تابش: اگر قانون 90+10 تصویب شده باید ابلاغ کنند/برخی از هواداران سپاهان خط می‌گیرند

تابش: اگر قانون 90+10 تصویب شده باید ابلاغ کنند/برخی از هواداران سپاهان خط می‌گیرند

2027
13:45
25 مرداد 1398
مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: ما بارها از قانون 90 به 10 صحبت کردیم اما حرف‌ها به جایی نرسید و کلی هم از ما ایراد گرفتند که چرا این صحبت‌ها را مطرح می‌کنیم!

به گزارش وب‌سایت نود، مسعود تابش در مورد هجمه‌هایی که در فضای مجازی علیه باشگاه سپاهان ایجاد شده،‌گفت: ما هواداران کارشناس و فوتبال‌ فهم زیاد داریم، اما عده‌ معدودی هستند که نمی‌دانم در مورد آنها  چه بگویم. یک تیمی بسته‌ایم که همه شامل مدیریت،‌ کادر فنی و ... راضی هستند،‌ اما برخی نمی‌دانم چه می‌گویند مثلاً عنوان می‌کنند که چرا ستاره نمی‌خرید! آنها به چه کسی ستاره می‌گویند؟ من بر اساس درخواست کتبی کادر فنی که طی همین چند روز به من اعلام کرده‌اند با بازیکنانی مشغول مذاکره هستم و سعی می‌کنیم که آنها را به خدمت بگیریم. ما باید در سه جام شرکت کنیم، ‌در آسیا باید از فوتبال ایران دفاع کنیم و به همین خاطر در نظر داریم که تیم خوبی را آماده کنیم.

تابش در ادامه گفت:‌ در یک بازی تدارکاتی نتیجه را واگذار می‌کنیم و مکافات می‌شود، در حالی که کسی نمی‌گوید بسیاری از بازیکنان در این بازی‌ها بازی نمی‌کنند و کادر فنی برای ارزیابی تمام بازیکنان تغییرات زیادی در ترکیب تیم ایجاد می‌کند. چند دهه است که در فوتبال مشغول فعالیت هستم اما تا به حال چنین چیزهایی را ندیده بودم. برخی‌ها توقعات عجیب و غریب زیادی دارند. البته سپاهان هواداران میلیونی فهمیده‌ای دارد اما تعداد اندکی هستند که نمی‌دانم از کجا خط می‌گیرند.

وی افزود:‌ کسی نمی‌گوید که من تیم زیر 13 سال سپاهان را به چین فرستادم و در آنجا موفقیت خوبی به دست آورد. در تورنمنتی که از کشورهای برزیل، آرژانتین و... تیم‌های زیادی در آن شرکت می‌کنند و البته ما هر سال این برنامه را داریم که این تیم را به تورنمنتی اعزام کنیم. ما یک باشگاه متفاوت هستیم و الان نیز رشته دوومیدانی به باشگاه ما اضافه شده است. حدود 3500 ورزشکار در سطح قهرمانی داریم. در این شرایط بد اقتصادی بدهی نداریم اما کسی از این‌ها صحبت نمی‌کند. ما نگاه‌مان به فردا است و آینده را می‌بینیم. قهرمانی در تیم‌های سپاهان باید دوام داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد مذاکره با امید ابراهیمی گفت: امید ابراهیمی تنها چند روز است که آزاد شده، او بازیکن خوبی است و همه او را قبول دارند اما برخی مدام زنگ می‌زنند که چرا او را نمی‌گیرید. انگار من قرار است به سوپرمارکت بروم و تخمه بخرم! این کار حساب و کتاب دارد. شاید آن بازیکن نخواهد که به ایران بیاید ما علاقه‌مندیم ک او را به خدمت بگیریم و دنبال این موضوع هستیم..

تابش در ادامه ‌گفت: امید ابراهیمی بیشتر سپاهانی است تا استقلالی، او بازیکن با اخلاق و شریفی است و ما او را دوست داریم چندین سال در سپاهان بازی کرده و برای ما زحمت کشیده است و ما مشغول مذاکره هستیم..

وی در مورد جذب امید نورافکن گفت: امید نورافکن تحت قرارداد یک باشگاه دیگر است اما ما به دنبال جذب او هستیم. باید رضایت آن باشگاه را به دست بیاورم، یک ماه تمام به خاطر  جذب کی‌روش و کمان اعصاب ما را خرد کردند با اینکه قرارداد آنها تمام شده بود و در ایران نبودند و وقتی آنها را جذب کردیم گفتند هنر کردید این بازیکنان را گرفتید؟! ما برای امید نورافکن هم مشغول مذاکره هستیم. دوست داریم او به تیم ما بیاد اما باید شرایط این انتقال را فراهم کنیم.

