به بهانه‌ ملاقات استقلال- فولادخوزستان/  از بردهای پرگل تا سرنوشت قهرمانی

به بهانه‌ ملاقات استقلال- فولادخوزستان/ از بردهای پرگل تا سرنوشت قهرمانی

11007
10:27
30 مرداد 1397
هفته‌ی پنجم رقابت‌های لیگ برتر با بازی استقلال تهران و فولاد خوزستان آغاز می‌شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - هفته‌ی پنجم رقابت‌های لیگ برتر با بازی استقلال تهران و فولاد خوزستان آغاز می‌شود.

به گزارش وب‌سایت نود، استقلال تهران بعد از شکست خارج از خانه مقابل پارس جنوبی جم، چهارشنبه‌شب در ورزشگاه آزادی پذیرای فولاد خوزستان است. فولادی‌ها در حالی به این بازی می‌آیند که از 4 بازی گذشته‌ی خود 7 امتیاز بدست آورده‌اند. آن‌ها هفته‌ی دوم رقابت‌ها هم در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند که در تقابل با پرسپولیس دیگر تیم تهرانی، با 3 گل مغلوب شده‌اند. در لیگ برتر استقلال تهران با 15 برد مقابل فولاد خوزستان از هر تیم دیگری این تیم خوزستانی را بیشتر برده است. به بهانه‌ی بازی دو تیم استقلال و فولاد خوزستان، چند برش از بازی‌های یه یادماندنی این دود تیم را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

اولین بازی "شفر"

اولین تیمی که "وینفرد شفر" آلمانی بعد از پیوستن به استقلال تهران در بازی با آن‌ها روی نیمکت این تیم نشست، فولاد خوزستان بود. استقلال با هدایت "شفر" در آن بازی با نتیجه بدون گل مقابل میهمان خود متوقف شد. "شفر" در دو تقابل فصل گذشته‌ی خود در لیگ برتر با فولاد خوزستان یک برد و یک تساوی بدست آورد و بازی چهارشنبه شب سومین باری است که این سرمربی مقابل فولاد خوزستان قرار می‌گیرد. در 6 تقابل آخر دو تیم در لیگ برتر فولاد خوزستان در بدست آوردن پیروزی ناکام بوده و استقلالی‌ها 4 برد بدست آورده‌اند. آخرین برد فولاد خوزستان مقابل استقلال به لیگ چهاردهم برمی‌گردد که فولادی‌ها با هدایت "دراگان اسکوچیچ" سرمربی کروات آن روزهای خود، هر دو بازی رفت و برگشت را از استقلال بردند.

روز آتش بازی "تیام"

در سیزده تقابل آخر دو تیم در لیگ برتر بهترین برد استقلالی‌ها در روز درخشش "تیام" مهاجم گلزن این تیم بدست آمد. در بازی برگشت فصل گذشته در اهواز شاگردان "وینفرد شفر" آلمانی که در بازی رفت با نتیجه‌ بدون گل مقابل فولاد خوزستان متوقف شده بودند، توانستند در روز درخشش "تیام" با نتیجه‌ی 4 بر یک با دو گلی که این مهاجم سنگالی برای آن‌ها زد به پیروزی برسند.

آخرین برد "مجید جلالی" سرمربی این فصل پیکان که در هفته‌ی اول رقابت‌ها استقلال تهران را در ورزشگاه آزادی متوقف کرد مقابل این تیم، به هفته‌ی نوزدهم لیگ دهم برمی‌گردد که در آن بازی شاگردان "جلالی" در تیم فولاد خوزستان موفق شدند با نتیجه‌ی 4 بر یک از سد شاگردان "پرویز مظلومی" در تیم استقلال تهران بگذرند.

استقلالی‌ها علاوه بر برد پر گلی که فصل گذشته بدست آوردند، یک برد 4 بر یک خوب هم در فصلی که اولین قهرمانی خودشان با "امیر قلعه‌نویی" در لیگ برتر را جشن گرفتند مقابل فولاد خوزستان داشتند. آن‌ها در لیگ پنجم و هفته‌ی بیست و هشتم رقابت‌ها موفق شدند با هدایت "امیر قلعه‌نویی" 4 بر یک از سد میهمان خود بگذرند و یک قدم خود را به قهرمانی در لیگ برتر با پیروزی مقابل فولاد نزدیک‌تر ببینند.

