تاج: پروژه پوتین - مدودف؟! اگر کفاشیان می‌رفت پست‌های مهمی از دست می‌دادیم/ سخت است پول فیفا را به داخل کشور بیاوریم

تاج: پروژه پوتین - مدودف؟! اگر کفاشیان می‌رفت پست‌های مهمی از دست می‌دادیم/ سخت است پول فیفا را به داخل کشور بیاوریم

5475
20:47
02 بهمن 1396
مجری برنامه «فرمول یک» امروز در این برنامه میزبان مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال بود و با او درباره پیراهن ایران در جام جهانی، پروژه پوتین مددوف در فدراسیون فوتبال و وارد کردن پول فیفا به تیمهای شرکت کننده در جام جهانی به ایران گفتگو کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مجری برنامه «فرمول یک» امروز در این برنامه میزبان مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال بود و با او درباره پیراهن ایران در جام جهانی، پروژه پوتین مددوف در فدراسیون فوتبال و وارد کردن پول فیفا به تیمهای شرکت کننده در جام جهانی به ایران گفتگو کرد.

به گزارش وبسایت نود ، علی ضیا در ابتدا خطاب به تاج گفت: تیم ملی ما اولین تیم آسیا و همچنین اولین تیمی است که به جام جهانی رفته است. ولی من شنیده ام که وضع لباس ها خوب نیست. آیا این خبر درست است؟
تاج در این خصوص توضیح داد: پیراهن‌های ما بعد از 30 سال برند آدیداس است. بعضی از لباس‌ها اسپانسری هستند و برای پیراهن پول می‌دهند و بعضی دیگر از برندهای روی لباس هایی که ما با آنها بازی می‌کنیم برای تبلیغ است. ما با آدیداس قرارداد بستیم و قرار شد آنها به ما پول بدهند.

وی با بیان اینکه وزارت بازرگانی برای حمایت از تولید ملی دستور داد که هیچ پوشاکی وارد کشور نشود، تاکید کرد: برای پیراهن با آنها وارد مذاکره با سبک دیگری شدیم چرا که ما در بازی مقدماتی پیراهن آدیداس پوشیده بودیم و نمی‌توانیم برای ورود جام جهانی تعویض پیراهن داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: 75 درصد هزینه پیراهن را آدیداس به ما تخفیف داد و 25 درصد آن هم بنا شد از طریق ایرانی هایی که خارج از کشور هستند تهیه شود. چرا که با شرایط فعلی ایران، ما نمی توانیم مستقیم پیراهن تهیه کنیم و شرکت آدیداس زمانی اسپانسر می شود تا بتواند پیراهنش را داخل هر کشوری بفروشد، از آنها قراردادی داریم که به ما تعلق می‌گیرد و ما 25 درصد پول را از آن ناحیه تامین می‌کنیم و حدود یک ونیم میلیارد دلار هم باید از آنها بگیریم.

تاج درپاسخ به علی ضیا مبنی بر اینکه آیا پولی که فیفا به تیم های راه یافته به جام جهانی می دهد به ایران می رسد یا خیر گفت: تا کنون پولی به تیم ما ندادند ولی این پول به تیم ما تعلق می‌گیرد. برای ما مقداری سخت است که پول را به داخل کشور بیاوریم. نزدیک به 2سال پیش هم نتوانستیم از AFC پول بگیریم و وزارت خارجه نیز خیلی در این امر به ما کمک کرد تا ما رینگر را به یورو تبدیل کردیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه پروژه پوتین - مددوف در فدراسیون فوتبال کلید خورده، تصریح کرد: آقای کفاشیان پس از سپری شدن دوره 8 ساله ریاست فدراسیون دیگر نمی توانستند کاندید این سمت شوند به علاوه اینکه به هردلیلی من کاندید شدم و دور اول انتخابات فدراسیون کنار رفتم. زمانی هم که کاندید شدم علی کفاشیان را به عنوان نایب رئیس اول معرفی کردم چرا که او تجربه بین المللی بسیار خوبی در این زمینه داشت و کرسی خیلی خوبی به عنوان نایب رئیس AFC برای ما کسب کرده بود و از طرفی هم رئیس فوتسال آسیا شده بود و اگر ما آقای کفاشیان را از دست می‌دادیم این پست ها را هم از دست می دادیم.
رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: تجربه تلخی در 10 سال گذشته داشتیم که آقای صفایی فراهانی که پست خیلی خوبی در AFC داشت، به ما معرفی نکردند و ما این پست را از دست دادیم.
«فرمول یک» با اجرای سیدعلی ضیاء به تهیه کنندگی افشین حسین خانی، شنبه تا چهارشنبه ها بین ساعت 17:45 تا 19 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 

1004

نظرات کاربران
محمدرضا
بله دستش دردنکنه پست های مهمی داریم که زورمان به عربستان برای میزبانی از عربستانی ها در ایران نمی رسه .خدا ناکرده اگه پست های مهم نداشتیم عربستان حتما فوتبال مارا از فعالیت تعلیق می کرد
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۷:۱۴
پاسخ
1
14
hamed
یک و نیم میلیارد دلار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه ما قهرمان جام جهانی هستیم؟ برزیل و آلمان هم همچین پولی نمیگیرن
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۲:۰۷
پاسخ
1
19
جازموریان
آره دیگه راست میگه بنده خدا ما باید ی کسیو داشته باشیم بره ای اف اسی لبخند بزنه بگه چشم شیخ الرئیس هرچی شما بفرمایید این خیلی پست مهمیه نداشته باشیمش فوتبالمون کلا لنگه بله
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۱:۴۵
پاسخ
1
22
ایلیا
متاسفانه هیچ کدوم از شما به زبان انگلیسی مسلط نیستید ، مثل علی آبادی که فکر کنم داشت فینگلیش میخوند تا انگلیسی
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۶:۵۶
پاسخ
2
24