مدیرعامل سپاهان افزود:‌ به هر حال ما دنبال  جذب هر دو بازیکن هستیم و مشغول مذاکره‌ایم اما آن طرف قضیه هم مهم است. همانطور که گفتم امید ابراهیمی تازه آزاد شده و اولویتش قطر است. باید ببینیم آیا دوست دارد به ایران بازگردد یا خیر. نورافکن هم تحت قرارداد شارلروا است. او یک بازیکن چند پسته و کاپیتان تیم ملی امید ایران است. ما به او علاقه‌مندیم و صحبت کرده‌ایم. خودش هم فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشد اما به هر حال باید رضایت باشگاه بلژیکی را نیز بگیرم. امیدوارم صحبت‌هایی که مطرح می‌شود از روی دلسوزی باشد و خدا کند از روی عناد و دشمنی نباشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد اینکه قانون 90 به 10 برای تقسیم تماشاگران فصل گذشته جرقه‌ای برای شروع اتفاقات ناگوار بود و با اینکه این قانون به تصویب هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال رسیده اما هیچ صحبتی از آن در سازمان لیگ و دیگر محافل فوتبالی کشومان وجود ندارد، ‌گفت:‌ما بارها از قانون 90 به 10 صحبت کردیم اما حرف‌ها به جایی نرسید و کلی هم از ما ایراد گرفتند که چرا این صحبت‌ها را مطرح می‌کنیم! در تمام دنیا وقتی یک مسابقه فینال یا پایانی برگزار می‌شود به زمین بی‌طرف می‌روند و تماشاگران را به صورت 50، 50 تقسیم می‌کنند اتفاقاً قبل از فینال جام حذفی ما فینالی در اروپا برگزار شد که تماشاگران به زمین بی‌طرف رفتند آنجا قانون 50، 50 اعمال شد اما در مسابقاتی که فینال نیستند شرایط میزبانی چه می‌شود؟ من وقتی بر اساس قرعه میزبان یک مسابقه می‌شوم شرایط میزبانی یعنی چه؟ یکی از شرایط مهم میزبانی همین قانون 90 به 10 است. ما سال گذشته با مس کرمان بازی کردیم و در خانه آنها نزدیک بود حذف شویم چرا آنجا قانون 50، 50 اعمال نشد. باید قانون 90 به 10 که  البته 10 درصد هم نیست بلکه 7 درصد است اجرا شود. باشگاه‌هایی که هوادار زیادی ندارند روی این قضیه مصر نیستند اما تیم‌هایی مانند سپاهان، تراکتورسازی‌، استقلال و پرسپولیس که هواداران زیادی دارند باید روی این مسئله حساس باشند. ما گناه نمی‌کنیم که این را می‌گوییم.

تابش در پاسخ به این سوال که آیا برای فصل جدید سازمان لیگ در خصوص قانون 90 به 10 چیزی به باشگاه سپاهان اعلام کرده گفت: در این مورد هیچ چیزی به ما ابلاغ نشده است. اگر هیأت رئیسه فدراسیون آن را تصویب کرده درخواست می‌کنیم و خواهش می‌کنیم این قانون را ابلاغ کنند و آن را اجرا کنند. یک قانون بد و فاجعه بهتر از بی‌قانونی است. هر چه است آن را به صورت رسمی اعلام کنید. اگر قانونی در این زمینه وجود دارد آن را الان اعلام کنید نه قبل از یک بازی بسیار حساس.

مدیرعامل سپاهان در خصوص محل بازی با تیم شاهین بوشهر در هفته اول لیگ برتر گفت:‌ هنوز چیزی به ما به صورت کتبی اعلام نشده و ما محل و زمان بازی با شاهین بوشهر را نمی‌دانیم. 

وی در خصوص نواقص ورزشگاه نقش جهان گفت:‌ ما تلاش می‌کنیم برای بازی دوم تمام شرایط را در خصوص میزبانی خودمان فراهم کنیم. الان فقط بحث گیت‌ها، شماره‌گذاری صندلی‌ها و دوربین‌های بیرون ورزشگاه را داریم. ما  10 گیت را آماده خواهیم کرد که هر کدام دو ورودی دارند و عملاً 20 ورودی خواهیم داشت و در مرحله بعدی و بر اساس نیازمان،گیت های دیگری را هم اضافه می‌کنیم. شماره‌گذاری صندلی‌ها هفته آینده انجام می‌شود و دوربین‌های بیرون ورزشگاه را نیز به زودی نصب خواهیم کرد.

