تاج: به استقلالی‌ها گفتم طلب‌ ما را هم از فیفا بگیرند

تاج: به استقلالی‌ها گفتم طلب‌ ما را هم از فیفا بگیرند

22917
17:13
26 تیر 1398
رئیس فدراسیون فوتبال گفت:به معاون باشگاه استقلال گفتم اگر پول شما را آزاد کردند شما دنبال پول فدراسیون هم باشید، بلکه فدراسیون هم از آن طریق هم بتواند پولش را وصول کند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، مهدی تاج در خصوص قرعه‌ای که نصیب ایران در راه مقدماتی جام‌جهانی 2020 شده و همچنین مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد:

*ابتدا در مورد قرعه‌کشی صحبت کنید...

برداشت خود من این است که قرعه‌کشی خوبی صورت گرفت و گروه سخت‌تر و آسان‌تر از ما هم است. به هر جهت ما تیم اول آسیا هستیم و به عنوان تیم قهرمان همه کار انجام خواهیم داد. تیمی که بهترین تیم آسیا است باید آمادگی همه چیز را داشته باشد و ان‌شاءالله خیلی با قدرت و اقتدار در مسابقات ظاهر خواهیم شد. باید شرایطی داشته باشیم که ان‌شاءالله نتایج خوبی گرفته و برای سومین بار راهی جام جهانی شویم. سرمربی تیم ملی هم باید این گروه را طراحی کند ما هم باید بازی‌های تدارکاتی داشته باشیم و از حالا بر اساس گروهی که نصیب‌مان شده برنامه‌ریزی کنیم. احساس می‌کنم باید بازی‌های تدارکاتی بیشتری فراهم کنیم. 

*شما به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در این مراسم شرکت کردید یا به عنوان نایب رئیس AFC؟

از ابتدا بنا بود من در این جلسه باشم ولی به هر حال ما ایران هستیم و ضمن آنکه من نایب رئیس AFC هستم نماینده ایران هستم و به ایرانی بودنم نیز افتخار می‌کنم. 

*آیا برنامه‌ای است که کرسی‌های بیشتری نصیب ایران شود؟

ما امیدواریم که این اتفاق بیفتد ما کرسی‌های زیادی در AFC داریم و ان‌شاءالله آنها را افزایش هم خواهیم داد.

*حتماً می‌دانید که پروپیچ بازیکن سابق استقلال از این باشگاه شکایت کرده و امیرحسین فتحی شب گذشته مدعی شد که خود باشگاه استقلال با فیفا ارتباط‌هایی گرفته است.

آقای فتحی نزد ما آمد و فدراسیون فوتبال نامه‌ای برای علی خطیر نوشت و او را به فیفا معرفی کردیم. حتی در نامه ذکر کردیم که خطیر به عنوان نماینده باشگاه استقلال از طرف فدراسیون معرفی شده و معاون استقلال هم همان روز عازم سوئیس شد. من حتی بعد از این قضیه حدود 7 روز بعد پیگیر ماجرا شدم که به من گفتند کارها در حال انجام شدن است. فدراسیون تعامل لازم را انجام داده و کاری که باید انجام می‌دادیم صورت گرفته است. حتی تا ‌آنجا که یادم می‌آید ما چند نامه برای باشگاه استقلال به فیفا فرستادیم خود علی خطیر مدعی شد که در سوئیس آشنا دارد و همه را می‌شناسد. حتی به خطیر گفتم اگر پول باشگاه استقلال را آزاد کردند شما دنبال پول فدراسیون هم باشید، بلکه ما از آن طریق هم بتوانیم پول‌مان را وصول کنیم،او هم قول پیگیری داد.

