بیانیه باشگاه پرسپولیس در پی محرومیت هواداران پرسپولیس و بنگر؛ این اقدام غرض ورزی است

بیانیه باشگاه پرسپولیس در پی محرومیت هواداران پرسپولیس و بنگر؛ این اقدام غرض ورزی است

5353
23:52
25 اسفند 1394
وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: به نظر می‌رسد حضور پرتعداد تماشاگران در ورزشگاه‌ها باعث ناراحتی برخی افراد شده و این پیام در ذهن خطور می‌کند که شاید این اقدام غرض ورزی است

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: به نظر می‌رسد حضور پرتعداد تماشاگران در ورزشگاه‌ها باعث ناراحتی برخی افراد شده و این پیام در ذهن خطور می‌کند که شاید این اقدام غرض ورزی است

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس،در متن این بیانیه که در پی صدور حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ارتباط با محرومیت یک جلسه‌ای هواداران و محسن بنگر از همراهی پرسپولیس صادر شد، آمده است: باشگاه و هواداران پرسپولیس بار دیگر مظلوم واقع شده‌اند و باید تاوان آنچه را پس بدهند که دیگران مسبب آن بوده‌اند.

امروز باشگاه پرسپولیس و هواداران آن در حالی با محرومیت روبرو می‌شوند که سرپرست باشگاه پرسپولیس بارها در اظهارنظرهای اخیر خود اعلام کرده بود؛ برگزاری مسابقات را به خود باشگاه واگذار کنید اما بعضی منافع این کار را می‌خواهند و سهم باشگاه‌ها فقط مسوولیت‌ در قبال اقدامات دیگران است. وقتی که باشگاه پرسپولیس هیچ کنترلی روی ورود و خروج تماشاگران ندارد، چگونه باید مسوولیت کار دیگران را به گردن بگیرد و چرا مردم باید تاوان این مساله را پس بدهند؟! مگر پرسپولیس مسوول کنترل و تفتیش اشخاص ورودی به ورزشگاه است و فارغ از آن مگر مسببان شناسایی و پرسپولیسی بودن آنها احراز شده است تا بر آن اساس باشگاه و مردم مستحق جریمه باشند.

قابل تأمل اینکه جلسات کمیته انضباطی علیرغم درخواست‌های مکرر مبنی بر حضور نماینده‌ای از باشگاه به صورت غیابی برگزار می‌گردد و در تمامی موارد رأی بر علیه باشگاه صادر می‌شود که بعضا قطعی و غیر قابل اعتراض است و هیچ مجال و فرصتی برای دفاع باقی نمی‌گذارند!

فرض بر اینکه چنین مجوزی در آئین‌نامه انضباطی داده شده باشد، آیا اصل بر توجیه اقدامات است یا اینکه قرار است عدالت و اصلاح امور صورت بگیرد؟ آیا واقعا این اطمینان وجود دارد که هیچ جنبه‌ای از مسائل نادیده گرفته نشده است؟

امروز بی‌هیچ فرصت دفاعی، بازیکن پرسپولیس به خاطر درگیری که دیگری آغاز می‌کند بدون امکان اعتراض محروم می‌شود و اصولا به نظر می‌رسد برای پرسپولیس و مردم دوستدار آن حقی برای اعتراض و فرصتی برای احقاق حق وجود ندارد. چرا که تجربه ما از ناحیه محرومیت ایمان صادقی هم کهنه نشده است و این زخم هنوز تازه است. در آن ماجرا هم کلیه کارشناسان امر قضاوت، به اتفاق اذعان داشتند که توپ به سینه دروازه‌بان پرسپولیس اصابت کرده و اخراج وی بی‌مورد بوده است اما کمیته انضباطی بعد از اینکه صادقی محرومیت خود را گذراند با حکمی که بیشتر جنبه تشریفاتی داشت، اعلام کرد؛ محرومیت دروازه‌بان سرخپوشان را بخشیده است! اکنون این باور که فکر کنیم بی‌مهری با پرسپولیس و هوادارانش ریشه‌دار و عمیق است، دیگر دور از ذهن نیست.

حالا هم شاهدیم، همین که تماشاگران با ورزشگاه‌ها و فوتبال آشتی می‌کنند از حضور در ورزشگاه محروم می‌شوند! از یک سو ما می‌خواهیم از هر راهی حتی با گذشتن از بعضی منافع مالی به خاطر منافع فوتبال و جامعه و ارزش‌هایی بزرگتر، هواداران را با ورزشگاه‌ها آشتی بدهیم اما از سوی دیگر از سوی بعضی اشخاص در فدراسیون فوتبال علیه این مساله اقدام می‌شود و در وهله اول با هواداران پرسپولیس مقابله می‌شود که مثل همیشه پرچمدار رونق فوتبال بوده‌اند، رونقی که به نظر می‌رسد در فدراسیون فوتبال نه تنها طرفداری ندارد بلکه به مذاق بعضی خوش هم نیامده است.

