظر امری پیشرفت کرده است. آرسنال در 50 بازی با امری 97 بار موفق به گلزنی شده که این عدد در 50 بازی پایانی ونگر، 95 گل بوده است.در بخش دفاعی نیز آرسنال 8 گل کمتر دریافت کرده و یک کلین شیت بیشتر ثبت کرده است.

آرسنال امری نسبت به روزهای پایانی ونگر شوت های کمتری به سمت دروازه حریفان زده است اما در این بخش نیز به لطف نبوغ پیر امریک اوبامیانگ و آلکساندر لاکازت، نرخ تبدیل شوت به گل توپچی ها پیشرفت کرده است. (15.3 درصد در مقایسه با 12.67 درصد فصل قبل)

اما یکی از زمینه هایی که آرسنال در آن هیچ پیشرفتی نداشته و احتمالا پسرفت هم داشته، آمار انضباطی بوده است. بازیکنان آرسنال در این 50 بازی 4 بار با دریافت کارت قرمز اخراج شده اند که این دو برابر تعداد کارت های قرمز در 50 بازی پایانی ونگر در شمال لندن است. آمار کارت های زرد تقریبا برابر بوده اما باید در نظر داشت که با حضور هافبک های جنگنده ای نظیر لوکاس توریرا و متئو گوئندوزی، توپچی ها اکنون خشن تر از تیم فصل قبل هستند. این دو بازیکن مجموعا 16 بار کارت زرد و 2 بار هم کارت قرمز گرفته اند.

شاید در نگاه اول اونای امری مربی محافظه کارتری نسبت به ونگر به نظر برسد اما آمار نشان می‌دهد که تیم امری با بازتر بازی کردن به حریفان فرصت شوتزنی بیشتری داده است. 

آمار اونای امری در 50 بازی اول خود نسبت به سایر همتایانش در تیم های بزرگ جزیره بهتر بوده است. امری در حالی بعد از 50 بازی نخست به 32 پیروزی رسیده که این عدد برای ژوزه مورینیو (منچستریونایتد) 30، پپ گواردیولا 29، مائوریسیو پوچتینو 26 و یورگن کلوپ 23 پیروزی بوده است. از این بین، تنها آمار مائوریتسیو ساری در چلسی مشابه با امری بوده و سرمربی ایتالیایی نیز در 50 مسابقه نخست خود 32 بار برنده بوده است.

7712

نظرات کاربران
سعید
در هر صورت اینا باعث نمیشه از دلتنگیمون برای ونگر کم بشه. یکی منو به 15 سال پیش برگردونه!. وقتی آرسنال افسانه‌ای 2003-2004 و هانری و برکمپ و ویراش داشتند تو زمین دلبری میکردند، وقتی تقابل فرگوسن-ونگر تو اوجش بود، وقتی منچستر و آرسنال داشتند به واژه «ابر قدرت» تو فوتبال معنی میدادند، و البته وقتی هنوز وقت داشتی تا یه عمر ورزشی کامل و دست نخورده از لئو مسی ببینی...
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۳۰
پاسخ
4
43
استویچکوف افسانه ای
درود بر شما متن زیبایی بود واقعا چه ارسنال افسانه ای بود حتی قبل فصل ۲۰۰۳ زمانیکه بازیکنایی مثل پتی،اورمارس،سیمن و... هم در تیم بودن خیم دوست داشتنی بود و فوتبال زیبایی ارائه میداد ولی متاسفانه مثل تیم ملی هلند که به حقش نرسیده آرسنالم هیچگاه به حق واقعی خودش یعنی فتح لیگ قهرمانان نرسید
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱:۳۷
0
26
Wien
ایام گذشته برای همه آدمها همیشه،رویایی تر بنظر میرسه،پانزده سال دیگه هم وقتی به الان فکر کنی،بازهم همین حرف را میزنی.
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷:۳۰
4
11
فوتبالی-قدیمی
البته برای اینکه آرسنال محبوب دوباره به روزهای اوجش برگرده، یکی دو تا مدافع خوب احتیاج داریم و تکلیف اوزیل هم باید معلوم بشه. حالا که رمزی داره می ره معلوم نیست با این شرایط اوزیل چقدر میشه همیشه بهش اعتماد کرد. یه بازیساز خوب بسیاری از مشکلات تیم رو حل می کنه.
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵:۴۶
پاسخ
1
35