بیانیه تند باشگاه ذوب‌آهن علیه سرپرست تراکتورسازی

بیانیه تند باشگاه ذوب‌آهن علیه سرپرست تراکتورسازی

6193
14:23
18 آذر 1396
باشگاه ذوب‌آهن با انتشار بیانیه‌ای تند، نسبت به صحبت‌های اخیر سرپرست تیم تراکتورسازی واکنش نشان داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه ذوب‌آهن با انتشار بیانیه‌ای تند، نسبت به صحبت‌های اخیر سرپرست تیم تراکتورسازی واکنش نشان داد.

به گزارش وب سایت نود، دو باشگاه تراکتورسازی و ذوب‌آهن در یکی دو ماه گذشته اختلافات زیادی داشتند که منجر به مصاحبه‌های چندین باره مسئولان دو باشگاه علیه یکدیگر شد. این اختلاف حالا با قطعی شدن حضور سه بازیکن ذوب‌آهن در تراکتورسازی به‌عنوان بازیکن سرباز بیش از پیش بالا گرفته است.

در این راستا، سایت باشگاه ذوب‌آهن با انتشار بیانیه‌ای، واکنش تندی به حضور بازیکنانش در تراکتورسازی به‌عنوان بازیکن سرباز نشان داد.

در این بیانیه آمده است:
«هرچند این روزها و با روی پرده شفافیت افتادن بحث قدیمی جادو و خرافه‌گری در سطح اول فوتبال ایران، دیگر هیچ مسئله‌ای در این فوتبال جای تعجب و شگفتی ندارد، اما در این میانه مصاحبه تند، غیرمنطقی و خارج از اصول اخلاق و مروت ورزشی «کاظم محمودی»، سرپرست کم‌تجربه و ناپخته تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز تعجب همگان را برانگیخت، مصاحبه‌ای که به ظاهر در پاسخ به گفت‌وگوی معمولی علی شجاعی، سرپرست باتجربه و قدیمی تیم فوتبال ذوب‌آهن منتشر شده است.

در این مصاحبه سرپرست تیم فوتبال ذوب‌آهن بدون کوچک‌ترین توهین و افترایی تنها به بحث چگونگی حضور بازیکنان سرباز ذو‌ب‌آهن در تیم فوتبال تراکتورسازی پرداخته و از شیوه تماس و جذب بازیکنان جوان و کلیدی ذوب‌آهن توسط مسئولان باشگاه تراکتورسازی، گلایه دوستانه‌ای کرده است.

و اما سرپرست عصبانی و جوان تیم فوتبال تراکتورسازی که تنها هفت ماه است در این پست به کار مشغول شده و با توجه به اینکه با مدرک مربیگری A فوتبال آسیا، کارنامه کاری و فنی موفقی را تاکنون نداشته با رانت و لابی «ایوب ذوالفقاری»، سرپرست پیشین و کارکشته تراکتورسازی را خانه‌نشین کرده است. او در یک مصاحبه بلند و مفصل هرگونه افترا و تهمتی را ناجوانمردانه نثار باشگاه ذوب‌آهن و مسئولان و مدیران این باشگاه کرده و با زیر سؤال بردن بودجه‌های مشخص و شفاف باشگاه‌های صنعتی همچون ذوب‌آهن فرافکنی کرده و عملکرد غیرقانونی خود و مجموعه‌اش را در جذب ستاره‌های سرباز ذوب‌آهن بدین شکل توجیه کرده است.

جالب‌تر آنکه در این مصاحبه ایشان بارها باشگاه ذوب‌آهن و دیگر باشگاه‌های صنعتی را به سوءاستفاده از سفره بیت‌المال و بودجه‌های دولتی متهم کرده است. حالا سؤال اینجاست که باشگاه تراکتورسازی طی این سال‌ها از کدام سفره ارتزاق کرده و هزینه‌های میلیاردی بدون حاصل خود را از کدام منبع به‌دست می‌آورد؟!

