به بهانه چله شفر در استقلال؛ سفید مایل به خاکستری

به بهانه چله شفر در استقلال؛ سفید مایل به خاکستری

6897
10:27
05 اسفند 1397
شفر در مقایسه با مربیان استقلالی که به رکورد 40 بازی در این تیم رسیده‌اند رکوردهای زیادی دارد.

به گزارش وب‌سایت نود، 40 عدد ویژه‌ای است. عددی که معمولا رسیدن به آن با یک مکث همراه است. حالا بعد از این که شفر در استقلال به عدد 40 رسیده می‌توان با کمی مکث روی عملکرد او از زمان حضورش در ایران مروری کرد. کارنامه‌ای که تا دلتان بخواهد تناقض دارد. در قسمتی از آن او شبیه یک منجی آبی بوده و در قسمتی دیگر هم انگار به بن‌بست رسیده و راهی برای خروج از بحران نداشته است. آنها بعد از باخت به تراکتورسازی و برد پارس جنوبی جم در چهلمین بازی هم همچنان کارنامه شفر را سفید مایل به خاکستری نگه داشته است.

در این روزهای پراز فراز و فرود شفر در جمع آبی‌های پایتخت شاید مقایسه با مربیان قبلی استقلال که اشتراکشان با سرمربی آلمانی عدد 40 بوده بتوان به یک جمع‌بندی رسید.

برد: شفر در 40 بازی ، 21 برد را بدست آورده است. یعنی یک بازی برای این که بتوان واژه بیش از نیمی را برای بردهای او به کار برد. او در تعداد برد نتوانست به رکورد پرویز مظلومی برسد اما از قلعه‌نویی و مرفاوی عبور کرد. مظلومی در 40 بازی، 22 برد بدست آورده بود که میان مربیان استقلالی که 40 حضور روی نیمکت استقلال را تجربه کردند یک رکورد محسوب می‌شود. بعد از شفر، مرفاوی و قلعه‌نویی با 20 برد قرار دارند.

باخت: این تنها آیتمی است که هیچ مربی دلش نمی‌خواهد در آن رکورددار باشد و شفر هم نیست. مرفاوی و مظلومی با 6 باخت در صدر هستند و شفر و قلعه‌نویی یک باخت کمتر را تجربه کرده‌اند.

مساوی: قلعه‌نویی با 15 مساوی رکورددار است. مظلومی هم با 12 مساوی در رده آخر قرار دارد. میان این دو مربی شفر و مرفاوی با 14 تساوی قرار گرفته‌اند.

گل زده: در این آیتم هم مانند آیتم تعداد بردها تیم پرویز مظلومی گوی سبقت را ربوده است. شاگردان او با 67 گل یکی از هجومی‌ترین استقلال‌ها را به نمایش گذاشتند. البته هر وقت حرف از فوتبال هجومی و گل‌زدن می‌شود نباید قلعه‌نویی را هم فراموش کرد. مربی‌ای که با 66 گل زده تیمش در رده دوم قرار دارد. رده سوم به استقلال شفر با 63 گل زده می‌رسد. استقلالی‌ که در اکثر بازی‌هایش با بحران گلزنی مواجه بود در مقایسه خیلی هم اوضاعش بحرانی نیست و از استقلال مرفاوی تعداد گل‌هایش در 40 بازی بیشتر است.

گل خورده: آیتمی که شفر در آن حریف می‌طلبد و البته حریفی هم پیدا نمی‌کند. اختلاف‌های یک رقمی آیتم‌های قبلی را باید کنار گذاشت و از اختلاف‌های دو رقمی صحبت کرد. 17 گل خورده در 40 بازی آماری است که نه تنها میان 4 مربی نامبرده رکورد است بلکه می‌تواند تا مدت‌ها رکورد را به خودش اختصاص بدهد. استقلال مرفاوی به دنبال تیم دوم 34 گل دریافتی داشته است. مظلومی 40 و قلعه‌نویی 44 گل، تیم‌هایشان دریافت کرده‌اند.

امتیاز: هر مربی که بیشتر برده بیشتر هم امتیاز گرفته است. مظلومی با 78 امتیاز اول است و شفر با 77 امتیاز دوم. قلعه‌نویی در امتیازات بعد از شفر قرار دارد و مرفاوی هم آخر است.

ناموفق در گلزنی: همانطور که گل نخوردن آیتم تخصصی شفر بود، رکورد گل‌نزدن هم با اقتدار در اختیار سرمربی آلمانی قرار دارد. اگرچه آمار خط حمله در تعداد گل‌زده استقلال خیلی بحرانی به نظر نمی‌رسید اما اینجا بوی بحران می‌آید. 15 بازی بدون گل در 40 بازی یعنی بحران. تیم صد مرفاوی در 7 بازی و تیم مظلومی در 6 بازی نتوانسته‌اند گل بزنند. بهترین آمار هم متعلق به قلعه‌نویی است که خط حمله‌اش فقط در 5 بازی خاموش بوده است.

کلین‌شیت: یک رکورد دیگر برای شفر با 26 کلین‌شیت. تیم مظلومی 16 کلین شیت را به نام خود ثبت کرده، مرفاوی 14 و قلعه‌نویی 11 بار.

