بیماری مشترک ایموبیله و ایتالیا؛ دلتنگی آتزوری برای گل!

بیماری مشترک ایموبیله و ایتالیا؛ دلتنگی آتزوری برای گل!

784
20:06
03 فروردین 1398
ایتالیا در سال های اخیر آمار دلچسبی در گلزنی نداشته است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، رقابت های مقدماتی یورو 2020 برای تیم ملی ایتالیا از 15 دقیقه بامداد یکشنبه و با دیدار برابر فنلاند در اودینه آغاز خواهد شد. نگرانی بزرگ ایتالیایی ها در این مسابقه، مشکل گلزنی ایتالیا و مهاجم مرکزی اش، چیرو ایموبیله است.

ایموبیله در 25 مسابقه این فصل سری آ 13 گل برای لاتزیو به ثمر رسانده و در هر دو دیدار آخر خود برای بیانکوچلستی، دروازه رم و فیورنتینا را هم باز کرده است. با این روند مناسب، پیش بینی می‌شود او گزینه نخست مانچینی برای پست شماره 9 باشد و در دو سمت از طرف فدریکو برناردسکی و مویز کین حمایت شود. اما روند او در بازی های ملی اخیر، اینقدر خوب نبوده است.

بعد از به ثمر رساندن تک گل ایتالیا مقابل رژیم صهیونیستی در بازی مقدماتی جام جهانی 2018 در روز پنجم سپتامبر 2017، ایموبیله 9 بار دیگر پیراهن آتزوری را به تن کرده و در هیچ یک از این مسابقات موفق به گلزنی نشده است. این عدم گلزنی، تیم ایتالیا را هم دچار مشکل کرده است.

در تمام این 9 مسابقه که ایموبیله برای ایتالیا به میدان رفته و گلی نزده، آتزوری فقط و فقط 2 گل وارد دروازه رقبای خود کرده است؛ در جریان 2 تساوی 1-1 در 2 بازی دوستانه برابر انگلیس و اوکراین. در بازی مقابل اوکراین، ایموبیله بازی را از روی نیمکت آغاز کرد و لحظاتی بعد از گل فدریکو برناردسکی به زمین آمد؛ در معنای دقیق تر در 8 بازی آخر ایموبیله برای ایتالیا (به شکل ثابت) این تیم تنها یک بار موفق به گلزنی شده است.

ایتالیا با مشکل گلزنی جدی مواجه شده و روبرتو مانچینی با وجود تغییر روند نتایج این تیم در سال 2018، هنوز نتوانسته اقدامی برای حل این مشکل انجام دهد. بعد از پیروزی 5-0 مقابل لیختن‌اشتاین در ژوئن 2017، ایتالیا 17 دیدار انجام داده و فقط در یک مسابقه توانسته بیشتر از یک بار گلزنی کند؛ دیداری دوستانه مقابل عربستان در می 2018 که با پیروزی 2-1 لاجوردی ها به پایان رسید. 

این اتفاق شاید از آن جا نشات گرفته که در ترکیب ایتالیا تمام کننده ای مرگبار دیده نمی‌شود. کافی است این نکته را در نظر بگیریم که 13 گل آخر ایتالیا را 13 بازیکن گوناگون به ثمر رسانده اند و در بازی های ایتالیا در سال 2018، هیچ بازیکنی نتوانست بیشتر از یک گل برای ایتالیا به ثمر برساند. این 13 بازیکن به ترتیب (از آخرین بازی به عقب) متئو پولیتانو، کریستیانو بیراگی، فدریکو برناردسکی، جورجینیو، سیمونه زازا، لئوناردو بونوچی، آندره‌آ بلوتی، ماریو بالوتلی، لورنزو اینسینیه، آنتونیو کاندروا، جورجو کیه‌لینی، چیرو ایموبیله و مانولو گابیادینی بوده اند.

شاید اگر روند مثبت ایموبیله در سری آ در بازی های ملی هم ادامه داشته باشد، خیال روبرتو مانچینی از رفع این مشکل تا حدود زیادی راحت شود.

7712

اختصاصی
نظرات کاربران