بیانیه فدراسیون فوتبال پس از دو شکست متوالی؛ تیم ملی بازمی گردد

بیانیه فدراسیون فوتبال پس از دو شکست متوالی؛ تیم ملی بازمی گردد

12566
12:49
24 آبان 1398
روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره دو دیدار اخیر تیم ملی فوتبال ارائه کرد.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،در اطلاعیه روابط عمومی فدراسیون آمده است:

۱- شکست در ذات خود اگرچه تلخ و حزن آور است اما بی شک در زوایای پنهان خود حاوی درس های مهمی است.

فدراسیون فوتبال ضمن عذرخواهی از نتایج دو دیدار اخیر تیم ملی،تاکید می کند ارزیابی تمامی مباحث مرتبط  جهت بررسی دقیق فرآیندهای طی شده و بهره وری از ظرفیت های بالقوه آتی آغاز شده و نتایج آن به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.

۲- کادر فنی و بازیکنان تیم ملی در دو مسابقه اخیر تلاش خود را انجام دادند و فدراسیون فوتبال تمام کارهای لجستیک و پشتیبانی اعم از پرواز چارتر، هتل و... را انجام داد.  بی شک فدراسیون ضمن تاکید بر باز بودن باب گفت و گو بر این باور است شرط انصاف، نقد منصفانه در جهت اصلاح و کمک به تیم ملی در میدان های بعدی است. اتفاقی که از شب گذشته تا امروز در کلام راهگشا و پرمحتوا بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان ارزنده فوتبال کشوروهمچنین آحاد مردم هویدا بود و در این میان اما برخی معدود از فرصت استفاده کرده و اغراض شخصی را علیه فوتبال ملی بر زبان آوردند که البته چهره آنان برای مردم که صاحبان واقعی فوتبال هستند شناخته شده است. لیک فدراسیون وظیفه خود می داند با مردم بی پرده سخن بگوید و لاجرم از نقش عده ای در برهم زدن آرامش فوتبال و افشا هویت آنان در زمان مقتضی پرده بگشاید بی شک اما رویه غالب در جهت نقد کارگشا و دلسوزانه می تواند زمینه ساز تکرار روزهای خوش فوتبال در سطح ملی باشد. بازه زمانی به وجود آمده در این مرحله، بهترین زمان جهت ترمیم امور مربوطه است و فدراسیون فوتبال در این راه کمترین فرصت را از دست نخواهد داد تا فروردین ۹۹ استارت دوباره ای بر آغاز درخشش دوباره یوزها باشد‌،آن هم در فرصت حضور تماشاگران خونگرم ایرانی در سه مصاف حساس خانگی که از هم اکنون برای آن بهار دل انگیز لحظه شماری می‌کنیم.

از یاد نبریم تاریخ فوتبال مملو از روزهایی است که مردان حماسه ساز فوتبال ملی در سخت ترین لحظات برگ های تازه ای از افتخار را به این کتاب قطور افزوده اند و باور داریم تیم ملی باز می‌گردد‌.

۳-توضیح مهم دیگر در بحث برگزاری بازی دوستانه در فیفادی آتی است‌ فدراسیون فوتبال رایزنی ها را از مدت ها قبل آغاز کرد.

استرالیا، ژاپن، چین، پاراگوئه، برزیل،امارات،لیبریا،هند و گرجستان کشورهایی بودند که فدراسیون با آنها به مرحله مذاکره رسید. در این میان،درخواست رقم های بالا از سوی شرکت های برگزارکننده، عدم توافق بر سر محل برگزاری و بعضا تمایل نداشتن به مسابقه در آن تاریخ در نهایت باعث عدم انجام مسابقه شد.

نقدهای مطرح شده در این باره قطعا دلسوزانه است اما توجه به مشکلات فدراسیون در حوزه های مرتبط قطعا می تواند روشنگر مباحث باشد.

