تاج: با کی‌روش برای تمدید قرارداد به توافقاتی رسیده‌ایم/ بانوان باید ورزش کنند و اینکه بگویند بی‌بند و باری، معنا ندارد

تاج: با کی‌روش برای تمدید قرارداد به توافقاتی رسیده‌ایم/ بانوان باید ورزش کنند و اینکه بگویند بی‌بند و باری، معنا ندارد

10249
20:47
11 اردیبهشت 1397
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: توافقاتی بین ما و کی‌روش حاصل شده و با هم هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس فدراسیون فوتبال گفت: توافقاتی بین ما و کی‌روش حاصل شده و با هم هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، 

مهدی تاج در پایان مجمع سالیانه هیئت فوتبال خراسان رضوی در پاسخ به این سؤال که فدراسیون فوتبال چه نگاهی به استان خراسان رضوی دارد، اظهار داشت: تیم‌ها اگر بودجه‌شان تأمین نشود، آسیب می‌بینند. در این موضوع خصوصی و دولتی هم فرقی ندارد. مهمترین‌ راه‌ کسب بودجه موضوع حق پخش تلویزیونی است که ما سال گذشته نتوانست آن را تأمین کنیم. الان خوشبختانه با صداوسیما به نتایج خوبی رسیده‌ایم و این موضوع مراحل خود را طی می‌کند. اگر پولی که ما فکر می‌کنیم از این راه به دست بیاید، تبلیغات دور زمین هم رونق می‌گیرد.

وی افزود: امسال همه بلیت‌فروشی در اختیار باشگاه‌ها بوده و فقط برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در اختیار سازمان لیگ بود. این دو تیم و همچنین تیم ملی در ورزشگاه آزادی بازی می‌کردند، یعنی سه تیم در یک ورزشگاه. به همین دلیل این کار صورت نگرفته بود. امسال هم حدود 4، 5 ماه است که دو باشگاه کار بلیت‌فروشی را انجام دادند. در مجموع امیدواریم که فصل آینده ورزشگاه آزادی هم با گیت‌های پیشرفته و خوب کامل شود و بازرسی بدنی هم از بین برود به صورت سیستمی انجام شود، چون نیروی انتظامی هم نمی‌تواند 100 هزار در ورزشگاه را بازرسی بدنی کند. به هر حال این ترقه‌ها کاملاً کار دست ما می‌دهد و باید موضوع حتماً به صورت سیستمی باشد. در کشور هم باید این کار در همه تیم‌هایی که خودشان بلیت‌فروشی می‌کنند، رخ بدهد، از همان 27 صدم درصد که گفتم کارهای زیادی می‌توان انجام داد و یکی از آن کارها، مجهز کردن ورزشگاه‌ها است.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که گفته بود باشگاه‌های بدهکار باید بدهی خود را پیش از لیگ هجدهم تسویه کنند و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، آیا فصل آینده با 16 تیم برگزار خواهد شد یا نه، گفت: من نمی‌دانم که بدهکاران تا چه اندازه می‌توانند بدهی خود را تسویه کنند. این بستگی به رفتار خود باشگاه‌ها دارد. فوتبال ما با این مشکلات از جمله حق‌پخش، تبلیغات دور زمین، بلیت فروشی، قیمت بلیت‌ها و... مواجه هستیم. اکنون قیمت بلیت بازی‌ها در کشور ما 5 هزار تومان است و 5 هزار تومان با هیچ کشوری در منطقه قابل مقایسه نیست. نمی‌توانیم قیمت بلیت‌ها را افزایش بدهیم، چون مخاطب‌مان هم نمی‌توانند پرداخت کنند. این مسئله فقط متوحه فوتبال کشور ماست و باید یک برنامه‌ریزی مدون داشته باشیم. این راه در حال طی شدن است و شاید کمی سخت باشد، اما آهسته آهسته پیش می‌رویم، بلیت فروشی در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرد، ورزشگاه‌ها تجهیز می‌شود و به سمت برنامه ریزی مدون می‌رویم. تیم‌های ما از نظر نتیجه گیری خوب هستند، اما از نظر سخت‌افزاری وضعیت خوب نیست.

