به بهانۀ هزارمین بازی انگلیس؛ ترکیب منتخب سه شیرها

به بهانۀ هزارمین بازی انگلیس؛ ترکیب منتخب سه شیرها

4539
00:09
22 آبان 1398
انگلیس خود را آمادۀ هزارمین بازی تاریخ خود می کند.

به گزارش وبسایت نود، انگلیس خود را آمادۀ دیدار تاریخی با مونته نگرو می کند.

انگلیس در شرایطی پنج شنبه شب در چارچوب مرحله مقدماتی یورو 2020 به مصاف مونته نگرو می رود که این بازی هزارمین مسابقه تاریخ تیم ملی انگلیس محسوب می شود و ازقضا نیز این بازی در ومبلی برگزار خواهد شد تا هزارمین بازی تاریخ سه شیرها جدالی به یادماندنی باشد.

در طی 147 سال گذشته تیم ملی انگلیس بازیکنان بزرگی را در ترکیب خود دیده است، انتخاب از بین این تعداد بازیکنان شاخص و با کیفیت کار بسیار سختی است، ترکیب 11 نفره زیر به انتخاب سایت 90Min است، ترکیبی که پر است از نام های بزرگ و البته خالی از بسیاری از ستاره های دیگر. مثل شیلتونی که با 125 بازی ملی همچنان رکورددار حضور در پیراهن سه شیرها است، یا وین رونی که با 53 گل ملی بهترین گلزن تاریخ انگلیس است. همینطور بکام، جرارد، لمپارد و شیرر.

گوردون بنکس (دروازه بان)

بی گمان او را باید درون دروازه قرار داد، دروازه بانی که حدود 9 ماه قبل از دنیا رفت ولی هنوز خاطراتش در اذهان فوتبال دوستان باقی مانده است. او سابقۀ 73 بازی ملی را داشت و عضوی از تیم ملی قهرمان سال 66 بود. او در آن سالها در اوج بازیگری قرار داشت و همه سیو او را در مقابل پله در جام جهانی 70 به یاد دارند. بنکس پنج سال پیاپی از 66 تا 71 دروازه بان سال فیفا شد.

جیمی آرمفیلد (دفاع راست)

آرمفیلد نیز دو سال قبل از دنیا رفت. او بازیکن وفادار باشگاه بلکپول بود که 17 سال در این تیم توپ زد و از بلکپول به تیم ملی رسید. او با بلکپول به جامی نرسید، ولی هرگز این تیم را ترک نکرد. آرمفیلد یک دفاع راست شاخص در سالهای طلایی فوتبال انگلیس بود و با کشورش قهرمان جهان شد.

بابی مور (دفاع میانی)

کاپیتان اسطوره ای تیم ملی فوتبال انگلیس و وستهم که سال 1993 و در 51 سالگی از دنیا رفت. او رهبر تیمی بود که در سال 1966 قهرمان جهان شد و در سال 1970 خود نیز در رده بندی بهترین بازیکنان جهان در ردۀ دوم قرار گرفت. بابی مور نیز 16 سال در وستهم توپ زد و بزرگترین بازیکن تاریخ این باشگاه به حساب می آید. مور 108 بار برای تیم ملی به میدان رفت.

بیلی رایت (دفاع میانی)

او نیز همچون سایر بازیکنان هم نسل خود، تک باشگاهی بود. بیلی رایت 20 سال برای وولورهمپتون توپ زد. اما برای تیم ملی نیز چهره شاخصی بود. او نخستین بازیکنی بود که از مرز 100 بازی ملی گذشت. او بین سال های 1948 تا 1959، 90 بار بازوبند تیم ملی را به بازو بست و ازقضا جالب است بدانید در 105 بازی ملی نه کارت زرد گرفت و نه اخراج شد!

اشلی کول (دفاع چپ)

با وجود آنکه با تیم ملی انگلیس به افتخاری نرسید ولی برای بیش از یک دهه سمت چپ تیم ملی انگلیس را بیمه کرد. اشلی کول 107 بار پیراهن تیم ملی را به تن کرد. او سه بار در جام جهانی برای انگلیس بازی کرد و تجربۀ حضور در دو یورو را نیز با انگلیس داشت.

استنلی متیوس (هافبک راست)

هافبک افسانه ای باشگاه بلکپول و تیم ملی انگلیس. او البته بدشانس هم بود. متیوس 23 سال عضو تیم ملی انگلیس بود ولی در آن دوران تعداد بازی های ملی کمتر از حالا بود و البته دوران بازی وی همزمان شد با جنگ جهانی دوم. بنابراین در طی 23 سال فقط 54 بازی ملی انجام داد. هافبک سرعتی و بامهارت تیم بلکپول، اولین کسی بود که جایزه Ballon d'Or را در سال 1956 کسب کرد. جالب است بدانید متیوس تا 50 سالگی هنوز فوتبال بازی میکرد! آن هم در سطح حرفه ای.

