تاج: ویلموتس قبل از بازی با عراق قراردادش را فسخ کرده بود/ فقط ۷ روز پول او را دیر دادیم

تاج: ویلموتس قبل از بازی با عراق قراردادش را فسخ کرده بود/ فقط ۷ روز پول او را دیر دادیم

10480
13:33
15 آذر 1398
رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید که ویلموتس قراردادش را قبل از بازی با عراق فسخ کرده بوده است.

به گزارش وب‌سایت نود، مهدی تاج ظهر امروز(جمعه) در برنامه ورزش و مردم درباره تیم ملی و مارک ویلموتس سرمربی سابق این تیم گفت: بعد از جام جهانی و جام ملت‌های آسیا بسیاری اعتقاد داشتند که سرمربی تیم ملی باید جوان باشد و کارشناسان نیز خواهان سرمربی خارجی بودند. فدراسیون ابتدا با یولن لوپتگی سرمربی اسپانیایی صحبت کرد و او به علت سرطان پدرش درخواست ما را رد کرد. بعد از او دوستان ما با رنار (سرمربی مراکش در جام جهانی) مذاکرده کردند، اما او نیز گفته‌ بود که از ماه ششم می‌تواند هدایت تیم ملی را در دست بگیرد و ما از ماه سوم نیاز به مربی داشتیم. بعد از رنار به سراغ ویلموتس رفتیم که جوان بود( ۵۰ سال سن داشت) و هم چهار جام جهانی را دیده بود. او به تیم ملی بلژیک بسیار کمک کرده بود و انتخاب خیلی خوبی برای تیم ملی بود و همه او را تایید کرده بودند.

مهدی تاج ادامه داد: وقتی ویلموتس به ایران آمد، قرارداد مالی خوبی را با او امضا کردیم اما ما در آن ذکر کرده بودیم که مبلغ قرارداد شفاف‌سازی نشود. در یکی از تبصره‌های قرارداد هم آمده بود که هر کدام از طرفین قرارداد را یک طرفه فسخ کرد، ۳ ماه به طرف دیگر غرامت دهد. همچنین این که در رسانه‌های مختلف مطرح شده که قرارداد او همراه با دستیارانش به ۳ میلیون یورو می رسد که درست نیست و این دروغ است و به نظر من، نماینده مجلس که وکیل مردم است نباید درباره این مسائل صحبت کند و او باید به فکر حل مشکل مردم باشد.
رییس فدراسیون فوتبال در خصوص قرارداد ویلموتس گفت: ما قراردادی با او امضا کردیم که همه چیز را شامل می‌شد و قبل از ارائه آن به ویلموتس، به ۳ کارشناس بین‌المللی که یکی از آن‌ها عضو کمیته استیناف فیفا است، نشان دادیم. رقم قرارداد ویلموتس برای کسی که بلژیک و فوتبال این کشور را می‌شناسد، منطقی است. وقتی نماینده مجلس می‌گوید این مربی ۵۰۰ هزار دلار هم نمی ارزد، این حرف درستی نیست. در لیگ ما مربیان داخلی و خارجی های زیادی هستند که بیش از ۵۰۰ هزار دلار پول می گیرند.

وی افزود: وقتی در ۲۲ ماه می با او قرارداد امضا کردیم، در یکی از بندهای قرارداد آوردیم که ما تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا هستیم و ممکن است در نحوه پرداخت حقوق تاثیر بگذارد که همین باعث شد تا ویلموتس برای امضای قرارداد ۲ روز از ما وقت بگیرد. در این بین ما دوباره تحریم شدیم و باعث شد تا تحت فشار قرار بگیریم. در قرارداد مربیان ملی با تیم‌ها، ذکر شده است اگر مربی ۲ تا ۳ ماه پول خود را دریافت نکند، می تواند یک طرفه فسخ کند. مارک ویلموتس قبل از دیدار با عراق قرارداد خود را فسخ کرد و در این باره جلسه‌ای را با او برگزار کردیم. قرار بود اردوی تیم ملی چهارشنبه شروع شود که با ناهماهنگی‌های ویلموتس، اردوی تیم ملی یکشنبه آغاز شد. در این بین ما چند نامه به فیفا دادیم تا از بودجه خود، پول ویلموتس را پرداخت کنند اما با توجه به تحریم‌های جدید، آن‌ها نتوانستند بانکی را پیدا کنند و ویلموتس هم این را بر این اساس گذاشت که فدراسیون اراده‌ای برای پرداخت پول خود ندارد. با این حال ما تنها ۷ روز دیرتر پول او را پرداخت کردیم.

