بیانیه باشگاه تراکتورسازی در اعتراض به داوری دیدار با نساجی

بیانیه باشگاه تراکتورسازی در اعتراض به داوری دیدار با نساجی

5810
12:59
22 بهمن 1397
باشگاه تراکتورسازی تبریز در اعتراض به قضاوت سید مهدی سیدعلی در دیدار با نساجی، بیانیه‌ صادر کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور روز گذشته (یکشنبه) در ورزشگاه وطنی قائمشهر با نتیجه یک - یک مقابل نساجی مازندران متوقف شد. پس از این دیدار باشگاه تراکتورسازی نسبت به قضاوت سیدمهدی سیدعلی اعتراض داشت و بیانیه‌ای در این خصوص صادر کرد که این بیانیه به شرح زیر است:

« بازی دو تیم تراکتورسازی و نساجی مازندران از هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر در حالی به پایان رسید که اشتباهات داوری در نتیجه مسابقه تاثیر مستقیم داشته و موجبات از دست رفتن 2 امتیاز حساس برای نماینده فوتبال آذربایجان در کورس قهرمانی را فراهم کرد.

علاقمندان و عاشقان تیم تراکتورسازی به دور از همه هیاهوها انتظار داشتند گروه داوری این دیدار به رهبری داور با تجربه‌ای همچون سیدعلی، قضاوت عادلانه‌ای در این مسابقه داشته باشند و نتیجه بازی منصفانه رقم بخورد که این اتفاق تلخ علاوه بر تزریق ناراحتی به جامعه هواداری تیم، به روح فوتبال پاک نیز خدشه وارد کرد.

اشتباه در صحنه‌ای که داور اضافه پشت دروازه هم به آن اشراف کامل داشت و می‌توانست با دخالت خود مانع از این اجحاف حق شود، در کمال تعجب مسلم‌ترین پنالتی تراکتورسازی را در این بازی سوزاند ‌و این یعنی نادیده گرفتن زحمات تیمی که برای رسیدن به برد تمام تلاش خود را به کار گرفت.

علی‌ای‌حال؛ بدیهی است داوران نیز به عنوان یک انسان از اشتباه مبرا نیستند و در این راستا، اگر ضعف داوری جدال سرنوشت‌ساز با پرسپولیس در هفته سیزدهم را که به دنبال آن گل سالم تراکتورسازی از سوی کمک داور مردود اعلام شد، به پای چشم غیرمسلح بگذاریم، اما در مورد اشتباهات در صحنه‌هایی که حتی جای بحث برای کارشناسان را هم باقی نمی‌گذارد، این ذهنیت مسموم را در اذهان شکل می‌دهد که اراده‌ای برای جلوگیری از قهرمانی تیم تراکتورسازی در لیگ برتر وجود دارد.

آنچه مبرهن است، تبعات اشتباهات دنباله‌دار داوری در رقابت‌های لیگ برتر می‌تواند ضربه‌های سهمگینی را به تیم‌های مدعی قهرمانی وارد نماید، کمااینکه نظیر این اتفاقات در لیگ‌های یازدهم و چهاردهم که بر علیه تیم تراکتورسازی به وقوع پیوست و اهالی فوتبال نیز بدان اذعان دارند، سرنوشت قهرمانی را عوض کرده و مانع از ثبت افتخار برای تیم محبوب پرشورها شد.

ازاین‌رو و به موجب این بیانیه باشگاه تراکتورسازی تبریز حق مسلم خود می‌داند مراتب اعتراض شدیدش را به وضعیت نامطلوب داوری این دیدار اعلام داشته و خواستار رسیدگی و برخورد قاطع از سوی مراجع ذیصلاح است. دیداری که می‌توانست وضعیت امتیازات صدر جدول را دستخوش تغییرات کند.

باشگاه تراکتورسازی مصمم است حقوق از دست رفته خود را مطالبه نماید، لذا تأکید بر رسیدگی به وضعیت داوری مسابقات داشته و با توجه به دیدارهای آینده امید دارد تا نظارت دقیقی بر انتخاب داوران و عملکرد آنها صورت بگیرد».

