تاتنهام 2 - 0 آرسنال؛ پایان سلطه توپچی ها در داربی شمال لندن

تاتنهام 2 - 0 آرسنال؛ پایان سلطه توپچی ها در داربی شمال لندن

3608
21:42
10 اردیبهشت 1396
تاتنهام با برتری در دربی شمال لندن، همچنان در کورس قهرمانی اختلاف با چلسی را حفظ کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تاتنهام با برتری در دربی شمال لندن، همچنان در کورس قهرمانی اختلاف با چلسی را حفظ کرد.

به گزارش وبسایت نود، تاتنهام موفق شد در دربی شمال لندن آرسنال را با دو گل شکست دهد تا نه تنها اختلاف امتیاز را در صدر جدول حفظ کند، بلکه با این نتیجه، قطعاً در پایان فصل اسپرز در جدول رده بندی بالاتر از توپچی ها قرار می گیرد. این برای اولین بار از فصل 1994-1995 است که این اتفاق رقم می خورد.

در آخرین بازی روز یکشنبه از هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس، تاتنهام در وایت هارت لین با قضاوت الیور میزبان آرسنال بود. دو تیم با این ترکیب به مصاف هم رفتند:

تاتنهام

لوریس، تریپیه، آلدرویرلد، فرتونخن، دیویس، دایر، وانیاما، سون، اریکسن، دله الی، کین

نیمکت: فورم، واکر، ویمر، دمبله، سیسوکو، انکودو، یانسن

آرسنال

پیتر چک، گابریل، کوشیلنی، مونرئال، چمبرلین، رمزی، ژاکا، گیبز، اوزیل، سانچز، ژیرو

نیمکت: اوسپینا، هولدینگ، بیرین، کوکلین، ایووبی، والکات، ولبک

دو تیم در شرایطی پای به این مسابقه گذاشتند که با توجه به نتایج رقم خورده، هر دو با کسب سه امتیاز می توانستند به رقبا نزدیک تر شوند. پیش از شروع دربی شمال لندن، چلسی 3-0 اورتون را شکست داد و از طرفی دو تیم شهر منچستر متوقف شدند.

حساسیت بازی باعث شد نیمه اول مسابقه خیلی جذاب و پر حادثه نباشد و به همین دلیل کمتر شاهد موقعیت های جدی گلزنی روی دروازه ها بودیم.

در همان ابتدای بازی اولین فرصت نصیب هری کین شد که او قدر این فرصت را ندانست. در ادامه بازی محتاطانه دو تیم باعث شد فرصتی روی دروازه ها شاهد نباشیم، اما در دقیقه 22 اسپرز می توانست به گل اول خود برسد، پاس خوب دایر به هری کین رسید، ضربه او بعد از برخورد به بازیکن حریف منحرف شد ولی در تیر دوم به دله الی رسید، اما این بازیکن قدر این موقعیت استثنایی را ندانست تا بازی 0-0 باقی بماند.

سه دقیقه بعد فرصت دیگری نصیب تاتنهام شد، این بار ضربه سون در تیر دوم به اریکسن رسید ولی ستاره دانمارکی اسپرز قدر این فرصت را ندانست تا باز هم آرسنال جان سالم از این موقعیت به در ببرد.

در ادامه نیمه نخست، آرسنال هم خودنمایی کرد، طی دو صحنه دو ضربه کات دار از سوی رمزی و سپس سانچز دروازه لوریس را تهدید کرد ولی هیچ یک راهی به دروازه تاتنهام پیدا نکرد. در اواخر نیمه اول هم فرتونخن با یک شوت کات دار دروازه چک را هدف گرفت که ضربه این بازیکن هم توسط دروازه بان حریف دفع شد تا نیمه اول با تساوی 0-0 به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم، شاهد بازی جذاب تری از سوی دو تیم بودیم، این تاتنهام بود که سعی کرد از موقعیت میزبانی خود بهره ببرد و دروازه حریف را باز کند. در دقیقه 49 اولین موقعیت جدی روی دروازه میهمان خلق شد که شوت زیبای وانیاما با دفع چک همراه شد تا بازی همچنان بدون گل باقی بماند.

دقیقه 55: بالاخره قفل دروازه آرسنال شکسته شد، حرکت عالی اریکسن و دله الی درون محوطه جریمه با ضربه ستاره دانمارکی همراه شد، اما توپ برگشت داده شد و در ادامه دله الی با فرصت طلبی توانست دروازه حریف را باز کند تا بازی 1-0 به سود میزبان شود.

دقیقه 58: هنوز سه دقیقه از گل اول نگذشته بود که شوک دوم به آرسنال وارد شد، هری کین به محوطه جریمه حریف نفود کرد، گابریل او را متوقف کرد و الیور هم نقطه پنالتی را نشان داد، هری کین پشت توپ ایستاد و موفق شد بازی را 2-0 کند.

در ادامه بازی ونگر سعی کرد با چند تعویض شرایط را تغییر دهد ولی تاتنهام در دفاع عملکرد خوبی داشت و البته در خط حمله نیز همچنان زهردار نشان می داد، طی دو نوبت آرسنالی ها روی دروازه حریف خطرساز شدند که لوریس در مهار توپ بازیکنان میهمان دچار مشکل نشد، در آن سمت درخشش چک هم باعث شد آرسنال گل های بیشتری را دریافت نکند.

