تاج: تیم ملی در کیش بدرقه می‌شود/کار درستی نیست توقع قهرمانی ایجاد کنیم

تاج: تیم ملی در کیش بدرقه می‌شود/کار درستی نیست توقع قهرمانی ایجاد کنیم

6936
17:11
27 آذر 1397
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دستمان خالی‌تر از همیشه است، اما با همین دست‌ها کارهای مهمی کردیم.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، مهدی تاج در حاشیه مراسم بهره برداری از زمین چمن مصنوعی کمپ تیم های ملی گفت: این چمن یکی از بهترین چمن های ۲ستاره فیفا است. خوشبختانه ما ۴ چمن طبیعی داریم و این زمین هم مصنوعی است که می توانیم در سب هم از آن استفاده کنیم.
وی افزود: این چمن را از صفر تا صد توسط فیفا داده و چندین متر در زیر زمین برای افتتاح آن حفاری شده است.

* این چمن نزدیک به چمن طبیعی است

تاج افزود: 5 تا از این چمن در آسیا وجود دارد که ما، مالزی، ژاپن و ... از این چمن داریم. این چمن نزدیک به چمن طبیعی است. با افتتاح این چمن تقریبا مجموعه ما کامل شد. زمین شماره 2 هم 2 تا چمن استاندارد دارد و 2 زمین چمن دیگر هم در جای دیگر داریم که بازسازی آن را شروع می‌کنیم. این چمن بهترین چمن آسیاست و 5-6 ساعت در آن می‌توان بازی کرد. نورافکن‌های آن هم بازسازی شده است.

* زمین شماره دو هم کامل بازسازی شده است

وی افزود: زمین شماره 2 هم کامل بازسازی شده است و نورافکن، مرکز فیزیوتراپی، هتل و ایفمارک دارد که تیم ملی می‌تواند در همین هتل مستقر شود که البته شده است. اگر باشگاهی یا تیمی دیگر هم بخواهد می‌تواند مستقر شود. استخر، سونا و ... هم دارد. در طرح جامع در نقشه‌ها آن را ندیده بودیم که با تغییرات کیفی در نقشه مجموعه خوبی ساخته شده که آیندگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

* حمایت از تیم ملی حمایت از کشور است
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه 17-18 روز به مسابقات جام ملت‌های آسیا باقی مانده شرایط را چطور می‌بینید و گلایه‌هایی نیز مطرح بود، عنوان کرد: سوال خوبی است. هرچه به جام ملت‌ها نزدیک می‌شویم کشور پشت تیم ملی قرار می‌گیرد. مربیان و باشگاه‌ها کمک می‌کنند. حمایت از تیم ملی حمایت از کشور است.اگر تیم ملی به جام ملت‌های آسیا نمی‌‌رفت گویی 4 سال خاک مرده به تیم ملی می‌پاشیدند و رسانه‌ها در حالت خمودی قرار می‌گرفتند.امیدوارم همه از جام ملت‌ها و بازی‌های تیم ملی لذت ببرند. تیم ملی هم شرایط خوبی دارد.

* دستمان خالی تر از همیشه است

وی در پاسخ به این سوال که فارغ از کسب هر نتیجه‌ای کارلوس کی‌روش به ایران بازمی‌گردد، عنوان کرد: این موضوعی است که الان نباید در مورد آن صحبت کنیم. باید دید چه پیش می‌آید، در ادامه مفصل با کی روش راجع به این مسائل صحبت می‌کنیم. ما دو روز قبل با او جلسه‌ای داشتیم و باید تمام تلاشمان این باشد که تیم ملی به مقام قهرمانی برسد. ما زحمت زیادی کشیدیم و کادر فنی هم شناخت خوبی دارد. امیدوارم نتایج قابل قبولی کسب کنیم. همه تلاشمان را کردیم و هواپیمای اختصاصی در اختیار تیم ملی قرار دادیم. دستمان خالی‌تر از همیشه است، اما با همین دست‌ها کارهای مهمی کردیم. شما همین امروز مجموعه پک را دیدید که چه کیفیت بالایی دارد و افتخاری برای کشورمان است. 

