به بهانه صدمین گل بیل برای رئال مادرید؛ ضعیف ترین ضلع BBC!

به بهانه صدمین گل بیل برای رئال مادرید؛ ضعیف ترین ضلع BBC!

2032
19:17
21 بهمن 1397
گرت بیل در دربی مادرید صد گله شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، گرت بیل در حالی در دربی مادرید به رکورد 100 گل زده برای باشگاه رئال مادرید رسید که کریس رونالدو و کریم بنزما برای رسیدن به این حد نصاب، تعداد بازی های کمتری را پشت سر گذاشته بودند.

بیل که در دقیقه 57 جای وینیسوس جونیور را در زمین گرفته بود، در دقیقه 74 گل سوم کهکشانی ها را به ثمر رساند تا خیال سانتیاگو سولاری از 3 امتیاز دربی مادریلنو راحت شود. به این ترتیب ستاره 29 ساله ولزی که در سال 2013 با انتقالی 100 میلیون یورویی از تاتنهام به رئال مادرید پیوسته بود، توانست در دویست و هفدهمین بازی خود برای رئال صدمین گل را به ثمر برساند.

بیل از زمان حضور در رئال مثلث مرگباری را در کنار کریس رونالدو و کریم بنزما تشکیل داده بود؛ مثلثی که به BBC شهرت یافت و تا قبل از پیوستن رونالدو به یوونتوس در تابستان 2018، در طول 5 سال رئال را به 12 جام-از جمله 4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا-رساند. اما مقایسه آمار نشان می‌دهد نرخ گلزنی بیل نسبت به دو ضلع دیگر این مثلث اندکی ضعیف تر بوده است.

کریس رونالدو که با به ثمر رساندن 450 گل، بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید محسوب می‌شود، برای به ثمر رساندن 100 گل نخست خود با پیراهن این باشگاه به تنها 105 مسابقه نیاز داشت. بنزما نیز بعد از 210 مسابقه 100 گله شد تا برتری هرچند خفیفی نسبت به بیل در این زمینه داشته باشد.

بیل بیست و یکمین بازیکن تاریخ رئال مادرید است که تعداد گل های خود را برای این باشگاه سه رقمی می‌کند. او اکنون در تعداد گل ها با فرناندو مورینتس برابر است و تنها 4 گل با رونالدوی برزیلی فاصله دارد. 

76 گل بیل در رقابت های لالیگا، 16 گل در لیگ قهرمانان اروپا، 6 گل در جام جهانی باشگاه ها و تنها 2 گل در کوپا‌دل‌ری به ثمر رسیده است. البته یکی از همین دو گل، گل قهرمانی رئال مادرید در فینال 14-2013 مقابل بارسلونا بود که با حرکت انفرادی خاطره انگیز بیل رقم خورد. رایو وایکانو دوست داشتنی ترین حریف بیل در پیراهن رئال بوده چرا که ستاره ولزی 9 گل از مجموع گل هایش را وارد دروازه این تیم حاشیه مادرید کرده است. سهم او در ال‌کلاسیکو نیز 2 گل بوده است.

بنزما، رونالدو، ایسکو و تونی کروس هر یک با دادن 9 پاس گل، تاثیرگذارترین افراد در ساخته شدن گل های بیل بوده اند. او 70 گل را با پای چپ، 11 گل را با پای راست و 19 گل را با ضربات سر به ثمر رسانده است. 13 گل بیل از خارج از محوطه به ثمر رسیده و 4 گل، از ضربات ایستگاهی مستقیم شکل گرفته اند. از بین این 100 گل، بیل تنها 3 گل را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است.

7712

 

نظرات کاربران