تاج: نتایج نوجوانان در تاریخ ۹۰ ساله فوتبال کشورمان بی‌سابقه است

تاج: نتایج نوجوانان در تاریخ ۹۰ ساله فوتبال کشورمان بی‌سابقه است

5163
10:41
22 مهر 1396
رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد که نتایج کسب شده توسط تیم نوجوانان در جام جهانی زیر ۱۷ سال در تاریخ ۹۰ ساله فوتبال کشورمان بی‌سابقه بوده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد که نتایج کسب شده توسط تیم نوجوانان در جام جهانی زیر ۱۷ سال در تاریخ ۹۰ ساله فوتبال کشورمان بی‌سابقه بوده است.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، جمعه شب و ساعاتی پس از مسابقه ایران مقابل کاستاریکا در جام جهانی نوجوانان در دیدار با اعضای این تیم اظهار داشت: به شما بابت کسب نتایج درخشان در مرحله گروهی جام جهانی خدا قوت می‌گویم. این نتایج در بیش از 90 سال تاریخ فوتبال کشورمان در میدان‌های جهانی سابقه نداشته است. امروز شما بار دیگر بر شایستگی جوان ایرانی در یک آوردگاه مهم جهانی مهر تأیید گذاشتید و توانایی‌های خود را به نحو احسن نشان دادید.

وی ادامه داد: از نظر من همین حالا هم شما قهرمان هستید. با این وجود فکر می‌کنم در تیم نوجوانان کشورمان این ظرفیت وجود دارد که مسیر مقتدرانه‌اش را ادامه بدهد و تا مراحل بالای جام جهانی حاضر شود؛ این موضوع را براساس شایستگی‌ها و توانمندی‌های این تیم می‌گویم، فرآیندی که می‌تواند در کنار تداوم ارائه توانایی‌های فنی و همچنین اصل مهم دوری از غرور کاذب به خوبی طی شود.

رئیس فدراسیون فوتبال با تأکید بر ضرورت دوری کردن از غرور در مقطع فعلی تصریح کرد: فلسفه فوتبال بازی در کنار هم و برای هم است. اتفاقی که اهمیت زیادی دارد درک این نکته مهم است که بازیکنان موفق و حرفه‌ای در فوتبال امروز جهان هم فداکاری را در زمین رقابت معنا می‌کنند.

تاج افزود: به قول شاعر شیرین سخن؛ قطره دریاست، اگر با دریاست؛ ورنه او قطره و دریا، دریاست. این بیت؛ وصف کامل موفقیت و کار تیمی در فوتبال است. موضوعی که من در بازی‌های تیم نوجوانان به وفور دیدم و یقین یافتم برای شما پیروزی در قالب تیمی اهمیت دارد و نه رسیدن به موفقیت‌های فردی. روندی که حتماً می‌بایست در ادامه رقابت‌ها هم سرلوحه تیم باشد و در نهایت تبلور موفقیت در قالب یک تیم به منصه ظهور برسد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه دقیقاً امروز اسباب موفقیت شما شده و در صحبت‌های سرمربی محترم تیم هم شنیده‌ام، همبستگی تیمی‌تان بوده است. در واقع این تیم ایران بوده که ستاره جام جهانی است و اینجا باید بگویم عملکرد شما آنچنان موفق بوده که موجبات تمجید منتقدان فوتبال را هم فراهم کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نکته مهم دیگر اینکه شما فرزندان و نمایندگان 80 میلیون ایرانی هستید که اگرچه در کنار شما حضور ندارند، اما دعای خیرشان پشت و پناه‌تان است. از شما می‌خواهم در تمامی لحظات حضورتان در میدان، مراقب تک تک کنش و واکنش‌های‌تان باشید تا خدای ناکرده اتفاقی رخ ندهد که بعداً باعث حسرت و افسوس شود. به امید خدا و با تلاش و حمیت وافر کادر فنی و غیرت و همبستگی تیمی، روزهای طلایی تیم نوجوانان ما ادامه خواهد داشت و هموطنان عزیزمان همچنان در انتظار خبرهای خوش از هند هستند.

 

2051

نظرات کاربران
پرویز
این تیم میتونه قهرمان جهان بشه.فقط فعل خواستن رو باید صرف کرد ومغرور نشوند.انشااله
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶:۲۰
پاسخ
0
3
داود
تاریخ ۹۰ ساله فوتبال ما یعنی چی؟ یعنی ۹۰ سال پیش سال ۱۳۰۶ جام جهانی داشتیم که الان این نتیجه بی سابقه باشه اصلا اون موقع توپ بود حالا باشگاه و تیم و لیگ و .... واقعا ما هم با این مسوولینمون
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶:۵۵
پاسخ
9
7
فرزاد
آدم کیف میکنه از نحوه بازی این کوچولوها هم خوب حمله میکنن و خوب دفاع میکنن
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰:۵۷
پاسخ
2
62
Javad
بزرگ کی بودی تو ؟! :/
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷:۴۸
3
14