* پاداش‌هایی که بدهکار بودیم را پرداخت کردیم
تاج در ادامه تأکید کرد: پاداش‌های تیم ملی را هم تهیه کردیم، بخشی از پاداش را بدهکار بودیم که به بازیکنان دادیم. پاداش‌هایی را هم که بدهکار بودیم را پرداخت کردیم و مقدار کمی باقی مانده است. پاداش‌های قطر را هم پیش‌بینی می‌کنیم و پاداش‌های جام ملت‌ها را هم مشخص خواهیم کرد.امیدواریم همه بتوانند عملکرد خود را به خوبی انجام دهند، تیم ملی در جام ملت‌ها به موفقیت برسد. 

*در جزیره کیش مراسم بدرقه را پیش‌بینی کردیم

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با مراسم بدرقه تیم ملی بزرگسالان عنوان کرد: قرار نبود بدرقه‌ای به این شکل داشته باشیم. ما در جزیره کیش مراسم بدرقه‌ای را پیش‌بینی کردیم. قبل از حضور در امارات آخرین جایی در کشورمان که تیم بزرگسالان حضور پیدا می‌کند جزیره کیش است. زمان این مراسم مشخص است اما الان حضور ذهن ندارم. زمان لندینگ هواپیما برای حرکت به سمت کیش و... مشخص است و همه چیز برنامه ریزی شده است. 

* تمام حواس ما و کی‌روش به قهرمانی در جام ملت هاست

تاج در پاسخ به سوالی در باره اینکه هفته قبل مباحثی در مورد مذاکره کی‌روش با فدراسیون کلمبیا مطرح شد و آیا فدراسیون به این موضوع ورود کرده است یا نه، گفت: الان فقط باید روی جام ملت‌ها تمرکز کنیم، هم ما و هم کی‌روش تمام حواسمان به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا است. 

* اینکه توقع قهرمانی ایجاد کنیم کار درستی نیست

وی در مورد اینکه آیا داشتن توقع قهرمانی از تیم ملی به جا است، افزود: سوال بسیار خوبی مطرح کردید. اینکه از الان توقع قهرمانی ایجاد کنیم، کار درستی نیست. البته اینکه ما به کسب قهرمانی امید داریم امید درستی است. به هر حال ما همه امکانات لازم را داریم و تیممان شرایط خوبی داشته است. انتظارمان این است که بهترین نتایج را بگیریم. شما همین الان می‌بینید چه امکانات خوبی در این مجموعه فراهم است. البته فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، شما دیدید در جام ملت‌های ۴ سال قبل چه اتفاقی افتاد، اما ما امیدواریم نتیجه مطلوبی کسب کنیم.

* کفاشیان همچنان به عنوان نایب رئیس در فدراسیون هست

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با استعفای علی کفاشیان عنوان کرد: کفاشیان همچنان به عنوان نایب رئیس اول حضور دارد و از او استفاده می‌کنیم. کفاشیان از کمیته فوتسال استعفا داده است و این کار را خودش انجام داد. من هم صادق پرهیزگار را به عنوان سرپرست انتخاب کردم. سرپرست را رئیس فدراسیون انتخاب می‌کند اما رئیس باید در هیأت رئیسه انتخاب شود. 

* زمان مجمع شاید 16 یا 17 دی باشد

تاج در مورد اینکه چه زمانی مجمع برگزار می‌شود، اضافه کرد: زمان دقیق برگزاری زمان مجمع را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۱۷-۱۶ دیماه این مجمع برگزار می‌شود. 

* در امارات بازی های ما پرهوادار خواهد بود

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با اینکه چه تدابیری برای حضور ایرانیان در ورزشگاه‌های کشور امارات اندیشیده‌اند، گفت: وزارت امور خارجه توصیه‌های جدی در این مورد به ما داشته است. شرایط ما آنجا خاص است. ما به نوعی آنجا میزبان هستیم و هم میهنان ما همیشه از تیم ملی حمایت می‌کنند، باید ببینیم چه پیش می‌آید. بازی‌های ما همه پرهوادار خواهد بود و به بهترین شکل تیم کشورمان را حمایت می‌کنند. توصیه من این است که بلیت‌فروشی آغاز شده و اقدامات لازم صورت بگیرد. این بلیت‌فروشی روی سایت ما وجود دارد، اگر بلیت‌فروشی از طریق سایت به طور کامل انجام نشد، کمیته بازاریابی تصمیمات دیگری می‌گیرد که من از آن بی‌اطلاع هستم. این کار برای مرحله اول است، اگر از مرحله دوم هم بالاتر رفتیم، بلیت‌فروشی در همانجا انجام می‌شود.