تاج درباره اینکه آیا قرارداد کارلوس کی‌روش برای جام ملت‌ها تمدید می‌شود یا نه، گفت: قرارداد کی‌روش هم تمدید می‌شود و در تلاش هستیم. خود کی‌روش باید علاقه‌مند باشد که این قرارداد تمدید شود و البته من در این زمینه با کی‌روش صحبت کرده‌ام. بیشتر از این در این خصوص صحبت نمی‌کنم، اما توافقاتی بین ما و کی‌روش حاصل شده و با هم هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

وی در خصوص مدت زمان قرارداد زلاتکو کرانچار برای هدایت تیم المپیک که گفته شده بود 6 ماهه است اما قرارداد دو ساله امضا شد، اظهار داشت: من در این خصوص صحبتی نکردم و فقط می‌توانم بگویم سرمربی تیم المپیک انتخاب شده و امیدوارم به توفیقاتی با کرانچار برسیم. مشکلی از ناحیه صحبت‌هایی که هم که مطرح شده بود مبنی بر اینکه کرانچار تأیید نشده، اختلاف وجود دارد و... درست نیست. کرانچار هم تأیید شده و هم اختلافی وجود ندارد. تا این حد می‌توانم در این خصوص صحبت کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره قرارداد با صداوسیما اظهار داشت: آقای علی‌عسگری واقعاً در این زمینه وقت گذاشت، گلایه‌های ما را کامل شنید و دو سه جلسه هم خودم با حضور او و شهریاری داشتیم. قراردادهای ما مبادله شده و خیلی به یکدیگر نزدیک شدیم. فکر می‌کنم سال آینده در بلاتکلیفی به سر نمی‌بریم و شما دیگر شاهد این نخواهید بود که دوربین را راه می‌دهیم یا نه. همه به این نتیجه رسیده‌ایم که با دعوا کردن چیزی گیرمان نمی‌آید و همه متضرر می‌شویم. اگر آن قرارداد به ثبت برسد، قرارداد دور زمین هم به بهترین شکل بسته خواهد شد و دیگر خود سازمان لیگ این کار را انجام می‌دهد و به پیمانکاران فقط درصد انجام کار می‌دهد. در این شرایط پول تبلیغات مستقیم به حساب سازمان لیگ می‌آید و اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. این همان چیزی است که در همه دنیا و طول سال‌ها مرسوم بوده اما در کشور ما به دلیل اختلاف‌هایی که وجود داشته، تا الان مغفول مانده است.

تاج درباره جلسه با شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا و اینکه آیا حل شدن مناقشه ایران و عربستان هم در این جلسه مطرح شده یا نه، گفت: درباره ایران و عربستان باید به صورت جدی به این سمت برویم که تیم‌های ما سال آینده در کشور خودمان میزبانی کنند. این موضوع معلوم نیست و نمی‌توانم بگویم حتماً انجام می‌شود. ما با شیخ احمد صحبت‌های خودمان را مطرح کردیم، اما اینکه چه گفته‌ایم، بماند.

وی در خصوص اینکه وزارت ورزش و جوانان برای بازگشت طرح یوز ایرانی روی پیراهن‌های تیم ملی پیگیری‌هایی انجام داده است، اظهار داشت: نه، وزارت ورزش نامه‌ای به ما نداده است، اما خودمان به همراه آقای وزیر به دنبال این هستیم و شاید اتفاق‌هایی رخ بدهد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که فسادی که در تیم ملی رخ داده و باعث محرومیت افشین پیروانی شده که گفته می‌شود برخی آرا درباره برخی نفرات هم قرار است بعد از جام جهانی اعلام شود، تصریح کرد: به آن هم رسیدگی شد، اما اینطور نیست که بعد از جام جهانی اتفاق جدیدی بیفتد.

تاج در واکنش به اینکه آیا از سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا کاسته خواهد شد، گفت: خیر، اینطور نیست.

مهدی تاج در مجمع سالیانه هیئت فوتبال استان خراسان رضوی اظهار داشت: این توفیق را داشتم که در این مجمع شرکت کردم. خوشحالم که چنین مجمعی سالانه برگزار می‌شود و کار بسیار خوبی است. اینجا دو موضوع به ذهن من می‌آید که اولین تأکیدم در بخش بانوان است. نیمی از کشور ما را بانوان تشکیل می‌دهند که آنها باید ورزش کنند. اینکه بگویند بی‌بند و باری، معنایی ندارد و اتفاقاً حضور بانوان را در ورزش بسیار مفید می‌دانم.