روز تلخ پرسپولیسی‌ها و پیروزی شیرین استقلال در اهواز

آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر با پیروزی مقابل فولاد خوزستان در اهواز بدست آمد. از هفته‌ی سی و سوم لیگ دوازدهم استقلال تهران با هدایت "امیر قلعه‌نویی" در اهواز به مصاف فولاد خوزستان رفت و موفق شد میزبان خود را با تک گل "جواد نکونام" کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان در آن روزها که از روی نقطه‌ی پنالتی به ثمر رسید، شکست دهد. با آن پیروزی استقلالی‌ها قهرمان لیگ برتر شدند. همان شبی که استقلالی‌ها در اهواز قهرمانی لیگ برتر خود را جشن گرفتند، رقیب سنتی آن‌ها پرسپولیس شب تلخی را در ورزشگاه آزادی گذراند. آن‌ها در بازی فینال جام حذفی با هدایت "یحیی گل‌محمدی" به مصاف سپاهان اصفهان رفتند که بعد از تساوی 2 بر 2 بازی، سپاهانی‌ها موفق شدند در ضربات پنالتی از سد پرسپولیس بگذرند و قهرمانی جام حذفی را در تهران مقابل دید هوادارن پرشور پرسپولیس بدست آوردند.

استقلالی‌ها در آخرین فصلی که فولاد قهرمان لیگ برتر شد هم آن‌ها را اذیت کردند. فولادی‌ها یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها در اهواز به مصاف استقلال تهران رفتند و در آن بازی شاگردان "امیر قلعه‌نویی" در تیم استقلال با تک گل "آرش برهانی" موفق شدند از سد فولاد خوزستان بگذرند تا خودشان هم شانس قهرمانی در لیگ برتر را داشته باشند. در نهایت فولادی‌ها در هفته‌ی آخر رقابت‌ها با یک گل در تبریز از سد گسترش فولاد گذشتند و دومین قهرمانی خود در لیگ برتر را بدست آوردند. استقلالی‌ها هم با شکست 3 بر یک مقابل تراکتورسازی تبریز در هفته‌ی پایانی به مقام پنجم لیگ سیزدهم رسیدند.

از 2 برد با استقلال خوزستان تا شکست سنگین در آخرین تقابل

"سیروس پور موسوی" سرمربی فولادی‌ها در بازی چهارشنبه شب مقابل استقلال تهران، با تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد چهار بار مقابل استقلال تهران در لیگ برتر قرار گرفته که در این 4 بازی، 2 پیروزی بدست آورده، یکبار مقابل استقلالی‌ها متوقف شده و یکبار هم استقلالی‌ها توانسته‌اند او را شکست دهند. "پورموسوی" با فولاد هنوز نتوانسته از سد استقلال تهران در لیگ برتر بگذرد و آخرین بازی دو تیم را هم با نتیجه 4 بر یک شاگردان او واگذار کرده‌اند.

استقلال تهران و فولاد خوزستان 32 بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که در این 32 تقابل، استقلالی‌ها 15 برد بدست آورده‌اند، 8 بازی را فولاد برده است و در 9 بازی دو تیم به تساوی رسیده‌اند. استقلالی‌ها در این 32 بازی 44 گل زده‌اند که به طور میانگین 1.375 گل زده در هر بازی می‌شود. فولادی‌ها هم 28 گل در این 32 بازی زده‌اند که به طور میانگین 0.875 گل زده در هر بازی می‌شود. باید دید در بازی چهارشنبه شب استقلالی‌ها می‌توانند دومین برد خانگی خود در لیگ هجدهم را بدست آورند یا فولادی‌ها موفق می‌شوند از استقلال "شفر" در ورزشگاه آزادی امتیاز بگیرند و یا حتی اولین برد خارج از خانه‌ی خودر در این فصل را مقابل استقلال تهران بدست آورند.


1870

 