* در برنامه 90 مشخص شد همه تیم‌ها از داوری‌ها ضرر و سود کرده‌اند

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید اصفهانیان گفته سیستم VAR سیصد هزار دلار هزینه لازم دارد اما مازیار ناظمی گفته این هزینه کمتر است و حتی از این سیستم در والیبال استفاده می‌شود، تصریح کرد: در خصوص بحث داوران من از برنامه 90 تشکر می‌کنم. دیروز کار فنی خوبی انجام داد. همگان دیدند همه باشگاه‌ها ضرر کردند و همه سود کردند. یکی کمتر یکی بیشتر این به این مفهوم است داوری ما جانبدارانه نیست و ممکن است داوران سهوی اشتباه کنند. من از داوری به خاطر زحماتی که می‌کشند تشکر می‌کنم و از آنها حمایت کامل را دارم.

*  سیستم VAR را باید بپذیریم اما الزاماتی دارد

تاج خاطرنشان کرد: اینکه باید داوری را باید تقویت کنیم تا اشتباهات تاثیرگذار کمتر شود حرف درستی است. در هیات رئیسه ما نیمی از صحبت‌ها فقط بحث داوری بود. من یک گزارش کامل دادم. سیستم VAR را باید بپذیریم اما الزاماتی دارد. اول اینکه فیفا تایید کند و بپذیرد. منم نامه نوشته‌ام. دوم اینکه این سیستم مولفه‌هایی می‌خواهد اینکه زیر 1.5 دقیقه نتیجه را به اطلاع تماشاگر برسانی. نمی‌توانیم 5 دقیقه بازی را نگه داریم، دوربین‌ها را ببینیم اینکه این دوربین خوانا نبود و سراغ دوربین دیگری برویم. پس تجهیزات و زیرساخت‌های پیشرفته می‌خواهد. اگر قرار است ما  یک نمونه امتحان کنیم که این نمونه در شهید دستگردی امتحان می‌شود و شما می‌توانید ببینید. اگر انجام شد و دیدیم مثبت است ادامه می‌دهیم.

*قرار دادن سیستم ویدئویی وظیفه صاحبان زمین است

وی با بیان اینکه این موضوع در اختیار صاحبان زمین است، عنوان کرد: ضمن اینکه این موضوع در وظیفه صاحبان زمین است. سپاهان ورزشگاه عالی نقش جهان را دارد که سیستم گذاشتن در آن کار سختی نیست. یا ورزشگاه فولاد خوزستان، یا امام رضا (ع)، یا ذوب‌آهن که آقای آذری زحمت زیادی کشیده و چمن خوبی ساخته در این ورزشگاه‌ها هم سیستم گذاشتن سخت نیست. همه باشگاه‌ها می‌توانند. ورزشگاه آزادی هم که میزبان بازی‌های استقلال و پرسپولیس است می‌تواند این کار را انجام دهد در کنار آنها فدراسیون فوتبال هم کمک می‌کند.

* نظر من هم این است که هزینه VAR کمتر می‌شود
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که مجری باشگاه‌ها هستند یا صاحبان زمین، گفت: صاحبان زمین. مثلا باشگاهی مالک استادیوم آزادی نیست. چون استقلال و پرسپولیس در ‌آن بازی می‌کنند کمک کنند این سیستم اجرا شود. فدراسیون فوتبال هم کمک می‌کند. امروز به اصفهانیان گفتم این ارقام را از کجا آورده است؟ نظر من هم این است هزینه کمتر می‌شود. فیفا هم باید مجوز بدهد. دوربین‌ها باید کامل و استاندارد باشد، نمی‌توان سرهم‌بندی کرد باید فیفا هم مجوز بدهد. حالا جلو برویم ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

* تیم ملی نتیجه بگیرد به نفع همه است

تاج در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در روزهای نزدیک به جام ملت‌های آسیا صحبت‌هایی از سوی مربیان و یا بازیکنان مطرح می‌شود که چندان به سود تیم ملی نیست، تصریح کرد: من از همه منتقدان و افرادی که منتقد نیستند تشکر می‌کنم. برداشتم این است که صحبت‌ها خیرخواهانه است. هر قدمی که برای تیم ملی برداشته می‌شود به نفع همه است. تیم ملی نتیجه بگیرد به نفع همه است. هر چه به جام ملت‌ها نزدیک می‌شویم همه کمک می‌کنند. هیچ کس از عدم نتیجه گیری تیم ملی سود نمی‌برد همه متضرر می‌شوند حالا عده‌ای بیشتر عده‌ای کمتر. این اتفاق همه را خوشحال می‌کند و می‌توانیم به نتایج خوب برسیم.