1870

نظرات کاربران
برانکو استاد هوچی گری
داور بخاطر شکست پرسپولیس پنالتی ۱۰۰درصد تراکتور را نگرفت اگر بازی همزمان بود شاید این اتفاق نمیوفتاد
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۴:۰۵
پاسخ
39
36
دبل.۶::::::۶+۶
تا زمانی که شیشتقلال به.ارزویش((صدر جدول))نرسید ..تمام تیمها باید از داوری ضربه بخورن ......بچاپ اینبار ادمین...
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰:۴۸
پاسخ
10
35
NSJ
چه رویی دارن این تراکتوریا داور آوانتاژ داد بازیکنشون دروازه خالی گل نکرد در ضمن یه پنالتی واضح هم برا ما گرفته نشد رو نظری یه پنالتیم بازی رفت با همین تراکتور برا ما گرفته نشد هفت امتیازم از داوری نیم فصل اول از دست دادیم هیچی نگفتیم
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۶:۲۷
پاسخ
35
29
نساجی امیدشهرخسته
کاش توی این بیانیه درمورد بازی رفت هم صحبت میکردن که چطور سرنساجیو توی تبریز بریدند!!!! یا توی همین بازی پنالتی که دقیقه۹۰روی نظری اتفاق افتاد و بعضی صحنه های مشکوک دیگه. همیشه هرکسی تنها میره به قاضی؛راضی هم برمیگرده!!!!!!!!!!!!!
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵:۲۷
پاسخ
29
24
آرش
تنها بیانیه که واقعا از روی عدالت خواهی هست بیانیه باشگاه تراکتوره ، و بیانیه های پرسپولیس و سپاهان بنظر فقط برای هوچی گریه، چون این دوتا تیم بخصوص پرسپولیس نصف امتیازات خودشون از اشتباهات داوری بدست اوردن
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸:۰۰
پاسخ
26
32
مسعود گل باشی
استقلال باید حواسش باشه قبل بازی سپاهانم همچین حرکتی زدن سپاهانیا که با کمک داور بازیو بردن
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱:۴۰
پاسخ
36
101
پرسپولیس محبوب دلها
تنها نکته مشخص اینه که هرچقدر اعتراضات به داوری بیشتر میشه اشتباهات داوری هم بیشتر شده نباید انقدر فشار اورد به داورها
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۶:۵۰
9
27
kamran
عه!!! دیروز تراکتوریا که به پرسپولیسیا میگفتن ظرفیت باخت ندارین!!!! ولی خودشون گویا ظرفیت مساوی هم ندارن!!!! خداییش منطقم آرزوست
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷:۴۰
پاسخ
131
47
همیشه سرخ
ببینید حق کشی چه مزه ای داره!!! پرسپولیس مدت هاست گرفتاره/ فقط شیش تایی ها راحتن وهمیشه راضی....
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷:۲۹
پاسخ
36
122
hadi
چی داری میگی جلوهمین تراکتورازباخت نجات پیداکردین جلوسپاهان ماشین سازی که باخته بودین داورادراوردن بازم بگم نصف امتیازتون باداوری بدست امده نصف دیگشم که شانسی دیقه ۹۰یه توپ رفته توگل بردین اخه شمافوتبال بازی کردین
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۳۶
22
27
سالار تراختور