وی افزود: روز گذشته بدرقه تیم ملی فوتسال بانوان برای حضور در دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا بود. ما سال 2015 در چنین شرایطی به قهرمانی رسیدیم و اگر می‌خواستیم در بخش بانوان میلیاردها پول برای تبلیغ بدهیم، نمی‌توانستیم به این اندازه مفید باشیم که در آسیا اول شدیم. امسال نیز تیم برای دومین بار به مسابقات رفته است و این تیم را هم برای قهرمانی بسته‌ایم، چون خود من روی این موضوع حساس هستم. ما هم در فوتبال و هم در فوتسال بانوان چهار رده سنی داریم که همه آنها باید جدی گرفته شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: دومین بحثی که می‌خواهم در خصوص آن صحبت کنم، بحث درآمدهاست. ما همیشه با بحث بودجه مواجه هستیم. تیم‌داری در رده‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، فوتبال، فوتسال، ساحلی و همه اینها به بودجه منتهی می‌شود. این بحث جدا نشدنی است و باید روی بحث بودجه نیز حساس بود. در قانون مصوب مجلس آمده که هیچ نهاد یا مؤسسه دولتی نباید به فوتبال حرفه‌ای کمک کند و البته این قانون هم وجود دارد که صداوسیما باید حقوق فوتبال را بدهد. حالا ما یک بند را اجرا می‌کنیم، اما هنوز یک بند دیگر را اجرا نکرده‌ایم. یک بند آن که کمک نکردن است، همه زود گوش داده‌اند و آن را انجام می‌دهند.

«در خصوص موضوع درآمدها و حق پخش با هرکسی صحبت کردیم، از این بابت اذیت می‌شد». تاج با بیان این جمله در خصوص اجرایی نشدن حق پخش تلویزیونی تصریح کرد: ما یک بخش قانون که باید اجرایی می‌شد، هنوز اجرا نکرده‌ایم. البته این را بگویم و جای خوشحالی دارد که در آخرین مذاکرات‌مان با صداوسیما، به نتیجه‌ای رسیده‌ایم. خوشبختانه مبادله‌ای شده و این بار از حرف جلوتر رفته‌ایم. قرار این بود اگر حق پخش تأمین نشود، از 20 اسفندماه بازی‌ها پخش نشود. به نظرم بسیار بد بود که صداوسیما و فدراسیون نتوانند این مشکل را حل کنند و خدا را شکر که موضوع به خوبی پیش رفت و تبادلی در این زمینه صورت گرفت. امسال هم که شروع سال اجرای این بودجه است، مبلغی که در این زمینه به فدراسیون فوتبال می‌رسد، از نظر ما خوب است.

وی با اشاره به قدرت فوتبال تصریح کرد: قدرتی در کشور به اسم فوتبال وجود دارد که مأموریتی همچون صداوسیما را انجام می‌دهد. همچنین ما بخش سومی داریم به اسم اپراتورها که این سه را با هم ادغام کرده‌ایم و به نظرم تعامل آنها به جای خوبی می‌رسد. قرار است ما بحث بودجه را حتماً بررسی کنیم، چون همه جای دنیا درآمد فوتبال را پرداخت می‌کنند. این موضوع و قراردادها را هم تمام دستگاه‌های نظارتی بررسی کرده و دیده‌اند. ما همه بندها را برای همه باز گذاشته‌ایم تا مورد بررسی قرار بگیرد و همه چیز معلوم است. این قراردادها به دادسرا نیز رفته تا قراردادهای مالی بررسی شود.

تاج با ابراز امیدواری برای پیش رفتن فدراسیون فوتبال با قراردادی که با صداوسیما به امضا رسانده است، گفت: چند سال است که گفته‌اند هیچ دستگاهی کمکی به فوتبال نکند و از جایی هم که باید درآمدزایی می‌شد، این اتفاق رخ نداد. مشخص است که این مسئله باعث ایجاد مشکل می‌شود. چرا باشگاه‌های ما با مشکلات مالی برخورد کنند؟ ما یکی از کم بودجه‌ترین فدراسیون‌ها هستیم و صعودمان به جام جهانی با این اعداد و ارقام، واقعاً کار بزرگی بود. مهم‌ترین مشکل هر هیئت فوتبالی هم همین بودجه است. برای ورزش کلی بودجه در نظر گرفته‌اند، اما نامی از فوتبال در این میان نیست و سهم فوتبال از بودجه ورزش بسیار کم است.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به محبوبیت فوتبال تصریح کرد: ما بزرگ‌ترین همایش‌های انسانی را برگزار می‌کنیم. کدام یکی از بازی‌های ما در راه جام جهانی کم بازدید بود؟ مسابقات فوتسال را ببینید که همه سالن‌ها پر می‌شود. فقط یک‌سری اختلاف داریم که باید راه حلی برای آن پیدا کنیم. در بودجه مشخص نشده است که چقدر از آن باید به فوتبال برسد. هر زمانی که لازم بوده، ورزشگاه‌ها پر بود. حتی در بازی‌های بدون حساسیت پدیده و سیاه‌جامگان که وسط هفته برگزار می‌شد، هفت هشت هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌رفت، در حالی که بازی‌ها نیز همزمان بود. رادیو و تلویزیون بیشتر برنامه‌های خود را با فوتبال پر می‌کنند. مثل برنامه نود که برنامه بسیار خوبی است و همین برنامه را ببینید که وقتی لیگ تعطیل باشد، تعطیل می‌شود. یعنی بزرگ‌ترین برنامه تلویزیون با فوتبال در ارتباط است و بازهم پای ما وسط می‌آید، اما در بخش بودجه ما دیده نمی‌شویم که این در نوع خود بی‌نظیر است! در حالی یک بند قانون گفته‌اند کمک نشود و یک بند دیگر گفته‌اند بودجه را تأمین کنید.

