بیرانوند سومین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر؛ تلاش دروازه‌بان پرسپولیس برای عبور از رحمان احمدی

بیرانوند سومین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر؛ تلاش دروازه‌بان پرسپولیس برای عبور از رحمان احمدی

18142
11:22
08 اردیبهشت 1398
سنگربان ملی پوش پرسپولیس در این هفته باز هم دروازه تیمش را بسته نگه داشت تا آمار کلین شیت های او باز هم افزایش یافته تا در جدول رده بندی دروازه بان های تاریخ لیگ برتر، یک پله صعود کند. 

به گزارش وب سایت نود، علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس در هفته گذشته با کلین شیت برابر ذوب آهن توانست با آمار 78 کلین شیت در تاریخ لیگ برتر، به طور مشترک با سوشا مکانی سنگربان سابق سرخپوشان در رده سوم برترین دروازه بان های تاریخ لیگ برتر قرار گیرد. بیرانوند در این هفته باز هم موفق شد تا در دیداری دشوار و بسیار حساس به خوبی از دروازه تیمش محافظت کرده و مانع از گلزنی و موفقیت مهاجمان سپاهان شد تا یک کلین شیت دیگر به آمار او اضافه شده و به 79 بازی بدون گل خورده در تاریخ لیگ برتر برسد. او با انجام 142 بازی موفق به ثبت این عملکرد آماری شده که بسیار درخشان است.

بیرانوند با این عملکرد توانست سوشا مکانی را پشت سر گذاشته و به تنهایی در جایگاه سوم رده بندی دروازه بان های تاریخ لیگ برتر (از نظر تعداد کلین شیت) قرار گیرد. دروازه بان 26 ساله پرسپولیس برای تصاحب جایگاه دوم این رده بندی باید تلاش بیشتری به خرج داده و زمان بیشتری هم در انتظار بماند زیرا فاصله او با جایگاه دوم رده بندی 24 کلین شیت است. بیرانوند با حفظ روند فعلی می تواند در کمتر از دو سال دیگر به عنوان دومین دروازه بان در تاریخ لیگ برتر لقب بگیرد و این جایگاه را برای خود تثبیت کند. در حال حاضر، جایگاه دوم این رده بندی در اختیار رحمان احمدی دروازه بان سابق تیم ملی و پرسپولیس است که 103 کلین شیت در کارنامه او به ثبت رسیده است. 

به نظر می رسد رسیدن به جایگاه دوم رده بندی بهترین دروازه بان های تاریخ لیگ برتر، در واقع آغاز یک چالش بزرگ برای بیرانوند باشد؛ آقای کلین شیت اگر می خواهد بر صدر این رده بندی تکیه بزند، باید از آمار سیدمهدی رحمتی عبور کند که 181 کلین شیت در تمامی ادوار لیگ برتر انجام داده و سنگربان یکه تاز و ظاهراً بی رقیب در صدر برترین های لیگ برتر ایران قرار گرفته است. 

علاوه بر علیرضا بیرانوند، در این هفته محمدرشید مظاهری هم توانست با نمایشی خیره کننده دروازه ذوب آهن را در مقابل ستاره های تراکتورسازی بسته نگه دارد. مظاهری برای رسیدن به آمار 58 کلین‌شیت، پنالتی اشکان دژاگه را نیز مهار کرد تا در کنار حسین آشنا در رده سیزدهم قرار بگیرد. هر دو دروازه بان دیدار سایپا و ماشین سازی تبریز در این هفته کلین‌شیت کردند؛ فرناندو دخسوس با 46 کلین شیت در رده بیست و یکم این رده بندی است. حامد فلاح زاده با دستیابی به پنجاه و سومین کلین شیت، به طور مشترک با وحید شیخ ویسی در جایگاه شانزدهم قرار گرفت.