در نهایت این بازی با همان دو گل پایان یافت تا تاتنهام برای اولین بار طی 22 سال گذشته، در لیگ برتر بالاتر از آرسنال قرار گیرد. آن ها اکنون با 77 امتیاز از 34 بازی رده دوم جدول هستند و با چلسی 4 امتیاز اختلاف دارند. آرسنال هم با 33 بازی و 60 امتیاز، در رده پنجم ایستاده است. به این ترتیب تیم ونگر نمی تواند در این فصل به اسپرز برسد.

این برای اولین بار بود که اسپرز شش بازی متوالی مقابل توپچی ها در لیگ برتر شکست نمی خورد. تیم پوچتینو با این پیروزی، در سیزدهمین بازی متوالی خود در خانه در لیگ برتر پیروز شد، ضمن این که این نهمین برد پیاپی اسپرز در لیگ جزیره بود تا این تیم لندنی همچنان امیدوارانه به ادامه فصل بنگرد.

 

 

 

دانلود خلاصه بازی تاتنهام 2-0 آرسنال

1878

نظرات کاربران
مرتضی
عجب تیمی شده این تاتنهام واقعا تیم خوب و شایسته ای است
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴:۳۶
پاسخ
3
14
مکتب ویتنام
به گرد پامون هم نمیرسی تاتی
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۱:۵۶
پاسخ
8
9
بابک
نمیدونم کی واسه مالکان آرسنال گفته با بازیکنانی مثل ایووبی چمبرلین الننی کوکلین و گیبز و ..... میشه افتخارات سالهای ۲۰۰۰تا ۲۰۰۰۶ رو بدست آورد؟
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۶:۵۲
پاسخ
0
37
آرنهام
دوران آرسنال تمام شد تاتنهام خيلي بهتر بود بايد قبول كنيد آرسناليا تيمتون هيچي نداشت يعني هيچي
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۵:۱۵
پاسخ
27
14
Chelsea fc
حیف شد؛ دوست داشتم آرسنال میبرد . ولی مهم نیست چون ما رسما امروز بازی های سخت مون تموم شد رفت .
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۹:۱۹
پاسخ
26
24
⭐⭐ بهشت قرمز ⭐⭐
عشقه لیورپول
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۲:۵۷
پاسخ
44
9
Gunner
2 بازی اخیر که اولیور برامون قضاوت کرد 2 پنالتی اشتباه علیه آرسنال و 1 گل آفساید. و 2 پنالتی آرسنال رو نادیده گرفت...یعنی اینقدر که ما آرسنالی ها میتونیم اسم از داورهایی بیاریم که فقط برامون خاطرات بد گذاشتن هیچ تیم دیگه ای نمیتونه.استخون لای زخمند این داورها.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۱:۴۶
پاسخ
14
32
جواد
این چه سیستمی بود ارسنال نمیتونست حمله کنه اگه چک نبود خیلی بیشتر گل میخورد ترکیب عجیبی چید ونگر 2 تا دفاع چپ با2تا دفاع اخر بعد چمپرلین گذاشت دفاع راست بلرین گذاشت رو نیمکت
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۰:۱۱
پاسخ
22
23
آرنهام
موقعيت ها ك بيست در مقابل ده بود و دو برابر..گردش توپ و پاس و كرنر رو كه نگم بهتره..عزيزم تاتنهام فقط دوتا دروازه خالي نزد نميدونم تعريفتون از بازي پايا پاي چيه بابك جان
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۱:۵۶
9
4
بابک
چک این فصل افتضاح بود . این بازی تنها بازی بود که خوب بود. بعدشم آرسنال هم کلی فرصت سوری کرد.کلا بازی پایاپای بود.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۰:۵۸
9
21
بابک
یعنی 1 بار شد داوری به ضرر آرسنال نباشه؟ نیمه اول پنالتی رو گیبز رو نگرفت و پنالتی اشتباه که 1 کارت بود نهایتا واسه تاتنهام گرفت.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۹:۱۸
پاسخ
20
54
سورنا
آخه آرسنال رنگ پیراهنش سفید نیست که داورها براش گل آفساید رو قبول کنند و پنالتی های الکی بگیرن و بازیکنانشون رو اخراج نکنند. خخخخخخخخخخ
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵:۳۰
7
4
توفیق
من طرفدار یونایتدم ولی باید دو تیم آرسنال و منچستر یک بازنگری در جذب بازیکنها و سیستم بازیشون بدن لیگ جزیره مثل سالهای قبلش نیست و داره پوست میندازه و از اون حالت کلاسیک خودش اومده بیرون و مربیانی که از کشورهای دیگه اومدن تغییر سبک ایجاد کردن یک زمانی تیمها تو انگلیس کارشون فقط سانتر بود و این وسط آرسنال و منچستر رو زمین بازی میکردند و نتیجه هم میگرفتند ولی الان مربیانی مثل کونته، پوچتینو، کلوپ اینا اومدن و نحوه بازی تیمها عوض شده و کاملا مشخصه انگلیس میخواد پوست بندازه و فوتبالشو بیاره رو زمین
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴:۴۷
0
12
آرنهام
عكس ششم رو كه نگاه كني كاملا مشخصه كه پاي كين رو زد مگه اينكه تعصب جلوي چشماتو گرفته باشه
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۷:۰۶
12
4