برایان رابسون (هافبک میانی)

کاپیتان و شماره هفت سابق یونایتد، یکی از ستارگان تیم ملی در دهۀ 80 بود. او نه تنها ستاره تیم در میانه زمین بود که رهبر تیم ملی نیز محسوب می شد. رابسون که توانایی فنی بالایی هم داشت، بین سال های 1980 تا 1991 پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرد و 90 بازی ملی انجام داد. در این 90 بازی، 26 گل به ثمر رساند.

بابی چارلتون (هافبک میانی)

انقدر خوب بود که بالاتر از خیلی های دیگر مستحق حضور در این تیم منتخب باشد. چه بابت آمارش در تیم ملی و چه بابت افتخار مهم در جام جهانی 66. چارلتون با 106 بازی ملی یکی از رکورداران حضور در تیم ملی انگلیس است. او با 49 گل زده تا همین چهار سال قبل بهترین گلزن تیم ملی بود تا اینکه وین رونی رکورد او را شکست. چارلتون نقشی محوری در قهرمان انگلیس در جام جهانی ایفا کرد و بهترین بازیکن سال نیز لقب گرفت.

پل گاسکوئین (هافبک چپ)

شخصیت خاص و پرحاشیه ای داشت، کنار آمدن با او سخت بود ولی این چیزی از ارزش‌های فنی وی کم نمی کرد. در دوران اوج خود، بی گمان یکی از برترین بازیکنان جزیره بود. گاسکوئین ده سال پیراهن تیم ملی ملی را پوشید و 10 گل به ثمر رساند. او بدشانس بود که با تیم ملی انگلیس در یورو 96 به قهرمانی نرسید.

گری لینه کر (مهاجم)

سومین گلزن برتر تاریخ فوتبال انگلیس با آمار خیره کننده 48 گل فقط در 80 بازی ملی. لینه کر فقط هشت سال در تیم ملی حضور داشت و او نیز بدشانس بود که با وجود آمار گل های خوبی که به جای گذاشت نتوانست با تیم ملی به افتخاری برسد. لینه کر در جام جهانی 86 برای کشورش 6 گل زد و در جام 90 نیز 4 گل زد، اما انگلیس در هر دو جام روی سکو نرفت.

جیمی گریوس (مهاجم)

از کشنده‌ترین مهاجمان تاریخ فوتبال جزیره و شاید دنیا. گریوس در هر تیم سابقه گلزنی خوبی داشت، در دوران حرفه ای خود در عرصه باشگاهی در 602 مسابقه آمار عالی 422 گل را به جای گذاشت و بهتر از آن فقط در 8 سال حضور در تیم ملی و در 57 بازی آمار عالی 44 گل را به جای گذاشت که در نوع خود بی نظیر است. او نیز عضوی از تیم قهرمان سال 66 بود.

1878

 

نظرات کاربران
حسین
به نظرم جای دو نفر تو این لیست باید عوض باشه یکی اشلی کول هست که واقعا خوب بود ولی از اون بهتر، ری ویلسون و استوارت پیرس بودن که عنوان‌دار بودن یکی هم به جای گاسکوئین که اونم خوب بود ولی فرم خوب خودش رو نتونست بلندمدت حفظ کنه، لمپارد یا جرارد باید میبود
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱:۰۵
پاسخ
0
1
رائول
ذخیره ها : دیوید سیمن، پیتر شیلتون / فیل نیل،، ریو فردیناند، سل کمپبل / پل اسکولز، استیون جرارد، فرانک لمپارد، دیوید بکهام، رابی فاولر / آلن شیرر، وین رونی.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱:۳۱
پاسخ
0
4
پرسپولیسی_منچستری
پس رونی و بکهام؟!؟!؟!؟!؟!؟!
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵:۵۲
پاسخ
4
14
Peyman
جای آلن شیرر هم تو لیست خالیه
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹:۱۰
پاسخ
2
15
دوستاره
اگه انگلیس جام های داخلی لیگش رو کم کنه و بیشتر به بازیکنای داخلی بها بده می تونست حداقل دو تا جام جهانی دیگه رو فتح کنه
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷:۴۴
پاسخ
3
7
هاشم
ما فقط بازی اشلی کول رو یاد داریم.سن ما به اون موقع ها نمیرسه,اما نفهمیدم چطور رونی که اقای گل انگلیس هستش تو ترکیب نبود
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷:۳۴
پاسخ
0
12
muhammad
عجب نه بکهام است نه لمپارد و نه جرارد حتی مایکل اوون
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۲:۰۲
پاسخ
3
13
شهاب
آلن شیرر کو؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴:۵۱
پاسخ
1
7
حمید
بازیکنی مثل گاسکوین دیگه تو فوتبال انگلیس نمیاد! واقعا تکنیک نابی داشت
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹:۵۹
پاسخ
5
42