تاج اضافه کرد: در جلسه اخیر او از ما ضمانتی می خواست که پرداخت‌های بعدی دیر نشود اما من به او گفتم که با توجه به فسخ قرارداد او قبل از بازی با عراق، سراغ بندهای فوری و اجباری برویم. جلسه خوبی با حضور من، ویلموتس، وکلای ما و وکلای او در کشوری غیر از بلژیک برگزار شد و طرفین در حال توافق و بررسی بودند که کدام طرف باید غرامت ۳ ماهه را بپردازد. البته در توییت ویلموتس آمده بود که وکلای طرفین در حال مذاکره هستند اما نباید آن را توییت می‌کرد. همچنین او از ما برای پرداخت‌های بعدی ضمانت می خواست ولی ما به ویلموتس اعلام کردیم که از رفت و آمدهای او راضی نیستیم. او به ما گفت که در بلژیک در حال کار برای تیم ملی بوده اما باز هم از او گزارش کار خواستیم.

او در تکذیب این خبر که مبلغ قرارداد ویلموتس با کمک‌های خود  3 میلیون دلار است گفت: اولا که مبلغ قرار داد کی‌روش به اضافه کمک‌های خود سه میلیون دلار بود و اگر هم به ویلموتس همین مبلغ را داده باشیم که نداده‌ایم، افزایشی در این موضوع نداشته ایم. دوما قراردادهایی که ما می‌بندیم زیر نظر وزارت ورزش است و چیزی برای پنهان کردن نداشته‌ایم. نهادهای نظارتی در مورد قرارداد ویلموتس کاملا آگاه بوده اند. اصلا بهتر است از قرارداد بعدی مفاد آن را در سایت فدراسیون قرار دهیم که این حرف‌ها پیش نیاید.

او در پاسخ به این سوال که آیا برانکو رقیبی برای نیمکت تیم ملی دارد یا خیر گفت: اکنون نمی توان اسمی آورد. ممکن است دوستانه با خیلی‌ها صحبت کرده باشیم و وظیفه من هم پاسخگویی به بسیاری از سوال‌ها است به شرطی که به روند کاری فدراسسیون آسیب نزند. وضع مالی فدراسیون خوب نیست و پول‌های ما در فیفا است و اگر به جام جهانی برویم، ۱۱ میلیون دلار دیگر به پول‌های ما در فیفا اضافه می‌شود.

تاج درباره ناکامی ایران در کسب عنوان در مراسم بهترین‌های آسیا گفت: باید نیمه پر لیوان را ببینیم. ما در ۵ بخش جزو بین ۳ نفر برتر بودیم. به اعتقاد من بیرانوند می توانست مرد سال آسیا باشد و من این را به اینفانتینو و رییس AFC گفتم اما به نظرم فدراسیون، نمی توانست بهترین فدراسیون آسیا باشد. به هر حال ژاپن کشور استاندارد آسیا است و در فوتسال توانست با شکست مس سونگون قهرمان شود و در جام ملت‌های آسیا دوم شد. قطر هم قهرمان آسیا است و باید قبول کنیم آن‌ها هم ویژگی هایی برای بهترین شدن داشته‌اند.
رییس فدراسیون فوتبال در انتقاد از اظهارات قاضی‌زاده نماینده مجلس، گفت: من از نماینده‌های مجلس علاوه‌ بر انتقادهای سازنده درخواست دارم کمی هم به فوتبال کمک کنند. مثلا کمک کنند مشکل انتقال پول ما حل شود زیرا مثلا ۱۰ میلیون دلار طلب ما از فیفا که برابر با ۱۳۰ میلیارد می‌شود می تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند. تیم ملی در دو سفر آخر خود با هواپیمای شخصی رفت و این برای فدراسیون هزینه‌بر است.
وی افزود: همچنین تیم ملی امید امشب به اردوی تایلند می‌رود که این هم هزینه دارد. البته من به این تیم ایمان دارم زیرا دو سالی است که این بازیکنان با هم هستند و مربی ایرانی با شناخت کافی از آن ها بالای سرشان است.