4416

نظرات کاربران
arya
سپاهانیا یادتون باشه اسیایی شدنتون رو مدیون پرسپولیس کبیر هستین. پس یک تشکر بدهکارین
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷:۴۴
پاسخ
15
9
غــرش طــوفــان زرد
به عنوان یک سپــاهانی قدیمی، برای تابش احترام خاصی قایل هستم و بهش اعتماد دارم.. امیدوارم موفق باشه..
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵:۳۴
پاسخ
8
17
قلب اردبیل به عشق پرسپولیس میتپد
سه تیمه ژاپنی فقط بیانیه میدهند و فرفکنی میکنند ولی پرسپولیس جوابشونو در زمین فوتبال میدهد
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸:۵۳
پاسخ
23
27
کمیته اخلاق برای همه تیم ها به جز پرسپولیس
منظورت همان جام هایی که با اسنپ به پرسپولیس دادند. منظور شما از زمین فوتبال چیه؟؟ همان اسنپه
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۴:۲۵
11
18
همه باید فدای پرسپولیس سوگولی بشوند حتی قانون
قانون فدای خواست پرسپولیس . هرجور پرسپولیس راحت باشه
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲:۰۲
پاسخ
19
23
خوزه
آقای تابش شما مدیر عامل کاردان وبادرایتی هستی واقعا مدیریت کردن 3500 ورزشکار کار بسیار سختی هست موفق باشی
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸:۵۶
پاسخ
15
25
جنگ نیست فوتباله
هواداران میلیونی سپاهان خخخخخ
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸:۵۹
پاسخ
25
14
علیرضا
شماتیمتونو باپرسپولیس استقلال مقایسه نکنین فقط تواصفهان طرفداردارین اونم تواصفهان طرفدارهای دوتیم کمترنیستن اگرراست میگین ببینیدچنددرصد ورزشگاه تون روپرمیکنن مجبوریدقانون ۹۰ به ده اجراکنید
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰:۵۳
پاسخ
21
16
فقط زرد طلایی
آقای تابش یکی از ورزشی ترین چهره های فوتبال ایران هست که خیلی ها رزومه اش را نمیدونند . انتظارات از سپاهان بسیار بالاست ، سپاهان کم باشگاهی نبوده و نیست و هوادار انتظار داره حداقل نصف ریخت و پاش هایی که برای تیم سوگولی وزارت ورزش انجام شده و میشه برای باشگاه بزرگی به نام سپاهان هم هزینه بشه . اینکه هر جا اسم سپاهان هست یه عده هوچیگر میان مغلطه میکنند نشان از بزرگی و اعتبار سپاهان داره و لاغیر . قانون 50 - 50 هم یکی از هدیه های وزارت ورزش به سوگولی بود که قطعا در آینده هم فقط برای سوگولی اجرا میشه . تا زمانی که تیم های لیگ علیه اینهمه تبعیض وزارت ورزش موضع نگیرند در به همین پاشنه میچرخه . ادمین بی طرف نظرات هوچیگرها را منتشر میکنی نظر من را هم منتشر کن . مرسی
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸:۲۷
پاسخ
9
25
پرسپولیس 99❤️
بیانیه ها را کی منتشر می کنید؟ در فصل نقل و انتقال کاتب و میرزا بنویس هم ایا گرفتید که بشه انتشار بیانیه ها را تسریع کرد یا نه؟ برا کور کردن بیشتر تماشاچی ها چه تمهیداتی در نظر گرفته شده؟ ایا مربی باشگاه به مظلوم نمایی و شلوغ کاری خود ادامه خواهد داد یا روش دیگری را برای این فصل در نظر گرفته؟ واقعا سپاهان حیفه که بدون این حواشی بمونه وقت این قبیل کارای مضحک بیشتر بشه با تشکر
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵:۰۶
پاسخ
33
42
هتریک خاطرس واس ما
چرا انقد شما از سپاهان میترسید !!! انگار فقط میاید اصلا مطالب رو هم نمیخونید و فقط نظر مینویسید ،،، دوتا مدیر آدم حسابی داره فوتبال ایران یکیشم زنوزیه ک آدم با کلاس و با ابهتیه سپاهان ی باشگاه حرفه ایه خیلی از سپاهان امسال میترسید میدونم
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸:۳۰
12
18
سعید
مدیران حاشیه ساز و زیاد مصاحبه کننده هیچ وقت موفق نبودن تو هیچ باشگاهی.تابش هم موفق نمیشه.تشنج رو خودش زیاد میکنه بعد هوادار مقصر میکنه
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸:۵۱
پاسخ
22
32
صدیق قاسمی
بیست دقیقه مصاحبه کرده و ۱۰۰ تا وعده داده و هزار تا دروغ و کلی هم خودخواهی و تکبر از
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳:۱۱
پاسخ
25
38
عشقممم نیمار
نگران نباشید ..اگ دیدن شیش_پولیس در مراحل حذفی تا نیمه نهایی رسید ..قانون ۵۰-۵۰ یا هرچی دیگ ک ب صلاح شیش_پولیس باشه انجام میدن وای در مسابقاتی ک شیش_پولیس حضور ندا ه در حذفی ..همون قانون ۹۰-۱۰ اجرا میشه :-P در ضمن امید نورافکن تمام عشق_تقلالیا و‌در ایران فقط برای عشق_تقلال بازی میکنه ..پ امید نداشته باشید بیاد سپاهان :-P راستی ..کی هوادارای سپاهان ب ی میلیون رسید من بی خبر بودم‌؟؟ :-)
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۳۵
پاسخ
49
19
Erfan
ازت خیلی ممنونم که با نظراتت موجب خنده و شادی ما میشی
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳:۵۲
6
15
سپاهان،استقلال،تراکتور
قوانین به پرسپولیس بستگی داره
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۲۷
پاسخ
58
58
پرسپولیس 99❤️
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی که در نظام طبیعت ضعیف پامال است خودتون را قوی کنید غر زدن بی فایدس و امتیاز نمیاره
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲:۳۹
9
8
ساوالان
صد در صد قانون از ان اکثریت است. مثلث ژاپنی در اقلیت؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱:۲۳
6
11