2051

نظرات کاربران
تیـــــــــــم ملـــــــی 99
بله توقع قهرمانی نداریم ولی توقع حمله کی روش به برانکو بعد باختهای تیم ملی رو باید داشته باشیم. دقیقا صحنه اخر جام جهانی یادممیاد که به جای اینکه در مورد تیم خودش صحبت کنه اومد و اون حرکت زشت رو انجام داد هر ثانیه کشور ما از دستش راحت بشه منفعت بزرگیه
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۶:۴۶
پاسخ
76
115
ar21
در حال حاضر با این کادر فنی و بازیکنانی مثل طارمی و آزمون هیچ حسی نسبت به تیم ملی ندارم ادمین لطفا بچاپ
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱:۲۳
پاسخ
65
94
Majid
حس شما ما برای ما کوچیکترین اهمیتی نداره.. ادمین لطفا بچاپ
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۲:۰۷
55
39
دوستاره
به قول مردم شیلی: اگه حالا نه پس کی!
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱:۲۱
پاسخ
11
85
پرسپولیس عشقه
انتظار احترام به لیگ و مربیای دیگه و خبرنگاران رو که نداشتیم انتظار بازی خوبم نداریم انتظار قهرمانی هم که میگن نداشته باشیم.پس چرا برای تیم ملی هزینه میکنین ؟؟؟؟برای اینکه کیروش رکوردهای شخصی خودش رو ارتقا بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۳:۳۳
پاسخ
46
81
عشقممم نیمار
چ‌ عجب ...بالخره یه نگاهی سوگولونه ای هم ب تیم ملی کردن :-) در ضمن ... ویدئو‌چک‌ اگ‌ وارد فوتبالمون شه.. توهین ب داور .. خیلی کمه کمتر میشه :-P
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲:۵۷
پاسخ
42
41
سرور آبی❤
بااین فدراسیون ۵ ستاره و با سرمربی خوش اخلاق ماهم توقع صعود از مرحله گروهی هم نداریم
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۷:۵۰
پاسخ
43
71
ملیحه
بله این بار هم میریم یک باخت قهرمانانه به یک تیم جنگزده میدیم و برمیگردیم وادعا میکنیم تیم اول آسیا هستیم طبق رنکینگ فیفا:))))))))))))پس اونوقت که برانکو سرمربی تیم ملی بود هجمه رسانه ها که وامصیبتا خداحافظ برانکو چی بود؟؟؟؟الان چرا تحت هر شرایطی کیروش باید حمایت شه؟؟؟تازه برانکو دست کم تیم ملی سوم جام ملت ها کرد با تیم المپیک قهرمان بازی های آسیایی شد پس حالا که مربی با دانش سرمربی رئال بوده مثل کیروش آوردیم چرا نباید توقع داشته باشیم قهرمان آسیا کنه تیم ملی رو ؟؟؟حق مردم شادی به خاطر قهرمانی تیم ملی نه شادی واسه باخت قهرمانانه: )))))کیروش با این همه ادعا واقعا پایین تر از برانکو است اگر تیم ملی قهرمان آسیا نکنه چون برانکو باپرسپولیس محروم رفته تا فینال لیگ قهرمانان آسیا:)))))نکنه فقط اومده کمپ تیم ملی به نام خودش بزنه کرایه هم بگیره ازمون؟؟؟؟؟اونم کمپی که با پول فدراسیون ساخته شده :))))
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۲۱
پاسخ
47
66
خطاب به ملیحه
دوغتو بنوش
۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۲:۵۸
35
22
علیرضا م.
اگر عراق رو میگی، اونوقتی جنگ زده بود که قهرمان جام جلت ها شد! پس همه آسیا باید مربیاشون رو اعدام می کردن لابد؟! اینم از استدلال های آقای سفسطه بود که کاری به تیم ملی نداره!
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷:۱۰
34
18
بردیا
با این همه پولی که کیروش و دستیارانش میگیرن ما نباید توقع داشته باشیم تیم ایران قهرمان شه خنده داره والا
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹:۱۶
پاسخ
39
57
Mosi
کار درستی نیست از قهرمانی حرف بزنیم؟؟؟؟؟ باشه اقا همین که از گروه صعود کنیم کافیه.مرسی کیروش مرسی تیم میلی
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹:۴۲
پاسخ
32
53
حسینی