من بعنوان یه تراکتوری اصلا موافق این بیانیه دادنهای تیم ها نیستم، اما یه درصد خودتون رو جای مالکی بزارید که در طول تقریبا ده ماه گذشته و تو این شرایط اقتصادی نزدیک چند صد میلیارد هزینه کرده تراکتور رو خریده و بازیکن خریده و ... آخرشم یه داور ترسو میاد مثل آب خوردن حق یه تیم رو تضییع میکنه، خوب اون بنده خدا حرفشو به کی باید بزنه ؟ حقشو از کی باید طلب کنه؟ حتی این نامه هم که میزنن به فدراسیون یا بخش های زیر مجموعه فدراسیون همشون زیر نظر وزارت ورزش هستن و وزارت هم به فکر تیم خودش پرسپولیسو استقلاله ، اصلا بقیه تیمها براش مهم نیس، یعنی آب در هاون کوبیدنه. این باید درس عبرت باشه برا بازیکنا که تو هر بازی باید حداقل سه گل از حریف جلو باشن تا با ناداوری نتونن به برد تیم خدشه ای وارد کنن. وگرنه این بیانیه دادنا پاک کردن صورت مساله هست و در فوتبال ایران این اشتباه داوری نیس که جزئی از فوتبال هست بلکه این فوتباله که جزئی از اشتباهات داوری است.
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶:۱۹
پاسخ
27
108
abolfazl
واقعا خیلی جالب بود...اون داور پشتی دقیقا کاراییش چیه...صحنه به این واضحیرو پنالتی نگرفتند...
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰:۴۱
پاسخ
12
110
Tractooor
چه عجب،یک بارهم ما بیانیه بدیم چی میشه مگه،درسته که بلاخره ۲ امتیاز مهم رو از دست دادیم ولی بازم لاقل شاید در ادامه بهتر شد داوری ها،حیف که تیمهای شهرهای دیگه خیلی خیلی مظلوم واقع میشن،موقعی که فقط یک اشتباه به ضرر جعلیا میشه کل رسانه ها بسیج میشن همه بیانیه میدن ولی تیمهای ما انگار نه انگار،کلی هزینه کن کلی حرص و جوش بخور بعد آخرشم دستای پشت پرده یه تیم خاص رو به قهرمانی برسونن.
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴:۲۵
پاسخ
44
63
آبی تر از آبی
از ترس بازی با استقلال بیانیه دادین... ولی توی زمین یادتون میدیم فوتبال چیه... راستی شماها که میگفتین امسال ما فقط هماهنگ میشیم و سال دیگه میخایم قهرمان بشیم... یهو چی شد؟
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷:۱۲
30
3
مهدی تیراختور
با این بیانیه ها هیچ امتیازی به هیچ تیمی برنگشته و برنخواهد گشت...باید ریشه مشکلات رو خشکاند واین اشتباهاتو به حداقل رسوند...با این روندی که فدراسیون تیم داری میکنه تا صد سال هم بیانیه بدیم راه به جایی نخواهیم برد...انشاالله جمعه تلافیشو سر استقلال درمیاریم تو سهند...یاشین قارتال تیراختور
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳:۳۱
پاسخ
56
42
توهم سرخ
تلافی چیو؟ باز میخاید سنگ پرانی کنید؟ خدا رحم کنه، این متوهما برنامه چیدن، ببینیم بعد باختن به استقلال بهانتون چیه
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸:۵۸
29
2
شیران آبی شفر
فقط خاهشا اگه اونروز هم باختین، سنگ پرتاب نکنین.
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸:۰۰
21
3
سرخ
جمعه هم می‌بازد تیم تراکتورسازی تبریز ان شاالله ...
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۴۸
20
4
پرسپولیس ارسنال عشق
عجب... بالابرین پایین بیایین یه تیم حقشه باز قهرمان شه اونم فقط پرطرفدارترین تیم ایرانه...اسمشو نمیارم چون پرطرفدارترین تیم اسیاهم هست❤❤❤❤❤❤
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲:۳۸
پاسخ
37
152
tiraxtur
قبلنا این ناداوری هارو بازیای اخر انجام میدادن الان ماشالا از اول فصل شروع کردن.واقعا که
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳:۴۱
پاسخ
55
39
عماد
به خدا سپاهان همه تیم را گذاشته به جون هم و خودش داره از همه چی سو استفاده میکنه و میره بالا. حالا به حرفم میرسید
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱:۰۹
پاسخ
9
92