*این روزها سردرگمی  اکثر باشگاه‌های لیگ برتری زمان آغاز مسابقات است. شما شفاف بگویید بازی‌ها بالاخره کی انجام می‌شود؟

ما با وزارت ورزش و شورای تأمین چند جلسه برگزار کردیم، سال گذشته در لیگ کشورمان اتفاقات خوبی نیفتاد و واقعیت این است که هر سال این اتفاقات در حال تکرار شدن است. شما دیده‌اید حتی چشم کور شده و سر شکسته و خیلی اتفاقات تلخی رخ داده است. اگر کسی کشته شود چه کسی می‌خواهد پاسخگو باشد؟ هر اتفاقی هم رخ می‌دهد هیچ کس مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیرد. متأسفانه تا هوا بارانی است همه آن پشت قایم می‌شوند اما وقتی آفتابی می‌شوند همه جلو می‌آیند باید روی این مسائل کار کرد. ضمن آنکه این را هم بگویم فیفا و AFC هر بار که با ما جلسه می‌گذارند می‌گویند ما همه چیز را به شما ابلاغ کردیم پس چرا آنها را اجرایی نمی‌کنید؟مطمئن باشید ما را در صورتی که متوجه بشوند الزامات اجرایی نشده محروم می‌کنند. به هر حال امسال بر این باور هستند که مشکلات باید حل شود. تأکید ما هم این بوده که صندلی‌ها شماره‌گذاری شود، دوربین‌ها نصب شود و اگر این اتفاقات انجام نشود اصلاً لیگ برگزار نشود بهتر است. ما چند شرط ساده گذاشتیم بلیت‌ها هم باید به صورت الکترونیک به فروش برسد. واقعاً این شرط‌های ما سه شرط اولیه است. اگر در یک ورزشگاهی 20 هزار جمعیت بیشتر از حد ظرفیت بیایند شما چه کار می‌کنید؟ مگر مردم همین حالا با هواپیما و اتوبوس سفر نمی‌کنند؟ آیا شرکت‌های هواپیمایی و اتوبوس‌رانی بیش از حد ظرفیت بلیت می‌فروشند؟ حتی اتوبوس‌رانی هم امروز بلیت‌هایش را الکترونیکی به فروش می‌رسانند. اینجا هم باید این اتفاقات بیفتد. 

*حالا که قرعه‌کشی انجام شده برنامه‌ریزی شما برای تیم ملی فوتبال چیست؟

به هر حال ویلموتس قرعه‌کشی و برنامه‌ها را قطعاً دیده و بر اساس آن باید ببینیم با چه تیم‌هایی بازی می‌کنیم، امروز هم با یکی، دو حریف صحبت کردم شاید زیاد مطرح نباشند ولی جزو تیم‌هایی هستند که به نظرم به درد بازی با تیم ملی ایران می‌خورند. البته تشخیص اولیه این موضوع با سرمربی تیم ملی است. 

