بیانیه "خونه‌به‌خونه" درباره داربی مازندران: قیمت فحاشی در استادیوم‌ها مشخص شد

بیانیه "خونه‌به‌خونه" درباره داربی مازندران: قیمت فحاشی در استادیوم‌ها مشخص شد

2724
16:51
21 شهریور 1396
باشگاه خونه به خونه مازندران، بعد از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی با نساجی که حواشی زیادی در پی داشت، بیانیه‌ای اعتراضی منتشر کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه خونه به خونه مازندران، بعد از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی با نساجی که حواشی زیادی در پی داشت، بیانیه‌ای اعتراضی منتشر کرد.

 

به گزارش وب سایت نود، باشگاه خونه به خونه مازندران، بعد از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی با نساجی، بیانیه‌ای اعتراضی منتشر کرد که به شرح زیر است:

ساعتی بعد از دیدار حساس دو تیم خونه به خونه و نساجی مازندران، به گواه مدارک و تصاویری که در خبرگزاری‌های معتبر کشور منتشر شد، شیشه‌های اتوبوس تیم را شکستند، با سنگ بدرقه‌مان کردند و تعدادی از هواداران بی‌گناه باشگاه را مصدوم و با سرهای شکسته به خانه‌شان فرستادند. اوضاع بعضی از هواداران به قدری وخیم بود که اتوبوس تیم تعدادی از آنها را در مسیر بازگشت به بابل، سوار کرد تا مبادا آسیب جدی‌تری به این عزیزان وارد شود.

بعد از تمام این اتفاقات، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه نساجی را به پرداخت ۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرده است. این رای، به خودی خود می‌تواند جو ورزشگاه‌ها را خراب‌تر کند.

۵ میلیون تومان، این جریمه باشگاه‌هایی خواهد بود که طرفداران‌شان با سنگ شیشه تیم اتوبوس مهمان را می‌شکنند، راننده اتوبوس‌شان را کتک می‌زنند و این گونه هواداران‌شان را غرق در خون، به خانه‌های‌شان می‌فرستند.

فدراسیون در واقع با این حکم و حکم مشابهی که برای سه باشگاه دیگر صادر کرد، قیمت فحاشی و کتک خوردن هواداران را اعلام کرد! پس آن هواداری که سر و دستش شکست و غرق در خون به خانه‌اش رفت، باید حق خود را از چه کسی بگیرد؟

پس از اتفاقات تلخ برای اتوبوس تیم خونه به خونه و هواداران در شهر قائمشهر، تنها توقع این بود که رای کمیته انضباطی، مرهمی باشد برای این دردها نه این که هوادار ما را بیش از گذشته، جریحه‌دار کند.

باشگاه خونه به خونه همواره نشان داده تابع قوانین است و همین جا از تمام هواداران بابلی قویا درخواست می‌کنیم، در بازی برگشت مقابل نساجی، تنها تیم خود را تشویق کنند و بهترین میزبانی را از هم استانی خود داشته باشند. آن مسابقه میدانی خواهد بود برای هواداران خونه به خونه تا بار دیگر مظلومیت خود را بیش از هر زمان دیگری نشان دهند.

ذکر چند نکته ضروری است: اول بار دیگر تاکید می‌کنیم این حکم بی‌شک می‌تواند بدعت خطرناک و تازه‌ای در فوتبال ایران باشد. تصمیمی که می‌تواند این فضا را به خاطیان دهد تا چنین اقداماتی در داخل یا بیرون از استادیوم انجام دهند و در نهایت با کمترین جریمه، روبه‌رو شوند.

دوم، رئیس کمیته مسابقه سازمان لیگ هم در ورزشگاه حضور داشت و عملا با رای صادره، یعنی حضور یا غیبت ایشان در ورزشگاه و بیرون از ورزشگاه، بی‌فایده بوده است.

سوم، فدراسیون فوتبال با این حکم نشان داد اگر بیرون از استادیوم برای هواداران اتفاقی رخ دهد، برایشان ارزشی ندارد و این مساله به آنها مربوط نیست. آیا حتما باید برای هواداری اتفاق تلخی رخ دهد تا همه بیدار شوند؟ آیا جان هواداری که کیلومترها آمده تا بازی تیم محبوبش را تماشا کند، در بیرون از استادیوم برای مسئولان ارزش ندارد؟

و در آخر باشگاه خونه به خونه علاقه‌مند است تا استان مستعد مازندران در سال آینده یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد ولی توقع ما این است نگاه فدراسیون به تمام تیم‌های استان، یکسان و به دور از تبعیض باشد.

 

2051

نظرات کاربران
احمد
اگه اینجور که مسئولین خونه به خونه میگن پس تیم های کشورهای حوزه بالکان نباید در طول فصل تماشاگر داشته باشن و همین طور کشور انگلیس.هولیگان های یه تیم رو که نمیشه به تیم و بقیه طرفدارهای یه تیم نسبت داد،هر چند که با توجه به بازی فصل قبل و بیش از ۵۰ مصدوم هوادار نساجی عادی بود این اتفاقات.
۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۶:۰۵
پاسخ
2
9
۷تراختور
همینا فردا کامنت میذارنو ادعای بافرهنگیشون میشه....
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵:۱۳
پاسخ
12
11
نظری در این مورد
بعضی از رفتارهای عده ای از هوادارای تراکتورسازیو هم دیدم.البته رفتارهای نادرستی که عده ای از هواداران تیم های مختلف چه پرسپولیس چه استقلال چه نساجی چه تراکتورسازیو انجام دادنو نمیشه به راحتی به همه هوادارهاشون نسبت داد.نکته بعد اینکه نمیدونم چطور در مورد رفتار بعضیا در آینده به این نحو و در این زمینه که گفتی اینطور قضاوت کردی.
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷:۰۴
0
10
ایرانی
رای صادره کمیته انضباتی رو باید رای صادره قرن گذاشت...تا یادم نرفته واقعا چطور شد که به این نتیجه رسید کمیته انضباطی؟؟؟؟مشورتم گرفتن؟؟؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰:۴۲
پاسخ
5
24
مهگل
من نمیفهمم ..آخه مگه جنگه که فحش میدن و شیشه میشکونن و کتک میزنن؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۶:۴۸
پاسخ
1
31