بیانیه "نایکی" درباره کفش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران

بیانیه "نایکی" درباره کفش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران

16008
13:37
22 خرداد 1397
کمپانی کفش نایکی در بیانیه‌ای اعلام کرد به علت این که یک کمپانی آمریکایی است و آمریکا تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده است نمی‌تواند کفش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را در حال‌ حاضر تامین کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - کمپانی کفش نایکی در بیانیه‌ای اعلام کرد به علت این که یک کمپانی آمریکایی است و آمریکا تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده است نمی‌تواند کفش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را در حال‌ حاضر تامین کند.

به گزارش وب سایت نود ‌و ‌به نقل از ساکرنت، اخیرا کمپانی نایکی اعلام کرده بود که نمی‌تواند به بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کفش بدهد، دلایل مختلفی برای این اتفاق در رسانه‌ها مطرح شد که در نهایت کمپانی نایکی در بیانیه‌ای اعلام کرد دلیل این اتفاق تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

در این بیانیه آمده است: تحریم‌های آمریکا به این معنا است که نایکی به عنوان یک کمپانی آمریکایی نمی‌تواند کفش فوتبالیست‌های تیم‌ ‌ملی ایران را در حال‌ حاضر تامین کند، تحریم‌ها سال‌ها است که وجود دارد اما بر اساس قانون قابل اجرا هستند.

اعلام این خبر باعث شد که اعضای فدراسیون ایران به این اتفاقات واکنش نشان دهد. فدراسیون ایران در نامه‌ای از فیفا خواست در این باره توضیحاتی بدهد و کمک کنند که مشکلات حل شود.

کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز در واکنش به این اتفاق اعلام کرد که بازیکنان به لوازم ورزشی خود عادت کرده‌اند و درست نیست که تنها یک هفته‌ قبل از مسابقات به این مهمی لوازم خود را تغییر دهند.

بازیکنان ایرانی روش‌های مختلفی برای این که کفش خود را برای مسابقات تامین کنند در نظر گرفتند. برخی از آن‌ها از هم تیمی‌های خارجی خود درخواست کردند که به آن‌ها کفش قرض دهند. طبق گفته یکی از مسوولان تیم برخی از بازیکنان از دوستان‌شان خواستند که برای‌شان کفش تهیه کنند و برخی به سادگی به مغازه‌ها رفتند و کفش خریدند.

بیش‌تر تیم‌های حاضر در جام جهانی ‌اسپانسرهای کفش دارند و هر بازیکن چند گزینه کفش برای پوشیدن دارد. حتی برخی از بازیکنان بر اساس آب و هوا و شرایط زمین کفش‌های خود را در میانه بازی تغییر می‌دهند.

لباس تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران از سوی کمپانی آدیداس تامین شده است. البته این کمپانی آلمانی ‌اسپانسر تیم نیست و تنها لباس‌ها را به فدراسیون فوتبال ایران فروخته است.

اولین بازی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز جمعه برابر مراکش انجام می‌شود.

 

2051

نظرات کاربران
حمید از مشهد
به کوری چشم ضد ایرانی ها و نایک و هر کشوری که چشم موفقیت ایران رو نداره انشالله تیم ملی بدرخشه و اونها سوزشون بگیره و حسرت بخورن به غیرت ایرانی
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹:۳۰
پاسخ
5
15
دوستاره
چرا همیشه باید ساده ترین چیز ها رو ما به سخترین شکل ممکن بدست بیاریم . مسئول بازاریاب فوتبال یک داوره که حتی مدرک دانشگاه آزاد بازاریابی رو هم نداره با چه تفکری سمت میگیره؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴:۳۱
پاسخ
1
16
mostafa
یک شیشه کوچیک استون با مقداری پنبه بردارن .بمالن رو مارک نایک .خیلی راحت مارک پاک میشه ‌دیگه همه چیز رو باید بهشون یاد داد؟؟؟خخخخخخخ
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲:۱۳
پاسخ
3
64
مجتبی
منظورت از این نایکای فیکه دیگه؟ نیاز به استون هم نداره با ناخن بکشن پاک میشه...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۶:۴۸
1
18
مهدی
الان یه عده میگن تقصیر کیروشه.بعضیام میگن تقصیر کیروشه که یونان با ایران بازی نکرد
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵:۵۸
پاسخ
16
19
بهنام
((( بازیکنان ایرانی از هم تیمی‌های خارجی خود درخواست کردند که به آن‌ها کفش قرض دهند))) چه شود این جام جهانی. حتما از گروه صعود میکنیم. خخخ
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۴:۲۶
پاسخ
15
76
////*\\ iman
لباس تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران از سوی کمپانی آدیداس تامین شده است. البته این کمپانی آلمانی ‌اسپانسر تیم نیست و تنها لباس‌ها را به فدراسیون فوتبال ایران فروخته است!!!!! واقعاً که دیگه شورشو درآوردین....
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴:۵۴
پاسخ
3
100
Ali
عزیزم، همین کیروش نبود تا 100 سال دیگه هم نمیفهمیدم چه لباسای بنجولی دارن تن تیم ملی می کنن !!!
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۸:۲۰
4
10
هوادار
شورش وقتى در امد كه كيروش حاضر نبود ال سپورت بپوشه و براى اينكه رازيش كنن ال اسپورت بپوشه براى 3بازى جام جهانى قبل يه مبلغى را بهش دادن و فدراسيون فوتبال از سر ناچارى با اديداس قرارداد تركمنچاى بست درسته فدراسيون خيلى از كاراش اشتباه اما سر قضيه لباس تيم ملى مجبور بود با اديداس قرارداد ببنده وگرنه دوباره براى هر بازى يه مبلغى بايد به كيروش ميدادن مثل اينكه رونالدو بگه من اسپانسرم نايك ولى چون پيراهن رئال را اديداس توليد ميكنه من نميپوشم
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵:۴۸
29
30
علیSS
رفتن مغازه کفش خریدن؟؟؟؟؟!!!! از هم تیمی هاشون قرض گرفتن هههههه :-) عجب
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵:۳۹
پاسخ
9
126
شهرام
فدراسیون ضعیفه
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۲۷
پاسخ
26
122
Reza
اشکال نداره تایگر میپوشیم
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰:۵۷
پاسخ
14
169
محمد 13
لباس تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران از سوی کمپانی آدیداس تامین شده است. البته این کمپانی آلمانی ‌اسپانسر تیم نیست و تنها لباس‌ها را به فدراسیون فوتبال ایران فروخته است. چه درد آور
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۴۱
پاسخ
7
206