30388

نظرات کاربران
ایمان
خدایی مربی خوبیه و با سبک تیم میچینه شرایط هر مسابقه با بقیه براش فرق داره و کلا تو کارش جدیه و بدون فدراسیون و داوری داره کارشو خوب انجام میده.دوستان ی سوالی دارم خدایی از رو وجدان بهش فکر کنید...در سطح ملی کارنامه شفر بهتره یا برانکو؟ خدایی این کجا و اون کجا بنظرم حتی از کیروش هم موفقتر بوده کامرون و کنفدارسیون ها ک یادتون هست.پس بیخیال برانکو واسه تیم ملی بشید ک نابودیه تیم ملی با دستهای خودتونه.
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲:۵۴
پاسخ
6
29
مجتبی
روزبه چشمی، هافبک دفاعی است.
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹:۱۵
پاسخ
4
19
سرور آبی❤
چ رکوردایی جابجا کرده !!!!!! نتیجه این آیتم شفر ی مربی است در سطح مرفاوی و پایین تر از مظلومی و قلعه نوعی. ایشالله قرادادشم تمدیدشه و هرسال واس کسب سهمیه نماینده خوبی باشین
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲:۲۱
پاسخ
29
9
هفت مقدس
دوای درد ابی0000فقط امیر قلعه نویی0000
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰:۱۰
پاسخ
80
18
زانیار
این نشون میده استقلال اتوبوس میچینه
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹:۴۵
پاسخ
93
5
عشقممم نیمار
بله ..اینه کینگ شفر جون ...:-) ب همین علت ک نمیزارن بعضیا ..کینگ شفر از اول فصل تیمشه کامل ببنده و‌ستارهاشه فراری مدن ..:-P چون میدونن اگ کینگ شفر خودش تیم ببنده و خواسته هاش برای جذب بازیکن .مو ب مو‌انجام شه ..دیگ‌کسی جلودار عشق_تقلال کینگ‌شفر نیس:-)
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷:۲۵
پاسخ
7
80
سیدعلی استقلالی
شاید تو بعضی از آیتم ها مثل گل نزدن شفر پایینتر باشه که دلیلشم اینه که پارسال تیمو خودش نبسته بود و چند بازی طول کشید تا بازیکنارو بشناسه و بتونه سبک خودشو اجرا کنه و امسال هم که تیمشو نابود کردن٬ اما مطمئنم وقتی تعداد بازی ها به ۸۰ یا ۱۰۰ برسه همه رکورد هارو مال خود میکنه. چون الان بازیکنامون هم خوبن و هم قراردادهای بلندمدت دارن. ایشالا با برد بازی امروز اختلاف با صدر رو به ۴ امتیاز میرسونیم و باقدرت میریم جلو
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷:۱۶
پاسخ
7
117
rasool
اره کلا شما هر وقت خوب نتیجه بگیرین ناشی از تلاش و قدرت خودتونه و هر وقتم نتیجه نگیرین تیمتون رو پشت پرده نابود کردن
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۸:۱۹
53
18
لر
ان شاالله ... خدا کنه
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷:۳۵
4
46
دو ستاره تو آسیا
چند تا از بازیهایی که گل زدیم سوتهای اشتباه داورا در اعلام آفساید و سوت نزدن در اعلام پنالتی بدون شک تاثیرگذار بود. چه زمان قلعه نویی چه مرفاوی چه مظلومی چه شفر چه حتی منصوریان.
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶:۳۶
پاسخ
21
84
پرسپولیسیم
شفر واقعا مربیه خوبیه. کلا داشتن بازیکنای خوب و مربیای سطح خوب تو لیگ، کیفیت مسابقاتمونو بالا میبره. ولی به عنوان یه پرسپولیسی، واقعا از سیستم شخصیتی و مربیگریه شفر خوشم میاد... متشکرم
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲:۴۷
پاسخ
19
115
سیما
بنظرم آقای شفر مربی خوبی است و باید قراردادش تمدید شود،ادمین به چاپ لطفا ،با تشکر
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱:۰۱
پاسخ
13
100
امیر آبی دل
اگر تیم شفر رو بهم نریزن و ستاره هاش رو فراری ندن میتونه بهترین عملکرد بین همه مربیان لیگ رو به نمایش بزاره و استقلال رو به قهرمانی آسیا برسونه.........
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷:۳۷
پاسخ
17
90
Sam
چرا پرسپولیس هر قدر هم بد باشه نتیجه می گیره چون ستون تیم ش حفظ شده
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۵۳
پاسخ
6
77
تاج کبیر
استقلال شفر اگه کمی شانس همراه داشت الان ی تیم تمام عیار بود واقعا شفر مربی خوب و کار بلدیست و بار ها شاهد تاکتیکهای هستیم ک اون ب فوتبال ایران آورده از جمله گردش سریع توپ روی زمین و پاسهای تک ضرب ممنونیم شیر المانی
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۳۸
پاسخ
14
86
مسعود گل باشی
شفر خوب عمل کرده ولی تا عالی یکم هنوز وقت میبره ولی ماحمایتش میکنیم
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴:۱۷
پاسخ
7
84
طلوع سرخ
تعویض اسم چی شد شیش باشی؟؟؟!!!!!!!
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳:۳۰
11
3
مهدی سرخ
توی اسیا دیگه تیمی براتون گل به خودی نمیزنه و بردن شانسی وجود نداره. یه ماه دیگه حیا کن و رها کن برای همین شوفرتون سر میدید
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۰۱
86
3