4416

نظرات کاربران
فاضل
چرا اینقدر با ندانم کاریتون با احساسات پاک مردم بازی میکنین؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳:۲۹
پاسخ
0
51
امین
چه حماسه ای آخه ...باید منتظر دو باخت از عراق باشیم که اینم رویای خامه
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶:۰۱
پاسخ
0
41
ایران
ویلموتس حیا کن تیم ملی رو رها کن
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴:۲۷
پاسخ
2
37
Shahrooz Jafari
متاسفانه با این بیانیه فدراسیون وظیفه خود را فقط انجام کارهای لجستیکی و هماهنگی پرواز و غیره میداند دوستان محترم در فدراسیون شما مسوول مستقیم انتخاب مربی و کادر فنی هستید و با این نتایج نشان داد که انتخاب ایشان به عنوان سرمربی آنهم با این دستمزد گزاف ثمره ای نداشته و در صورت عدم نتیجه در بازی بعدی حداقل انتظار استعفای رییس فدراسیون و تیم ایشان است امید که دوستان به جای فرافکنی در خصوص اوضاع بد اقتصادی به فکر اصلاح هرچه سریعتر این روند افول تیم ملی باشند
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹:۳۱
پاسخ
0
48
کیوان
بابا دم شما گرم که پررویی رو واقعا معنا و به اون جلوه ای دیگه بخشیدید!!!
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸:۴۷
پاسخ
0
42
محمد اکبری
ویلموث کارنامه جالبی نداره، مدتی مربی بلژیک بود که بعدش سرمربی شد و اخراج شد و بعد به عنوان سرمربی ساحل عاج این تیمو نتونست به جام جهانی ببره و اخراج شد وحالا بدون شناخت از فوتبال آسیا به ایران اومده، فردی که بر خلاف کیروش حتی نمیدونه نباید در زمان حساس قهر کنه و تیم رها کنه.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳:۳۲
پاسخ
4
35
هوادار پیشرفت تیم‌ملی
داشتیم طلوع می کردیم اون روزهایی که پرتغال با مساوی از دستمان در می رفت... اون روزهایی که اسپانیا گیج بود چطوری به دروازه ما نزدیک بشه... دوستان مغرض نگذاشتند یا نخواستند که فوتبال ما طلوع کنه... طلوع را در همان نخستین پگاه زیر کینه از کیروش خاک کردن
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹:۲۹
پاسخ
3
51
کیو
بازی دوستانه جور که نمیشه مگر با هند
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶:۳۴
پاسخ
1
25
حامد
بله جلوی تیم های درجه چهار برمی گردیم!! !
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳:۵۴
پاسخ
0
31
مرتضی
بازی دوستانه با هند و لیبریا بعد اونها مبالغ بالایی خواستند....؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷:۲۹
پاسخ
0
24
امین
خود کرده را تدبیر نیست ...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷:۱۴
پاسخ
0
21
علی
بزرگترین مشکل تیم ملی سرمربیه، ویلموتس باعث شد ساحل عاج به جام جهانی نره حالا هم داره با ما همین کارو میکنه؛ این آقا اینکاره نیست باید اخراج بشه
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰:۳۵
پاسخ
0
38
سیدپرسپولیسی
یکی ازپنج تیم برترلیگ میرفت واسه بازی باعراق خیلی بهتربازی میکرد ونتیجه میگرفت جناب تاج تنهادلخوشی مافوتباله اینم ازما گرفتی برو داداش فقط برودست ویلموتسم بگیر یادت نره
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷:۳۱
پاسخ
1
35
ساسا تراختوری
آقایون لجستیک. در اینکه آقای ویلموتس هیچ تعصبی به تیم ملی نداره شکی نیست و اسامی بعضی بازیکنارو هم نمیدونه گویا. اما شما که 5 ستاره این و خیلی تاپ، چرا پول سرمربی رو به وقتش ندادین تا این آقا 80 میلیون نفرو به بازیچه نگیره؟ مطمنم اگه چند روزم دیر پولشو میدادین این آقا نمیومد برا این بازی بشینه رو نیمکت اصلا. البته حق داره پولشو میخواد. آقای کی روش مارو بد عادت کرد فکر کردیم همه مربیان در هر حالت باید به تیم ملی ما تعصب داشته باشن.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷:۱۹
پاسخ
0
34
سیامک
باز هم دروغ و وعده وعید شما نمیتونید ۲۴ ساعت رو تصمیمتون وایستید بله بله قربان گوی وزارت ورزشید الکی ادعا نکنید
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶:۳۰
پاسخ
0
22