شاید میل بعضی مسوولان در فدراسیون فوتبال بر این است که تماشاگران در حد 10 تا 15 نفر باقی بمانند! بی‌تردید چنین برخوردی با مردم و علائق مثبت آنها در هیچ جای دنیا، بویژه در ایران عزیزمان که ولی نعمت بودن مردم، فصل‌الخطاب است، به هیچ وجه شایسته نخواهد بود.

باشگاه پرسپولیس بر اساس رسالت کاری خود و تعهدی که نسبت به هواداران دارد با وجود تمام این مسائل، اعتراض رسمی خود را تقدیم مراجع ذیربط در فدراسیون فوتبال خواهد کرد. در شرایطی که با توجه به آنچه در گذشته روی داده است، امید چندانی نمی‌رود نسبت به این اعتراض و این حقیقت که پرسپولیس به خاطر آنچه در کنترلشان نبوده محروم شده‌اند، ترتیب اثر داده شود.

 

2020

 

نظرات کاربران
نسیم نوع پرور
حالا چرا انقد استقلالی اینجا نظر گذاشتن؟ مگه مطلب مال پرسپولیس نیست؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۸:۴۵
پاسخ
3
3
یه رهگذر
قرمز و آبی نداره اما خدایی مسخره ترین کار محرومیت هوادارهاست
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۱:۰۸
پاسخ
12
27
لابی پرسپولیسی
حتما باید بمب میخورد تو سر یکی تا محروم از تماشاگر میشدین؟؟؟؟؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۶:۰۰
پاسخ
19
21
ارتش سرخ
بجای این بیانیه ها اختلاف برانکو و طارمی رو حل کنید بهترنیست؟؟؟؟؟؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۴:۱۵
پاسخ
22
16
بمب سازان سرخ
پ نه پ استقلال باید محروم از تماشاگر میشد!!!!!؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۲:۳۲
پاسخ
19
20
علی استقلالی
همین دیگرانی که تو بیانیه بهشون اشاره شده همونایی هستن که خودتونو می کشتین تا بیان تو استادیوم و بدون اونا هیچی نیستین. بعدشم با اون بمبی که زدین پشت نیمکت تراکتور خیییییلی بهتون ارفاق کردن که فقط یه بازی محرومتون کردن.
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۱:۴۶
پاسخ
16
21
محمد
یه دستایی تو کاره, پرسپولیس جام بیاره...
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۰:۲۳
پاسخ
58
41
پرسپولیس حاشیه ساز
حالا بمب انداختن تو زمین طلبکارم هستن!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۷:۵۷
پاسخ
56
46
ز مثل زاید
غیرمستقیم داره میگه کاری نکنید تماشاگرامون نیان ورزشگاه و تا ابد خالی ببینید ورزشگاهارو دمشون گرم :)
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۶:۵۶
پاسخ
35
54
حمید * تاجی دو ستاره *
خدا کنه اینجور تماشاگر هیچوقت نیاد ورزشگاه :) تماشاگر باید فرهنگ داشته باشه اخلاق داشته باشه :) مگرنه هرکسی ک نباید بیاد با نارنجک و بمب و... :) میخواین از بازیای بعد داعشی بیارین خخخخخخخخ
۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۸:۰۷
2
3
ز مثل زاید
امیدوارم لغو کنن هرچند شیشتقلالیا خوشحال نباشید بازی باسیاه جامگان تماشاکرا نباشن بازیکنای حریفم انگیزه ندارن :))
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۵:۱۵
پاسخ
40
54
matin 88
تو رو خدا دست از سر پرسپولیس بردارین. تا میایم یه نفس راحت بکشیم و از فوتبال لذت ببریم سربه سرمون میزارن و اعصاب خورد میکنن. اگه میترسین پرسپولیس قهرمان بشه کاری نداره جام رو به هرکی میخواین بدین ولی بزارین مردم از تماشای فوتبال ارتش سرخ لذت ببرن
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۲:۴۳
پاسخ
47
62
تاج
در حقیقت پرسپولیس باید بابت اون نارنجک ها تشویق میشد و به آقای بنگر هم تندیس بازی جوانموردانه داده میشد
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۰:۲۱
پاسخ
60
54
محسن
پرسپولیسی های عزیز ، خجالت هم چیز خوبیه !!!
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۷:۲۴
پاسخ
67
51
حسین
بله، اینکه بنگر حداقل باید 3 جلسه محروم میشد ولی یه جلسه محروم شد غرض ورزیه... اینکه باشگاه به جای عذرخواهی بابت پرتاب نارنجک به سمت نیمکت تراکتور یه چیزی هم طلبکاره غرض ورزیه!! ، اینکه بازی با ذوب آهن و سپاهان که خیلی هم مهم بودن رو با کمک داور مساوی میگیرید غرض ورزیه...
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۷:۱۱
پاسخ
68
60
قاسم آنتی قرمز
انتظار دارین تشویق بشین؟ بهونه دست عربا دادین آبرومونو بردین. واقعا که!!!
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۶:۲۳
پاسخ
76
61