دوستانی که به کیروش ایراد میگیرید همین الان بزنید شبکه ورزش داره ایران و سوریه رو نشون میده. یک هیچ جلوییم ولی فقط ببینید سوریه چه قدر داره موقعیت ایجاد میکنه. ایرانم به جز زیر توپ زدن کاری نمیکنه. تیم ملی بزرگسالان هم تا قبل کیروش همین بود. باخت به اردن و عمان و سوریه برامون عجیب نبود. ولی امروز بعضی ها میگن چرا جلو اسپانیا دفاعی بازی میکنه ایران. انشالله قهرمانی جام ملتها
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵:۰۴
پاسخ
36
62
علی شمالی
ببخشید مگه با کیروش تو تهران با سوریه چکار کردیم یادتون رفته؟؟
۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۵:۱۲
12
44
سینا
چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم آمار نشون میده این فدراسیون و تاج موفق تری فدراسیون بعد انقلاب بودند. دوبار جام جهانی قهرمانی فوتسال و ساحلی و بانوان و ساخت کمپ تیم ملی و ورزشگاه های خراسان و اصفهان و خو زستان و ...
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳:۱۲
پاسخ
30
45
آبی تر از آبی
حالا اینا برنامه 90 رو بهونه میکنن میگن پس چون همه سود و ضرر کردن پس ولش کن ،فعلا var گرونه
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸:۵۸
پاسخ
18
92
k
درست میگن اقای تاج درست نیست توقع قهرمانی ایجاد کنیم با یکی از گرونترین مربیان جهان درست نیست توقع قهرمانی ایجاد کنیم با مربی که هشت ساله مربی تیم ملیه درستش اینه که توقع باخت با اختلاف پایین جلوی تیمای بزرگ بشه سقف ارزوهامون قهرمانی اسیا به چه دردی می خوره اخه
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۲:۳۷
پاسخ
92
101
K
اقای سعید شما که از لحن صحبتت معلومه خیلی باسوادی. شما که خیلی سواد فوتبالی داری یه مربی برای چی تو یه تیم مربیگری میکنه برای اینکه نتیجه بگیره نه اینکه باختای قهرمانانه داشته باشه
۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۲:۱۶
5
23
سعید
اگه مربی خوبی که در کارش تدارم داشته باشه شرط کافی برای قرمانیه پس آلمان همیشه باید قهرمان باشه. برو یه کم سوادت رو بالا ببر بعد بیا حرف بزن
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶:۱۳
30
25
محمد
همه چیز مربی نیست. توی جام ملت ها همه تیم ها زحمت می کشند. طبیعی است وقتی تیمی آماده سازی بهتری داشته باشد بهتر نتیجه می گیرد.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸:۱۸
14
35
بهمن
K محترم همیشه ماایرانی جماعت خیلی راحت دیگران را ناآگاهانه وبدون مدرک قضاوت میکنیم وبه هیچ عنوان ازانصاف خبری نیست.آیاشمامیدونی قرادادبرانکوچقدره.آیاپولی که به کیروش پرداخت میشه دو الی سه برابرش به ایرا برنگشته.اکثر شما می فرمایید ایران نه تاکتیک داره ونه قشنگ بازی میکنه ویازده تااتوبوس میچینیم توزمین.چطورتیمی که شمااینجوری می بینید بیادقهرمان بشه.یاایران به قول شماتیم نیست وبسیاربدبازی میکنه وگل زدن بلد نیست فقط دفاع میکنه وبه هیچ عنوان نمی تونه قهرمان بشه ویایک باربرای همیشه اقرارکنید که ایران دارای تاکتیک وسبک مدرن ودارای برنامه هست وبدون یانبودن چندتابازیکن به هردلیلی درروند بازی تاثیر نداره وتیم بسیارخوب بابازیکنان جوانیکه تاده سال تیم ملی روبیمه کد.درضمن اختلاف قراردادبرانکو وکیروش پانصدهزاردلاره.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳:۵۸
19
38
عارف
توقعِ حذف تو یک چهارمِ نهایی چی؟ درست هست یا نه؟
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۴:۵۵
پاسخ
83
92
حسینی
این ک طبق عادت فقط غر بزنیم کار درستی نیست. خدا وکیلی فدراسیون تو اکثر زمینه ها موفق بوده. با این کمپ خیلی از دغدغه ها از بین میره. به امید قهرمانی جام ملتها
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲:۱۳
پاسخ
66
81