وی با بیان این جمله که هیچ ورزشی واقعاً با فوتبال قابل مقایسه نیست، گفت: ما یک مقدار درد و دل کردیم و غیر فوتبالی حرف زدیم، اما امیدوارم که در این قانون بودجه فوتبال هم لحاظ شود. رقم بودجه وزارت ورزش رقم خوبی است که باید حتماً فوتبال لحاظ شود. اکنون سه تیم باشگاهی با هیچ چیز و با دست خالی به مرحله حذفی رفته‌اند و در طرف دیگر عربستان، قطر و امارات قرار دارند. قطر هزار و 160 میلیارد بودجه دارد و بودجه ما فقط 48 میلیارد است. داستان این است که یک نفر با دوچرخه به قم می‌رود و یکی با بنز! ما پول‌هایی در فیفا داریم که حتی دو، سه میلیون این پول‌ها را نمی توانیم به داخل کشور بیاوریم و استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت‌های خود درباره اظهارات مالک باشگاه سیاه جامگان گفت: از آقای عباسی تشکر می‌کنم که گفته‌اند می‌خواهیم فوتبالی به لیگ برتر بازگردیم، نه با پول و خریدن امتیاز دیگر تیم‌ها. البته من با این موضوعات مقابله کرده‌ام و این هم خیلی خوب است که سیاه جامگان می‌خواهد با قابلیت‌های استان بالا بیایید. از رضا مهاجری و تیم پدیده هم تشکر می‌کنم که در لیگ پاک و سالم بازی کردند و در لیگ ماندند. امیدوارم که سیاه جامگان هم با استفاده از استعدادهای استان بار دیگر به لیگ برتر بازگردد.

تاج در بخش دیگری از صحبت‌هایش به بحث درآمدهای فوتبال اشاره کرد و افزود: ما اگر بتوانیم به هماهنگی برسیم، حتی از تبلیغات دور زمین می‌توانیم درآمدمان را افزایش بدهیم. به این شکل تیم‌ها دیگر دچار مشکلات مالی نمی‌شوند.

وی افزود: ما فوتبال‌مان را در کشور به 9 منطقه تقسیم کردیم که استان خراسان رضوی بسیار موفق بوده است. ما برای تیم ملی، تیم امید، جوانان، نوجوانان و نونهالان برنامه‌های خوبی داریم. تیم زیر 13 سال‌مان را آماده کرده‌ایم که اکنون در قطر حضور دارند و آنها را به اردوی چین هم بردیم. این تیم را به لحاظ قد بازیکنان انتخاب کردیم که آنها قدهای بلندی دارند. این تیم را از همین 9 منطقه انتخاب کردیم که بازیکنان قد بلند و با استعدادی هستند. لیگ برتر، لیگ دسته اول و دسته دوم سر جای خود است، اما ما مسابقاتی را در این 9 منطقه برای نونهالان، نوجوانان و جوانان برگزار می‌کنیم. به این دلیل که می‌خواستیم از همه استعدادها استفاده کرده تا تیم‌های ملی قوی‌تری داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره ظرفیت‌های ورزشگاه امام رضا (ع) در شهر مشهد، خاطرنشان کرد: ما امروز جلسه‌ای را با مسئولان آستان قدس رضوی داشتیم. فرمولی را در نظر گرفته‌ایم که اگر به درستی پیش برود، شرایطی فراهم خواهد شد تا ورزشگاه در اختیار مجموعه استان قرار بگیرد. تأکید می‌کنم که ورزشگاه جای ناسزا گفتن نیست و ما تلاش خواهیم کرد محیط ورزشگاه‌ها طوری شود که خانواده‌ها نیز در آن حضور داشته باشند. البته ورزشگاه جای سکوت هم نیست و بیشتر جای کف زدن، هیجان و تخمه شکستن است. حتی اگر به خود ما هم در ورزشگاه تخمه بدهند، بدون توجه به دوربین‌ها تخمه می‌خوریم. هیچکس ناسزا گفتن را تأیید نمی‌کند و من فکر می‌کنم شهر مشهد می‌تواند جایی مناسب برای فرهنگ‌سازی باشد.