نظرات کاربران
غول بزرگ ایران تاج کبیر اسیا
کم کم وقتشه تیممون با رسیدن به هماهنگی نسبی بازیهای کوبنده و زیباشو به نمایش بگذاره.الان وقتشه با یک برد روحیه ساز به مصاف السد بریم و انشالله با کمک خدا،درایت کادرفنی،غیرت بازیکنامون و حمایت بی دریغ هواداران برای ستاره سوم یک قدم بزرگ برداریم. ««««یک ستاره اسیایی برابر با پنجاه سال قدمت یک تیم »»»»
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹:۴۴
پاسخ
5
12
شيرازي
4-0 فولاد رو ميزنيم 2-0 هم السد رو
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴:۴۷
پاسخ
13
20
ج شیرازی
ارع تو خواب.شما متخصصین اسیا6تا 6تا نخور دوتا 4تا پیشکشت
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۵۹
12
5
FCF
فولاد2 استقلال 1 بازی با السد هم دوست داریم ببرین
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۵:۵۳
14
6
فینال آسیا حسرت جعلپولیس
استقلال به داشتن مربی با کلاسی چون شفر باید افتخار کنه. و من ایمان دارم استقلال با شفر به خیلی از آرزوهای خود خواهد رسید و فولاد و جعلپولیس و السد و هر تیمی از الان مقابل استقلال سرنوشتی جز باخت ندارند
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴:۲۷
پاسخ
10
21
FCF
بعد از خواب پا میشی...................................صورتت رو می شوری بعد می گی چه خواب خوبی بود
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴:۴۹
11
5
مسعود گل باشی
این بازی شک ندارم سه تا میزنیم تا پرقدرت بریم برای برد پر گل السد.باخت پارس جم هم لازم بود
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۲۴
پاسخ
8
19
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
به امید برد فولاد و السد . ما به شفر و بازیکنان ایمان داریم. خواهشا بخاطر السد از بازی فولاد کم استقبال نکنیم. و بازی فولاد هم ورزشگاه بیایین. السد هم که جای خودش پر میکنیم.
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳:۲۹
پاسخ
20
54
حمید.درنیکا
به امید یه برد شیرین مقابل فولاد وپر شدن ورزشگاه به رنگ آبی وبا انگیزه رفتن به دیدار السد
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۳:۲۳
پاسخ
23
61
دخـتر عشقپـولیسـی 
فولاد میزنه .... اونم با گل سرووووش ^_^ فقط میخوام ببینم حسنسیو جلو شیشتقلال چیکار میکنه !!
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶:۱۹
پاسخ
76
45
فتح 6 ششپوليس 0،الان فتح كجاست دقيقا
حالت خوبه؟ سروش واقعا براي ششپوليس سنگ تموم گذاشته چه در مقابل سرورش استقلال و چه در مقابل تيم محبوبش ششپوليس تهران
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۳:۴۳
28
34
سونامی قرمز
SR7 نسخه ابیارو میپیچه.
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱:۵۹
پاسخ
73
30
مسعود گل باشی
باشه خخخخ
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۵۱
20
34
داریوش
فقط با خرید بازیکن نمیشه برنده بود!!
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲:۴۱
پاسخ
52
31
احسان اسدالله
۰_۲ میبریم بعدش هم به امید خدا میریم برای شکار السد زنده باد استقلال
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵:۵۹
پاسخ
27
66
SS
استقلال قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه به لطف یزدان و بچه ها استقلال قهرنان میشه استقلال قهرمان میشه لالا لای لای لالا لالا....
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲:۴۲
پاسخ
33
89
آبی بزرگ
در جواب جناب mori titan عزیز: تیم پیروزی نهایت افتخارش سووپر جام پارسال و امسال بوده که پارسال تیم تیکه پاره نفت رو به زور فدراسیون آورد تو زمین که یه جامی به شما بده و امسال هم که با پیک موتوری میخان براتون بفرستن. یه مقدار تحقیق کنی متوجه اختلاف فاحش بین افتخارات استقلال و پیروزی میشی.
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۰:۵۸
8
23
محمدان بنگلادش
اکثر شعارهای قشنگ ورزشگاهی رو استقلالی ها ساختن، اون زمان که استقلال اوج قله آسیا بود. تیم پیروزی حتی زمان جام آزادگان هم با اختلاف زیاد از استقلال عقب بود چه برسه آسیا که حرفی برای گفتن نداشت هیچوقت. این شعار ها هم همگی بر میگرده دوران قهرمانی های آسیایی استقلال. نه تیم پیروزی که همین چندساله با جعل وووو قهرمان شده.
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۸:۵۴
7
28
mori titan
این شعار مخصوص پرسپولیس دهه هفتاده. سال 74 و 75 و 77 و 78 که دو بار دبل قهرمان شد. شما دهه 70 قهرمانی تون کجا بود یه قهرمانی سال 76 آوردین اونم به خاطر اینکه پرسپولیس به اسم تیم ملی تو مسابقات مقدماتی جام جانی 98 بازی می کرد. کپی کار شمایین که هیچ افتخاری نداشتین یه دفعه سال 85 یادتون افتاد ستاره 4 جانبه آزمایشی 40 سال قبل رو بچسبونید.
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶:۴۵
64
26
محسن حیدری
همیشه شعار های قشنگ و ماندگار رو استقلالی ها درست میکردن ولی بعد از یه مدت سریع بقیه تیمها کپی برداری میکردن و توی شعار بجای اسم استقلال اسم تیم خودشونو میذاشتن
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱:۵۷
31
84
عادل
با حکم شفر، فولاد محکوم به شکست سنگین
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰:۴۱
پاسخ
33
83
محسن حیدری
استقلال تهران توی ورزشگاه آزادی همه بازیهاشو میبره ، این مسابقه هم 3 بر 0 میشه به سود آبیها
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸:۵۴
پاسخ
37
98
سارا اس اسی
بزن 3 تا دیگه
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷:۵۶
پاسخ
39
89