این در حالی است که شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان به عنوان حامی و اسپانسر اصلی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان که چند سالی است اکثریت سهام خود را به حوزه و سازمان خصوصی دیگری منتقل کرده است، به‌عنوان یک شرکت عظیم و مادر صنعتی و مطابق با قانون، درصد ناچیزی از بودجه و درآمد خود را به باشگاه ذوب‌آهن اختصاص می‌دهد. قابل توجه دوستان اینکه، بودجه مصوب باشگاه ذوب‌آهن با حدود 11 رشته و در همه رده‌های سنی بانوان و آقایان در فصل جاری و با توجه به مشکلات موجود و امر مقام ولایت مبنی بر تلاش در جهت اقتصاد مقاومتی، به نسبت فصل گذشته با اُفت 50 درصدی روبه‌رو شده است که جای تأمل دارد و بدون تردید جزو کمترین بودجه‌ها در میان باشگاه‌های دولتی و از جمله باشگاه تراکتورسازی بوده است.

علی ایحال، هرچند تک‌تک گفته‌های خام و خشم‌آلود و تهمت‌های گوناگون و غیراخلاقی سرپرست بی‌تجربه تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز قابل پاسخگویی و البته قابل شکایت و پیگیری حقوقی است، اما ضمن محفوظ داشتن حق شکایت بخش حقوقی باشگاه و کارخانه معظم ذوب‌آهن به‌عنوان جبهه اول صنعت کشور، به همین اندک بسنده می‌کنیم.

نکته دیگر آن که خود آقای سرپرست در قسمتی از این مصاحبه که به‌هرحال راهی برای معروف شدن اشخاص بی‌نام و نشان است، تلویحاً اعتراف کرده‌اند که پیش از پایان نیم‌فصل با بازیکنان سرباز باشگاه ذوب‌آهن در پشت پرده، مخفیانه و به‌طور غیررسمی مذاکره کرده‌اند. فراموش نکنیم که در سالیان اخیر باشگاه ذوب‌آهن با انتقال بازیکنانی همچون قاسم حدادی‌فر، سینا عشوری و هادی محمدی؛ سه بازیکن اصلی و تعیین‌کننده خود به‌عنوان سرباز بازیکن به تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز بدون هیچ مشکل و ماجرایی موافقت کرده است، چرا که مدیریت وقت باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی تبریز از راه و مسیر رسمی و قانونی به جذب و به کارگیری این بازیکنان اقدام می‌کرد. حتی سینا عشوری، جوان اول فوتبال ذوب‌آهن را که از دوران کودکی و نوجوانی در آکادمی فوتبال باشگاه ذوب‌آهن رشد کرده بود بعد از پایان خدمت مقدس سربازی و به خاطر درخواست هواداران پرشور و قابل احترام تبریزی، به این تیم دادیم. حرف اصلی این است که تطمیع مالی سه بازیکن اصلی ذوب‌آهن با پیشنهادهای عجیب و غریب و آن هم پیش از پایان نیم‌فصل لیگ برتر، عملی نابخشودنی و غیرقابل پذیرش است.

نکته دیگر اینکه برخلاف گفته کذب و مداخله‌گرانه آقای سرپرست، بازیکنان ذوب‌آهن هیچگونه مشکلی با سرمربی و کادر فنی تیم فوتبال و همچنین مدیریت باشگاه نداشته و در مصاحبه‌های خود نیز به این مساله اشاره کردند.

در هرحال کمترین انتظار باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان یک باشگاه حرفه‌ای این بود که سردار آجرلو به‌عنوان یک استخوان خرد کرده در حوزه مدیریت ورزشی، خود پا به میان گذاشته و از مصاحبه شخص بی‌تجربه‌ای که سازوکارهای امور نقل‌وانتقالات فوتبال و قوانین و آیین‌نامه‌های ورزشی را نه می‌داند و نه می‌شناسد، جلوگیری می‌کردند.