او درباره شایعه حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا گفت: پرسپولیس بسیاری از بدهی‌های خود در آسیا را پرداخت کرده و استقلال هم بدهی روی میز ندارد. حتی درباره بدهی به پروپئیچ، فیفا پذیرفت که پرداخت به این بازیکن را برعهده بگیرد. همچنین در خصوص مشکلات مالی و انتقال پول به فیفا، من به اینفاتینو گفتم چگونه شما برای پرداخت بدهی‌ها برای ما زمان تعیین می کنید اما نمی توانید در زمان مقرر پول ما را بدهید. آمریکا غلط می کند که فوتبال را سیاسی می‌کند و شما هم معتقدید فوتبال باید از سیاست جدا شود پس باید مشکل انتقال پول ما را حل کنید. چنین چیزی صحت ندارد که استقلال از آسیا حذف می‌شود و تا جایی که من خبر دارم، بدهی ندارد. یک زمان تراکتور بدهی زیادی داشت که همه آن را صاف کرد. همچنین این شایعه که قرار بوده سهمیه ایران را برای حمایت قطری‌ها به این کشور هبه کنیم، درست نیست.
تاج در خصوص تبلیغات محیطی هم تصریح کرد: به سازمان لیگ دستور داده‌ایم تا روند مالی باشگاه‌ها در این خصوص را شفاف‌سازی کند و قرار است تا 2 روز آینده روی خروجی سایت سازمان لیگ قرار بگیرد که کدام باشگاه ها پول گرفته‌اند، کدام پرونده‌ها در دادگاه است و کدام پرونده‌ها در دست بررسی است.

رییس فدراسیون فوتبال در پایان درباره به تاخیر افتادن انتخابات هیات فوتبال استان‌های گیلان و تهران گفت: ماده 9 اساسنامه هیئت‌ها می‌گوید به هر دلیلی انتخابات به تاخیر افتاد، رییس هیئت می تواند به کار خود ادامه دهد. گاهی اوقات باید صلاحیت افراد مجری توسط دستگاه‌های مختلف بررسی شود که این مورد زمان می برد. رییس هیئت نمی تواند در آستانه انتخابات تغییراتی را ایجاد کند که بوی مهندسی انتخاب دهد؛ به همین دلیل گل‌محمدی(مدیر کل ورزش و جوانان تهران) به ما گفت تا تایید صلاحیت افراد تغییر کرده، محرز نشود، انتخابات برگزار نمی‌شود. همچنین نظارت‌کنندگان به انتخابات 3 نفر هستند که یک نماینده از فدراسیون، یک نماینده از وزارت ورزش و یک نماینده از استان مربوطه به این انتخابات نظارت خواهند کرد. با همه این توضیحات و حل شدن مشکلات انتخابات گیلان برگزار شد و اکنون تنها انتخابات هیات فوتبال تهران مانده است.