تاج ادامه داد: مشهد 43 بازیکن در رده‌های ملی مختلف دارد. همچنین در فوتسال نقش بسیار خوبی دارد. به نظرم 43 نفر از مشهد کافی نیست، اما خوب است و این شهر سهمیه خوبی دارد. به نظرم در تیم‌های ملی کشور و با توجه به جمعیت استان، این عدد باید روی 80 باشد.

وی در ادامه به قرارداد فدراسیون فوتبال با شرکت‌های تولیدی لباس اشاره کرد و گفت: تمام کت و شلوارهای تیم ملی را یک شرکت تولید خواهد کرد و در این زمینه قرارداد خوبی داریم. به جز تیم ملی که لباس‌هایش توسط آدیداس تولید می‌شود، به فیفا اعلام کرده‌ایم که سایر تیم‌های ما از محصولات تولید داخلی استفاده می‌کند.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: امیدوارم که در جام جهانی شرایط برای ما خوب باشد. ما دو تیم اعزام می‌کنیم که یکی تیم داوری است و دیگری تیم ملی فوتبال. مشهد هم دو سهمیه دارد که یکی رضا سخندان است و دیگری علیرضا فغانی. این سهم مشهد از حضور در جام جهانی است و باید به تیم داوری هم بابت انتخاب و حضور در جام جهانی تبریک بگویم. چمنیان هم که از مشهد است، با تیم نوجوانان لحظه غرورآمیزی را برای ما به ارمغان آورد و بعد از گل چهارم به آلمان در جام جهانی من خون دماغ شدم.

تاج اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم تا همه هیئت‌های فوتبال استانی دارای ساختمان شکیل شوند. البته ما یک نیاز اولیه داریم و یک نیاز ثانویه. ما تیم‌مان در حال اوت شدن است، اما نمی‌توانیم کمکی به آن کنیم. چون گفته‌اند کمک کردن به ورزش حرفه‌ای ممنوع است.

 

1004

نظرات کاربران
reza
ما کیروش را میخواهیم جناب تاج
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۰:۲۱
پاسخ
16
102
حسین
برای جام ملت‌ها چرا؟ تا جام جهانی ۲۰۲۲ تمدید کنیم بگذاریم هتریک حضور متوالی جام جهانی با این مربی بزرگ و کارکشته اتفاق بیته انشاالله کیروش عالیه .... انشاالله درخشش در جام جهانی و تداوم درخشش ها
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۴:۰۷
پاسخ
19
106
ss
کی بهتر از کی روش راحت به خاسته هاتون میرسین کی روش کجا بره بهتر از ایران که خودش همه کاره فدراسیون باشه
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹:۲۱
پاسخ
126
42
amir
حتی اگر درست بگی به نفع ماست یکی مثل کیروش در راس کار باشه.یکم حرفه ای بودن بد نیست . حتی اگر کیروش مجبور باشه براش بجنگه . در مورد حقوقم میدونید همین الان میتونه بره کشورهای همسایه 2 برابر ببنده ولی بخاطر استعدادهای خوب ایرانی و پشتبانه تماشگرها نمیره . هنوز یه زمین تمرینی اونطوری که میخواد براش نساختن .
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۲:۱۷
11
102
هومن
باید تمدید بشه بی انصافی اگه کیروش جام ملت ها نباشه
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۳:۳۵
پاسخ
28
151
سجّاد
قطعا با توجه این که بعد از جام جهانی فقط و فقط شش ماه تا جام ملتها وقت داریم، تمدید با کیروش تا جام ملتها عاقلانه ترین کار ممکنه. هرکی جایگزین بشه شانس موفقیتش در اون فرصت کم کمتر از کیروشه که بعد از هفت سال تیم رو ساخته و حالا وقت میوه دادن این هفت ساله، و هر کی این واقعیت رو انکار کنه یعنی حب و بغض های رنگی یا شخصی جلوی عقل و منطقش رو گرفته
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۱:۴۷
14
122
reza
درود بر کیروش کبیر،مگه غیر از این هم باید باشه؟؟قرارداد این جواهر و معلم بزرگ باید تا جام جهانی۲۰۲۲ تمدید گردد.این خواست ملت است
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۳:۳۱
پاسخ
46
153