2051

نظرات کاربران
فرهاد
پس وزیر چی شد اون که مساعدت کرد تحویل بگیر آقای منزوی که همش سنگ وزیر رو به سینه میزنی ما که از شما فقط دروغ شنیدیم
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۸:۵۴
پاسخ
6
49
رضا کریمی
اوه اوه! ششتقلال به امید آشناهای خطیر در سوییس!!! پول پروپیچ رو نداده؟؟؟ جریمه مالی ، دو فصل محرومیت از جذب بازیکن ، ۶ امتیاز کسر امتیاز و سقوط به رده پایین در انتظاره ششتقلاله. از الان خودت رو آماده کنید فردا الکی شعار فیفای پرسپولیسی ندید! البته به لطف مدیریت بی نظیر جناب آقای عرب وضع ما هم در آینده همچین بهتر از ششتقلال نخواهد بود.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۳:۲۱
پاسخ
73
115
گلادیاتور سرخ
پول پروپییچ را جناب وزیر پیشاپیش پرداخت کردند ، تاج با زبون بی زبونی میگه اگه فیفا پول بده بود اول پول فدراسیون را میداد
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۹:۵۴
پاسخ
49
95
f
تو اونجا بودی خودت دیدی یا باز توهم میزنی ؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷:۲۴
36
35
SS آبی
من موندم این آقا چجوری شده رییس فدراسیون ؟؟؟؟؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۳:۰۷
پاسخ
10
89
SS گردان محافظتی آبی
حالا فهمیدید اس اس چقدر بزرگ، ک فدراسیونم دست ب دامنش شده برا طلباش،قابل توجه دوستان هوچی
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱:۱۱
پاسخ
99
67
پرسپولیس زلزله
خخخخ.یعنی متوجه نشدی که دست تون انداخته... خداییش مرسی که هستید...
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲:۴۶
27
81
علیم علییییی
توفوتبال ایران یه چیزو خیلی خوب یادگرفتیم که هرموقع مدیران گفتندفلان مشگل حل شده وجای نگرانی نیست دقیقابایدفهمیدکه مشگل پابرجاست واتفاق بایدنگران بود!!این اتفاقیم ک امروزافتادونامه اومده که استقلال محروم شده و ازمدیران باشگاه وفدراسیون تکذیب میکنن دقیقاعین همون روزی بودکه پرسپولیس محروم شدومدیران تکذیب کردن که پیام یانامه ای برروی فلان سایت نیومده.بعدازچن روزبلاخره رسمی شدکه اره محروم شدن!!الانم مطمعنم ویقینااستقلال محروم شده میگیدنه نیگا کنید
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۸:۵۳
پاسخ
12
76
محسن
نایب ریس afcخنده داره نتونست از حق مسلم میزبانی تیمهای ایرانی با عربستان دفاع کنه این همه هزینه برای تیمها تراشیدن در ضمنی که تیم به خاطر نبود تماشا گر ضربه میخوره هنوز میخواد کرسیهای دیگه هم بگیره بهتره بازنشست بشی ماهم خوشحال میشیم آقای نایب ریس
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۱:۵۹
پاسخ
4
57
....
پول فدراسیون و باشگاه ها دست فیفا جاش امن تره.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱:۵۱
پاسخ
2
89
زانیار
خخخ چه تیکه ای انداخت . پول ما رو هم بگیر جناب فتحی
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶:۴۳
پاسخ
26
84
AB
تیتر تاریخی بود! طنز تلخ اینروازای فوتبال ایران ، واقعا متاسفم .
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۴۹
پاسخ
3
62
دوچرخه سواران
عجب ها .آخه فدراسیون کم به شیشتقلال کمک کرده .الانم قراره پول فدراسیون رو بریزن به جیب سوگلی که باز جین جین بازیکن بخرن .عدالت هم آرزوست
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲:۱۸
پاسخ
35
53
علی
تو هییت مدیره پرسپولیس بوده توقع دارید از استقلال حمایت کنه ۵ساله استقلال نتونسته تو یه نیم فصل یه تیم ثابت داشته باشه
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸:۱۷
پاسخ
55
31
Sami
عجب تیکه ای انداخته به استقلالیا به به یادتونه چقدر موقع محرومیت پرسپولیس نمک میریختین؟؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۳:۵۱
پاسخ
26
57
مهدی
محرومیت پرسپولیس بخاطر جعل قرارداد اقای گل لیگ با همکاری فدراسیون بود دوست عزیز
۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷:۱۴
30
28
حمید
از وقتی تاج قانون بازنشستگی رو دور زد فوتبال ما کلا تو درجه افتضاح بوده
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۴۴
پاسخ
4
49
رامین تاجی
خیلی خوبه که استقلال باید کارای فدراسیون رو هم انجام بده و بخاطر بی پولیه خودش نمیتونه بازیکناشو حفظ کنه، از اونطرف وزیر هر روز جیب قرمزارو پر میکنه تا هر بازیکنی میخان رو بگیرن. جالبه میگن پول نداریم ولی امروز هم با پرداخت پول به رسن باهاش تمدید کردن. حالا استقلال بخاطر بی پولی پاتوسی ، طارق و بقیه رو از دست میده. اینم باز مدرکی دیگه از حمایتهای یکطرفه از پرسپولیس و تضعیف استقلال
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱:۵۰
پاسخ
82
333
تاج کبیر اسیا
استقلال باید پول شما رو بگیره که بعدش واسه تیم محبوبتون اردوی رایگان توی کمپ اسپایر برگذار کنین؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴:۱۲
41
28
علی
رامین جون گل گفتی
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴:۴۹
35
15