2081

نظرات کاربران
علیرضا
راستی چرا رحمتی از فوتبال خداحافظی نمیکنه. میخاد با عصا ادامه بده؟ فقط این حسینی جوان رو سوزوند.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱:۳۸
پاسخ
1
12
Mohammad
عقاب فقط سید مهدی رحمتی....خیلی مونده به رحمتی برسی خیلی
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵:۰۷
پاسخ
17
0
سپاهانیم
کاش اقای بیرانوند کمی اخلاقشونم مث دروازه بانی شون بود تا وسط مسابقه فحش به بازیکن سپاهان نده
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳:۵۱
پاسخ
13
2
امیر شکوهی
102تا عقبه.... حالا حالاهااااا کار داره تا به سید برسه....
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰:۳۰
پاسخ
9
1
علیرضا م.
ماشاالله آدم از شنیدن نام دروازه بان هی فعلی و اسبق پرسپولیس لرزه بر ندامش می افته! البته از نظر ادب و فرهنگ!!! از بس مودب و بی حاشیه هستن اینا! راستی، رحمان احمدی، بیش از هر چیز دروازه بان سپاهان بوده، اصلا به اخلاق این فرد می خوره که بشه بگی دروازه بان پرسپولیس بوده باشه؟ من که تا حالا ازش فحاشی ندیدم.
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۵۸
پاسخ
10
2
Shakiba
همینطور بی ادب ترین دروازبان از نظر اماری
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹:۴۳
پاسخ
11
1
۲۴ابدی
بازی هاش اندازه رحمتی بشه پنجاه تا کلین شیت جلوتره
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰:۳۶
پاسخ
127
215
حسام
عمرا به مهدی رحمتی برسه
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸:۴۵
پاسخ
186
136
اسماعیل
اول نگاه کن رحمتی چند ساله داره بازی می کنه بعد بگو عمرا به رحمتی برسه سالهاست که رحمتی داره بازی می کنی میدونی چند سالشه
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸:۳۵
1
19
سرخ فن
بیرانوند 56 درصد بازیهاش رو کلین شیت کرده که این آمار هم دست نیافتنیه .
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰:۰۴
2
17
شازده آبی
"علیرضا بیرانوند در هفته گذشته توانست، به طور مشترک با سوشا مکانی رده سوم برترین دروازه بان های تاریخ لیگ برتر قرار گیرد" . . . . . . . . . . . تازه رسید به "سوشـــــا مکــــــانی" . . . . وای چقد خندیدم :))))))
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶:۴۵
پاسخ
287
78
زانیار
به لایی خور باید بخندی :) سوشا و بیرانوند تو پرسپولیس به این رکورد رسیدن
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵:۴۲
1
14
جنوب ژاله ای
لبخندی زده و دوباره پتو رو غریبانه به روی سر کشیده و تا صبح زار میزند خخخ، خنده ی تلخ تو از گریه غم انگیزتر است
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳:۴۸
0
10
شهربابک
حسینی لایی خور ههههههههههه
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۵۹
1
13
۶...زیباترین عدد...
قبول نیست ....کلین شیت فقط حسینی لایی خور...خخخخخ
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶:۱۲
پاسخ
54
232
سید118
شازده داری اشتباه میزنی داداش خخخخخخخ اون گل مهرزاد معدنچی بود که به رحمتی زد خخخخخخخخخخ
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱:۰۰
1
12
شازده آبی
لایی . . . . فقط سانتر از کرنر . . . . مستقیم تو گل . . . . خخخخخخخخ
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵:۴۲
152
49
جعفری پرسپولیسی
پیشنهاد می کنم رحمتی تا 50 سالگی فوتبالش رو ادامه بده تا این رکورد برای دیگران دست نیافتنی شود والا با سنی که ایشون داره و تعداد حضور بیشترش در میادین خب باید این همه کلین شیتش زیاد باشه
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴:۲۴
پاسخ
58
194
سپاهان عزیز
خخخ بازم بابا رحمتی دروازه بانه این سید جلال چی که با۳۷ سال سن داره اون وسطا هنو بازی میکنه بابا برو دیگه سنت رفته بالا زود عصبانی میشی ،ارنج تو صورت بقیه میزنی تازهه پس پسی هم هسی چیزی بهت نمی گن...ادمین لطفا. ‌
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲:۰۲
10
1
محب
رحمتی از تقریبا 550 بازی این تعداد کلین شیت داره ، مثلا در پیکان نمیذاشت تیم و دفاع جلو بره تا کلین شیت کنه و آمار 1/3 کلین شیتو داره ولی بیرو آمار بهتر از 1/2 داره
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹:۳۰
پاسخ
49
144