به بهانه ملاقات ایران و ازبکستان/ میزبانِ دست و دلباز کی‌روش

به بهانه ملاقات ایران و ازبکستان/ میزبانِ دست و دلباز کی‌روش

13644
16:22
19 شهریور 1397
تیم ملی ازبکستان، پرتکرارترین حریف ایران در دوران مربیگری کارلوس کی‌روش است. تقابلهای کی‌روش با ازبکستان با خاطرات به یادماندنی همراه بوده، به همین بهانه این بازیها مرور شده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی ازبکستان، پرتکرارترین حریف ایران در دوران مربیگری کارلوس کی‌روش است. تقابلهای کی‌روش با ازبکستان با خاطرات به یادماندنی همراه بوده، به همین بهانه این بازیها مرور شده است.

به گزارش وب سایت نود، بازی دوستانه ایران با ازبکستان هفتمین دیدار بین این دو کشور در زمان هدایت کی‌روش است.تیم ملی در زمان کی‌روش با قطر نیز 7 مرتبه بازی کرده و این دو تیم رکوردداران بازی با تیم تحت هدایت کی‌روش هستند.این بازی سومین دیدار دوستانه ایران-ازبکستان است و ایران با هیچ تیمی اندازه ازبکستان بازی تدارکاتی نداشته است.

ایران در طول تاریخ 9 بار با تیم ملی ازبکستان روبه‌رو شده که حاصل آن، 7 برد، 1 تساوی و 1 باخت بوده است

بازی اول: برد توام با شانس و اقبال

ایران در اولین گام از دور دوم انتخابی جام جهانی 2014، در تاشکند با ازبکستان روبه‌رو شد. کی‌روش در آن مقطع سالهای نخستین حضور در ایران تجربه می کرد.ازبکستان در آن بازی تیم برتر میدان بود و کنترل بازی را در اختیار داشت.این تیم حتی به گل رسید ولی در شرایطی که توپ حداقل نیم متر از خط دروازه عبور کرده بود توسط سید جلال حسینی برگشت داده شد و این صحنه از نظر داور پنهان ماند تا اینکه ایران در وقت تلف شده توسط خلعتبری به گل رسید.

بازی دوم: تنها گل خورده و آخرین بازی ملی رحمتی

ایران در دور برگشت در تهران با ازبکستان بازی کرد.تیم ملی در این بازی نمایش دلنشینی نداشت و با یک گل مغلوب ازبکستان شد و با این شکست در موقعیت سختی برای صعود به جام جهانی قرار گرفت.گلی که تیم ملی در آن بازی دریافت کرد، تنها گلی بود که تیم ملی تحت هدایت کی‌روش از این حریف خود دریافت کرده است.این دیدار هچنین آخرین بازی ملی مهدی رحمتی محسوب می‌شود و این بازیکن پس از آن مسابقه توسط سرمربی پرتغالی تیم ملی کنار گذاشته شد.در این بازی ایران توسط محمدنوری به گل رسید که با تصمیم بحث‌برانگیز داور آفساید اعلام شد.

بازی سوم: معرفی مهدی ترابی

ایران پس از جام ملتهای آسیا، برای آماده سازی جهت حضور در انتخابی جام جهانی چند بازی تدارکاتی برگزار کرد که یکی از این بازیها با ازبکستان بود.کی‌روش در این بازی از چهره های کمتر شناخته شده استفاده کرد.مهدی ترابی در آن مقطع تعداد بازی انگشت شماری در لیگ برای سایپا انجام داده بود ولی همین تعداد بازی برای جلب اعتماد کی‌روش کافی بود و این بازیکن در نیمه دوم به زمین آمد و در دقیقه 94 گل پیروزی ایران را به ثمر رساند و پس از آن توانست جایگاه مناسبی در تیم ملی و باشگاهی برای خود پیدا کند.

 

بازی چهارم:پیروزی با گل سید جلال

ایران در مقدماتی جام جهانی 2018 دوباره با ازبکستان هم گروه شد و مجددا در بازی رفت در تاشکند به مصاف این تیم رفت و این بار برای پیروزی عذاب نکشید و با روی یک کار ایستگاهی با ضربه سر جلال حسینی 3 امتیاز بازی را کسب کرد.این گل آخرین گل ملی سید جلال تاکنون است.

بازی پنجم:جشن صعود به جام جهانی

در بازی برگشت در شرایطی که هنوز 2 بازی تا پایان بازیها باقیمانده بود ایران با 3 امتیاز این بازی می‌توانست حکم صعود به جام‌جهانی را دریافت کند.تیم ملی در آن دیدار با 2 گل  مهدی طارمی و سردار  آزمون به پیروزی رسید تا برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کند

بازی ششم: خداحافظی با تیم ملی و اعلام لیست

ازبکستان یکی از حریفان ایران برای آماده‌سازی جهت حضور در جام‌جهانی 2018 بود.این بازی آخرین دیداری بود که تیم ملی قبل از این بازیها در تهران برگزار می‌کرد و به نوعی بازی خداحافظی ملی‌پوشان از مردم تلقی میشد.اما نکته مهم این بود که پس از این بازی لیست ماقبل آخر کی‌روش اعلام می‌شد و این آخرین فرصت برای بازیکنانی که حضورشان در جام جهانی در هاله‌ای از ابهام بود به شمار می‌رفت.

تیم ملی در این بازی برابر حریفی که بیشتر از بازیکنان زیر 23 سال خود استفاده می‌کرد با تک گل روزبه چشمی به پیروزی رسید.

60610

نظرات کاربران
Parsa m
امیدوارم در این بازی با ازبک ها هم برنده بشیم و نیز در جام ملت ها هم بدرخشیم ، ، ، تیم ملی فوتبال ایران جهت موفقیت در جام ملت های اسیا که کار بسیار دشواری هست نیاز دارند که بازی دوستانه با تیم های بزرگ قدرتمند با رنکینگ درجه یک و معتبر و تیم های صاحب نام دنیا ، دیدار های دوستانه و تدارکاتی برنامه ریزی و برگزار نماید لطفا هرچه سریع تر برای تیم ملی ایران قبل از جام ملتها که فقط سه ماه دیگر هست دیدار دوستانه مناسب برنامه ریزی و رایزنی صحیح و اعلام شود که دیگر روزهای فیفا دی را از دست ندهیم . با ارزوی موفقیت برای تیم ملی در جام ملت ها و خوشحالی مردم .
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۴:۵۳
پاسخ
2
24
محمد
آقا بازی های تدارکاتی که اینطوری با تیم های ضعیف همش.. حداقل لباس تیم ملی رو بزارن آدیداس بمونه بعد چند دهه بالاخره تیم ملی مون مثل تیم های دیگه دنیا لباس پوشید اینم میخوان دوباره آل اشپورتش کنن!
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸:۰۷
پاسخ
6
36
سرخ نهاد
مثل افشین پیروانی سید جلال واقعا با تعصب بازی میکنه. محمود فکری هم تعصب داشت
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲:۵۲
پاسخ
16
51
پیمان رضایی
بهترین بازی همونی بود که صعود کردیم به جام جهانی روسیه.خیلی خوب بودیم در اون بازی ازبک حتی موقعیت هم نداشت.
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲:۳۱
پاسخ
2
68