4416

نظرات کاربران
امیرررر قلی پور
ماشالا به... * * * * *
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱:۲۷
پاسخ
1
24
ایران . ولاتم
کاشکی تاج با ویلموتس تیم ملی رو ول کنه وبره
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۴:۳۳
پاسخ
1
47
تبریز تراکتور
هیچکی به فکر تیم ملی نیست ...چقدر بی برنامه
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۳:۵۲
پاسخ
0
38
TT فراتر از باشگاه ✔
یعنی چی !!!!!!! اگه فسخ کرده حتما تا یه ماه قبلش میدونستید فسخ میکنه حداقل یه مربی ایرانی میزاشتین راحت میتونست از عراق مساوی رو بگیره
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲:۵۴
پاسخ
6
71
Payam
یه سوال از پرسپولیسیا برانکو چند ماه جلو تر رفت داخل تمرینای الاهلی بعد از تیمون رفت درصورتی که 800 هزار دلار گرفته بود و الانم 800 هزار دلار بدهکاره آخه چجوری بهتون بر نمیخوره؟ یه سوال دیگه مگه تیم ملی شما پرسپولیس نبود چی شده دوباره تیم ملی رنگی میکنید؟ شما که کیروش رو با برانکو مقایسه میکردید! الان کیروش کجاست (سرمربی کلمبیا) و برانکو کجا (اخراجی از الاهلی). برانکو بخاطر نیمکت تیم ملی همه کار کرد، و پرسپولیسیا رو بر علیه تیم ملی و سرمربی کرد. ادمین لطفاً.
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۱:۵۰
42
54
حرف منطقی
ما الان تو شرایط امروز سه گزینه داریم که یکیش سخت و هزینه زیادی داره یکیش ارزون یکیش با قیمت معقول ، شرط اولی مذاکره با کی روش و کلمبیا و فسخ قردادش با کلمبیا و اوردنش به ایرانه ، دومی دادن سکان هدایت به گلمحمدی حمایت تام از سرمربی و تیم ملی حتی اگه از مقدماتی حذف شدیم تا 2026 با تیم باشه ، گزینه سومم از بین برانکو ، استراماچونی انتخاب یکیشون بعنوان مربی تیم ملیه که با شرایط استراماچونی و استقلال که بعد مدتها رو دور افتاده گزینه منطقی تر برانکو
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۳۸
پاسخ
87
15
محمد**
سلطان استراتژی خودتی رفیق،منطقت نابودم کرد
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲:۲۱
1
45
ساوالان
وقتی پولش را داشتی چرا موقع سر وقت ندادی تا زیر این همه بدهی به یک مربی خام بروی؟ فقط با ندادن پول خواستید قصه اه در بساط نداریم را راه به اندازید و از وزارت پولش را گرفتید و حاصل اش شد این؟
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۸:۲۵
پاسخ
4
39
امیر رحیمی
بعدا خبر میدند که تاج هم قبل از جام جهانی استعفا داده بوده. کیروش رو برای چی بیرون کردی که حالا غرور ملی ما رو توی آسیا نابود کردی؟ غرور ملی ما رو کیروش نابود نمی کرد بلکه ازش دفاع میکرد. به زور حق ملت رو از همه جا می گرفت. مبارزه می کرد. با توطئه بیرونش کردید
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶:۴۵
پاسخ
10
66
داریوش
آقای تاج ، اقای ساکت لطفا ،خواهشا، برید فقط برید. اقای علی کریمی هم بارها گفته بود دست از سر فوتبال بردارید. لطفا برید
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۹:۰۱
پاسخ
4
62
H.Zarrin.J.A
فقط میشه بری ...؟ به جات علی دایی بیاد یه فوتبالی و نماد فوتبال ایران ... دیگه حال همه مردمو بد کردید
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹:۰۴
پاسخ
3
67
حسام
حالا که مردم براتون در درجه اهمیت بالا قرار دارند وقتی برانکو را اوردید و مشکلش را با پرسپولیس حل کردید یعنی پول یه چیزی حدود 1.5 میلیون دلار چه بسا بیشتر با احتساب مالیات و ...پرداختید پس باید به همین میزان به تمام تیمهای حاضر در لیگ هم کمک کنید استقلال و سپاهان و تراکتور و گل گهر و شهر خودرو و شاهین و نساجی و ...همه از دم.چون این تیمها با پرسپولیس در رقابت هستند یه بخشی هم از رقابت جنبه اقتصادی مسیله است.خدای نکرده شاهد یه تبعیض به این بزرگی نباشیم.هر چند با اومدن برانکو خیلیا مخالف هستند.یه مربی جوان بروز با دانش و با انگیزه بیارید.نه کسی که چه در سطح ملی چه باشگاهی خدماتش را کامل ارایه داده و حرفی برای گفتن دیگه نداره.
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱:۲۹
پاسخ
20
46
Pejman
آخر فیفا میتونه پول بده یا نه؟!!!!فیفا پول پروپییچ رو میتونه بده اما پول ویلموتس رو نمیتونه بده؟!!!!!!!!!!!
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳:۳۴
پاسخ
9
162
Mn24
میتونه بده ولی عین پروپییچ کلی طول میکشه که بده
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱:۰۲
12
8
ایرانی
مرد حسابی اگر قبل از بازی با عراق قراردادش را فسخ کرده خوب چرا اخراجش نکردی و دوباره منتش را کشیدی . ببخشید شما چند کلاس سواد دارید ؟!!
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲:۵۳
پاسخ
3
239
علیرضا م.
الان مساله همینه. فسخ ویلموتس به خاطر عدم پرداخت بوده که یعنی ۳ ماه غرامت باید بگیره که اگه اعداد و ارقام درست باشن چیزی حدود ۷۵۰ هزار دلار میشه! پول یه مربی که بگیریم و بیاریم!
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶:۰۱
2
9
اسماعیل
اگه اخراجش می کرد و ایران بازی رو می باخت، همین شما می گفتی چرا قبل بازی به این مهمی مربی رو اخراج کردی!!!
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۴۲
11
11
رضا
آقای تاج طبق قرار داد و به گفته شما، "اگر مربی ۲ تا ۳ ماه پول خود را دریافت نکند، می تواند یک طرفه فسخ کند." این بدین معنی است که شما نه هفت روز بلکه حدود ۹۷ روز در پرداخت تاخیر داشتید که وی توانسته یک طرفه فسخ کند. با رتوریک می خواهید همه چیز را سرپوش بنهید.
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵:۱۶
پاسخ
5
152
رومن رینز
ایتقدر راست و دروغ به ما هوادارها میگین ....واقعیت حرفاتون برامون سخت شدع
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۵۸
پاسخ
1
151
امیر
چشم و دلت روشن آقای تاج-مقصر حذف احتمالی ما از مقدماتی شما هستید-با مربی فسخی جلو عراق بازی کردیم
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹:۱۰
پاسخ
3
152