نکته پایانی آنکه، باشگاه ذوب‌آهن با پیروی از مکتب اصیل اخلاقی و ورزشی خود و با احترام به هواداران خوب و اصیل تراکتورسازی تبریز این بحث را مختومه می‌داند. امیدواریم که بازیکنان بااخلاق و ارزشمند تیم فوتبال ذوب‌آهن دوران مفید و پر موفقیتی را در این تیم سپری کرده و برای هواداران پرشور آذری، افتخار و شادی بیافرینند.»

 

2051

نظرات کاربران
ایلیا
تراکتور مافیای فوتبال ایران هست که بدون هیچ هزینه ای از حاصل دسترنج بقیه تیمها استفاده میکنه واقعا باید تاسف خورد به حال این فوتبال
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۸:۲۹
پاسخ
22
30
دسته ٣ اي ٤ در ٦
جواب سوالتون ك مشخص هست! تيم نظامي و زورگو هست و به زور قدرت و ثروت بازيكنارو ميبره و پول هم ك ماشاالله زياد داره..!!!
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۹:۵۰
پاسخ
22
26
saeid
دقیقا عین واقعیته تشکر از مسولین ذوب آهن
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۶:۵۲
پاسخ
27
35
مهدی
من تراکتوریم و دوست نداشتم از یک تیم سه بازیکن جدا بشه ولی وقتی خود بازیکن میخواد بره سربازی که سال بعدش بتونه لژیونر بشه دیگه تقصیر تراکتور نیست که ! خود ذوب اهن نباید میذاشت سه بازیکن انقدر معافیت بگیرند که باهم مجبور بشند برن سربازی باید مدیریت کنندمثل سایر تیمها درضمن انصافا تراکتور سالی دوسه تا بازیکن سرباز میگیره ولی بقیه تیم ها مثل ذوب هم پول خرید بازیکن رو از دولت میگیرند تازه تراکتور تماشاگرم داره بیشتر درامدش از بلیط فروشی و تبلیغاته و کمک هوادارا
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵:۲۶
پاسخ
30
41
ساسان
اووووف چه سوزشی دارید شما خخخ
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱:۳۶
پاسخ
32
26
بهنام
خوبه با پول نفت گردن کلفتی میکنین آقای باتجربه
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱:۱۴
پاسخ
22
23
احمد
الآن دقیقا منظورت کی بود؟ ذوب آهن که پولش رو از کارخونه فولاد سازیش درمیاره. فهمیدم منظورت استقلال و پرسپولیس و تراکتور بود چون اگه پول نفت نبود بعد از ذوب آهن گسترش فولاد باید میرفت آسیا سهمیه ی ایران هم ۲ تا می شد چون بقیه تیم ها یا بدهی دارن یا حرفه ای نیستند
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۶:۳۸
9
3
Ali
به نظر سرپرست تراکتور خیلی تند رفته بود. البته این به این معنا نیست که الان مسولان ذوب و کادر فنی خیلی خوب هستند نه! واقعا اگر اینجور ادامه بدند ذوب آهن آخر فصل برای سقوط خواهد جنگید. اگر اون سه تا بازیکن نخواستن ذوب آهن بمونند ذوب آهن بعد از برگشتشون از سربازی باید اونها رو بفروشه چون فکر نکنم دیگه بدرد تیم بخورند.
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۲:۵۵
پاسخ
8
42
۷تراختور
زشته عمو جون
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱:۴۹
پاسخ
33
26
امین
آماده خورها واقعا باید این قانون را عوض کنند.
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱:۰۹
پاسخ
32
55
مستاجر خدا
وقتی خود قلعه نویی سرمربی تراکتور بود خوب سرباز جذب میکرد و کیف میکرد حالا ایراد داره؟
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷:۰۷
پاسخ
13
62
v
الان سریع میاد میگه حق رشد مسلمان بدید
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵:۳۳
پاسخ
12
54
CR 6+4 FCP
بابا این تراکتورم دیگه شورشو در اورده.
۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱:۰۹
پاسخ
39
54